R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Parki, skwery i pozostałe tereny zielone
Autor Wiadomość
Pat44 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 471
Piwa: 42/24
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-01-24, 10:47   

[quote 4. W tej chwili leżą odłogiem i straszą ... ][/quote] Mój dom w tej chwili też "straszy", bo nie mam potrzebnej sumy na remont. Pewnie to tylko kwestia czasu, kiedy zawędrujesz w pobliże mojej posesji z aparatem i zaproponujesz skwer lub parking. Komuś zapewne już nie podoba się to, że mam ogrzewanie węglowe lub odpadł kawał tynku ze ściany frontowej.
Cytat:
3. Wielkość działek w tym trójkącie, oraz ich usytuowanie i kształt raczej utrudniają wykorzystanie pod np budownictwo jednorodzinne,
Pisałem o potrzebie rozebrania tych pięknych baraczków w pastelowych kolorach zwanych blokami mieszkalnymi i wybudowaniu w tym miejscu normalnych domów, bo z kolei ta tandetna estetyka razi moje poczucie dobrego smaku. To oczywiście żart, ale proponuję nie krytykować właścicieli prywatnych posesji i nie wyręczać straży miejskiej. To że leży odłogiem może być spowodowane tym, że pan burmistrz nie ma środków na wykup, bo pilniejsze jest wykupienie Grubów pod projekt "Jura Wieluńska".
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2014-01-24, 11:26   

Faktem jest, że akurat ten klin pomiędzy ulicami; 18 Stycznia a Tadeusza Kościuszki, jest strasznie zaniedbany. Nawet jak jest on w rękach prywatnych, to nie trzeba jakiś wielkich nakładów finansowych aby posprzątać. Miotła, grabie i odrobina dobrej chęci, to chyba nie majątek. Tutaj ukłon w stronę odpowiednich służb, które mogą nakłonić właściciela posesji do odpowiednich działań w tym kierunku.

Pat44 napisał/a:
To że leży odłogiem może być spowodowane tym, że pan burmistrz nie ma środków na wykup, bo pilniejsze jest wykupienie Grubów pod projekt "Jura Wieluńska".

Pat44, jak zwykle złośliwie uprzedzony do władz wieluńskich, widzi tylko jedna stronę medalu :twisted: A tu się może okazać, że właściciel posesji nie ma zamiaru jej sprzedać.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Stefan
Pat44 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 471
Piwa: 42/24
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-01-25, 02:46   

miko 005,
Cytat:
To że leży odłogiem może być spowodowane tym, że
Drobny niuansik - napisałem "może", a to jak powszechnie wiadomo wskazuje na tryb przypuszczający.
Cytat:
A tu się może okazać, że właściciel posesji
Również użyłeś słówka "może", więc nie będę się spierał, a nawet przyznam ci rację. Tak! Jestem złośliwy i uprzedzony w stosunku do naszych władz, bo mam po temu powody.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2014-03-14, 15:07   

W drodze na "botan" będzie bezpieczniej. Rozpoczęto kładzenie przewodów niezbędnych do oświetlenia, które zostanie tam zamontowane.

botan.jpg
Plik ściągnięto 61 raz(y) 109,01 KB

_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Silvo 
Mieszka pod Wieluniem
Wieluń rulez!



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 876
Piwa: 11/19
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-03-14, 19:40   

W końcu. Szkoda, że tak późno. Fajne centrum rozrywki się zrobi, droga dla rowerów, rolkarzy, botan... ciekawe miejsce
_________________
Carpie diem
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
tumasz 
Dojeżdża PKSem



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 236
Piwa: 8/5
Skąd: wielun
Wysłany: 2014-03-14, 20:34   

Przecież kadencja się kończy, wiesz ile jeszcze "fajnych " rzeczy powstanie ? :D
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
ourson
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2014-03-20, 14:05   

Przy sądzie od niedawna rośnie 8-letnie drzewko - mamutowiec olbrzymi, podarowany przez mieszkańca naszego miasta. Nasiona pochodzą z Ameryki Północnej.

Mamutowiec olbrzymi, sekwojadendron, sekwoja olbrzymia, mamutowe drzewo, welingtonia (Sequoiadendron giganteum) – gatunek drzew iglastych, wyróżniających się potężnymi rozmiarami. Osiągają wiek 2000-3500 lat. Współczesne drzewa dorastają do 95 m wysokości i 10 m średnicy. Do gatunku tego należą jedne z najwyższych drzew świata, obok eukaliptusa królewskiego i sekwoi wieczniezielonej. Do Europy pierwsze mamutowce sprowadzono ok. połowy XIX wieku. Są często uprawiane jako drzewa ozdobne w parkach. (wikipedia)

drzewo.jPG
Plik ściągnięto 80 raz(y) 228,4 KB

_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Pat44 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 471
Piwa: 42/24
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-03-20, 14:43   

Cytat:
Współczesne drzewa dorastają do 95 m wysokości i 10 m średnicy
Ciekawe gdzie? U nas zaraz pojawią się barbarzyńcy z piłami łańcuchowymi i ogłowią wszystko.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
starszy pan 
Dojeżdża PKSem
zawsze spokojny


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 23 Mar 2011
Posty: 240
Otrzymał 15 piw(a)
Skąd: przybył do Wielunia
Wysłany: 2014-04-12, 10:54   

Mrówek napisał/a:

W drodze na "botan" będzie bezpieczniej. Rozpoczęto kładzenie przewodów niezbędnych do oświetlenia, które zostanie tam zamontowane.


W tamtych okolicach przy ROD Lasek widziałem sporo drzew z namalowanymi czerwonymi kropkami.
Może ktoś wie - czy taki czerwony znaczek to wyrok dla tego drzewa i będzie wycięte czy może znaczy on coś innego ?






.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-04-23, 23:38   

Cytat:
Rozbiórka fontanny w parku Żwirki i Wigury

Rozpoczęła się rozbiórka fontanny w parku Żwirki i Wigury w Wieluniu.


Rozbiórkę fontanny w parku Żwirki i Wigury ratusz zlecił wieluńskiemu Zakładowi Usług Leśnych i Komunalnych "Echo". Po uporządkowaniu terenu, zasiana zostanie trawa. Co stanie się z tzw. tulipanem? Pierwotny zamysł był taki, aby przewieźć obiekt do ogródka botanicznego.

- Okazało się jednak, że nie jest to piaskowiec, jak sądziliśmy. W związku z tym, że "tulipan" został wykonany ze zwykłego betonu, nie zamierzamy go eksponować w innym miejscu - mówi Magdalena Kopańska, kierownik biura współpracy i komunikacji społecznej w Urzędzie Miejskim.

W miejscu starej niecki powstanie nowa fontanna, której projekt ujrzał światło dzienne na początku tego roku. Na razie nie wiadomo, kiedy rozpocznie się jej budowa. W związku z tym, że projekt zawiera elementy jurajskie, władze miasta spróbują pozyskać dofinansowanie poprzez projekt "Jura".

- Jeśli się nie uda, inwestycja będzie powoli realizowana etapami - mówi Magdalena Kopańska. - Teraz najważniejsze jest, aby to miejsce w parku nie straszyło.

Źródło


53575f0b4fb4d_o.jpg
Plik ściągnięto 51 raz(y) 729,16 KB

53575f1c5aa51_o.jpg
Plik ściągnięto 57 raz(y) 802,13 KB

53575f4a75646_o.jpg
Plik ściągnięto 53 raz(y) 648,77 KB

53575f12f3db2_o.jpg
Plik ściągnięto 55 raz(y) 615,78 KB

53575f22a9f19_o.jpg
Plik ściągnięto 52 raz(y) 507,83 KB

53575f02860a8_o.jpg
Plik ściągnięto 51 raz(y) 631,71 KB

53575f33174ac_o.jpg
Plik ściągnięto 56 raz(y) 650,79 KB

_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-04-24, 13:33   

Cóż... kolejny kawałek dzieciństwa odchodzi w zapomnienie... tak się zastanawiam od ilu lat fontanna była nieczynna? I czy ktoś wie dlaczego? Technicznie niemożliwe czy po prost niezgodne z "wizją"?
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Pat44
Petitu 
Czytał o Wieluniu


Wiek: 71
Dołączyła: 05 Sty 2012
Posty: 34
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-04-24, 21:02   

Pan Antczak wie lepiej co się komu podoba. Najwyraźniej fontanna nie pasowała do…wizji ogródków piwnych.
O jeden "tulipan" za daleko…
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Pat44
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2014-04-25, 12:59   

ourson napisał/a:
Cóż... kolejny kawałek dzieciństwa odchodzi w zapomnienie...

Trzeba dać szansę innym, na swoje dzieciństwo ;) Ta fontanna faktycznie od kilkunastu już chyba lat była tylko "wspomnieniem" (i to chyba nawet kwestia kadencji kilku włodarzy, jeśli chcemy sobie już koniecznie na kimś poużywać). Ta wizualizacja nowej fontanny robi wrażenie, więc poczekajmy, może wyrośnie na tym miejscu godna następczyni.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
kitor
Silvo 
Mieszka pod Wieluniem
Wieluń rulez!



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 876
Piwa: 11/19
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-04-29, 00:13   

zdarzyło mi się kiedyś w niej pływać :) jak dawno to musiało być, ponieważ wody miałem wtedy pomiędzy pasem a klatką piersiową :)
_________________
Carpie diem
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-04-29, 12:46   

miko 005, nie wiem od ilu lat fontanna nie działała, nie wiem też z jakiego powodu. Być może koszty jej uruchomienia byłyby bardzo duże... Ale wg mnie spełniała swoją funkcję. Lekki lifting i spokojnie mogłaby funkcjonować dalej...

Oczywiście nowy projekt robi wrażenie, ale też trzeba za niego słono zapłacić... ale oczywiscie miasto jest bogate i nie ma problemu... :evil:
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Pat44
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW