R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
LED czy LCD, a może plazma????
Autor Wiadomość
bary 
Przejeżdżał przez Wieluń



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 06 Sty 2012
Posty: 62
Piwa: 1/5
Skąd: wieluń
Wysłany: 2013-02-25, 16:48   LED czy LCD, a może plazma????

Jaki telewizor kupić? Może jest fachowiec na forum, który się na tym zna??? Zamierzam kupić nowy telewizor, ale tyle jest ofert, że nie wiem jaki wybrać? Interesuje mnie taki 42 calowy, ale nie wiem czy LCD, LED czy plazma?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-02-25, 17:13   

Miałem LCD, teraz mam LED - widać różnicę w oszczędzaniu prądu no i obraz moim zdaniem lepszy. Nie wiem, jak z plazmą. Modele to seria Samsunga 5 i 6 - obowiązkowo internet w tv.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Rybak 
Przyjeżdża na zakupy
ornitolog


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 449
Piwa: 12/1
Skąd: z samiutkiego piekła
Wysłany: 2013-02-25, 17:53   

Popieram przedmówce w kwestii internetu w TV to PODSTAWA !!!
Mam Panasonica LED i bardzo sobie chwalę szczególnie za niskie zużycie prądu.
Co do internetu to mam dostęp do: ipla, iplex, tvnplayer, facebook, picasa, youtube, i jeszcze kilkadziesiąt innych serwisów. Wszystko w postaci widgetów.
Ostatnio widziałem w "akcji" samsunga, który ma normalną przeglądarkę oprócz wbudowanych widgetów.
Rewelacja !! oczywiście nie działają strony zrobione we flashu czy javie ale reszta działa bez problemu.

Acha no i mój LED ma jakieś 4 cm grubości.
_________________
Nadchodzi ten dzień.........
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2013-02-25, 17:53   

bary, zwróć też uwagę na "częstotliwość odświeżania" Hz. Im wyższa wartość tym lepsza ;) np 800Hz. No niestety cena też wtedy idzie w górę.
Druga istotna sprawa to ta cała cyfryzacja. Jeśli mieszkasz w blokowisku i korzystasz z kablówki to koniecznie musisz mieć tuner DVB-C. Oczywiście teraz są już odbiorniki, które mają dwa w jednym a nawet trzy. Ale czasami można trafić na minę :razz: A jeśli korzystasz z anteny naziemnej, no to DVB-T i jest OK :)

Co do LCD, LED czy plazma, to jak poczytasz opinie na internecie, zgłupiejesz jeszcze bardziej :twisted: Trend jest raczej na LED-y. Nie wiem jak to się ma do różnicy w cenie pomiędzy danymi modelami. Pewnie raczej nie są jakieś znaczące.
I na koniec. Czego byś nie kupił to i tak za rok okaże się, że Twój model jest już przestarzały i trzeba pomyśleć o czymś nowszym :D
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-02-25, 17:54   

IMHO, jak telewizor to Samsung, jak Samsung to tylko LED.
Mam u siebie samsung-a serii 6 i 8 3D, jednak moja 8-ka 46" dominuje nad 40sto calową 6stką..
8-ka wyposażona już jest w technologie odświeżania 800 Hz Clear Motion Rate (określa ruch obrazów za pomocą trzech czynników: chipsetu, panelu TV i podświetlenia. Za pomocą nowego standardu pomiaru ruchu i jego kontroli bez trudu ujrzysz różnicę. Im większa wartość Hz, to obraz o większej wyrazistości idealnie odtwarzający dynamiczne sceny akcji).
Poza tym wyposażona jest w wiele świetnych i przydatnych funkcji, sterowanie głosem i ruchami daje sobie nieźle radę i fajną frajdę dla nas, wyrazisty obraz zarówno 2D jak i 3D no i oczywiście WiFi.

Więcej o 8-ce przeczytasz tutaj - http://nt.interia.pl/audi...lsce,nId,694817
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-02-25, 18:12   

Zależy do czego ten telewizor będzie służył. Jeśli do oglądania telewizji to nawet 200Hz nie wykorzysta :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-02-25, 18:21   

Różnicę u mnie pomiędzy 400 a 800 Hz widać już na samym początku.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-02-25, 18:45   

A ja przewrotnie - niecały rok temu kupiłem plazmę Panasonica (obiegowa opinia jest taka: LED --> Samsung, plazma --> Panasonic, jak cię stać, to Sony). Początkowo chciałem LCD lub LEDa, ale jak zobaczyłem w sklepie (i to w niejednym)różnicę w obrazie między plazmą a LCD to wybrałem plazme. Naprawdę większość LCD nie dorównywała jakością obrazu plaźmie, a jak już dorównywała, to cena około 4000 zł. Dlatego uznałem, że nawet minimalnie mniejszy rachunek za prąd nie jest dla mnie ważniejszy niż jakość obrazu. Dodatkowo uznałem, że nie mam zamiaru przepłacać za różne bajery w tv, z których w większości nie skorzystam, a sam tv za rok będzie już o 1/3 tańszy, bo wejdą nowe modele.
W ten oto sposób wybór padł na niezłej jakości plazmę Panasonica 42 cale. Pobór prądu nie jest jakiś duży (wcześniej też miałem plazmę, ale taką wiekową), a jakość obrazu dużo lepsza niż na LCD Samsunga (w porównywalnej cenie).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
kriss 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 92
Piwa: 2/7
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-02-25, 19:33   

Było kiedyś pewne branżowe powiedzonko odnośnie wyboru rodzaju matrycy telewizora. "Najpierw plazma Pionier , potem długo.. długo nic , potem plazma Panasonic ,a reszta daleko w tyle".
Szkoda że Pionier zaprzestał produkcji tv plazmowych.
_________________
www.krzysztofpietrzak.com.pl
https://www.facebook.com/wideofilmowaniewielun
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
MAR-COM 
Wieluniaczek


Pomógł: 29 razy
Wiek: 47
Dołączył: 24 Lip 2005
Posty: 1556
Piwa: 7/1
Skąd: EPJ
Wysłany: 2013-02-25, 19:38   

plazma ,nawet tania lepsza od LCD czy LEDa
_________________
"Miałem zamiar zmienić koszulkę, ale zamiast tego zmieniłem zamiar" (Kubuś Puchatek)

www.destylarka.com
Urządzenia do produkcji wody destylowanej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-02-26, 11:54   

Poniżej przedstawiam trzy dość ciekawe artykuły pozwalające dokonać wyboru tym, co mają jeszcze jakieś wątpliwości nad wyborem zakupu telewizora. :wink:

Cytat:

Plazma czy LED?


Telewizory plazmowe ponad dziesięć lat temu szturmem podbiły rynek dzięki temu, że były płaskie w porównaniu do telewizorów kineskopowych, a jednocześnie oferowały doskonały obraz. W ówczesnych czasach możliwość powieszenia telewizora na ścianie była wielką nowością i pozbawione sporych rozmiarów kineskopów “plazmy” zawładnęły sercami klientów. Dziś to telewizor LED jest rozwiązaniem innowacyjnym pod względem kształtu. Pytanie czy pozostałe jego zalety pozwolą mu zdobyć taką popularność jaką niegdyś cieszyły się “plazmy” i czy przewyższa je technologicznie? Poniżej znajduję się porównanie technicznych aspektów oraz parametrów telewizorów LED oraz plazmowych. Powinno ono pomóc podjąć decyzję tym stojącym przed wyborem “plazma czy LED?”.

Czerń telewizorów LED i “plazm”

Telewizory plazmowe szczyt swojej popularności mają już za sobą i są obecnie produkowane tylko przez kilka firm, w niewielu wariantach. Zostały one wyparte przez rozwiązania oparte na LCD, które cechują się większą jasnością i mniejszym poborem mocy. Maja one ponadto szersze spektrum zastosowań, w związku z możliwością produkcji ich w wielu różnych rozmiarach, w tym bardzo małych, co jest niemożliwe w przypadku “plazm”. Mimo to telewizory plazmowe cechowały się od zawsze lepszym odwzorowaniem kolorów oraz głebią czerni. O ile udoskonalenie ekranów LCD pozwoliło na rywalizacje na gruncie jakości kolorów to jednak czerń była ich słabą stroną. Telewizor LED jako pierwsze rozwiązanie oparte na LCD pozwoliło jakościowo doścignąć głębię czerni telewizorów plazmowych. Możliwość wygaszania diod podświetlających w obszarze gdzie wyświetlany jest ciemny punkt obrazu było technologicznym przełomem. Rozwiązanie to jest obecnie dostępne w telewizorach LED z tylnym podświetleniem całego ekranu – backlit LED.

Jasność

Na gruncie jasności obrazu telewizory LCD od momentu ich pojawianie się na rynku zdecydowanie wiodły prym nad plazmowymi odpowiednikami. Co prawda nowsze generacje “plazm” oferowały coraz to wyższą jasność obrazu, jednak wprowadzenie podświetlenia diodowego w zasadzie zdeklasowało je.

Pobór prądu

Spory pobór mocy przez telewizory plazmowe od zawsze był ich słabą stroną. O ile kiedyś, przy braku alternatyw, chcąc cieszyć się najlepszym dostępnym obrazem “plazma” była jedyną opcją, dziś można już wybrać mniej energochłonny ekran. Telewizor LED oferuje zdecydowanie mniejszy pobór prądu gwarantując przy tym zachowanie parametrów obrazu a w niektórych przypadkach je przewyższając. Prym jeżeli chodzi o energooszczędność wiodą modele z podświetleniem tylnym (backlit LED).


Telewizor LED czy LCD


Telewizor LED konstrukcyjnie jest odmianą klasycznego telewizora LCD. Mają one wiele wspólnych cech i zasada generowania przez nie obrazu jest bardzo podobna. Pewne różnice pozwoliły jednak rozwiązaniom opartym o LED zdominować rynek telewizorów. Wiele osób stoi przed dylematem “telewizor LED czy LCD?” dlatego też poniżej zestawiono cechy obu rozwiązań.

Wyświetlanie czerni przez telewizory LED i LCD
Podstawowa różnica pomiędzy klasycznymi telewizorami LCD z podświetleniem CFTT, a nowszą generacją używającą do podświetlenie ekranu diod elektroluminescencyjnych (LED), tkwi w ich możliwościach do wyświetlania czerni. W technologii CFTT lampa świeci w sposób stały. Aby wyświetlić czarny punkt część ekranu jest przysłaniana w miejscu gdzie pożądany punkt ma się pojawić. Ze względu na to jednak, że całkowitego przesłonięcia uzyskać się nie da i zawsze część białego światła lampy przedostaje się, to czerń klasycznych rozwiązań LCD jest tak naprawdę bardzo ciemnym odcieniem szarości. Telewizor LED, natomiast umożliwia osiągnięcie prawdziwej czerni poprzez selektywne wyłączanie diod podświetlających. W części ekranu, na której wyświetlany jest ciemny lub czarny punkt, pewne lub wszystkie z diod LED są wyłączane. Rozwiązanie takie stosowane jest w telewizorach LED z podświetleniem tylnym (backlit LED).

Kształt
Rzucającą się w oczy różnicą zewnętrzną pomiędzy telewizorem LED i klasycznym LCD jest na pewno ich grubość. Pierwszy typ jest cieńszy a zastosowania w niektórych modelach podświetlenia krawędziowego pozwoliło zredukować ich grubość do zaledwie kilku milimetrów.

Jasność
Podświetlenie diodami LED umożliwia uzyskanie wyjątkowej jasności obrazu. Na dzień dzisiejszy telewizory LED są bezkonkurencyjne pod tym względem.

Zużycie prądu

Jako, że telewizor jest jednym z najczęściej używanych urządzeń elektrycznych w domu warto zwrócić uwagę ile energii pobiera zarówno w czasie czuwania jak i podczas pracy. Obecne telewizory zarówno LCD jak i LED w czasie spoczynku zużywają około 1W na godzinę. Producenci donoszą jednak, że różnica jest dostrzegalna podczas ich pracy, gdy technologia LED może zaoszczędzić nawet 40% energii. Jest to niewątpliwie istotny czynnik, na który warto zwrócić uwagę decydując który telewizor LED czy LCD wybrać.


Jaki telewizor LED wybrać?


Telewizory LED stały się w ostatnich latach bardzo popularne. Dzięki zastosowanej technologii ich parametry są kwintesencją najlepszych cech telewizorów plazmowych i LCD. Obecnych jest dziś na rynku sporo modeli telewizorów LED różniących się sposobem podświetlania oraz dodatkowymi funkcjami. Aby odpowiedzieć sobie na pytanie jaki telewizor LED wybrać należy zastanowić się na jakich parametrach najbardziej nam zależy.

Wygląd

Jeżeli kluczową sprawą braną pod uwagę podczas zakupu telewizora jest jego dopasowanie do wnętrza, w którym zostanie umieszczony, warto zainteresować się telewizorami LED z podświetlaniem krawędziowym. Ten typ telewizorów charakteryzuję się wyjątkowo cienkimi ekranami i bardzo nowoczesnym wyglądem. Telewizor taki doskonale prezentuje się na ścianie. Jeżeli zależy nam na tym aby urządzenie nie rzucało się w oczy wówczas telewizor LED z krawędziowym podświetlaniem będzie łatwiejszy do wkomponowania w wystrój wnętrza.

Jakość obrazu

Klientom, dla których priorytetem jest uzyskanie jak najlepszego obrazu, polecane są telewizory LED z tylnym podświetlaniem (backlit LED). Zastosowanie tego systemu umożliwia uzyskanie wyjątkowo jasnego obrazu a zarazem selektywne wyłączanie części diod pozwoli na doskonałe odwzorowanie czerni. Kontrast telewizorów LED z tylnym podświetleniem również nie ma sobie równych. Inne parametry obrazu, takie jak odświeżanie czy rozdzielczość, nie zależą od typu podświetlania, dlatego też można spotkać urządzenia zarówno LCD jak i LED o takich samych wartościach powyższych parametrów.

Funkcje dodatkowe

Podejmując decyzje jaki telewizor LED wybrać warto także zastanowić się z jakich jego funkcji będziemy korzystać i do czego urządzenie będzie służyć. Wybierając model posiadający wbudowaną bezprzewodową kartę LAN będzie można korzystać z telewizora do surfowania po internecie czy oglądania filmów na youtube, bez konieczności podłączania go do komputera czy nawet kabla LAN. Przydatną funkcją obecną w niektórych modelach jest także obecność wbudowanej pamięci. Oznacza to, że np. podczas przeglądania internetu można zapisać w pamięci telewizora znalezione materiały – np. zdjęcia czy dokumenty.

Posiadając już w domu sprzęt audio-video który chcielibyśmy używać razem z nowym odbiornikiem warto wziąć pod uwagę konieczne połączenia. Nowe telewizory LED posiadają standardowe złącza pasujące do większości zestawów kina domowego czy tunerów telewizyjnych jednak posiadając bardziej wyrafinowany sprzęt warto upewnić się czy będzie go można bezproblemowo podłączyć. Fascynaci fotografii stojąc przed wyborem jaki telewizor LED wybrać powinni natomiast zwrócić uwagę na obecność czytników kart pamięci, co umożliwi oglądanie zdjęć bez konieczności ich zgrywania z aparatu czy kamery.

Źródło
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
kitor 
Moderator



Pomógł: 27 razy
Wiek: 31
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 1283
Piwa: 38/39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-02-26, 12:03   

Ale po kiego 800Hz? Filmy mają 25 klatek na sekundę, LCD komputerowe mają refresh 60Hz (120 w monitorach 3D ze względu na konieczność generowania dwóch obrazów).
Reszta to marketingowy bełkot, interpolowanie klatek itd.
A film interpolowany z 25 klatek wygląda... nienaturalnie :?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hajen 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
4x2+8x1x1+2+1



Pomógł: 27 razy
Wiek: 34
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 1451
Piwa: 29/26
Skąd: Wieluń/Warszawa
Wysłany: 2013-02-26, 12:04   

Ta, a reklamy z telewizorami, ktore maja 600Hz puszczaja na moim, ktory ma 100Hz i obraz nagle nieporownywalnie lepszy :D
_________________
Też jestem w szoku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-02-26, 12:32   

W ciekawy sposób przedstawia to reklama SONY. Płynna, pełna szczegółów akcja dzięki technologii Motionflow XR 800 - Oglądanie wartkiej akcji w grach, sporcie i na filmach w tempie będącym odpowiednikiem 800 klatek na sekundę - lepsza ostrość obrazu i duża ilość szczegółów.

Test telewizorów (HDTV Centrum Polska sony-samsung). Należy też wspomnieć o zmianach, jakie nastąpiły w oznaczeniach tegorocznych modeli. Do tej pory telewizory miały oznaczenia: 100Hz, 200Hz itd. W momencie gdy do sprzedaży weszły modele 3D okazało się, że dopiero teraz panele są 100Hz albo 200Hz a wcześniejsze oznaczenia z samymi Hz nie miały za wiele wspólnego (wszystkie telewizory były 50Hz a rzeczone Hz dotyczyły całkowicie czegoś innego czyli poprawy płynności ruchu).
Chyba marketingowcy zauważyli, że ludziom może zacząć się to mieszać stąd w tym roku zrezygnowano z oznaczeń Hz przy opisie układów odpowiedzialnych za poprawę ruchu.

Do czterech razy więcej akcji.

Nasze najlepsze telewizory już działają w oparciu o wyjątkowo szybki współczynnik odświeżania na poziomie 200 Hz, ale technologia Motionflow XR zwiększa nawet czterokrotnie liczbę obrazów, które widzi Twoje oko, zapewniając bardziej płynny i naturalny obraz telewizyjny. Nasza technologia LED pogłębia ten efekt, wybiórczo przyciemniając i rozjaśniając (te obszary, w których zachodzi taka konieczność) poszczególne elementy tylnego podświetlenia, redukując artefakty obrazu i wyświetlając odpowiednie klatki we właściwym czasie.

Więcej tutaj - http://www.sony.pl/hub/te...e/motionflow-xr
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
kitor 
Moderator



Pomógł: 27 razy
Wiek: 31
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 1283
Piwa: 38/39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-02-26, 17:37   

Cytat:
Oglądanie wartkiej akcji w grach, sporcie i na filmach w tempie będącym odpowiednikiem 800 klatek na sekundę - lepsza ostrość obrazu i duża ilość szczegółów.


Sratataata, Z g... bata nie ulepisz. Obraz ma 25FPS i koniec. Choćby dorobić i 1000fps pomiędzy każdą klatką, to na pewno nie zmieni szczegółowości, a najwyżej wrażenie płynności, ale na ten temat było post wyżej...

Jaki jest sens cytować marketingową papkę? Wszystkie telewizory miały to samo, więc ktoś wymyślił wyścig na nic nie znaczące numerki. No ale jak z procesorami - 8GHz* na pewno musi być lepsze niż sąsiada 2.4GHz**


*oczywiście 4 rdzenie po 2, no ale kto z laików widzi róznicę
**a że sąsiad podaje uczciwie taktowanie procka czterordzeniowego tej samej klasy to inna bajka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW