R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zakaz palenia w pubach ....
Autor Wiadomość
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2006-07-19, 11:46   Zakaz palenia w pubach ....

Koniec z zadymionymi pubami i restauracjami?

Dziennik Łódzki


Zakaz palenia papierosów we wszystkich zamkniętych miejscach publicznych, a więc m.in. pubach i restauracjach, może zostać wprowadzony już we wrześniu. Projekt ustawy w tej sprawie wkrótce trafi do Sejmu.

- Kończymy zbieranie ekspertyz prawnych i konsultacje społeczne. Wspierają nas posłowie z innych ugrupowań - mówi poseł Tadeusz Cymański (PiS), inicjator nowelizacji ustawy. Przyznaje, że sam stara się walczyć z nałogiem palenia.

Zdania w tej sprawie nawet wśród posłów PiS są jednak podzielone. Piotr Krzywicki, lider tej partii w Łódzkiem, który pali od 10 do 20 papierosów dziennie, jest przeciwny tak rygorystycznej ustawie.

- Obawiam się, że absolutny zakaz palenia w punktach gastronomicznych będzie pustym prawem. Lepiej egzekwować istniejące przepisy, które zobowiązują właścicieli lokali do zagwarantowania miejsc dla niepalących.

Inicjatywę Cymańskiego wspiera ogólnopolskie Stowarzyszenie Empatia, które bezskutecznie walczyło o wprowadzenie zakazu palenia na przystankach.

- Nie ma odwrotu od mody na niepalenie. Wcześniej czy później palacze będą musieli dostosować się do niepalących. Tak jest na całym świecie - uważa Dariusz Gzyra, prezes "Empatii".

Dr Artur Antczak, który w Miejskim Ośrodku Profilaktyki Zdrowotnej w Łodzi prowadzi terapie odwykowe dla palaczy, twierdzi, że państwo powinno mieć jakieś instrumenty chroniące niepalących przed dymem. - Jednym z nich jest zakaz palenia w miejscach publicznych. Można też podnieść ceny wyrobów tytoniowych lub wprowadzić wyższe składki zdrowotne dla palaczy - dodaje dr Antczak.

Niektóre instytucje w Łódzkiem już wprowadziły całkowity zakaz palenia. Np. w 16-piętrowym budynku Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi nie ma ani jednej palarni. - System przeciwpożarowy, tak zwane prysznice, uruchomi się przy każdej próbie palenia "po cichu" - mówi Marcin Nowicki, rzecznik marszałka województwa. W Elektrowni Bełchatów zakaz obowiązuje we wszystkich pomieszczeniach i na korytarzach. Pracownicy łódzkiej Polleny-Ewy dostają dodatki za niepalenie.

Właściciele pubów obawiają się, że wprowadzenie zakazu palenia w miejscach publicznych odbije się na frekwencji w ich lokalach.

- Palacze przeniosą się do domów i nie będą do nas przychodzić - mówi Ryszard Czernicki z pubu "Dwie Dłonie" w Łodzi.

Te obawy podziela Grzegorz Resch z łódzkiej dyskoteki Cabaret. - Mamy podpisaną umowę sponsorską z firmą tytoniową. Zakaz zmniejszy nasze dochody - zapowiada.

Marek Janiak, prezes Fundacji Ulicy Piotrkowskiej, uważa, że palacze przeniosą się do lokali, w których zakaz nie będzie respektowany. Ale wprowadzenie zakazu popiera.

- Palaczy trzeba gonić, gdzie się da, bo to najgłupszy nałóg na świecie. Sam próbowałem rzucić kilka razy, ale bez powodzenia. Palę trzy paczki dziennie.
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-07-19, 12:24   

Ale niech nie zabraniają ludziom palić przy piwie, bo restauracje stracą klientów. Niech wycofają fajki z rynku skoro to takie szkodliwe.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2006-07-19, 13:38   

No co ty ? wiesz ile państwo kasy by straciło? a biedny rząd musiałby diety poobcinać. Każdemu rządowi w każdym kraju tak naprawdę jest na rękę jak ludzie dużo piją i palą - akcyza... No ale osobiście też nie wejdę do knajpki gdzie nie można zapalić , głupio tak siedzieć przy piwku , muzyczce bez dymka.Mogą przecież otworzyć kanajpki dla niepalących jak kiedyś przedziały w pociągach :D
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Tomek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 10 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lip 2005
Posty: 1397
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-07-19, 15:57   

Ja nie palę, ale jestem mimo wszystko przeciwnikiem ustawy ;-)
Knajpki z dymkiem mają fajny klimat ;-)
_________________
Art. 146, ust. 1: "Rada Ministrów prowadzi politykę wewnętrzną i zagraniczną
Rzeczypospolitej Polskiej."
Art. 133, ust. 3: "Prezydent Rzeczypospolitej w zakresie polityki
zagranicznej współdziała z Prezesem Rady Ministrów i właściwym ministrem."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Bzyku 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 2 razy
Wiek: 43
Dołączył: 25 Kwi 2006
Posty: 269
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-07-19, 18:47   

chociaż nie palę mnie również dymek nie przeszkadza, ale znam kilka osób którym palenie w lokalach nieodpowiada, myślę że im ta ustawa będzie na rękę :)
_________________
>>>...całe życie to jedna wielka gra...<<<
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Marta 
WIELUNIAK



Pomogła: 40 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Lip 2005
Posty: 2807
Piwa: 5/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-07-19, 20:40   

A mnie to przeszkadza. Na dłuższą metę nie wytrzymuję, ponieważ mam słabą krtań i później dostaje chrypki (czasami występuje zanik głosu na kilka dni.. :/ )
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Magduś 
Przyjeżdża na zakupy
Miss Forum 2007


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 07 Mar 2006
Posty: 464
Skąd: prawie Wieluń
Wysłany: 2006-07-19, 21:41   

W restauracjach jestem jak najbardziej za zakazem.

Jednak w pubuch mógłby być wydzielony jakiś sektor dla palaczy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-07-20, 09:43   

Uważam, ze wszędzie powinny zostać wydzielone miejsca dla palaczy, natomiast zakaz powinien obejmować wszystkie te miejsca, w których mogą przebywać osoby niepalące.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2006-07-20, 11:49   

Ja ten problem od ponad 10 lat mam z głowy

Rzuciłem palenie


Moim skromnym zdaniem, to nikt po parogodzinnym pobycie w zadymionej kawiarence ducha nie wyzionie ( chyba? ) .

Wydzielone sektory? Mogą być,choć trochę niewygodne. Bo jak tu wypić piwo ze znajomym, który np. pali a ja nie?


Generalnie co by wielki zachód nie wymyślił to My zaraz papugujemy. Trochę wstyd!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Marta 
WIELUNIAK



Pomogła: 40 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Lip 2005
Posty: 2807
Piwa: 5/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-07-20, 16:30   

miko 005 napisał/a:
Moim skromnym zdaniem, to nikt po parogodzinnym pobycie w zadymionej kawiarence ducha nie wyzionie ( chyba? ) .


Owszem, ducha nie wyzionę, ale nie mam zamiaru się męczyć z bolącym gardłem lub co gorsza, nie mówić..

Nigdy się każdemu nie dogodzi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
majk-el 
Wieluniaczek
garnki lepi



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 08 Mar 2006
Posty: 1805
Skąd: okalew/wrocław
Wysłany: 2006-07-20, 18:00   

palenie przeszkadza mi z tego względu, iż moje ubrania po wyjściu z zadymionego lokalu śmierdzą fajkami na odległość. Myślę, iż decyzja, czy w lokalu wolno palić, należy do właściciela. Całkowity zakaz palenia to dla mnie przejaw nietolerancji!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
bob_mistrz 
WIELUNIAK
Skowyrny



Pomógł: 22 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 2051
Piwa: 9/14
Skąd: Chotów
Wysłany: 2006-07-20, 21:29   

majk-el napisał/a:
Całkowity zakaz palenia to dla mnie przejaw nietolerancji!



Zgadzam się tutaj w 100%. Powiem szczerze, że stosunek palaczy i osób nie palących w knajpach wynosi mniej więcej 55%-45%... Ja sam palę i nie wyobrażam sobie, że można tego zabronić tam gdzie pali się najlepiej ... Tak jak już moi przedmówcy pisali- kolejny martwy przepis....
_________________
www.alkwielun.ligspace.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Marta 
WIELUNIAK



Pomogła: 40 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Lip 2005
Posty: 2807
Piwa: 5/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-07-20, 21:56   

majk-el napisał/a:
palenie przeszkadza mi z tego względu, iż moje ubrania po wyjściu z zadymionego lokalu śmierdzą fajkami na odległość.


Otóż to..
Kolejny argument potwierdzający, że nie za bardzo lubię przesiadywać w pub`ach. Ale od czasu do czasu można :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
bob_mistrz 
WIELUNIAK
Skowyrny



Pomógł: 22 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 2051
Piwa: 9/14
Skąd: Chotów
Wysłany: 2006-07-20, 22:12   

No tak... tylko Marta jeśli masz tyle lat ile podałaś w profilu to dobrze, że nie lubisz za bardzo siedzieć w pub'ach... Nie chce tutaj się rozpisywać odnośnie tego, dzieciom nie wolno palić, bo ja paliłem dużo wcześniej przed 18...ale de facto w knajpach przesiadują takie osoby, które palą i które nie palą... i do tej pory jakoś nikt od tego nie umarł i było dobrze... Szkoda słów
_________________
www.alkwielun.ligspace.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Marta 
WIELUNIAK



Pomogła: 40 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Lip 2005
Posty: 2807
Piwa: 5/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-07-20, 22:24   

bob_mistrz napisał/a:
tylko Marta jeśli masz tyle lat ile podałaś w profilu to dobrze, że nie lubisz za bardzo siedzieć w pub'ach... Nie chce tutaj się rozpisywać odnośnie tego, dzieciom nie wolno palić, bo ja paliłem dużo wcześniej przed 18.


Mam tyle lat, co podałam w profilu, nie oszukuję nikogo :)
A do papierosów mnie nie ciągnie, bo gdybym była taka jak niektórzy, to już dawno bym paliła. Ale po co? Zdrowia nie chcę sobie marnować. Ani pieniędzy.. ;) A przyjemność z tego żadna.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW