R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: glizda
2014-11-30, 21:07
Kto powinien zarządzać szpitalem po przekształceniuW spółkę?

Czy Pani Bożena Łaz powinna zarządzać szpitalem po przekształceniu w spółkę ?
TAK
8%
 8%  [ 2 ]
NIE
91%
 91%  [ 22 ]
Głosowań: 24
Wszystkich Głosów: 24

Autor Wiadomość
zbigie 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 132
Piwa: 17/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-12-18, 21:04   

Moi Drodzy
tak sobie dywagujecie czy Pani Łaz powinna zarządzać szpitalem czy nie. Ja natomiast zadam pytanie: czy lepiej jest jeśli Pani Łaz jest czy lepiej gdyby jej nie było? Bo problem jest tego typu, że trzeba na jej miejsce kogoś znaleźć - kogoś kto bedzie spełniał oczekiwania wielu środowisk (również forumowego), będzie kompetentny i zaangażowany, a przede wszystkim będzie chciał objąć to stanowisko za określone pieniądze, a znalezienie takiej osoby wcale nie jest proste. Zadajmy sobie pytanie kto z nasz wszedłby w ten niepewny, medialny biznes za niekoniecznie najwyższą gratyfikację. Niekoniecznie każdego motywuje do pracy wieszanie na nim psów przez innych. Więc gdyby się okazało że nie będzie takiej osoby to ponawiam pytanie co jest lepsze nowa spółka z Łazową czy bez prezesa albo z jakimś dyletantem?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2012-12-18, 21:38   

zbigie napisał/a:
(...)czy lepiej jest jeśli Pani Łaz jest czy lepiej gdyby jej nie było?


Szanowny zbigie

Uważam, że zamiast dywagować o Pani Łaz w kontekście wierszy Shakespeare'a, powinniśmy "mówić" o funkcji dyrektora szpitala :wink:

Czy według Ciebie, Pani Łaz powinna pełnić funkcję dyrektora po założeniu spółki ? Jak zagłosowałbyś, gdybyś musiał wybierać ? Szukałbyś innej alternatywy, czy Pani Łaz jest według Ciebie odpowiednią osobą na to stanowisko ?

zbigie napisał/a:
(...)problem jest tego typu, że trzeba na jej miejsce kogoś znaleźć - kogoś kto bedzie spełniał oczekiwania wielu środowisk (również forumowego), będzie kompetentny i zaangażowany, a przede wszystkim będzie chciał objąć to stanowisko za określone pieniądze


Ja będę spełniał oczekiwania każdego środowiska :D będę kompetentny i zaangażowany nie mniej od Pani Łaz oraz.. będę chciał objąć stanowisko "za określone pieniądze" :D

zbigie napisał/a:
Zadajmy sobie pytanie kto z nasz wszedłby w ten niepewny, medialny biznes za niekoniecznie najwyższą gratyfikację.


Co oznacza "niekoniecznie najwyższa gratyfikacja" ?

zbigie napisał/a:
(...)co jest lepsze nowa spółka z Łazową czy bez prezesa albo z jakimś dyletantem?


Z jakimś dyletantem.. :D :?: A jakie to przygotowanie oraz wiedzę do pracy w szpitalu wieluńskim na stanowisku dyrektora posiadała Pani Łaz przed objęciem tej funkcji ?

Pani Bożena Łaz wygląda na miłą osóbkę, ale trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść..
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zbigie 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 132
Piwa: 17/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-12-18, 22:39   

hiszpan ja nie wiem i nie chcę się wypowiadać na temat tego do czego nadaje się Pani Łaz. Wiem jedno - ja bym się tej "zaszczytnej funkcji" nie podjął i z punktu widzenia tego, że jestem też szefem w pewnym sensie ją podziwiam, że tyle lat walczy w tej szarpaninie. Natomiast moje dywagacje wynikają z innych względów - też miałem kiedyś intratną, nobilitującą propozycję i dzieki Bogu jej nie przyjąłem i był problem aby kogoś znaleźć w Wieluniu i ściągnięto osobę z Łodzi, a gdy ta nawaliła powołano na to stanowisko osobę, która nie spełnia żadnych moich oczekiwań co do dotychczasowych dokonań i opinii wśród mieszkańców itp. Być może moje opinie wynikają z dobrej obecnej pozycji zawodowej. A jeśli uważasz, że nadajesz się, podołasz i chcesz to startuj po to stanowisko - nikt Cię nie znajdzie jak będziesz siedział gdzieś cicho w kącie, pokaż co potrafisz, jakie są perspektywy Twojego rozwoju, jaka masz wizję i w jakim miejscu chcesz aby szpital był np. za 5 lat i z jakimi wynikami w leczeniu oraz finansowymi. Trzymam kciuki za każdego kto chce zrobić coś dobrego dla tego miasta i regionu - ja staram się to w swojej pracy robić od lat i mam nadzieję, że ludzie to widzą i doceniają.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2012-12-18, 23:50   

zbigie napisał/a:
w pewnym sensie ją podziwiam, że tyle lat walczy w tej szarpaninie.


Rozwiniesz myśl ? Nie za bardzo rozumiem.

zbigie moje dywagacje w kontekście dyrektorowania szpitalowi traktuj w charakterze żartu. Aktualnie mam inny projekt do zrealizowania. Dużo bardziej ambitny. Jego budżet przerasta budżet Powiatu Wieluńskiego, wraz z jego oraz szpitala długami razem wziętymi.

Życie często bywa zawiłe i nieprzewidywalne, w zanadrzu zawsze trzeba mieć kilka wyjść awaryjnych. Mam nadzieję, że Pani Łaz takie wyjście również posiada. Jako osoba zameldowana w Wieluniu :wink: dotychczasowej Pani dyrektor na stanowisku dyrektora szpitala sobie nie życzę. Szansę powinien dostać ktoś inny. Takie jest moje zdanie. Nie jestem w swojej opinii odosobniony, o czym świadczy dotychczasowy wynik powyższej ankiety.

Jeśli ktoś uważa inaczej, proszę mnie przekonać do swoich racji. Chętnie wysłucham argumentów stojących ZA Panią Bożeną Łaz. Proszę..
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
marcin-gorski 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lip 2009
Posty: 420
Piwa: 4/2
Skąd: Gaszyn
Wysłany: 2012-12-19, 07:35   

hiszpan napisał/a:
Aktualnie mam inny projekt do zrealizowania. Dużo bardziej ambitny. Jego budżet przerasta budżet Powiatu Wieluńskiego, wraz z jego oraz szpitala długami razem wziętymi.



ohh ahh , hiszpan jak to pisałeś to chyba już spałeś i fantazjowałeś ;) potem poczułeś coś mokrego i trzeba się było obudzić . . . :D sory nie mogłem się powstrzymać ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2012-12-19, 08:17   

Dobrze prawisz marcinie ;)
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Bethi 
Wieluniaczek
Festina lente



Pomogła: 28 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 12 Gru 2008
Posty: 1508
Piwa: 16/18
Skąd: EWI~EZD
Wysłany: 2012-12-19, 10:48   

Tak czy inaczej szpital zostanie przekształcony. Byle nie doszło do tego, że będą zamykać oddziały, bo okażą się powodem generowania zadłużenia. Jeżeli znajdzie się kandydat na dyrektora, który mógłby się szybko uporać z dotychczasowymi problemami szpitala i mieć lepszy system pracy niż obecna dyrektor, może warto dać takiej osobie szansę?
_________________
* Zjednoczeni wirtualnie, silni realnie *
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
monikzy 
Przyjeżdża na zakupy
monikzy



Pomogła: 2 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 06 Cze 2007
Posty: 272
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-12-19, 11:51   

Zgadzam się ze Zbigiem, trzeba mieć dużo odwagi aby startować na to stanowisko.
Tutaj nie chodzi tylko o umiejętności zarządzania personelem lub finansami. Należy pamiętać o całym systemie służby zdrowotnej w Polsce, który kuleje. Nie wiem czy jest jakiś szpital w Polsce który nie byłby zadłużony. Tak samo zresztą jest z uniwersytetami. Problem jest ogromny, nie wiem czy tylko ludzki, zapewne też systemowy.
_________________
“The person, be it gentleman or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid.” - Jane Austen
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Liliana 
Słyszał o Wieluniu


Dołączyła: 18 Paź 2012
Posty: 17
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-12-19, 13:02   

Przekażmy szpital kościołowi.. Fundusz kościelny to nie małe pieniądze.. Dadzą radę :lol:
_________________
Liliana
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Bethi 
Wieluniaczek
Festina lente



Pomogła: 28 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 12 Gru 2008
Posty: 1508
Piwa: 16/18
Skąd: EWI~EZD
Wysłany: 2012-12-19, 13:12   

Skoro istnieje fundusz kościelny.to może utworzyć fundusz medyczny, a kto będzie chciał będzie mógł przekazać swój 1% podatku. Znając realia polskiej polityki, dużo czasu minie, zanim będzie lepiej. Ważne, że w ogóle coś się dzieje w kierunku służby zdrowia.
_________________
* Zjednoczeni wirtualnie, silni realnie *
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Roj
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-19, 13:13   

Liliana napisał/a:
Przekażmy szpital kościołowi.. Fundusz kościelny to nie małe pieniądze.. Dadzą radę :lol:


Wcale to nie jest śmieszne :600:
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-12-19, 14:30   

monikzy napisał/a:
Nie wiem czy jest jakiś szpital w Polsce który nie byłby zadłużony.


Myślę że bardziej zasadne byłoby pytanie o szpitale które nie mają "złych" długów, tj takich których nie są w stanie obsługiwać.

A takie szpitale są, w tym te które zostały sprywatyzowane (ale funkcjonują w oparciu o kontrakt z NFZ i świadczą usługi wszystkim mieszkańcom)
Ale są też przykłady samorządowych szpitali które nie mają takich problemów i nie popadają w ruinę (finansową) przez złe zarządzanie.


zbigie napisał/a:
i był problem aby kogoś znaleźć w Wieluniu i ściągnięto osobę z Łodzi, a gdy ta nawaliła powołano na to stanowisko osobę, która nie spełnia żadnych moich oczekiwań co do dotychczasowych dokonań i opinii wśród mieszkańców itp.


zbigie, mówimy o stanowisku politycznym, krąg poszukiwań w Wieluniu był raczej wąski... zresztą trudno się dziwić, również z powodu osoby szefa... A ściągnięto osobę z Łodzi również ze względów politycznych i próby budowania powiązań ze strukturami łódzkimi, w końcu pewnie ambicje "senatora rzymskiego i gladiatora" nie kończą się na urzędzie burmistrza naszego miasteczka...

Pewnie gdyby wyjść poza listę kandydatów akceptowanych przez decydentów starostwa (z byłym starostą na czele) to i do szpitala dałoby się kogoś znaleźć... ale w końcu nie chodzi o to żeby było dobrze, tylko żeby naszym było dobrze, nie? ;)
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2012-12-21, 13:36   

hiszpan napisał/a:
Jako osoba zameldowana w Wieluniu :wink: dotychczasowej Pani dyrektor na stanowisku dyrektora szpitala sobie nie życzę.
(...)
Jeśli ktoś uważa inaczej, proszę mnie przekonać do swoich racji. Chętnie wysłucham argumentów stojących ZA Panią Bożeną Łaz. Proszę..

hiszpan, tak szczerze powiedziawszy to zbytnio jakimiś miażdżącymi argumentami przeciwko pani dyrektor, sam nie możesz się pochwalić. Mówisz tylko, że zasługuje na odejście, bo szpital tonie w długach. Generalnie toną wszystkie, albo prawie wszystkie.
Nie wiem, może jakieś posunięcia z Jej strony, które doprowadziły do tego zadłużenia (tylko proszę nie piszcie mi nic o trzynastej pensji). Jakieś celowe malwersacje, albo inne szemrane interesy z udziałem pani dyrektor? Coś co faktycznie przemawiać będzie przeciwko pani Łaz.
Ja wcale nie chcę bronić pani Bożeny Łaz, bo być może faktycznie ktoś znajdzie się lepszy na to stanowisko. Ale dotychczasowa nagonka na panią dyrektor pachnie mi raczej szukaniem na siłę kozła ofiarnego. A że jakiegoś znaleźć cza, no to dawaj, najlepiej dotychczasowy dyrektor.
Niestety służba zdrowia jest piętą achillesową naszego państwa (chociaż takich pięt to my mamy jeszcze w kilku dziedzinach. Ale to, jak ja zawsze powtarzam, wina dzikiej demokracji).
I choćby przyszło 1000 atletów, a każdy z nich zjadłby 1000 kotletów, to nie udźwigną, taki to ciężar ;)
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2012-12-21, 14:16   

miko 005 napisał/a:
hiszpan, tak szczerze powiedziawszy to zbytnio jakimiś miażdżącymi argumentami przeciwko pani dyrektor, sam nie możesz się pochwalić. Mówisz tylko, że zasługuje na odejście, bo szpital tonie w długach. Generalnie toną wszystkie, albo prawie wszystkie.
Nie wiem, może jakieś posunięcia z Jej strony, które doprowadziły do tego zadłużenia (tylko proszę nie piszcie mi nic o trzynastej pensji).


miko 005, moim argumentem jest stan finansowy wieluńskiego szpitala. To wszystko. Nie obchodzą mnie inne placówki, nie interesuje mnie stan Polskiej służby zdrowia, nie interesuje mnie w tym kontekście trzynasta pensja tej Pani :wink: Jeśli zaczniemy wychodzić z założenia, że wszystko jest ok. gdyż tak źle jest wszędzie, to wpadniemy w jakąś paranoję. Ta Pani powinna już dawno podać się do dyspozycji Rady Powiatu. Inaczej, powinna zrezygnować ze stanowiska dyrektora. Są szpitale, które radzą sobie dobrze. Jeśli kogoś zarządzanie nie daje pozytywnych efektów, to co się robi miko 005 ? Jeśli partia x rządzi źle, to co robią jej wyborcy w najbliższych wyborach ?

Beznadziejna sytuacja Polskiej służby zdrowia jest spowodowana w większości jej nieumiejętnym zarządzaniem. Nie będę wyciągał tutaj cytatów sprzed lat, tak Pani dyrektor, jak i innych odpowiedzialnych za stan szpitala w Wieluniu. To tak jak z tymi obwodnicami. Większość nie ma, ale są tacy co mają ! Pieniędzy generalnie brakuje na wszystko na tej zielonej wyspie, ale są tacy, co nie wiedzą co z nimi robić ! Czym to jest spowodowane ? Jedni potrafią sobie radzić, drudzy nie. Dla tych drugich w instytucjach publicznych nie ma miejsca. Niech marnotrawią swoje pieniądze, nie podatników. Czasami trzeba umieć skorzystać ze swojego honoru. I nie tylko przytakiwać i klaskać, jak wszyscy. Jeśli Pani Łaz nie podoba się stanowisko NFZ w wielu sprawach etc. to niech pisze pisma, niech idzie strajkować i szukać funduszy. Dlaczego potrafią to robić pielęgniarki, górnicy, policjanci, a nie potrafią dyrektorzy szpitali oraz innych urzędów publicznych którym brakuje pieniędzy ? Odpowiedź jest prosta. Ci pierwsi, w przeciwieństwie do drugich, nie mają nic do stracenia. Wywiady i narzekanie wśród "samych swoich" to za mało. Taka sytuacja prowadzi do beznadziei.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW