R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Wybory władz samorządowych
Autor Wiadomość
tONic 
Ma stragan na targu


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 19 Lip 2005
Posty: 594
Skąd: Kowale
Wysłany: 2006-07-14, 21:00   

Ferbik napisał/a:
Jest u nas coś takiego jak biuro promocji i informacji, ale nikt tak naprawdę nie wie czym to biuro się zajmuje... a szkoda.


powiem nawet więcej - Biuro Promocji chyba samo nie wie czym powinno się zajmować - a już z pewnością nie zajmuje się promocją, do czego zresztą obliguje je nazwa... nie mówiąc już o odpowiedniej współpracy z mediami, bo takowej na dobrą sprawę nie ma wcale... porównując promocję miasta (gminy) z promocją powiatu, to pierwsza przegrywa z kretesem... miejmy nadzieję, że nowe władze gminy dostrzegą problem i zrobią coś w zakresie ogólnorozumianej promocji...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pablo 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 4 razy
Wiek: 52
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 264
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-07-17, 09:25   

Ludzie często mylą promocję miasta z promocją osoby Burmistrza. I tu jest problem.
Faktem jest, obiektywnie oceniając, że promocja Powiatu jest na wyższym poziomie niż miasta.
A wracając do tematu ordynacji wyborczej i miejsc na listach. to rację ma Baltazar, że pozycja na liście ważniejsza jest w wyborach do Sejmu. Tam liczy sie szyld , bo kandydaci są bardziej anonimowi, natomiast w wybiorach lokalnych ludzie sie znają i można wybrać dobrych kandydatów.Świadczy o tym choćby to , że liczba afer w samorządzie jest o wiele niższa niż w parlamencie. Tak mi sie wydaję...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
baltazar 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 4 razy
Wiek: 44
Dołączył: 20 Gru 2005
Posty: 412
Skąd: Parafia Wieluń
Wysłany: 2006-07-17, 18:33   

Pablo napisał/a:
Świadczy o tym choćby to , że liczba afer w samorządzie jest o wiele niższa niż w parlamencie. Tak mi sie wydaję...


Mnie się wydaje, że tych afer just dużo więcej. Tyle, że te "warszawskie" są jakoś bardziej medialne :D
O tych na poziomie gminy czy powiatu pisze zazwyczaj tylko prasa lokalna, a to i tylko wtedy gdy gazeta jest niezależna albo zależna od tego (tych), którym na wykryciu afery zależy.
_________________
Człowiek, który ma zlikwidować Stalina - inżynier Vladimir Krizek - słyszy najdziwniejsze zdanie w swoim życiu : - Macie zburzyć pomnik, ale z godnością.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Pablo 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 4 razy
Wiek: 52
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 264
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-07-24, 13:46   

Czy wiecie kto bedzie ubiegał się o Urząd Burmistrza Wielunia w najbliższych wyborach samorządowych ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
baltazar 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 4 razy
Wiek: 44
Dołączył: 20 Gru 2005
Posty: 412
Skąd: Parafia Wieluń
Wysłany: 2006-07-24, 14:30   

Pablo napisał/a:
Czy wiecie kto bedzie ubiegał się o Urząd Burmistrza Wielunia w najbliższych wyborach samorządowych ?



Wolski, Majcher, Duda, Derbis, Ciosek, Okrasa. To wiem, a co do reszty pewnie dowiemy się w swoim czasie :D
_________________
Człowiek, który ma zlikwidować Stalina - inżynier Vladimir Krizek - słyszy najdziwniejsze zdanie w swoim życiu : - Macie zburzyć pomnik, ale z godnością.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Pablo 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 4 razy
Wiek: 52
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 264
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-07-24, 15:13   

Baltazar . Czy możesz cokolwiek więcej napisać o wymienionych przez Ciebie kandydatach ? To pytanie jest do wszystkich uczestników tego forum.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-07-24, 15:17   

Osobiście znam Pawła Okrasę, jeden z niewielu kandydatów, którzy mogliby coś zmienić. Wolski - jest tutaj artykuł na jego temat, Majcher jaki jest każdy widzi, Cioska, Dudy i Derbisa za bardzo nie kojarzę i nie znam...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
baltazar 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 4 razy
Wiek: 44
Dołączył: 20 Gru 2005
Posty: 412
Skąd: Parafia Wieluń
Wysłany: 2006-07-24, 16:51   

Pablo napisał/a:
Baltazar . Czy możesz cokolwiek więcej napisać o wymienionych przez Ciebie kandydatach ?


Wolski - uważam, że generalnie pomysły ma dobre. Byle tylko nie ogarnął go słomiany zapał. Tyle razy kandydował do przeróżnych rad i sejmów :D , tak więc i tym razem nie ma szans.
Majcher - pewnie wygra w 2 turze. Nieumoczony w żadne afery, a to chyba wystarczy jak na wieluńskie warunki.
Okrasa - chyba najlepszy kandydat. Ma szansę na drugą turę, jeżeli umiejętnie poprowadzi kampanię, no i za bardzo nie będzie afiszować się z niektórymi osobami z kręgu Forum Samorządowego ZW.
Ciosek - nie znam, ale po tym co słyszałem, to chroń nas Najwyższy...
Duda - taki szarobury. Do tego kandyduje z listy SLD bądź mocno z SLD kojarzonej.
Derbis - no cóż. Kto zna, ten wie że chłop nie ma większych szans.

Nie ma sensu plotkować, snuć insynuacji co do konkretnych osób. Niech pokażą programy, to wtedy podyskutujemy na kogo warto głosować.
_________________
Człowiek, który ma zlikwidować Stalina - inżynier Vladimir Krizek - słyszy najdziwniejsze zdanie w swoim życiu : - Macie zburzyć pomnik, ale z godnością.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Pablo 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 4 razy
Wiek: 52
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 264
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-07-25, 08:51   

"Okrasa - chyba najlepszy kandydat. Ma szansę na drugą turę, jeżeli umiejętnie poprowadzi kampanię, no i za bardzo nie będzie afiszować się z niektórymi osobami z kręgu Forum Samorządowego ZW".
Kogo masz na myśli Baltazar ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
  Wysłany: 2006-07-25, 10:08   

Krótko o kandydatach:

Kandydat Wolski, w/g mnie to kolejna farsa tych wyborów...

Ciosek, nie znam więc się w tej chwili nie wypowiadam.

Derbis, kandydat, mający słomiany zapał.

Duda, uważam, że nauczycieli nam wystarczy w ratuszu, jak dla mnie to człowiek chorągiewka, jak zawiali tak robił...

Okrasa, człowiek kreatywny, mający największe szanse w tych wyborach.

Wreszcie Majcher, oceniam jego kandydature, jako silną, lecz wszyscy wiemy jaki jest i co zrobił dla miasta.

Czekam na programy wyborcze w/w kandydatów, wtedy cos więcej napisze.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
baltazar 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 4 razy
Wiek: 44
Dołączył: 20 Gru 2005
Posty: 412
Skąd: Parafia Wieluń
Wysłany: 2006-07-29, 13:38   

Pablo napisał/a:
Kogo masz na myśli Baltazar ?


Kilka osób. Ale forum nie jest chyba od tego aby siać ploty.
_________________
Człowiek, który ma zlikwidować Stalina - inżynier Vladimir Krizek - słyszy najdziwniejsze zdanie w swoim życiu : - Macie zburzyć pomnik, ale z godnością.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
mario's 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 05 Lut 2006
Posty: 1162
Piwa: 1/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-08-01, 21:15   

Krótko o kandydatach których znam bo o innych sie nie wypowiadam :mrgreen:

Wolski - było mineło ...pomysły miał ale nie wiem jak teraz , pewne jest że sprawy są w toku przeciwko kandydatowi i zapewnianie o nie karalności nic nie daje bo może sie okazać ze przed wyborami zostanie wydany wyrok/.

Duda - beznadziejny człowiek, maiłem z tym panem już doczynienia i niechciał bym więcej... "człowiek chorągiewka" przyczynił się do rozłamu Sojuszu Lewicy Demokratycznej w naszym powiecie lecz dalej gdzieś się błąka po lewej stronie.

Okrasa - osoba mająca największe szanse w tych wyborach , młody ,mający pomysły , kreatywny, jedynym minusem jest że w Forum Samorządowym z którego wywodzi się kandydat są osoby starej dekady związane z byłym p.Burmistrzem Adamskim :neutral: ale wiem też że będą też na listach Forum osoby młodsze równie kreatywne a to się ceni :!:

Derbis - wielokrotnie się gdzieś przewijał i co :?: i nic :!:

Majcher - misto za jego kadencji troszke wyładniało pozatym nic nie zrobił dla gospodarki , najwazniejsze że nie narobił brudu jak pan A.

Teraz czekamy na programy wyborcze kandydatów ale na programy które będą pokryte konretnymi działaniami a nie gołymi słowami...
Już dziś mogę powiedzieć że stowarzyszenie Młodzi Liderzy nie będzie wystawiać w tych wyborach swojego kandydata na burmistrza, więc napewno zostanie poparta kandydatura któregoś z zgłoszonych już panów ale musi być to poparte odpowiednim programem wyborczym :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
tONic 
Ma stragan na targu


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 19 Lip 2005
Posty: 594
Skąd: Kowale
Wysłany: 2006-08-02, 14:07   

z tego co wiem Forum ma się znacznie odmłodzić i zmienić nieco dotychczasowy wizerunek - nowe twarze, nowe pomysły (kilka osób znam, ale nie czas teraz je ujawniać... będzie odpowiednia chwila :) ) myślę więc, że Paweł Okrasa ma spore szanse i spore szanse mogą mieć także owe nowe twarze... nie będę powielał już opinii o jego kreatywności itp, bo już to napisano... jak dla mnie kandydat numer 1

o Wolskim także dużo pisano, więc powtarzać się nie będę...

Duda - czasami nie rozumiem tego człowieka... był nauczycielem, jest nauczycielem i chyba nim pozostać powinien - jak na osobę publiczną trochę "za sztywny" (dla mnie)... mało "przebojowy" a wydaje mi się, że takim dziś być trzeba...

Derbis - kiedyś miał pomysły i nic z nich nie wyszło... trochę "brudnych" opinii się o nim swego czasu pojawiło... dziś stał się lekko "bezbarwny"...

Ciosek - ehhh... twórca cytatów tygodnia w Dzienniku Łódzkim - Wiadomościach Dnia... gdyby jeszcze popracował nad składnią swoich wypowiedzi i myśli, to może miałby jakiś elektorat (może już ma), ale jego pomysły czasami albo przyprawiają mnie o ciarki, albo rozśmieszają...

Majcher - no cóż... jedni stoją za nim, jedni przeciwko niemu i dziś trudno stwierdzić jednoznacznie, w którą stronę przechyla się szala... ale fakty są takie, że było (jak zawsze) wiele obietnic, a niewiele wyszło... największy ból to praktycznie zerowe wykorzystanie pieniędzy z Brukseli i niewiele zmienia tu fakt, że gminom wiejskim może trochę łatwiej po unijną kasę sięgać... starań było jak na lekarstwo...

na razie tyle - także czekam na programy...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-08-02, 15:36   

No więc Okrasić burmistrza !!! :D
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Pablo 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 4 razy
Wiek: 52
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 264
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-08-02, 18:00   

Do mario's.
Napisałeś "Już dziś mogę powiedzieć że stowarzyszenie Młodzi Liderzy nie będzie wystawiać w tych wyborach swojego kandydata na burmistrza, więc napewno zostanie poparta kandydatura któregoś z zgłoszonych już panów ale musi być to poparte odpowiednim programem wyborczym". Jakie elementy powinny byc zawarte w programie wyborczym kandydata, aby znalazły przychylność stowarzyszenia Młodzi Liderzy ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW