R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: Administrator
2010-02-14, 18:16
Komunikacja miejska
Autor Wiadomość
Spooky 
Wieluniaczek



Pomógł: 18 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 1578
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-05-25, 14:07   Komunikacja miejska

Czy nie uważacie że w Wieluniu autobusy komunikacji miejskiej powinny mieć tak jak we wszystkich innych miastach elektroniczne tablice na których byłaby wyświetlana trasa? Był już taki pomysł, ale nie wiadomo czemu upadł. A przecież nie jest to tak drogie żeby nie było możliwe do zrealizowania...


Przeniesione z działu "Informacje"
Jaro
Ostatnio zmieniony przez Jaro 2007-05-25, 14:45, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
kamillo64 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-06-05, 17:51   

Ostatnio miałem taką sytuację: Idę sobie na autobus D na plac Legionów, patrzę - stoi autobus na przystanku. Widziałem go od tyłu i była z tyłu tabliczka "C", więc szedłem nadal spokojnie. Potem zaszedłem na przystanek, czekam, czekam, a tu nic. Pytam się ludzi gdzie ten autobus D a oni na to że odjechał kilka minut temu (to był ten z literką C z tyłu). I jak tu się nie wkurzyć? A już nieraz tak "oznakowane" autobusy widziałem na mieście. Oprócz tego, często zdarza się że kierowcy nie zmieniają tabliczek z przodu i można czasem dostrzec np. autobus jadący sobie na Stare Sady z tabliczką "Dworzec PKP". Pół biedy jeśli chodzi o mieszkańców naszego miasta, którzy nie dadzą się zmylić tabliczce. Gorzej jednak jeśli przyjedzie ktoś spoza Wielunia i będzie chciał skorzystać z KM... Dlatego moim zdaniem dobrym wyjściem jest zamontowanie w autobusach tablic elektronicznych...

Czy zainstalowanie takich tablic jak w autobusie poniżej naprawdę jest aż tak kosztowne?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Panterka 
Moderator
żona admina :)



Pomogła: 25 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 30 Maj 2007
Posty: 559
Skąd: wieluń
Wysłany: 2007-06-06, 20:56   

Samo zamontowanie elektrycznych tablic nie wystarczy. Nawet jesli przystanki beda rozpisane bez wzgledu na to w jakiej formie kierowcy autobusow miejskich widzac ze nikt nie wysiada lub ze nikog nie ma na przystanku nie zatrzymuja sie na nim. Juz nie raza zdarzyla mi sie taka sytuacja. W wiekszych miastach przystanki na zadanie sa dopowiednio oznaczone natomiast dla wielunskich kierowcow kazdy jest taki.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
kamillo64 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-06-06, 23:03   

Ależ ja nie poruszam tematu przystanków na żądanie, niech się zatrzymują tylko tam gdzie są pasażerowie. Chodzi o to, że autobus powiedzmy kursuje na linii D, a z tyłu ma tabliczkę "C". Taką właśnie sytuację opisałem wyżej i takie sytuacje w naszym mieście zdarzają się często. Albo np. autobus jedzie na Sady a ma tabliczkę "Dworzec PKP".
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mariusz_26 
Czytał o Wieluniu


Pomógł: 2 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Lut 2007
Posty: 39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-06-07, 10:03   

nie we wszystkich miastach autobusy komunikacji miejskiej mają elektroniczne tablice heh, faktycznie fajnie to wygląda ale jest kosztowne, komunikacją miejską zajmuje się PKS Wieluń, także dopóki nie zostaną takie tablice wprowadzone w autobusach kursowych, to komunikacja miejska może sobie o nich jedynie pomarzyć (chyba że zapłaci za nie miasto), wystarczy popatrzeć na stan tablic jakie mają kierowcy komunikacji miejskiej, większość z nich jest w bardzo kiepskim stanie, a co tu mówić o elektronicznych tablicach.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
maed 
Dojeżdża PKSem
a wolałabym PKP!


Dołączyła: 01 Cze 2007
Posty: 139
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-06-07, 10:30   

Komunikacja miejska w Wieluniu jest niestety jedną wielką pomyłką. Zdarzało mi się zimą dojeżdżać autobusem do szkoły (o ile mogę spokojnie przejść ca 2km w inne pory roku, to przedzieranie się przez zaspy nie jest najprzyjemniejszym doświadczeniem). Nigdy nie zapomnę sytuacji, kiedy na przystanek przychodzę o 7.10, czekam do 7.20 i dowiaduję się od pana z kiosku, że ten o 7.19 to "już dawno odjechał". WTF? Panu się za szybko pojechało i stwierdził, że nie trzeba jeździć według rozkładu.A żeby jeszcze było fajniej: wielokrotne spóźnienia, nagłe zniknięcia przystanków... nie wspominając o tym, że połowa osób jeździ bez biletów, zaś druga połowa kupuje bilety od kierowcy, co sprawia, że odjazd autobusu się opóźnia...
PPKS Wieluń nie ma pieniędzy? A wydawało mi się, że autobusy kursujące m.in na trasie Wieluń - Łódź i Wieluń - Warszawa są raczej w dobrym stanie. Zaś nie wierzę w to, że bilety sprzedawane są po kosztach.
ATSD - dworzec, jak rozumiem, należy do miasta?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
hasta 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 4 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 10 Lis 2006
Posty: 1014
Skąd: Z kątowni
Wysłany: 2007-06-07, 13:31   

Stałam ze znajomymi na przystanku i czekałam na autobus, który miał zawieźć nas do szkoły i który okazał się zbyt przepełniony by nas zabrać. Kierowca autobusu pomachał nam tylko i zostawił na przystanku... Do szkoły na pierwszą godzinę nie pojechaliśmy... :x
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Spooky 
Wieluniaczek



Pomógł: 18 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 1578
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-06-07, 15:38   

Oj z kupowaniem biletów od kierowcy to też jest ciekawie. Kilka razy zapłaciłem kierowcy złotówkę za bilet ulgowy a dostałem bezpłatny. Czyje konto zasiliła ta złotówka? Kierowcy, oczywiście. Kilkaset takich osób dziennie i kierowcy nie mają prawa narzekać na zarobki. Najlepiej by było gdyby miasto powołało spółkę MPK, której byłoby właścicielem tak jak jest we wszystkich miastach i wprowadzić bilety w kioskach i kasowniki w autobusach. Autobusy są przecież własnością miasta, trzeba tylko powołać spółkę i zatrudnić pracowników. Wtedy przynajmniej zysk z biletów będzie zasilał budżet miasta, a nie PKS-u.

[ Dodano: 2007-06-07, 15:42 ]
mariusz_26 napisał/a:
nie we wszystkich miastach autobusy komunikacji miejskiej mają elektroniczne tablice heh, faktycznie fajnie to wygląda ale jest kosztowne (...)


Jest kosztowne? Hm... Ile według Ciebie mogą kosztować takie tablice? Myślę że nie więcej niż 1000zł. Na początek wystarczyłoby zamontować je jedynie w nowych autobusach.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hasta 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 4 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 10 Lis 2006
Posty: 1014
Skąd: Z kątowni
Wysłany: 2007-06-07, 16:26   

Pozwolę sobie nie komentować tych nowych małych autobusów...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
mariusz_26 
Czytał o Wieluniu


Pomógł: 2 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Lut 2007
Posty: 39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-06-07, 18:38   

no właśnie dajmy ten 1000 zł, PKS w pierwszej kolejności zajmuje się autobusami PKS czyli obsługującymi linie międzymiastowe (W razie wprowadzania tablic elektronicznych w pierwszej kolejności znajdą się one w tych właśnie autobusach), a komunikacja miejska należy pod PKS, nie przynosi zysków czyli nikt nie chce dokładać do interesu. Kursy do Łodzi, Wa - wy czy Wrocławia faktycznie są rentowne, ale mamy takie Zakopane (niewypał), i mnóstwo kursów które jeżdżą dla kilku osób, które powinny być zawieszone. Z komunikacją miejską jest tak samo, to co zarobią do południa, muszą jeszcze utrzymać linie popołudniowe; stąd likwidacja niektórych kursów itd...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2007-06-08, 10:53   

Moim skromnym zdaniem, powinniśmy cieszyć się z faktu istnienia jeszcze komunikacji miejskiej. Bądźmy sprawiedliwi, jeszcze w godzinach szczytu, czyli do pracy, szkoły, i z powrotem, korzystających jest sporo. W pozostałych porach dnia, autobusy w dużej mierze przewożą powietrze, z jednego końca miasta na drugi.
Co do tych „iluminacyjnych” tablic, dla mnie to też wydatek zbędny, dlaczego? Z prostej przyczyny, długość tras jest taka, że każdy pasażer z zamkniętymi oczami wie gdzie w danej chwili się znajduje i jaki przystanek będzie następnym. Owszem, taka informacja w wewnątrz autobusu jest dobra, ale w dużych miastach, gdzie jedna linia prowadzi przez kilkanaście kilometrów, a większość pasażerów to ludzie korzystający sporadycznie z linii miejskiej, bądź poruszający się po danym mieście pierwszy raz w życiu. W naszym kochanym Wieluniu, te dwa ostatnie argumenty, teoretycznie a i praktycznie nie mają miejsca.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Spooky 
Wieluniaczek



Pomógł: 18 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 1578
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-06-10, 19:45   

W wieluńskiej komunikacji miejskiej są już autobusy z elektronicznymi tablicami, ale panowie "eksperci" chyba nie potrafią ich włączyć... Wygląda na to że trochę techniki i już się gubią. Zobaczcie sami:

_________________
I'd agree with you, but then we'd both be wrong
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
borsuk 
Dojeżdża PKSem



Pomógł: 4 razy
Wiek: 41
Dołączył: 15 Lut 2007
Posty: 176
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-06-11, 07:55   

Miko-100% racji! Większym problemem naszej komunikacji jest ten,na który zwróciła uwagę Hasta-przepełnine autobusy niezabierające pasażerów z przystanków! Przecież Wieluń to nie metropolia-mamy raptem kilka szkół,większych zakładów pracy,może poikusiłby się ktoś z PKSu na przeanalizowanie tego,ile średnio osób jeździ autobusem danej lini i danej godzinie i ewentualnie uruchomić dodatkowe kursy,które mogłyby być opłacalne,ze względu na ilość korzystających z nich osob! Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Spooky 
Wieluniaczek



Pomógł: 18 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 1578
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-06-11, 15:55   

Jeśli chodzi o przepełnione autobusy niezabierające pasażerów to ja się jeszcze z takim problemem nie spotkałem i myślę, że skala tego problemu nie jest zbyt duża. Ale owszem, można by przeprowadzić jakieś badania pod kątem liczby pasażerów w danych kursach i ewentualnie uruchomić dodatkowe. Trzeba zasugerować przeprowadzenie takiej analizy komuś, kto za to odpowiada.

Teraz sprawa elektronicznych tablic: miko 005 powiedział, że wydatek pieniędzy na elektroniczne tablice jest zbędny. Ale skoro wydatek ten został już poniesiony (zdjęcie wyżej), to czemu z tych tablic nie korzystać?? Jednym słowem - niegospodarność.
_________________
I'd agree with you, but then we'd both be wrong
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hasta 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 4 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 10 Lis 2006
Posty: 1014
Skąd: Z kątowni
Wysłany: 2007-06-12, 23:48   

Spooky, zdarzyło się kilka razy... Nie wspominając już o tym jak kilka razy w ogóle autobus nie przyjechał ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW