R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Bezmyślna dewastacja przyrody.
Autor Wiadomość
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2013-02-17, 17:20   

Pat44 napisał/a:
A właściwie to od czego jest Wydział Architektury i Ochrony Środowiska? Otóż od niczego jeśli chodzi ochronę środowiska. Jest bo jest. Zmniejsza się bezrobocie przez tworzenie takich tworów.


Chodzi o "Referat Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego" czy "Wydział Rolnictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego" ?
Nie mylmy pojęć bo nawet nie wiesz o czym piszesz!

Starostwo Powiatowe w Wieluniu - Wydział Rolnictwa i Ochrony Środowiska
W WYDZIALE ZAŁATWISZ SPRAWY:

OCHRONA ŚRODOWISKA:
Gospodarka odpadami:
wydawanie pozwoleń na wytwarzanie odpadów, które powstają w związku z:
eksploatacją instalacji, jeżeli wytwarzane są odpady powyżej 1 Mg odpadów -niebezpiecznych rocznie lub powyżej 5 000 Mg odpadów innych niż niebezpieczne rocznie,
wydobyciem odpadów ze składowiska odpadów lub ze zwałowiska odpadów, dla którego nie było wymagane uzyskanie decyzji lokalizacyjnej lub pozwolenia na budowę – bez względu na ilość powstających odpadów,
zatwierdzanie programu gospodarki odpadami, jeżeli posiadacz odpadów nieprowadzący instalacji wytwarza odpady niebezpieczne w ilości powyżej 0,1 Mg rocznie,
przyjmowanie informacji o wytwarzanych odpadach oraz o sposobach gospodarowania wytworzonymi odpadami, jeżeli posiadacz odpadów nieprowadzący instalacji wytwarza odpady niebezpieczne w ilości do 0,1 Mg rocznie albo powyżej 5.0 Mg odpadów innych niż niebezpieczne rocznie,
przyjmowanie informacji o wytworzonych odpadach oraz o sposobach gospodarowania wytworzonymi odpadami powstałymi w wyniku poważnej awarii lub poważnej awarii przemysłowej bez względu na ilość wytworzonych odpadów,
wydawanie zezwoleń na prowadzenie działalności w zakresie odzysku lub unieszkodliwiania odpadów,
wydawanie zezwoleń na prowadzenie działalności w zakresie zbierania lub transportu odpadów,
wydawanie zezwoleń na prowadzenie działalności w zakresie zbierania pojazdów wycofanych z eksploatacji w punktach zbierania pojazdów,
przyjmowanie zgłoszeń do rejestru posiadaczy odpadów zwolnionych z obowiązku uzyskiwania zezwoleń na prowadzenie działalności w zakresie zbierania, transportu, odzysku lub unieszkodliwiania odpadów,
zatwierdzanie instrukcji eksploatacji składowiska odpadów,
wyrażenie zgody na zamkniecie składowiska odpadów lub jego wydzielonej części.

Emisja zanieczyszczeń do środowiska:
wydawanie pozwoleń zintegrowanych,
wydawanie pozwoleń na wprowadzanie gazów lub pyłów do powietrza,
wydawanie zezwoleń na handel uprawnianiami do emisji gazów cieplarnianych i innych substancji.

Ocena oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko:
na etapie sporządzania raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na rodowisko,
na etapie wydania decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania,
na etapie projektu budowlanego.

Ochrona powierzchni i wnętrza ziemi:

wydawanie koncesji na wydobycie kopalin w ilości do 20 tysięcy m 3 rocznie z obszaru o powierzchni do 2 ha bez użycia materiałów wybuchowych na terenach nieobjętych formami ochrony przyrody,
zatwierdzanie projektu prac geologicznych.

Łowiectwo:
wydzierżawianie obwodów łowieckich polnych,
rozliczanie czynszów dzierżawnych obwodów łowieckich polnych.

Gospodarka leśna w lasach niestanowiacych własności Skarbu Państwa:
cechowanie pozyskiwanego drewna i wydawanie świadectw legalności jego pozyskania,
wydawanie decyzji na wykonanie trzebieży wczesnych i trzebieży późnych,
przyznawanie dotacji z Budżetu Skarbu Państwa na finansowanie kosztów przebudowy drzewostanu.

OCHRONA WÓD I ICH ZASOBÓW:
Ustalanie linii brzegu dla:
cieków naturalnych, jezior oraz innych naturalnych zbiorników wodnych niebędących morskimi wodami wewnętrznymi lub wodami granicznymi oraz śródlądowymi drogami wodnymi.

Pozwolenia wodnoprawne na:
szczególne korzystanie z wód,
regulację wód oraz zmianę ukształtowania terenu na gruntach przylegających do wód, mającą wpływ na warunki przepływu wody,
wykonanie urządzeń wodnych,
rolnicze wykorzystanie ścieków w zakresie nieobjętym zwykłym korzystaniem z wody,
długotrwałe obniżenie poziomu zwierciadła wody podziemnej,
piętrzenie wody podziemnej,
odwodnienie obiektów lub wykopów budowlanych oraz zakładów górniczych,
wprowadzanie do wód powierzchniowych substancji hamujących rozwój glonów,
wprowadzanie do urządzeń kanalizacyjnych ścieków zawierających substancje szczególnie szkodliwe dla środowiska wodnego,
gromadzenie ścieków, a także innych materiałów, prowadzenie odzysku lub unieszkodliwianie odpadów na obszarach bezpośredniego zagrożenia powodzią,
wznoszenie obiektów budowlanych oraz wykonywanie innych robót na obszarach bezpośredniego zagrożenia powodzią,
wydobywanie kamienia, żwiru piasku i innych materiałów oraz ich składowanie na obszarach bezpośredniego zagrożenia powodzią.

Gospodarka rybacka:
wydawanie kart wędkarskich i kart łowiectwa podwodnego,
rejestracja sprzętu pływającego służącego do amatorskiego połowu ryb,
wydawanie zgody na utworzenie Społecznej Straży Rybackiej,
wydawanie legitymacji strażnika Społecznej Straży Rybackiej.

Nadzór i kontrola nad działalnością spółek wodnych:
zatwierdzanie statutu spółki wodnej utworzonej w drodze porozumienia członków.
info: Starostwo Powiatowe w Wieluniu

Urząd Miasta w bardzo uproszczony sposób przedstawia zakres działalności na swojej stronie
Urząd Miejski w Wieluniu - Referat Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska
Wyciąg z Jednolitego Rzeczowego Wykazu Akt dla wydziału
Symbol Hasło klasyfikacyjne
271 Dokumentacja zamówień publicznych
3132 Opłata targowa
3153 Dotacje
414 Opieka nad pomnikami i miejscami pamięci
602 Programy, projekty, analizy z zakresu ochrony środowiska
6131 Zezwalanie na usuwanie drzew i krzewów
6132 Nakładanie kar za zniszczenie, usuwanie, niewłaściwą pielęgnację terenów zieleni, drzew, krzewów
6140 Ochrona zwierząt gospodarskich i domowych
6180 Zezwalanie na uprawę maku i konopi
6230 Zatwierdzanie programów gospodarki odpadami niebezpiecznymi
6232 Informacje o wytwarzaniu odpadów oraz sposobach gospodarowania odpadami
6234 Opiniowanie wniosków o wydanie zezwoleń na prowadzenie odzyskiwania lub unieszkodliwiania odpadów
7021.1 Utrzymanie i eksploatacja obiektów i urządzeń komunalnych - Zieleń miejska
7021.2 Utrzymanie i eksploatacja obiektów i urządzeń komunalnych - Gospodarowanie odpadami
7021.3 Utrzymanie i eksploatacja obiektów i urządzeń komunalnych - Utrzymanie czystości ulic i przystanków
7021.4 Utrzymanie i eksploatacja obiektów i urządzeń komunalnych - Targowisko
7021.5 Utrzymanie i eksploatacja obiektów i urządzeń komunalnych - Place zabaw
7021.6 Utrzymanie i eksploatacja obiektów i urządzeń komunalnych - Konserwacja rowów
7021.7 Utrzymanie i eksploatacja obiektów i urządzeń komunalnych - Wodociągi
7032 Kontrolowanie jakości dostarczanych usług komunalnych
7032.1 Kontrolowanie jakości dostarczanych usług komunalnych - rejestr działalności regulowanej w zakresie odbierania odpadów
7032.2 Kontrolowanie jakości dostarczanych usług komunalnych -sprawy z zakresu gospodarowania odpadami
7033 Badania i analizy w zakresie jakości świadczonych usług komunalnych
7045 Utrzymanie miejsc grzebalnych
7243 Nadzór nad realizacją usług gminnego transportu publicznego
info: UM Wieluń
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
vanilia1000 
Dojeżdża PKSem



Pomogła: 6 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 21 Kwi 2010
Posty: 221
Piwa: 4/1
Skąd: wieluń
Wysłany: 2013-02-17, 17:25   

Ojj złośliwość to raczej nie przez moje słowa przemawia, a raczej przes twoje. Nawet nie złośliwość a jad. Nie mów, że urzędnicy za to odpowiedzialni siedzą tylko na tyłkach. Akurat dobrze znam pracę Pana który w urzędzie zajmuje się tą sprawą i uwierz mi trudno go złapać w biurze, bo połowę godzin spędza w terenie oglądając te wszystkie drzewa. Proponuję pójść do gminy i porozmawiać z nim na ten temat. Masz takie prawo. Nie chciałam wprowadzać cię w złość, a widzę, że tak się stało, więc przepraszam za te nerwy i pewnie za dwa lata życia które przez to straciłeś. Natomiast moja ideologia jest zawarta pod każdym moim postem. Nie bronię drzew, nie uważam, że w miatach trzeba trzymać wszystkie stare drzewa dla zasady, bo są tu od dawna(tak samo jak stary i moim zdaniem wstrętny budynek dworca PKS). Nie wiem, czy nowe zagospodarowanie tego terenu przewiduje nasadzenia, mam nadzieję że tak - dla twojego spokoju i dobrego samopoczucia.
_________________
"Umrze miasto, jeżeli budowa jego będzie zakończona"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pat44 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 471
Piwa: 42/24
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-02-17, 18:02   

vanilia1000, Trzeba było od razu powiedzieć, że znasz tego "pana od drzew". Oczywiście, oczywiście! Nasi urzędnicy są pełni poświęcenia i oddania. Może jeszcze znasz innych- równie oddanych swojej pracy? Siedzą w sąsiednich pomieszczeniach? A może wyjawisz mi choćby nazwę jego stanowiska (chciałbym udać się do gminy zgodnie z twoją sugestią). Zaimponował mi pewien młody człowiek (patafil- Pozytyw i Negatyw 2012), który zamieścił post o zatruciu Pysznej i odwiedził stosowny urząd w gminie celem złożenia skargi. Ciekaw jestem czy pisał prawdę o tym jak go potraktował "ten pan". Zapewniam cię, że nie straciłem przez twój post ani minuty życia, czuję się doskonale i tryskam dobrym humorem, co cię pewnie ucieszy (a może nie?). Szanuję nawet twoją "ideologię", ale wybacz- pisałem o młodych drzewach o średnicy 20 cm, chociaż starych też mi żal. Zwłaszcza że przy takiej opiece sanitarnej niedługo w Wieluniu nie będzie żadnego drzewa w wieku powyżej 30 lat. A stary budynek dworca bardzo mi się podoba i mogę się założyć, że nowy będzie w stylu tego w Sieradzu. Jeśli podoba ci się ten sieradzki, to trudno. O gustach się nie dyskutuje. Ja również cię przepraszam za drobne złośliwości ( do "jadu" się nie przyznaję), ale to tylko ożywi naszą przemiłą dysputę. Oczywiście pod warunkiem, że będziemy się trzymać tematu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pat44 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 471
Piwa: 42/24
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-02-17, 18:11   

Mrówek, Twoje umiejętności kopiowania, wycinania i wklejania są niezrównane. Naprawdę jestem pod wrażeniem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
vanilia1000 
Dojeżdża PKSem



Pomogła: 6 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 21 Kwi 2010
Posty: 221
Piwa: 4/1
Skąd: wieluń
Wysłany: 2013-02-17, 18:44   

Dobrze, że Mrówek posiada tę umiejętność, bo widocznie niektórzy nie potrafią korzystać ze stron urzędu miejskiego i starostwa powiatowego. Co do naszej jakże miłej desputy to może powiedz dlaczego szkoda ci tych drzewek?
Bo oczyszczały powietrze? Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie ( i na pewno jeśli się mylę to mnie poprawisz) ale więcej powietrza wytwarzają duże drzewa roznące w grupach jak np. Lasy czy parki narodowe.
Czy chodziło raczej o walory estetyczne? Wybacz ale drzewka rosnące przy placu manewrowym PKS i wyglądające jak ścianka z chaszczy ma nijakie walory estetyczne.
A może będzie ci ich brakowało bo była to idealna toaleta dla nierozgarniętych kierowców i meneli z dworca?
Chyba, że to osobiste przywiązanie- trudno z tym się nie dyskutuje, ale niestety nie należy przywiązywać się do rzeczy które do ciebie nie należą. A drzewa rosnące na działce PKSu należały do spółki PKS i mogli z nimi zrobić co tylko chcieli, jeśli oczywiście uzyskali odpowiednie pozwolenie od ''pona od drzew''.
_________________
"Umrze miasto, jeżeli budowa jego będzie zakończona"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pat44 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 471
Piwa: 42/24
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-02-17, 21:00   

I znów poraziłaś mnie bystrością swego umysłu. Przewidująca i domyślna- rozszyfrowałaś mnie bez pudła. Od szczenięcych lat popijam tam wino z kumplami i przy okazji mam gdzie załatwić swoje potrzeby fizjologiczne za darmo i dlatego o takie miejsca w Wieluniu będę walczył do ostatka. Choćby dlatego, że jedyny kibelek miejski w Wieluniu kosztuje 50 eurocentów, a to prawie jedno piwo. Ale widzę, że opinia dożów weneckich nie była odosobniona. Mamy następną zwolenniczkę teorii, że drzewa są po prostu brzydkie i należy je usunąć. Co do stron urzędu miejskiego to też masz poniekąd rację. Znaleźć potrafię, ale tej nowomowy urzędniczej za cholerę zrozumieć nie mogę, co prawdopodobnie spowodowane jest moim wrodzonym debilizmem. Dlatego miałem nadzieję że to ty zdradzisz mi kim jest ów sumienny urzędnik, który mógłby wyjaśnić mi, jak krowie na rowie, po co niszczą mi bar z toaletą i co się stało z tym ściętym drewnem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pat44 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 471
Piwa: 42/24
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-02-17, 21:05   

vanilia1000, A tak bez złośliwości i bez jadu- popracuj nad interpunkcją i użyj czasem paru przecinków, bo zaciera mi się sens twoich wypowiedzi (no wiesz... niski współczynnik yntelygencji- mój oczywiście).


Użyj funkcji EDYTUJ.
Ostatnio zmieniony przez Archdevil 2013-02-17, 21:15, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
vanilia1000 
Dojeżdża PKSem



Pomogła: 6 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 21 Kwi 2010
Posty: 221
Piwa: 4/1
Skąd: wieluń
Wysłany: 2013-02-17, 21:17   

I na tym chyba dyskusję skończymy :-) dzięki za miłe popołudnie.
_________________
"Umrze miasto, jeżeli budowa jego będzie zakończona"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pat44 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 471
Piwa: 42/24
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-02-17, 21:21   

Ja również dziękuję. Nie bierz do siebie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
jameswoo 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Sie 2007
Posty: 155
Piwa: 13/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-02-23, 23:14   

Mimo wszystko problem istnieje i z biegiem lat ciągle narasta. Wieluń z ładnego (zielonego) miasta staje się pustynią, by wkrótce stać się piękny niczym łódzka starówka od podwórka. Tłumaczenie w stylu, bo drzewa się nie opłacają, prywatna działka, lepsza inwestycja, są straszne, a do tego całkowicie mnie rozbroiła wcześniejsza wypowiedź, że to niby nie my jesteśmy dla drzew tylko one dla nas... (czy jakoś tak). Wybaczcie ale wg tej ostatniej myśli, wytnijmy wszystkie drzewa, zabijmy wszystkie pszczoły, wszakże brzęczą nad uchem i walmy do zdrowej atmosfery na naszym pięknym księżycu. Ponadto przywalmy jakiemuś jeszcze inwalidzie lub innej słabszej istocie, bo przecież to my jesteśmy "Pany"...
Zwróćmy uwagę na drzewa miejskie przy ulicach szkolnej, Wojska Polskiego, J. Żubr itd. Były to zwykłe drzewa komunalne, które przynosiły tyle samo strat co pożytku, jednak poprawiały w znaczącym stopniu wizerunek miejski. Wiele z nich zostało wyciętych całkowicie bez sensu, a niektóre w dodatku wbrew woli mieszkańców. Zwróćmy uwagę na ul. Zieloną gdzie co roku dziwnie znikają pojedyncze drzewka na chodniku lub tymbardziej na całą targowicę. Tam gdzie niegdyś była zielona ul. Zielona robi się wręcz szara handlówa...
Zatem. Szanowni Radni miejscy, powiatowi itp, jeśli zamierzacie wycinać jakieś drzewa pod parkingi, chodniki i inne takie inwestycje, uzupełniajcie ten drzewostan w innych miejscach, gdyż park Żwirki i Wigury po prawie 16 latach od tej "strasznej nawałnicy" powinien być już dawno zrekonstruowany i odrodzony. Ponadto tłumaczenie, iż drzewa są wycinane w celu poprawy komunikacji i zdrowia społeczeństwa jest paradoksalne w zderzeniu z ilością i jakością choćby dróg rowerowych w mieście, gdyż byle (słowo wymoderowano) ma ich procentowo więcej niż nasz Wieluń.
Na takich nie głosuję, zresztą więcej i tak już w ogóle nie zagłosuje :P

Cóż, walnąłem potężnego "wywoda"... :D
_________________
Są równi i równiejsi - Ludzie zróbmy z tym coś ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pat44 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 471
Piwa: 42/24
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-03-26, 13:43   

I znów rozpoczęło się kaleczenie drzew na skalę przemysłową. Dziś pilarze z firmy "Franko-Max - przedsiębiorstwo robót ziemnych i kanalizacyjnych" (taki napis figuruje na ich ciężarówce) zamienili drzewo przed biblioteką w obrzydliwy kikut. Inne, przed basztą Męczarnią wystylizowali na jakąś koszmarną awangardową paskudę. Kto specjalistom od robót ziemnych zleca "opiekę" nad drzewostanem? Ten majsterklepka od zieleni miejskiej sam się powinien "ogłowić", najlepiej przy samej d... A jeśli myśli, że jest bezkarny to polecam zajrzeć http://www.zm.org.pl/?a=zielen-kary-073 Burmistrz też niech się weźmie do roboty, bo to jego działka: -" Art. 88 ust. 1 pkt 3 ustawy o ochronie przyrody (z 16.04.2004) nakazuje /.../ prezydentowi, burmistrzowi lub wójtowi wymierzanie administracyjnej kary pieniężnej za zniszczenie spowodowane niewłaściwą pielęgnacją terenów zieleni, zadrzewień, drzew lub krzewów;
- "Niewłaściwość" pielęgnacji (jeśli jest wątpliwa) ocenia biegły na podstawie nauki i sztuki pielęgnacji drzew".
W Wieluniu sztuką pielęgnacji zajmują się faceci od kopania rowów, a nadzoruje ich pewnie jakiś nieuk, bo "ogławiania" zabroniono już parę lat temu.
Ostatnio zmieniony przez 2013-04-02, 20:22, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
jameswoo 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Sie 2007
Posty: 155
Piwa: 13/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-04-02, 17:47   

sorry, na stronie nie ma takiego artykułu wg Twojego linka
_________________
Są równi i równiejsi - Ludzie zróbmy z tym coś ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pat44 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 471
Piwa: 42/24
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-04-02, 19:21   

jameswoo, Sam zauważyłem, że link nie chce działać. Spróbuj wklepać ręcznie: "kary za niszczenie zieleni"- to pozycja: www.zm.org.pl itd. Ciekawe co chrzanię przy kopiowaniu linku?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-02, 20:23   

Poprawiłem linka. Niepotrzebna była kropka na końcu.
Dla zainteresowanych już działa :)
 
   
Pat44 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 471
Piwa: 42/24
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-04-03, 00:20   

Gregg Sparrow, Dzięki!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW