R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Parki, skwery i pozostałe tereny zielone
Autor Wiadomość
agatob 
Przyjeżdża na zakupy


Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 02 Sty 2012
Posty: 262
Piwa: 22/16
Skąd: z okolic Wielunia
Wysłany: 2012-10-12, 08:17   

Fontanna powinna nawiązywać do otoczenia (pomysł ze stawem jest bardzo fajny) - miejmy nadzieję, że wygra właśnie taki projekt.
_________________
Zwei Dinge sind unendlich, das Universum und die menschliche Dummheit, aber beim Universum bin ich mir nicht ganz sicher.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-10-12, 08:26   

Mrówek napisał/a:
Spotykam jednego z panów inżynierów przedwojennej daty i mówi: panie burmistrzu niech pan tu nic nie wymyśla nowych betonów, niech pan te stare zerwie, ogrodzi. Tutaj przed wojną był staw, ryby pływały, jest to jakiś pomysł.

I tak bym to widział.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-10-12, 09:16   

W kwestii formalnej: nie wiem czy na takie zagospodarowanie pozwala aktualny MPZP (w razie sprzeczności z MPZP nie będzie pozwolenia na budowę). Ale w sumie plan zawsze można zmienić - w aktualnym w miejscu fontanny jest wrysowany chyba parking który IMO jest chybionym pomysłem. Staw byłby jak najbardziej OK.
_________________
Wieluń - SkyscraperCity / najpopularniejsze globalne forum infrastrukturalne
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2012-10-19, 15:50   

Fontanna, parking, skalniak, a może coś jeszcze innego?
Chcesz wyrazić swoją opinię na temat tego, co dzieje się w mieście i mieć na to wpływ? Gmina Wieluń uruchamia konsultacje społeczne on-line pod adresem wielunsprzyja@um.wielun.pl
W pierwszej kolejności zwracamy się do Państwa z pytaniem: W jaki sposób zagospodarować miejsce po fontannie w parku im. Żwirki i Wigury od strony ul. Sienkiewicza? Zachęcamy wszystkich tych, którzy mają ciekawy pomysł, by podzielili się nim w magistracie a być może właśnie on zostanie zrealizowany!
Do końca listopada czekamy na propozycje od mieszkańców w formie opisów, zdjęć, fotomontaży czy projektów graficznych itp. Zachęcamy do aktywnego uczestnictwa w konsultacjach, bo Wieluń sprzyja dobrym pomysłom...

Info: UM Wieluń
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
zbigie 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 132
Piwa: 17/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-10-19, 21:59   

Nie wiem na wydanie jakiej kasy może pozwolić sobie UM ale to co zrobią będzie na kolejne min. 50 lat. Polecam skopiować fontannę znajdującą się nad Ossiacher See w austriackiej Karyntii przepiękną przede wszystkim w nocy. Polecam Wam pooglądać w necie pod hasłem"Brunnen am Ossiacher See". A oto dwie próbki widok w dzień i w nocy:

http://www.holidaycheck.a...iaId=1156708302

http://freeimagefinder.com/detail/7366659404.html
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Leveile Soleile 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 02 Lip 2007
Posty: 1077
Piwa: 12/27
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-10-20, 10:43   

Wg mnie staw nie byłby odpowiedni akurat w tym miejscu. Jestem pewna, że lądowałoby tam mnóstwo puszek od piwa, śmieci itp. Poza tym małe dzieci nie byłyby bezpieczne, no chyba, że staw byłby porządnie ogrodzony. Zbigie ta fontanna jest przepiękna!!
Ostatnio zmieniony przez Leveile Soleile 2012-10-20, 12:04, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2012-10-20, 11:01   

Fontanna śliczna. Pomysł stawu w parku moim zdaniem głupi. Po pierwsze ze względu na bezpieczeństwo (jest plac zabaw dla dzieci) po drugi wizualnie- okropne.

Ja bardzo mile wspominam tą fontannę kiedy jeszcze działała i jestem za tym, by była tam nadal, niekoniecznie ta sama.
Park znajduje się przy przelotowej drodze, ludzie spoza Wielunia, nie musząc wchodzić w centrum miasta, by zobaczyć coś ładnego, zachęceni byliby właśnie taką fontanną.
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2012-10-20, 11:29   

Fontanna, to też woda w tym zbiorniku ;) I też jest jakieś tam niebezpieczeństwo dla małych dzieci, które notabene należy pilnować.
Tryskający strumień wody z wystającego monumentu, plus do tego pływające rybki w wodzie, której przecież głębokość nie jest w końcu Rowem Mariańskim :razz: to całkiem fajne połączenie.
Wszystko co powstaje dla ludzi wymaga sprzątania. Nie inaczej musiało by być w tym wypadku. Kwestia odpowiedniego zlecenia dla firmy już zajmującej się czystością naszego miasta i moglibyśmy cieszyć oko fontanno-stawem ;)

Moim zdaniem nie ma co kombinować, teren jest już w dużej mierze przystosowany do wody, więc nie ma sensu robić tam czegoś innego.

Chociaż w okresie letnim, ciekawie wyglądałoby to miejsce wykorzystane jako np. kawiarenka, bądź tzw. ogródek piwny. Całość wkomponowana w nieckę byłej fontanny.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2012-10-20, 11:38   

O o o fajny pomysł z kawiarenką- mały drewniany budyneczek ze stolikami na zewnątrz w pobliżu fontanna, super.. Ja tak na prawde zostawiłabym wszystko jak jest, odnowić tylko i zmienic samą fontannę.
A juz pomysł parkingu w parku-idiotyyczny.

Znalazłam zdjęcie stawu z fontanną, też fajny pomysł

_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Leveile Soleile 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 02 Lip 2007
Posty: 1077
Piwa: 12/27
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-10-20, 12:11   

To musi być coś naprawdę urokliwego, ciekawego. Edzia i Odziu - śliczna ta fontanna. Fajne jest też coś takiego. Takie efekty świetlne to byłoby coś. Ale pewnie budżet nie pozwoli. :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Grzegorz Nowak (W) 
Moderator
nil nisi bene ;)



Pomógł: 19 razy
Wiek: 50
Dołączył: 24 Mar 2006
Posty: 1096
Piwa: 23/18
Skąd: Wieluń, now Łodź :(
Wysłany: 2012-10-20, 14:53   

a skoro to park im. Żwirki i Wigury to coś takiego?? :))
fontanna jest już jedna, na rynku :))



przypomnę, że na zdjęciu jest kopia samolotu RWD 6, na którym wyżej wymieni lotnicy wygrali ( i dwa tygodnie później tragicznie zginęli) Challenge 1932...

w sumie w nieodległym Wieruszowie stoi Li 2, może u nas by się miejsce na taki pomnik znalazło...

kiedyś pisałem na ten temat w kwestii parku im. Kałuży...

przypomnę zdjęcie pomnika lotniczego z Zamościa, któy to .. moim zdaniem jest jednym z najładniejszych w Polsce, a jednocześnie dobrze zabezpiecza eksponat (tj. samolot) przed działaniem wandali..



zalączone zdjęcia pochodzą z tej strony, jak ktoś zainteresowany może spojrzeć jak wygląda kwestia takich pomników w całej Polsce
http://www.sanko.wroclaw....omniki-cz1.html
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Grzegorz Nowak (W) 
Moderator
nil nisi bene ;)



Pomógł: 19 razy
Wiek: 50
Dołączył: 24 Mar 2006
Posty: 1096
Piwa: 23/18
Skąd: Wieluń, now Łodź :(
Wysłany: 2012-10-20, 15:06   

a tu dynamiczna fotka oryginału...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2012-10-20, 15:38   

Fontanna owszem jest, ale chyba najbrzydsza z tych co w życiu widziałam. W Działoszynie jest o niebo ładniejsza.
A co do samolotu, jakoś bardziej pasowałby mi w parku, przy muzeum.
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
obowiązkowy 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 23 Lis 2009
Posty: 83
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-10-20, 19:14   

Także marzy mi się taka maszyna na ulicach naszego miasta:) przypominałaby tragedię terrorystycznego nalotu w dniu 1 września 1939 roku. Swojego czasu nawet myślałem gdzie mógłby taki samolot stanąć. Pomyślałem o Nowym Rynku i skwerze na nim. Po dobudowaniu plomby w zachodniej ścianie kamienic i zbudowaniu kamienicy na miejscu teraźniejszych budek z grillem, po południowej stronie tego placu. A także w przyszłości zrekonstruowaniu murów miejskich i dokończeniu odbudowy Bramy Kaliskiej. Powstałaby ciekawa przestrzeń, do krórej pasowała by taka konstrukcja. Ale to moja wizja, która podejrzewam nie zachwyci wszystkich... Wybaczcie dziecinne szkice...

ml1jjjj - Kopia.jpg
Plik ściągnięto 33714 raz(y) 17,49 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zbigie 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 132
Piwa: 17/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-10-20, 20:01   

Zastanawiam się czy w kolejnym miejscu powinniśmy podkreślać martyrologię tego miasta, zastanawiam sie też czy pomysł ze wspomnieniem Żwirki i Wigury w postaci samolotu jest dobry, czy nie wystarczy już wspomnienie ich samą nazwą parku. Myślę, że warto by było zrobić coś nowego, coś co by podkreślało, że nie tylko pamiętamy o historii ale idziemy mocno do przodu, w kierunku nowoczesności. Tak właściwie nie mamy czegoś takiego, a przecież w Wieluniu mamy architektów, którzy potrafią połączyć klasykę z nowoczesnością.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW