R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Rowerowe szlaki turystyczne i nasze sprzęty
Autor Wiadomość
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-07-04, 14:35   Rowerowe szlaki turystyczne i nasze sprzęty

Starostwo Powiatowe stworzyło 8 nowych szlaków rowerowych o nazwach od EWI 1 do EWI 8. Do tego wydało przewodnik dydaktyczny "Szlaki rowerowe w powiecie wieluńskim" przy współpracy z Dyrekcją Sieradzkich Parków Krajobrazowych (www.dspk.home.pl), dofinansowany również ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Nakład to 2750 egzemplarzy. Niestety nie można tego zakupić w sklepach, ponieważ jest to środek dofinansowany, za który wg jakiejś tam ustawy nie może być pobierana opłata. Na przyszły rok Starostwo Wieluńskie chce stworzyć jeszcze jeden szlak rowerowy i wydać ostateczną wersję mapy. Myślę, że dobrze byłoby wstawić takie mapy do sklepów rowerowych ZA DARMO celem krzewienia turystyki rowerowej w naszym powiecie, bo przecież cała akcja jest organizowana przez Biuro Promocji :)
Jeśli ktoś jest zainteresowany otrzymaniem wyżej wymienionej publikacji, może udać się do naszego starostwa (plac Kazimierza Wielkiego 2 - w parku), pokój 112 (pan Andrzej Stępiński).

Tutaj podaję link do skanów tegożże przewodnika dydaktycznego (niestety skany w złej jakości ale zamieszczam celem zobrazowania - format przewodnika zbliżony do formatu B5):
http://www.powiat.wielun.pl/index.jsp?bipkod=/035
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
baltazar 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 4 razy
Wiek: 44
Dołączył: 20 Gru 2005
Posty: 412
Skąd: Parafia Wieluń
Wysłany: 2006-07-04, 14:51   

Mnie udało się dostać tę publikację 2 miesiące temu, właśnie w starostwie.
Trasy pomyślane są ok (ja przejechałem 1, 2, 4, 5 i 8) .
Mniej więcej w tym samym czasie Starostwo wydało także folder "Powiat Wieluński, wartości przyrodnicze i kulturowe). Również do nabycia w Starostwie (przynajmniej 2 miesiące temu jeszcze był).
_________________
Człowiek, który ma zlikwidować Stalina - inżynier Vladimir Krizek - słyszy najdziwniejsze zdanie w swoim życiu : - Macie zburzyć pomnik, ale z godnością.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Blink
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-04, 15:16   

Ferbik swietnie ze dales do tego link. Przydatna sprawa.
 
   
tONic 
Ma stragan na targu


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 19 Lip 2005
Posty: 594
Skąd: Kowale
Wysłany: 2006-07-12, 11:55   

to ja dodam jeszcze informacje z pierwszej ręki...

1. ważne dla tych, którzy poruszają się szlakami EWI 1 do 8... już w najbliższych dniach zostanie zakończona renowacja (odmalowywanie) oznakowania tych szlaków :) będzie więc łatwiej poruszać się wytyczonymi drogami...

2. ważne dla tych, którym wciąż mało jest oficjalnych szlaków rowerowych w powiecie wieluńskim... najpóźniej do jesieni zostaną oznakowane nowe szlaki w części zachodniej i północnowschodniej powiatu (gminy Osjaków, Biała, Czarnożyły, Konopnica i część gminy Osjaków)... trasy są już mniej więcej wytyczone, ale na precyzyjne informacje przyjdzie jeszcze czas :)

i co? zadowoleni? Ferbik pewnie tak... hihi...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ryfka
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-12, 12:42   

tONic napisał/a:
i co? zadowoleni? Ferbik pewnie tak.

i ja też! chociaż z wytyczonych szlaków rzadko korzystam (mam typowo babską przypadłość, że mapy to dla mnie czarna magia :D ), a w folderach wydanych przez starostwo znalazłam mnóstwo ciekawych info
 
   
tONic 
Ma stragan na targu


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 19 Lip 2005
Posty: 594
Skąd: Kowale
Wysłany: 2006-07-12, 12:48   

no to szykuj się Ryfka na kolejny folder (tak koło listopada chyba)... nowe szlaki = nowe ciekawe informacje w opisach :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-07-12, 16:03   

Pewnie, że się cieszymy i nie przestajemy dalej jeźdźić :grin:
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
tONic 
Ma stragan na targu


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 19 Lip 2005
Posty: 594
Skąd: Kowale
Wysłany: 2006-07-13, 10:10   

a jaszcze odnośnie szlaków EWI 1 - EWI 8... jest jeszcze taka stronka -->http://www.ziemialodzka.pl/40_rowerowe_wielun.htm :)

pozdrawiam...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
DeMarco 
Dojeżdża PKSem



Dołączył: 27 Lip 2006
Posty: 110
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-09-11, 06:24   

Udało mi się wczoraj zdobyć dwa pomniki przyrody umiejscowione w Załęczańskim Parku krajobrazowym. Od dawna się przymierzałem do tej wycieczki i wczoraj z uwagi na sprayjajaca pogodę udało się. Znalazłem krystalicznie czyste źródła zwane "GRANATOWE ŹRÓDŁA". Spodziewałem się spotkać buchające źródełko a to jest żródło które wypływa jakby spod drzewa na skraju lasku. No ale ogólnie ładne miejsce. Drugim pominikie m przyrody był "ŻABI STAW". Na pewno tam wrócę jak kwiaty zakwitną. Musi być pięknie. Widział ktoś z Was ten staw kiedy kwitną kwiaty? Po drodze wszedłe do ladu i nazbierałem grzybów. Jest ich baaaaardzo dużo. Wystartowałem z Drobnic ->Krzeczów (asfalt)->Niżankowice (asfalt)->Bobrowniki (polna droga)->szlak rowerowy . Trasa miejscami bardzo piaszczysta i trzeba prowadzić rower, ale ogólnie nie jest źle. Przejechałem 50 km i czuję dzisiaj to w nogach :-) Jak ktoś kiedyś powiedział : "Jak coś boli to znaczy że sie żyje" :P
_________________
POZDRAWIAM
DeMarco
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2006-10-09, 14:37   

Propozycja trasy rowerowej
Wczoraj wybrałem się na wycieczke dookoła Wielunia.
Rozpocząłem na ul. Częstochowskiej, koło tartaku skręciłem na Rude
,przejechałem prosto, dojechałem chyba do Olewina dalej na ul.
Warszawską
. Obok policji skręciłem w ul (chyba) Fabryczną i nią dojechałem
do Sieradzkiej dalej przez Kolejową do Dąbrowy. Na ulicy Traugutta obok
"ANI" skręciłem w prawo w jakąś uliczke a dalej w lewo na ul. Prostą i
dojechałem do Wojska Polskiego. Z tej drogi skręciłem na Zieloną
przejechałem przez targowisko i po płytach dojechałem do ul. Św. Barbary.
Obok kościółka skręciłem w lewo i tą uliczką dotarłem do 3Maja. Skręciłem
w pierwszą uliczke w prawo(chyba Roswelta). Za cmentarzem można przejechać
między drzewami i znajdujemy się na ul. Polnej. Zjeżdzamy na dół i jesteśmy
na Częstochowskiej. I tak zrobiliśmy koło. Ja pokonałem tą trase w ok. 26
km.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-10-09, 21:53   

Marek92, skontaktuj się ze mną lub z Ferbikiem, a dostaniesz od nas książeczkę z aktualnymi trasami rowerowymi w naszym powiecie.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-20, 08:22   Ściezki rowerowe w powiecie wieluńskim!

Być może już jesienią tego roku, a najpóźniej wiosną przyszłego roku powiat wieluński zostanie całkowicie opasany szlakami rowerowymi. Do już wytyczonych i oznakowanych tras dołączą szlaki w północno-wschodniej części powiatu.

Trasy zostały wytyczone we współpracy z oddziałem PTTK w Łasku. Z inicjatywą połączenia szlaków wyszło także PTTK w Wieruszowie.
Tworzymy już pętle węzłowe, więc nie będzie problemu by szlakami dotrzeć również na teren powiatu wieruszowskiego - mówi Janusz Antczak, wicestarosta wieluński - Na pewno w tym roku zakończy my znakowanie i bezpiecznie rowerem będzie można objechać cały powiat wieluński.

Po wytyczeniu pierwszych szlaków starostwo powiatowe w Wieluniu wydało broszurę informacyjną opisującą każdą z tras. Po wytyczeniu nowych wydawnictwo to zostanie uzupełnione. Znajdą się tam opisy kolejnych malowniczych zakątków ziemi wieluńskiej m.in. okolice Rudlic Jackowskich (gm. Ostrówek), kurhany w okolicach miejscowości Chojny (gm. Lututów, pow. wieruszowski), a także droga Napoleońska i jedno z nielicznych w województwie łódzkim naturalne stanowisko rosiczki (owadożernej rośliny bagiennej). To są te rzeczy, które staraliśmy się wyeksponować przy okazji wytyczania przebiegu tras rowerowych. Chodzi przecież o to, by zachęcić i przyciągnąć turystę na nasz teren- dodaje wicestarosta Antczak.

Oficjalne plany przewidują uruchomienie szlaków na wiosnę przyszłego roku, jednak trwają starania, by zarówno wznowiona i wzbogacona broszura, jak i same szlaki były gotowe jeszcze jesienią tego roku.

źródło:radio zw


Glizda, taki temat już jest, zatem scalam ten do właściwego.
Jaro
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-24, 13:43   

Chciałbym, zeby u nas taka ścieżka powstała gdzieś w lesie... świetna sprawa:
http://www.dailymotion.co...e-de-fou-en-vtt
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Karzełek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomógł: 14 razy
Wiek: 38
Dołączył: 16 Gru 2005
Posty: 1130
Piwa: 1/7
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-24, 13:48   

Ferbik napisał/a:
Chciałbym, zeby u nas taka ścieżka powstała gdzieś w lesie... świetna sprawa:
http://www.dailymotion.co...e-de-fou-en-vtt


To nie ścieżka :shock: To jakiś tor przeszkód ;) Sprawa może i fajna, ale najpierw trzeba by było dobrze poznać trasę.
_________________
http://www.nie.com.pl/ :urban:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-24, 14:06   

Ferbik napisał/a:
Chciałbym, zeby u nas taka ścieżka powstała gdzieś w lesie... świetna sprawa:



Ferbik, jak byś wyrżnął na pierwszym lepszym zakręcie, to pół roku byś później w gipise hasał a następne pół regularnie na rehabilitacje uczęszczał :lol:
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW