R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Naciąganie klienta
Autor Wiadomość
michal_saper 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 5 razy
Wiek: 40
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 360
Piwa: 12/25
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-12-14, 01:15   

Znajomy miał ostatnio sytuację, kiedy zadzwonił do niego konsultant i przedstawił mu ofertę wypasionego telefonu za złotówkę. Przedstawili mu bardzo korzystne warunki umowy, finalnie całkowity koszt jaki miałby na początku ponieść to 1 zł za telefon, przy odbiorze przesyłki od kuriera. Znajomy podał swoje dane, wyraził chęć skorzystania z oferty promocyjnej... Jakąś chwilę później okazało się, że w treści wiadomości e-mail która do niego przyszła widnieje informacja, że kwota która miała wynosić 1 zł przy odbiorze przesyłki będzie wynosić 129 zł. Znajomy wykonał kilka tel. w tej sprawie i powołał się na odtworzenie zapisu rozmowy z konsultantem. Tym bardziej głupio to wyszło, że w tej wiadomości e-mail którą otrzymał były uwzględnione błędne dane w postaci jego imienia, które z Dominika zrobiły Arnolda
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
katarzyna 15 
Słyszał o Wieluniu


Dołączyła: 26 Lut 2013
Posty: 2
Skąd: wieluń
Wysłany: 2013-02-26, 13:05   

Specjalnie się zalogowałam na Naszym Wieluńskim Forum aby opisać sytuację jak to Pani na naszym lodowisku, przy Orliku, dorabia sobie druga pensję . A wiec jak tylko chciałam wyjść z lodowiska okazywało sie że niby byłam ponad czas . a pilnowałam go dokładnie . Najpierw pani wyszła sobie w godzinach pracy na zakupy i ani wejść ani wyjść a jeszcze jaka obrażona ze nie chciałam zapłacić za jej niekompetentne zachowanie. a drugim razem też ponoć się komputer popsuł nie może sprawdzić ile byłam . ale przepraszam kartki i długopisu to się już w tych czasach nie używa i trzeba było sobie to zapisać a nie potem próbować naciągać ludzi. a wiem od znajomych że dzieciom bez rodziców tez dolicza czas a co się z tym idzie oczywiście dodatkowa złotówka .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-02-26, 14:02   

katarzyna 15 napisał/a:
ponoć się komputer popsuł nie może sprawdzić ile byłam . ale przepraszam kartki i długopisu to się już w tych czasach nie używa i trzeba było sobie to zapisać

Po to wymyślono auto, żeby się koniem nie przemieszczać.
Po to jest komputer, żeby nie zapisywać na karteczkach.
Znaczy się, jak mi się auto zepsuje to lepiej, żebym wiózł ze sobą konia?
Jest stworzony system, który zlicza czas i ułatwia życie wszystkim, a że czasem coś nie działa, to już takie uroki rzeczy martwych. Byłem na lodowisku i wszystko było bez zarzutu oprócz trochę źle leżących łyżew :)
katarzyna 15 napisał/a:
a jeszcze jaka obrażona ze nie chciałam zapłacić za jej niekompetentne zachowanie.

Ja tam płaciłem za czas na lodowisku, a nie zachowanie kasjerki ;)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
katarzyna 15 
Słyszał o Wieluniu


Dołączyła: 26 Lut 2013
Posty: 2
Skąd: wieluń
  Wysłany: 2013-02-26, 15:03   

mi chodzi tylko o to że albo ja mam takiego pecha albo wyglądam na naiwną którą można naciągnąć. a o karteczkach własnie wspomniałam ze jeśli komputer nie działa to można rozwiązać problem w inny sposób. a Swoją drogą to ciekawe czy Ty gdybyś był pracodawcą pozwalałbyś na zakupy w godzinach pracy....
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Basia 
Wieluniaczek
Dwa oblicza ]:-)



Pomogła: 16 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 21 Wrz 2005
Posty: 1719
Piwa: 9/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-02-26, 15:20   

Ja ostatnio zdenerwowałam się w sklepie Avans, okazało się, że produkty na ich stronie internetowej są znacznie tańsze od tych w sklepie (wiem wiem, utrzymanie lokalu, pracowników itp.). Wszystko było by ok, gdyby nie Pan z obsługi, który na pytanie czy produkt jest tańszy w sklepie internetowym, prychnął chamsko i rzucił, że pewnie niewiele, z przesyłką i tak wyjdę na to samo. Różnica była 70 zł, przy cenie produktu w sklepie 200 zł. :D

Druga sprawa z Avansem, to odbiór zamówionego towaru w sklepie, doliczają koszty przesyłki za transport do sklepu, oczywiście mniejsze niż przy przesyłce do domu, ale zawsze. Pierwszy raz się spotkałam z tą praktyką, że za odbiór zakupionego towaru na miejscu muszę dodatkowo płacić.
_________________
www.pajacyk.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-02-26, 15:42   

katarzyna 15 napisał/a:
a Swoją drogą to ciekawe czy Ty gdybyś był pracodawcą pozwalałbyś na zakupy w godzinach pracy....

Szczerze, na razie znamy tylko jedną, Twoją wersję. Nie mnie to osądzać. Zawsze można iść do kierownika WOSiR i panią "podkablować", prawda? ;)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
hajen 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
4x2+8x1x1+2+1



Pomógł: 27 razy
Wiek: 35
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 1451
Piwa: 29/26
Skąd: Wieluń/Warszawa
Wysłany: 2013-02-26, 15:56   

A mnie sie wydawalo, ze pracownik ma cos takiego jak przerwa w pracy...
_________________
Też jestem w szoku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Rybak 
Przyjeżdża na zakupy
ornitolog


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 449
Piwa: 12/1
Skąd: z samiutkiego piekła
Wysłany: 2013-02-26, 18:26   

Basia napisał/a:
Pierwszy raz się spotkałam z tą praktyką, że za odbiór zakupionego towaru na miejscu muszę dodatkowo płacić.


Ja rok temu kupowałem przez internet TV w sklepie Mixelektronix i za odbiór w punkcie w Wieluniu nie zapłaciłem ani złotówki.
_________________
Nadchodzi ten dzień.........
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
michal_saper 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 5 razy
Wiek: 40
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 360
Piwa: 12/25
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-02-26, 19:07   

Co do Avansu, to z tego co zauważyłem ich produkty są masakrycznie niskiej jakości. Ja wprawdzie kupiłem tam jedną rzecz, która na szczęście działała... ale dużo osób które znam nacięły się na tym sklepie. Jeśli kupujecie w Avansie, sprawdzajcie koniecznie numery seryjne kartonu, produktu i ew. na karcie gwarancyjnej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Basia 
Wieluniaczek
Dwa oblicza ]:-)



Pomogła: 16 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 21 Wrz 2005
Posty: 1719
Piwa: 9/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-02-27, 08:43   

Cytat:
Ja rok temu kupowałem przez internet TV w sklepie Mixelektronix i za odbiór w punkcie w Wieluniu nie zapłaciłem ani złotówki.


Dokładnie, ja też często zamawiam w mixie, zawsze odbiór za free. Tylko Avans zdziera, co więcej towar zamówiony z netu odebrany w sklepie traktują jak kupiony w sklepie, przez co automatycznie skraca się czas zwrotu w przypadku niezadowolenia z produktu. Ale z tą praktyką spotkałam się też w innym sklepie internetowym x-kom, przy odbiorze kompa na miejscu w cz-wie.

michal_saper napisał/a:
Co do Avansu, to z tego co zauważyłem ich produkty są masakrycznie niskiej jakości. Ja wprawdzie kupiłem tam jedną rzecz, która na szczęście działała... ale dużo osób które znam nacięły się na tym sklepie. Jeśli kupujecie w Avansie, sprawdzajcie koniecznie numery seryjne kartonu, produktu i ew. na karcie gwarancyjnej.


Nie wiem czy to zależy od sklepu, wg mnie, za towar odpowiada producent a nie sklep. Jak się kupuje szajs z firmy "no name" to się tak zdarza. Ja się nigdy nie nacięłam, ale kupuje produkty sprawdzonych marek i zawsze staram się przeczytać wcześniej opinie o produkcie.
_________________
www.pajacyk.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wielunianka1992 
Ma stragan na targu



Pomogła: 5 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 15 Cze 2009
Posty: 571
Piwa: 7/13
Skąd: wieluń
Wysłany: 2013-02-27, 16:21   

michal_saper napisał/a:
Co do Avansu, to z tego co zauważyłem ich produkty są masakrycznie niskiej jakości. Ja wprawdzie kupiłem tam jedną rzecz, która na szczęście działała... ale dużo osób które znam nacięły się na tym sklepie. Jeśli kupujecie w Avansie, sprawdzajcie koniecznie numery seryjne kartonu, produktu i ew. na karcie gwarancyjnej.



Ja niestety w Avansie natrafiłam się na głośniki które działały 6 dni, na zwrot gotówki czekaliśmy ponad miesiąc.
Następną nie zbyt ciekawą miałam sytuacje z jednym z pracowników Avansu, w internecie poczytałam trochę o aparatach które mnie interesuje i nie mogłam się zdecydować między dwoma. spytałam który by mi polecił pokazałam konkretne modele ( Benq i Nikon) pan stwierdził że z tych 2 to albo Fuji albo Olympus. Mówię sobie ok, dalej pytam dlaczego? Miły Pan stwierdził że nie wie....
Więc poszłam do konkurencji.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
kitor 
Moderator



Pomógł: 27 razy
Wiek: 31
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 1283
Piwa: 38/39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-02-27, 19:14   

Cytat:
pan stwierdził że z tych 2 to albo Fuji albo Olympus. Mówię sobie ok, dalej pytam dlaczego? Miły Pan stwierdził że nie wie....


Im więcej wiem, tym więcej bzdur słyszę w sklepach. Ale bądźmy szczerzy, za takie pieniądze za jakie ludzie tam pracują to ja się nie dziwię że takie sytuacje mają miejsce. W jednym z tego typu sklepów w Wieluniu kiedyś para pyta takiego osobnika o funkcję zmiany Ev w aparacie. Po chwili (wertowania instrukcji) okazuje się że to jasność matrycy... LCD ;)
Odpowie że nie wie, to co on tam robi? Trzeba szukać kogoś bardziej kompetentnego. A tak jest szansa że trafi albo ludzie się nie połapią :razz: A jakby miał wiedzę rzeczywistą z dziedziny przy której półce stoi to myślę że by próbował ją wykorzystać w inne sposoby...

Zasada złota, spisać modele, porównać na necie (choć i tu cała masa ludzi z PRu siedzi 'incognito'...) i iść do sklepu po konkretny zakup. Albo i nie, w necie taniej no i przy wysyłce można odstąpić od umowy zawsze.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-02-27, 23:04   

Wy jeszcze kupujecie towar w sklepach? Ja ostatnio kupowałem w jednym ze sklepów kartę pamięci...

Przychodzę do sklepu oglądam towar, sprawdzam na nokaut. Zresztą sprzedawcy nie posiadają dużej wiedzy na temat towaru. Przed poważniejszym zakupem pclab trzeba sprawdzić czy elektroda.pl


Ostatnio na telefony z androidem pojawiły się aplikacje, gdzie szczytujesz kod kreskowy i Ci wyszukuje w necie oferty na bieżąco.
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Marta 
WIELUNIAK



Pomogła: 40 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Lip 2005
Posty: 2807
Piwa: 5/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-02-27, 23:11   

Mateusz napisał/a:
szczytujesz


:lol: :lol: :lol: :mrgreen:

Mateusz napisał/a:
Ostatnio na telefony z androidem pojawiły się aplikacje, gdzie szczytujesz kod kreskowy i Ci wyszukuje w necie oferty na bieżąco.


Raczej się to nie sprawdza w PL, bo zazwyczaj ceny są podane w EUR, przynajmniej ja się spotkałam z taką aplikacją.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
hajen 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
4x2+8x1x1+2+1



Pomógł: 27 razy
Wiek: 35
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 1451
Piwa: 29/26
Skąd: Wieluń/Warszawa
Wysłany: 2013-02-28, 01:29   

Marta, normalnie znajduje Ci towary na allegro :P Nie zawsze trafia, ale sie zdarza ;]
_________________
Też jestem w szoku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW