R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Paczkomat InPost
Autor Wiadomość
to_sem_ja 
Czytał o Wieluniu


Wiek: 44
Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 46
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-12-13, 09:12   

mikmall napisał/a:
Ja nigdy nie korzystałem z paczkomatu , nawet nie wiem dokładnie na jakiej zasadzie on działa, tylko że w moim przypadku pocztę mam bliżej.


    1. Podchodzisz do Paczkomatu, wpisujesz nr telefonu na który otrzymałeś SMS z powiadomieniem i kodem
    2. Wpisujesz otrzymany SMSem kod
    3. Otwiera się szafka
    4. Wyciągasz paczkę
    5. Zamykasz szafkę
    6. Decydujesz czy chcesz jeszcze jakieś potwierdzenie
    Gotowe

Najważniejsze że nie stoisz w kolejce i nie czekasz, aż pani w okienku wypełni masę papierków, wytłumacz komuś dlaczego coś kosztuje tyle, a nie tyle, aż ktoś zdecyduje się czy wysłać paczkę priorytetem, czy normalnie i aż ktoś inny zapłaci masę rachunków, którą przytargał ze sobą na Pocztę. Mój średni czas odbioru paczki to około 30 sekund :)
_________________
Nie zawsze mów co wiesz, ale zawsze wiedz co mówisz...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Barca 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 11 Gru 2010
Posty: 363
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Wie(życzka)luń
Wysłany: 2013-12-13, 09:32   

Paczkomat super sprawa.
Po ostatnich akcjach z pocztą polską praktycznie ich skreśliłem.
Obsługa odbioru paczki - szybko sprawnie i bezproblemowo.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
kitor 
Moderator



Pomógł: 27 razy
Wiek: 31
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 1283
Piwa: 38/39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-12-13, 10:00   

@to_sem_ja - nie było się wysilać, mikmall to zwykłe spamkonto.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
to_sem_ja 
Czytał o Wieluniu


Wiek: 44
Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 46
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-12-13, 10:03   

kitor napisał/a:
@to_sem_ja - nie było się wysilać, mikmall to zwykłe spamkonto.

Cóż, pozostaje mieć nadzieję, że przyda się to innym, którzy mają jeszcze jakieś obawy :)
_________________
Nie zawsze mów co wiesz, ale zawsze wiedz co mówisz...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Spooky 
Wieluniaczek



Pomógł: 18 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 1578
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-12-13, 10:43   

Od kiedy pierwszy (i ostatni jak na razie) raz skorzystałem z paczkomatu, na mój numer telefonu przychodzą SMS-y zachęcające do udziału w różnych konkursach/subskrypcjach. Wydaje mi się, że InPost może wykorzystywać numery telefonów posiadane w swojej bazie danych w celach marketingowych. Napisałem do nich wiadomość w tej sprawie dwa dni temu, do tej pory nie otrzymałem odpowiedzi.

Sama usługa paczkomatów jak dla mnie bez rewelacji. Skorzystałem, wiem już co i jak, ale czy skorzystam ponownie - nie wiem. Chyba nie przekonuje mnie to. Opcja droższa niż zwykła poczta, trzeba iść do paczkomatu, a w dodatku firma prawdopodobnie wykorzystuje mój numer telefonu w celach marketingowych.
_________________
I'd agree with you, but then we'd both be wrong
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
to_sem_ja 
Czytał o Wieluniu


Wiek: 44
Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 46
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-12-13, 11:00   

@Spooky
Wydaje mi się, że to raczej wina udziału w jakimś konkursie SMSowym. Odebrałem już kilkadziesiąt paczek w Paczkomacie i nie dostaję takich SMSów. Bardziej skłonny jestem przypuszczać, że ewentualnie taką "promocję" uruchomił któryś ze sklepów, w których kupowałeś, choć też nie powinien.

Paczkomaty InPost - polityka prywatności
_________________
Nie zawsze mów co wiesz, ale zawsze wiedz co mówisz...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
MM12345 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 55
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-12-13, 11:49   

Zamawiałem kilkukrotnie książki i za każdym razem płaciłem 5 zł za przesyłkę, za zwykłą paczkę zapłaciłbym ponad 10 zł. Cena zależy od umowy między firmą wysyłającą, a InPost-em.

Nie mam żadnych reklamowych sms-ów, bo nie zaznaczam nigdy checkbox-a dot. zgody marketingowej oraz nie wysyłam sms-ów na numery 7...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Barca 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 11 Gru 2010
Posty: 363
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Wie(życzka)luń
Wysłany: 2013-12-13, 11:59   

Ja również kilkanaście razy już korzystałem z InPost-u i tylko smsy z wiadomością, że jest paczka do odbioru.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Spooky 
Wieluniaczek



Pomógł: 18 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 1578
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-12-13, 16:00   

Ok, dziękuję panowie za informację, w takim razie chyba faktycznie źródło tych reklamowych SMS-ów jest gdzie indziej. Niemniej trudno mi będzie to zlokalizować, bo zawsze dbałem o to, żeby nie zgadzać się na to.
_________________
I'd agree with you, but then we'd both be wrong
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
kezman 
Dojeżdża PKSem
Rittmeister VW MS



Pomógł: 2 razy
Wiek: 33
Dołączył: 13 Cze 2011
Posty: 121
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2013-12-13, 16:06   

Ja również zamawiałem wiele razy i żadnych niepożądanych smsów nie otrzymuję :wink:
_________________
ZHDK
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Bethi 
Wieluniaczek
Festina lente



Pomogła: 28 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 12 Gru 2008
Posty: 1508
Piwa: 16/18
Skąd: EWI~EZD
Wysłany: 2013-12-13, 16:42   

Poszukaj w sieci z jakiego numeru przychodzą i tam znajdziesz jak je wyłączyć. Mi kiedyś przychodziły z wapstera, mimo, że nigdy nic nie miałam wspólnego, nawet darmowych gier nie zamawiałam.
Kupując przez Allegro, w opcjach wysyłki również są dostawy do Paczkomatów. I co ciekawe, przesyłka 150g kosztuje 12zł, a na poczcie w formie listu polecono lub paczki max 9,50zł. Nie wiem czy Tak bardzo sprzedającemu zależy na sprzedaży, żeby jeszcze zawyżać koszty przesyłki. I wolę pocztę, bo przyniosą pod same drzwi. Nawet jak nie ma mnie w domu, dzwonię na pocztę i przesyłka jest dostarczana kolejnego dnia przez Listonosza.
_________________
* Zjednoczeni wirtualnie, silni realnie *
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
to_sem_ja 
Czytał o Wieluniu


Wiek: 44
Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 46
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-12-13, 16:56   

Przenoszenie części ceny przedmiotu na koszt przesyłki stało się już normą. Głównie chodzi o to, aby korzystniej wypaść w porównywarkach cenowych. Jeden ze sklepów internetowych posunął się już do tego, że doliczają stałą kwotę za - uwaga - "bezpieczne pakowanie". Oczywiście nie można z tego zrezygnować, choć ja mam to w..., bo to ich głowa, aby tak zapakować przedmiot, żeby dotarł w nienaruszonym stanie, a jeśli nie, to mogę co najwyżej przy kurierze sporządzić protokół, opisujący uszkodzony towar. Oni natomiast mogą wysyłać towar zapakowany choćby w papier toaletowy.
_________________
Nie zawsze mów co wiesz, ale zawsze wiedz co mówisz...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
jenusia 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 18 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 03 Lut 2006
Posty: 1016
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-12-13, 17:42   

Ja podobnie jak chłopaki nie mam żadnych spamowych smsów... Z paczkomatu korzystam praktycznie przy większości przesyłek - tych mniejszych. Mam go pod blokiem moge skorzystać nawet w środku nocy, na pocztę nie zawsze mam czas dotrzeć w godz otwarcia, poza tym nie chce mi się stać w kolejkach.
Fajnie, że powstał w Wieluniu kolejny, bo do niego mam zdecydowanie bliżej
_________________
W naturze człowieka leży rozsądne myślenie i nierozsądne działanie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
kitor 
Moderator



Pomógł: 27 razy
Wiek: 31
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 1283
Piwa: 38/39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-12-13, 17:48   

Cytat:
I co ciekawe, przesyłka 150g kosztuje 12zł, a na poczcie w formie listu polecono lub paczki max 9,50zł.

Dlatego zawsze sortuje się wg "Cena z dostawą".
To samo, ja też daję zwykle 50gr-1zł więcej niż w cenniku poczty. Taśma, opakowanie(nie zawsze), dostarczenie i czas stracony na poczcie to też koszta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-12-13, 18:51   

Korzystałem kilka razy. Za każdym razem byłem mega zadowolony, chociaż wszystkie przesyłki zamawiam do kurierem do firmy i zazwyczaj docierają bezproblemowo. Natomiast paczkomat zaplusował mi niesamowicie przy jednym zamówieniu, kiedy to paczka dotarła do mnie na drugi dzień od zamówienia, w dodatku wcześnie rano (wtedy dostałem smsa o doręczeniu do paczkomatu). Albo to jakiś super zbieg okoliczności, albo kurierzy dowożą paczki szybciej do paczkomatów, bo nie muszą krążyć po całym mieście i szukać adresatów. Naprawdę od zamówienia do dostawy minęło kilkanascie godzin - nigdy jeszcze tak szybko nie dostałem paczki (za wyjątkiem jednego razu, kiedy przesyłkę słuzbową doręczyło mi TNT w kilka godzin.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW