R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Bezmyślna dewastacja przyrody.
Autor Wiadomość
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-05-15, 15:53   

Te progi to jakaś porażka w ogóle. We Włoszech spotkałem się z takimi progami, które są długie na około 4m. Auto musi wjechać powoli na ten próg i z niego zjechać, bo inaczej przy większej prędkości zostawi pół podwozia.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
kitor 
Moderator



Pomógł: 27 razy
Wiek: 31
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 1283
Piwa: 38/39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-05-15, 15:56   

I na takim progu można od razu przejście dla pieszych zrobić - proste i użyteczne zarazem.
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Ferbik
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-05-15, 16:04   

Ferbik napisał/a:
Te progi to jakaś porażka w ogóle. We Włoszech spotkałem się z takimi progami, które są długie na około 4m. Auto musi wjechać powoli na ten próg i z niego zjechać, bo inaczej przy większej prędkości zostawi pół podwozia.


we Wrocławiu na kilku nowych ulicach już to wprowadzili. Bardzo skuteczne :-)
I tak jak kitor napisał w niektórych miejscach chyba też jako przejście dla pieszych i chyba w skrajnym przypadku zrobili jedno skrzyżowanko w postaci takiego "progu"
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pat44 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 471
Piwa: 42/24
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-05-15, 18:33   

A miało być o drzewach...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pat44 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 471
Piwa: 42/24
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-05-28, 08:50   

Na ul. Krótkiej też jakiś "księgowy" ponumerował wszystkie drzewa. Te rosnące są już pewnie "nieestetyczne", bo mają jakieś sześćdziesiąt lat.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2013-05-28, 16:23   

Pat44, w kontekście Twoich deklaracji śmieciowych (wiesz o czym piszę), to ta troska o drzewa trochę dziwnie brzmi. Przynajmniej jak dla mnie ;)
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pat44 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 471
Piwa: 42/24
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-05-29, 09:42   

miko 005, Wycięcie albo "ogłowienie" jednego drzewa jest nieporównywalnie bardziej szkodliwe, niż 10 lat "mojego śmiecenia"-
Cytat:
60-letnia sosna produkuje tyle tlenu, ile wynosi dobowe zapotrzebowanie 3 osób.
Zresztą nie zamierzam śmieci wywozić do lasu, ani rozsypywać po ulicy. Wkurza mnie tylko to, że muszę ładnie posortowane surowce wtórne oddać firmie i jeszcze zapłacić za to 6 razy drożej niż dotychczas. Moim zdaniem powinno być odwrotnie... albo powinienem mieć legalną możliwość zwolnienia z tej opłaty po np. przedstawieniu faktury z punktu skupu makulatury, złomu, skupu plastyku (jest w Gaszynie chyba).Poza tym jako posiadacz ogrodu i kotłowni większość śmieci utylizuję sam (nie chodzi o plastyk i szkło), więc płacenie aż takich pieniędzy i podlegania "kontroli" tego co wyrzucam, z późniejszymi możliwymi szykanami administracyjnymi jest po prostu niesprawiedliwe. Zwłaszcza, że większość mieszkańców bloków nie będzie musiała sobie zawracać głowy żadnym "sortowaniem" i po prostu wywali wszystko jak leci. Do tej pory Przedsiębiorstwo Komunalne dawało sobie radę i jakoś nie widzę powodu do podniesienia ceny ich usług o kilkaset procent. Owszem, mogę zaakceptować 100%, pod warunkiem, że będą jeszcze przeczesywać okoliczne lasy, dna jezior i wynajmą detektywów, albo wypożyczą sobie satelitę z Pentagonu do szukania dzikich wysypisk i ludzi, którzy tam pozbywają się odpadków. Ale pewnie zostanie wszystko po staremu, tylko prezes firmy sprzątającej zmieni sobie samochód na lepszy... Ale wątek dotyczy drzew! Te drzewa stoją tam od kilkudziesięciu lat i postałyby jeszcze kilkadziesiąt, i ty jako prawie mój rówieśnik powinieneś to zrozumieć (może nawet z tobą grałem w piłkę na Krótkiej i drzewa służyły nam za bramki- kto wie?). Guzik mnie obchodzi, że urodą nie dorównują "standardom wieluńsko- unijnym". Zresztą nie dorównują, ponieważ jedyna forma pielęgnacji, którą u nas się uprawia, to cięcie, ogławianie i wycinanie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2013-06-03, 11:04   

Pat44, pamiętasz Twoje oburzenie odnośnie "ogołocenia" drzewa obok biblioteki? Mówiłem wtedy, że za czas jakiś drzewko to "odbije" i będzie cieszyć nasze oczy, a nie zagrażać samochodom parkującym pod jego konarami. Na poniższym zdjęciu z wczoraj, widać, że dzieje się tak jak przewidywałem. A z każdym miesiącem będzie jeszcze lepiej. Może więc nie ma co krytykować prac innych, gdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć efektów końcowych ;)

PS. Drzewo tuż po zabiegu, na poprzedniej stronie, można porównać :razz:

1a.jpg
Plik ściągnięto 9 raz(y) 123,22 KB

_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pat44 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 471
Piwa: 42/24
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-06-03, 17:51   

miko 005, Co ty wypisujesz! To cień drzewa, które kiedyś tam rosło. I jeszcze piszesz o konarach, które zagrażały samochodom... Może lepiej wyciąć i zrobić parking? Wtedy nic już by nie zagrażało waszym osiemnastoletnim cackom. A jeśli naprawdę masz tak spaczony gust, że względy estetyczne nie przemawiają do ciebie to polecam lekturę poprzednich postów. Ogławianie jest już zabronione! Z ważnych, naukowych powodów!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
kitor 
Moderator



Pomógł: 27 razy
Wiek: 31
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 1283
Piwa: 38/39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-06-03, 18:09   

Cytat:
Może lepiej wyciąć i zrobić parking?

Może zatrzymajmy się w średniowieczu?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
vanilia1000 
Dojeżdża PKSem



Pomogła: 6 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 21 Kwi 2010
Posty: 221
Piwa: 4/1
Skąd: wieluń
Wysłany: 2013-06-03, 19:18   

miko 005, chyba nie ma sensu przekonywać osób, którym nawet w lesie za mało drzew i przeszkadzają wydeptane ścieżki :-)
_________________
"Umrze miasto, jeżeli budowa jego będzie zakończona"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pat44 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 471
Piwa: 42/24
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-06-03, 19:30   

kitor, Aleś ty "nowoczesny"!!! Za "średniowiecze" uważasz zakaz ruchu w ścisłym centrum dymiących, osiemnastoletnich klamotów? Czy za "średniowiecze" uważasz drzewa z konarami w miastach? Brawo! Takich orędowników nowoczesności nam potrzeba. A bodaj by cię "ogłowili" myślicielu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
kitor 
Moderator



Pomógł: 27 razy
Wiek: 31
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 1283
Piwa: 38/39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-06-03, 19:56   

Nie uważam że należy wszystko zrównać z ziemią, z tytułu urbanizacji terenu, natomiast uważam że ekoterroryzm jest chorobą. Drzewa nie wycieli, odrośnie. I parking jest. Pogodzone dwie rzeczy.

Poza tym o jakim my ścisłym centrum mówimy? W Wieluniu? Jak chcesz porównać do stolic niektórych europejskich miast to trzeba by całe miasto zamknąć dla ruchu, wraz z przylegającymi wsiami.

Wkurza mnie jak ktoś krytykuje każdą zmianę w mieście która tyczy się w kierunku rozwoju (tyczy się to cytatu:)
Cytat:
Może lepiej wyciąć i zrobić parking?

W UP mamy zarejestrowaną 1/4 mieszkańców, praca tylko na umowy śmieciowe i za najniższą krajową, kto może to ucieka - może faktycznie czas przestawić się do tej sytuacji i powyburzać drogi; posadzić drzewa - w końcu w tym tempie za parę lat parkingi nie będą nikomu potrzebne - bo nikogo tu nie będzie.

W "centrum" mamy dwa parki, planty i skwer pod biblioteką. Może lepiej zamiast remontu kina zróbmy w tym miejscu lasek?

No i jeden szczegół. Ja zwróciłem uwagę na jeden aspekt, ty zdaniem
Cytat:
Brawo! Takich orędowników nowoczesności nam potrzeba. A bodaj by cię "ogłowili" myślicielu.

atakujesz mnie wprost (co, brakło argumentów? typowe) więc tu dla mnie jest EOT, gdyż po takim zdaniu nie widzę szans na sukcesywną konwersację.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pat44 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 471
Piwa: 42/24
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-06-03, 20:08   

kitor, Sorry, jeśli to wziąłeś za osobistą wycieczkę. Próbowałem być dowcipny i widać nie wyszło... Jeśli chodzi o pracę, przemysł itd..., to masz rację, ale ja ten post piszę w odległości 2000 km od Wielunia, gdzie wygnała mnie pogoń za pracą i ścinanie drzew jakoś nie przysporzyło nam miejsc pracy. W czasie każdego mojego przyjazdu widzę więcej betonu, kostki,miejsc parkingowych i coraz mniej drzew, a przecież stopa bezrobocia jakoś nie spada. Zdjęcie, które zamieściłmiko 005, naprawdę mnie podłamało. To było rozłożyste, fajne, stare drzewo. Teraz to jakiś wiecheć się zrobił. Niech zamieści zdjęcie z zeszłego roku i sobie porówna. Avanilia1000, to już takie rzeczy wypisuje, że za głowę się tylko łapać. W lesie chciałaby mieć ścieżki (a może alejki dla quadów?).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
kitor 
Moderator



Pomógł: 27 razy
Wiek: 31
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 1283
Piwa: 38/39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-06-03, 20:19   

Ok,
Cytat:
W czasie każdego mojego przyjazdu widzę więcej betonu, kostki,miejsc parkingowych i coraz mniej drzew,


We Wrocławiu (przynajmniej w mojej okolicy) jest to fajnie rozwiązane - droga, ewentualny parking, pas zieleni, chodnik. Natomiast gęstość zabudowy centrum na to zwyczajnie w Wieluniu nie pozwala. W prawie całym mieście są za wąskie chodniki żeby jeszcze upychać tam drzewa. A pamiętajmy jeszcze o planach ratusza na budowę ścieżek rowerowych.

Co innego dalej od centrum - np od ronda w stronę Rudy - po prawej stronie mogli by spokojnie coś posadzić.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW