R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Stefan
2013-02-01, 16:57
"Stop wiatrakom na ziemi wieluńskiej"

Czy jesteś za wykorzystywaniem energii wiatrowej w Powiecie Wieluńskim ?
TAK
76%
 76%  [ 52 ]
NIE
20%
 20%  [ 14 ]
Nie jestem pewny/a
2%
 2%  [ 2 ]
Głosowań: 68
Wszystkich Głosów: 68

Autor Wiadomość
ryba 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 427
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: zewsząd
Wysłany: 2013-02-07, 23:07   

De facto jest to próba zablokowania budowy wiatraków w ogóle.
_________________
Conversations don't get any better as you get older
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
alef 
Ma stragan na targu


Pomógł: 15 razy
Wiek: 71
Dołączył: 24 Sie 2006
Posty: 626
Otrzymał 10 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-02-09, 12:31   

Dziwne, bardzo dziwne, sprawdzałem ilość wiatraków w różnych regionach Polski i co wyszło? Tam gdzie p...d.i (kieleckie) ich brak. Na biednej ścianie wschodniej gdzie niby bieda też w zasadzie ich brak (a taki kapitał mogły by dorzucić do lokalnego budżetu). A u nas co ulica wiatrak (jeszcze tylko na nieczynnym biurowcu ZUGiL go brak). Tylko jeszcze Don Kichota nam brakuje!



Resztę dopiszę później bo muszę zebrać myśli i uporządkować argumenty za o przeciw!!!!!!!!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Simon24121 
Czytał o Wieluniu


Wiek: 28
Dołączył: 26 Sty 2012
Posty: 35
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-02-17, 21:03   

Z takich ciekawostek w Danii nie godzą już się budować wiatraków na lądzie

W Niemczech odległość wiatraku od zabudowań to 2 km , a we Francji 3 km.

Wrazie zniszczenia innych dóbr przez wiatrak , odpowiada za to rolnik .Ponosi wszystkie koszta związane z wypłatą odszkodowania .

W razie gdyby firma od wiatraku upadła , to gmina musi go rozebrać a to są koszta.

Podatek od wiatraku maleje wraz z czasem .

No i ostatni argument . Wiatraki są stawiane zwykle używane z zachodu . Więc kto za 5 lat gdy ten wiatrak się wyeksploatuje i będzie wył , o nas pomyśli ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-02-17, 22:39   

Simon24121, te dane to skąd? Możesz podać źródło? Bo wydaje mi się, że wokół wiatraków krąży zbyt wiele mitów.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
bAN 
Przyjeżdża na zakupy


Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 438
Piwa: 19/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-02-17, 23:11   

też jestem ciekaw, szczególnie o tą Danie mi chodzi :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2013-02-17, 23:28   

Brakuje mi spotkania na którym były by porównane wszystkie pozytywy i negatywy. Jedynie na forum można takie zestawienie zobaczyć. Za dużo gadania, a za mało konkretów. Za wiele jest pustych argumentów nie popartych faktami, albo nie dokończonych. Np. "wiatraki szkodzą zdrowiu", "przerażający hałas", "światło od wiatraka w domu", "spadek wartości ziemi w promieniu 3 km" "turyści nie będą do nas przyjeżdżać bo są wiatraki". Puste hasła. Tylko nikt nie mówi w jakiej odległości coś się dzieje, przy jakiej mocy wiatraka, czy na otwartej przestrzeni czy nie. Mało kto mówi przy jakich warunkach musi się coś zadziać, żeby negatywnie wpływało na otoczenie. Śmieszą mnie osoby twierdzące, że są ZA tym, żeby były wiatraki w naszym powiecie ale za stojącym w odległości większej niż 3 km. Tylko takich miejsc praktycznie nie ma w naszym powiecie. W ten sposób manipuluje się niedoinformowanym ludem.
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Simon24121 
Czytał o Wieluniu


Wiek: 28
Dołączył: 26 Sty 2012
Posty: 35
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-02-18, 09:11   

Byłem na wiejskim zebraniu w Ożarowie dotyczącym budowy wiatraków w gminie Mokrsko .
Jak można łatwo wywnioskować było to zebranie raczej przeciw budowie ;)
Stąd te wszystkie ciekawostki :D Mówili to jak dla mnie ludzie dobrze obeznani w temacie .
A nie Mietek i Zenek z pod sklepu .
Nie chciałbym skłamać ale nie pamiętam czy pieniądze czy prąd i tak trafia do zachodniego kapitału.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
LAURA 
Czytał o Wieluniu
LAURA



Wiek: 53
Dołączyła: 06 Cze 2010
Posty: 29
Postawił 6 piw(a)
Skąd: WIELUŃ
Wysłany: 2013-02-18, 11:09   

[quote="Simon24121"]
Stąd te wszystkie ciekawostki :D Mówili to jak dla mnie ludzie dobrze obeznani w temacie .
A nie Mietek i Zenek z pod sklepu .
:unia: Od wielu lat mieszkam za zachodnia granica i znam Polakow, ktorzy w kraju sa ZNAWCAMI takimi jak "Mietek i Zenek z pod sklepu" . Jednak na emigracji siedza cicho jak mysz pod miotla.
_________________
Nigdy nie kłóć się z głupcem - ludzie mogą nie dostrzec różnicy.
PRAWO MURPHY'EGO
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pat44 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 471
Piwa: 42/24
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-02-18, 11:31   

http://www.reuters.com/ar...7AF1JM20111116- Tu jest trochę o turbinach. Artykuł aktualny!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Simon24121 
Czytał o Wieluniu


Wiek: 28
Dołączył: 26 Sty 2012
Posty: 35
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-02-18, 13:29   

Nie wiem jak wam ale mi link nie działa .

Co do wiatraków popytajcie się mieszkańców Czarnożył i Stawku ;)

Osobiście specjalistą nie jestem. Gdyby odbywało się jeszcze takie spotkanie serdecznie zapraszam bo naprawdę warto.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bAN 
Przyjeżdża na zakupy


Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 438
Piwa: 19/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-02-18, 18:03   

Simon24121 napisał/a:
Byłem na wiejskim zebraniu w Ożarowie dotyczącym budowy wiatraków w gminie Mokrsko .
Jak można łatwo wywnioskować było to zebranie raczej przeciw budowie ;)
Stąd te wszystkie ciekawostki :D Mówili to jak dla mnie ludzie dobrze obeznani w temacie .
A nie Mietek i Zenek z pod sklepu .
Nie chciałbym skłamać ale nie pamiętam czy pieniądze czy prąd i tak trafia do zachodniego kapitału.




mówić to można wszystko tylko wypadało by to czymś podeprzeć. szkoda że nie dodali że w tej Dani jest 8 cz 10 razy więcej wiatraków n z u nas a i kraj 8 czy 9 razy mniejszy :)

a jak czytam że wiatraki załamią turystyke na ziemi wieluńskiej to ogarnia mnie śmiech :)


co do Czarnożył. Podejrzewam że Ci co mają pieniądze z wiatraków nie narzekają na hałas.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Simon24121 
Czytał o Wieluniu


Wiek: 28
Dołączył: 26 Sty 2012
Posty: 35
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-02-18, 18:48   

Tylko ciekawe dlaczego w innych gminach dużo większych , nie chcą mieć wiatraków ?

Co do podpierania argumentów , dwa razy było już takie zebranie , ja raczej nie poczuwam się do zażartej walki gdyż nie zgłębiałem tematu. Można na takie spotkanie przyjść posłuchać powiedzieć swoje zdanie a napewno będzie podana odpowiedź z uzasadnieniem .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-02-18, 21:52   

Simon24121 napisał/a:
Nie chciałbym skłamać ale nie pamiętam czy pieniądze czy prąd i tak trafia do zachodniego kapitału.
Ale w czym masz problem? Jak kupujesz w sklepie to tez patrzysz do jakiego kapitału trafia kasa? Jeżdzisz autem z Polski? Kupujesz polskie produkty? Odpowiedz sobie szczerze na pytania. Bo argument o rzekomo obcym kapitale jest takim prymitywnym graniem przeciwników wiatraków na uczuciach patriotycznych.
Simon24121 napisał/a:
Stąd te wszystkie ciekawostki :D Mówili to jak dla mnie ludzie dobrze obeznani w temacie .
Obeznani czyli kto?
Simon24121 napisał/a:
Gdyby odbywało się jeszcze takie spotkanie serdecznie zapraszam bo naprawdę warto.
Byłem w Wieluniu. Po godzinie wyszedłem. Pełno demagogii i bzdur. No i historie o wiatrakach strzelających do ludzi światłem. Wśród obecnych połowa to mieszkańcy bloków, których temat w zasadzie nie dotyczy + kilku lokalnych radnych, którzy muszą pokazać się elektoratowi.
Simon24121, ludzie nie chcą wiatraków bo nic z nich nie mają. Kase dostają tylko właściciele działek, a tych siła rzeczy będzie mniej niż przeciwników, którzy tej kasy nie dostaną i to ich głównie boli. A jak ktoś jest hipochondrykiem, to nawet szczekający pies sąsiada będzie powodował u niego "poważne zmiany chorobowe"...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Simon24121 
Czytał o Wieluniu


Wiek: 28
Dołączył: 26 Sty 2012
Posty: 35
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-02-18, 22:26   

Co do kapitału "może jestem z tych dziwnych ale kupuje polskie produkty" . Ceny prądu nie spadną od tego postawienia wiatraków.

http://www.radiozw.com.pl...ge=news&id=4147
http://wielun.naszemiasto...owych,id,t.html
To ludzie protestują od tak sobie dla widzimisię ?

Kto był?
Nie jaka pani Paulina Kubowicz
Asystentka posła na sejm i jeszcze jedna Pani z jakiejś akademi :D

Bynajmniej nie chce mieszkać w jednej wielkiej elektrowni wiatrowej i tyle .

Tak na marginesie czy będziesz miał coś z tych wiatraków ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bAN 
Przyjeżdża na zakupy


Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 438
Piwa: 19/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-02-18, 22:52   

pisze Ci facet że ludźmi zawiść kieruje a Ty z cenami prądu wyskakujesz.

koleś cytowany też wspomina o :
Są zwolennicy i przeciwnicy, choć wydaje się, że tych przeciwników jest coraz więcej. Ludzi, którzy będą mieli jakiekolwiek pieniądze z wiatraków jest stosunkowo niewiele. Jeśli mówimy, że w gminie Mokrsko miałoby stanąć od 19 do 26 wiatraków, toi jest raptem 26 ludzi, którzy coś z tego będą mieli. Reszta, około 5 tysięcy ludzi z tej inwestycji nie będzie maiła nic.



Wiatraków było by 100 to i sojuszników by sie znalazło o wiele więcej ;)
takie spotkania nie mają najmniejszego sensu. przecież ani sojusznicy ani przeciwnicy wiatraków nie zostaną przeciągnięci na drugą stronę.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW