R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Liceum Tadeusza Kościuszki w Wieluniu

Czy polecasz iść do LO Kościuszki w Wieluniu?
Tak
57%
 57%  [ 22 ]
Nie
42%
 42%  [ 16 ]
Głosowań: 38
Wszystkich Głosów: 38

Autor Wiadomość
1qaz2wsx 
Przyjeżdża na zakupy
.


Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 257
Piwa: 1/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-01-04, 11:08   

Napisałem, że większość
red napisał/a:
Jak ktoś chce to zawsze znajdzie na to czas
Niestety obecnie sporo młodzieży się nie chce, ja jestem bliżej twojego pokolenia niż obecnego i też spędzam aktywnie czas jeśli tylko mogę. Młodzież nie zdaje sobie sprawy jaką sobie krzywdę wyrządza tym, że nie chce być aktywna fizycznie. Napisze tak, jeśli ktoś chce to w ciągu 3 godzin WFu można się nieźle "spocić" i to wystarczy takim osobom,a jeśli ktoś chce coś więcej, to już musi poświęcić troszkę więcej swojego czasu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Marecki 
Dojeżdża PKSem


Dołączył: 29 Gru 2011
Posty: 114
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-01-04, 11:50   

Podejrzewam, że dziewczyna, która chciała się czegoś dowiedzieć o I LO już dawno przestała czytać ten temat przez te wywody nie na temat...:) Może trzeba by było wydzielić temat pt. "Trudne sprawy: stopnie i tytuły nauczycieli - kto ma rację?";)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-01-04, 12:01   

Marecki napisał/a:
Podejrzewam, że dziewczyna, która chciała się czegoś dowiedzieć o I LO już dawno przestała czytać ten temat przez te wywody nie na temat...:) Może trzeba by było wydzielić temat pt. "Trudne sprawy: stopnie i tytuły nauczycieli - kto ma rację?";)
Bez przesady - 3 strony tekstu na forum to chyba nie powinno być zbyt duże wyzwanie dla kandydata na ucznia LO :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Marecki 
Dojeżdża PKSem


Dołączył: 29 Gru 2011
Posty: 114
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-01-04, 12:39   

Chodziło mi o to, że raczej nie interesuje ją to, czy profesor to tytuł czy stopień naukowy itd;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Barca 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 11 Gru 2010
Posty: 363
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Wie(życzka)luń
Wysłany: 2013-01-04, 15:27   

Jak dla mnie to "Kościuszko" to już nie ta tradycja i nauczanie co kilkanaście lat temu.
Nauczyciele a jest ich dużo dużo widząc epokę $$ uczą w szkole, a po godzinach korepetycje dla tych samych uczniów. Żeby nie było, że wszyscy, ale dużo Belfrów.
Sam pamiętam jak uczęszczałem ponad 10 lat temu i z klasy do nauczyciela z którym był dany przedmiot potrafiło chodzić nawet powyżej 10 osób a później oceny jak ta lala były.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-01-05, 09:40   

Powiedziałbym że mat-fiz nadal wysoko stoi w I LO, ale biol-chem po odejściu Kluby, Adamkiewicz to już pewnie nie to samo...

Choć gdybym miał wybierać ponownie to pewnie wybrałbym tak samo.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
BIO-CHEM 
Słyszał o Wieluniu


Dołączyła: 01 Sty 2013
Posty: 11
Skąd: Pajęczno
Wysłany: 2013-01-05, 14:49   

czytam cały czas wasze komentarze :)
i kłótnia o tytuł nauczyciela czy to mgr czy prof to na tym poziomie poszukiwań informacji o ILO to mnie w prawdzie nie interesuję :) ktoś napisał że admin nie musi być wszechwiedzący i z tym się zgadzam :) skoro kilka lat do tyłu chodził tam do szkoły to zapewne nauczyciel miał mgr :) admin to też człowiek, więc nie musi być na bieżąco co się dzieje w LO :)

mam takie jeszcze pytanie korki to mają ci lepsi uczniowie czy ci "gorsi" co nie dawają sobie rady w szkole? :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
FXX 
Dojeżdża PKSem


Dołączył: 25 Maj 2009
Posty: 116
Piwa: 8/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-01-05, 15:09   

To już zależy od osoby ;)
Znam kilka osób, które chodziły na korki dlatego, że np. były na mat-fizie, a planowały iść na medycynę, więc musiały zdawać biologię i chemię, czy na odwrót.
Jednak to jest mniejszość i większość osób chodzących na korki to osoby mające tyły w nauce.

A czy jest trudno? Moim skromnym zdaniem - nie. Fakt, kończyłem mat-fiz, a nie bio-chem, ale bez korków, zarywania nocek i mając czas praktycznie na wszystko, każdy semestr kończyłem ze średnią powyżej 5.0 ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Marecki 
Dojeżdża PKSem


Dołączył: 29 Gru 2011
Posty: 114
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-01-05, 15:59   

Jeśli chodzi o korki na bio-chemie to w obecnej sytuacji wiem, że bardzo dużo osób chcących dostać się na medycynę, czy farmację korzysta z korepetycji zwłaszcza z chemii. Wiem też, że mimo emerytury pani prof. Adamkiewicz (Babcia Pazdro;)) ma strasznie dużo chętnych osób na lekcje i część z nich przyjmuje.
Na korki chodzą i ci lepsi i ci co sobie nie radzą tak samo, w zależności kto w jakim celu ich potrzebuje:) tutaj raczej nie ma rozgraniczenia. Jeśli chodzi o bio-chem, to od znajomych wiem, że niestety trzeba zdać maturę na poziomie 90%, żeby w ogóle myśleć o dostaniu się na porządne studia medyczne.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-01-05, 21:53   

BIO-CHEM napisał/a:
mam takie jeszcze pytanie korki to mają ci lepsi uczniowie czy ci "gorsi" co nie dawają sobie rady w szkole?
Nigdy w życiu nie korzystałem z żadnych korepetycji i bez problemów skończyłem LO (chociaż nie ze średnią powyżej 5,0 :D ). Wydaje mi się, że w większości korki to bardziej kwestia ambicji rodziców lub możliwości dzieci aniżeli rzeczywistej potrzeby, więc to kwestia bardzo indywidualna.

Jeszcze jedno - z tego co pamiętam, to sporo zależało od opinii, która przylgnęła do ucznia. Jak ktoś się przyłożył w 1. klasie to potem nawet jak coś mu nie wyszło, to i tak bardzo często nauczyciele podciągali mu oceny. I na odwrót.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
hajen 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
4x2+8x1x1+2+1



Pomógł: 27 razy
Wiek: 35
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 1451
Piwa: 29/26
Skąd: Wieluń/Warszawa
Wysłany: 2013-01-05, 22:09   

red napisał/a:
Jeszcze jedno - z tego co pamiętam, to sporo zależało od opinii, która przylgnęła do ucznia. Jak ktoś się przyłożył w 1. klasie to potem nawet jak coś mu nie wyszło, to i tak bardzo często nauczyciele podciągali mu oceny. I na odwrót.


O tak, z tym się zgadzam całkowicie.
_________________
Też jestem w szoku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Marta 
WIELUNIAK



Pomogła: 40 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Lip 2005
Posty: 2807
Piwa: 5/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-01-06, 00:08   

red napisał/a:
Jeszcze jedno - z tego co pamiętam, to sporo zależało od opinii, która przylgnęła do ucznia. Jak ktoś się przyłożył w 1. klasie to potem nawet jak coś mu nie wyszło, to i tak bardzo często nauczyciele podciągali mu oceny. I na odwrót.


Podpisuję się rekami i nogami, ale wydaje mi się, że nie tylko w tej szkole panują takie zwyczaje :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
FXX 
Dojeżdża PKSem


Dołączył: 25 Maj 2009
Posty: 116
Piwa: 8/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-01-08, 19:05   

Nie ma co się oszukiwać, tak jest praktycznie w każdej szkole, gdzie z danymi nauczycielami ma się więcej niż 1-2 semestry.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
niemampomyslu 
Czytał o Wieluniu


Dołączyła: 04 Maj 2012
Posty: 27
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-01-11, 21:21   

To tak: skończyłam to LO w 2009 roku i jestem na medycynie. I tak, to prawda, dużo osób z mojej cudownej klasy (właśnie klasa siostry hajena :D ) jest na MEDYCYNIE a nie tylko na uniwersytetach medycznych. Doliczyłam się 17 osób na lekarskim ale może o kimś zapomniałam. :D Gdyby doliczyć tych z innych kierunków uniwersytetów medycznych (np. z farmacji) to byłaby znaczna większość klasy :) Kurde, nieźli byliśmy, myślę, że to rekord :D I nie jest to prawda, że trzeba mieć po 90% ze wszystkiego żeby się dostać bo na większości uczelni wystarczy po 80 kilka.

Co do korepetycji, ja chodziłam na chemię bo jestem matematycznym debilem i nie umiałam robić zadań z chemii. :D Sporo osób chodziło i na chemię i biologię, jednak matura jest specyficzna i nie każdy umiał rozwiązywać zadania, w których najważniejsze jest trafienie w klucz a nie inteligencja. Ale rozmawiając z moim znajomymi z grupy na studiach, prawie każdy chodził na korki, niezależnie od liceum i miasta.

Co do ilości nauki - zależy od umiejętności :D Ja tam się nie przeuczałam, z resztą reszta klasy wbrew pozorom też nie, a 2 klasa liceum to najbardziej imprezowy rok mojego życia :D A oceny... Daj spokój, z chemii miałam 3 na koniec liceum z biologii 4 a z matmy np. 2 :D Ale nie ma to kompletnie żadnego znaczenia biorąc pod uwagę dalsze kształcenie.

Podsumowując: z całego serca polecam to liceum :)

W razie innych pytań pisz na priv ;)
Ostatnio zmieniony przez niemampomyslu 2013-01-12, 15:09, w całości zmieniany 3 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-01-12, 10:36   

niemampomyslu napisał/a:
I nie wiem co to znaczy porządne studia medyczne?


innymi słowy uważasz, że średni poziom wiedzy/umiejętności lekarzy po każdym z kierunków w Polsce jest taki sam? :wink:
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW