R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Pobieraczek.pl
Autor Wiadomość
michal_saper 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 5 razy
Wiek: 40
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 360
Piwa: 12/25
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-02-26, 20:59   Pobieraczek.pl

Wygląda na to, że serwis Pobieraczek.pl, ukarany przez UOKiK karą w wysokości 240 tyś. żł otrząsnął się z kurzu i idzie dalej... Oto treść wiadomości e-mail jaką dzisiaj otrzymałem.

Kod:
 Sygnatura sprawy: (wycięto)     Sopot, 26.02.2013

(wycięto)
e-mail (wycięto)
PRZEDSĄDOWE WEZWANIE DO ZAPŁATY

Szanowna Pani

Niniejszym zawiadamiam, iż Spółka Eller Service S.C. Rafał Peisert, Iwona Kwiatkowska z siedzibą w Sopocie, Al. Niepodległości 658/3, która jest właścicielem serwisu Pobieraczek.pl, korzystając z usług Kancelarii Konsens SA podjęła skuteczne działania prawne w celu wyegzekwowania od Pani zaległej należności w wysokości 94.80zł. Wspólnikom Spółki przysługuje wobec Pani roszczenie odszkodowawcze z tytułu niewywiązania się przez Pani z warunków zawartej umowy (§ 4 ust.1 Regulamin świadczenia usług "Usenet" z dnia 16.04.2010). Jednocześnie informuję, iż w przypadku skierowania sprawy na drogę postępowania sądowego, Spółka Eller Service S.C. wystąpi o zasądzenie od Pani kary umownej w wysokości 265,41zł tytułem nie wywiązania się przez Panią z warunków zawartej umowy.

Dnia (wycięto)przy użyciu stacji roboczej o adresie IP: (wycięto) zamówiła Pani w serwisie Pobieraczek.pl usługę dostępu do serwerów Usenet w pakiecie Pobieraczek5 i pomimo wysłanych wezwań do wywiązania się z warunków zawartej umowy, zamówiona usługa nie została do dnia dzisiejszego w sposób całkowity opłacona. Nie budzi żadnej wątpliwości fakt, że pomiędzy Panią a Spółką Eller Service S.C. doszło do zawarcia umowy na mocy ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204). Podczas rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl oświadczyła Pani, iż zapoznała się oraz w całości zaakceptowała postanowienia obowiązującego regulaminu świadczenia usług "Usenet". W razie niezadowolenia z usługi miała Pani obowiązek w ciągu 10 dni odstąpić od zawartej umowy i zrezygnować z przygotowanego dla Pani konta, pod rygorem obowiązku uiszczenia kary umownej stanowiącej równowartość 100 USD, ustalanej według średniego kursu NBP z pierwszego dnia miesiąca wymagalności roszczenia odszkodowawczego (§ 6 ust. 3 Regulamin świadczenia usług "Usenet" z dnia 16.04.2010).

Pragnę poinformować, iż rezultatem wewnętrznego postępowania wyjaśniającego oraz weryfikacyjnego jest uzasadnione podejrzenie, że podczas rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl zostały podane nieprawdziwe lub niekompletne dane osobowe. Warto nadmienić, iż zgodnie z art. 286. § 1. Kodeksu Karnego (Dz. U. Nr 88 poz. 553), podawanie fałszywych danych osobowych mające na celu wprowadzenie w błąd drugiej Strony umowy nosi przesłankę oszustwa i podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Mając na uwadze powyższe pragnę zawiadomić, iż podanie nieprawdziwych danych, może stanowić przesłankę do zawiadomienia właściwych organów ścigania oraz wszczęcia postępowania karnego.

Na dzień 26.02.2013 kwota 94.80zł w sposób całkowity nie została wniesiona. W związku z powyższym wzywam Panią do natychmiastowej dobrowolnej zapłaty długu powstałego wskutek zamówienia usługi Pobieraczek5 (12 miesięczny pakiet) w nieprzekraczalnym terminie 7 dni od otrzymania niniejszego wezwania.

Wszelkie wpłaty należy kierować na następujący rachunek bankowy:
Numer rachunku: (wycięto)
Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.
Adres odbiorcy: Al. Niepodległości 658/3, 81-854 Sopot
Tytuł przelewu: (wycięto)

Gotowy blankiet wpłaty może Pani wygenerować pod adresem (wycięto)

W sytuacji braku wpłaty wyżej wymienionej kwoty informacja o zadłużeniu może zostać ujawniona w Biurze Informacji Gospodarczej, na podstawie Ustawy z dnia 9 kwietnia 2010 r. o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych (Dz.U. Nr 81, poz. 530).
Jednocześnie informujemy, że dłużnicy notowani w Biurze Informacji Gospodarczej, zgodnie z art. 24 ust. 2 Ustawy, mają utrudniony dostęp do usług finansowych (kredytów, leasingu, sprzedaży ratalnej), usług telekomunikacyjnych i multimedialnych (możliwość kupna telefonu w abonamencie, zawarcia umowy na szerokopasmowy dostęp do Internetu, telewizję kablową i satelitarną), wynajmu nieruchomości (np.: mieszkania, biura, magazynu, placu) i wielu innych.

Dowód wpłaty oraz wszelkie pytania proszę kierować na adres poczty elektronicznej: windykacja@pobieraczek.pl

W przypadku pytań proszę o kontakt:
tel. 58 553 20 00, fax: 58 553 21 00
      Z poważaniem,

Marek Jaworski
Biuro Windykacji Prawnej


Ktoś ma jakieś doświadczenia z tymi pajacami ?
Ostatnio zmieniony przez michal_saper 2013-02-26, 23:05, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-02-26, 21:49   

Olej ich, nic nie odpisuj, nic nie płać.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
michal_saper 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 5 razy
Wiek: 40
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 360
Piwa: 12/25
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-02-26, 22:13   

Z tego co wiem, egzekwować na drodze sądowej można wtedy kiedy umowa została podpisana, a tu żadnego podpisu swojego nie składałem. Z tego co się orientuję powstał klon pobieraczka, a mianowicie serwis plikostrada.pl, który notabene działa na takich samych zasadach co pobieraczek.pl z tym, że owy serwis mieści się w Dubaju.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-02-26, 22:24   

Co do zasady jest możliwość zawierania umów drogą elektroniczną... bez podpisu. Oczywiście w tym wypadku jest to nadużycie, ale musisz uważać, bo jeśli skierują sprawę do e-sądu to możliwe że dostaną nakaz zapłaty. Jeśli nie wniesiesz sprzeciwu to się uprawomocni i komornik zapuka do Twoich drzwi. Więc jeśli olejesz to pismo (co jest wskazane, bo i tak nie warto korespondować) to musisz pilnować korespondencji z Sądu...

E-sąd ma to do siebie że opiera się w zasadzie na deklaracjach powoda... a co za tym idzie dość łatwo dochodzi do nadużyć. Ale za to wnosząc sprzeciw do e-sądu właściwie nie trzeba niczego wykazywać - sam sprzeciw powoduje że sprawa zostanie skierowana do sądu "stacjonarnego" a tam będą musieli wykazać się już faktycznie dowodami co pewnie ostudzi ich zapał do windykacji ;-)
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
michal_saper 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 5 razy
Wiek: 40
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 360
Piwa: 12/25
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-02-26, 22:39   

Powiem szczerze, że pierwszy raz spotykam się z czymś takim jak "e-sąd" No ale nie zapominajmy gdzie zyjemy. Czy jeśli dane, które podałem przy rejestracji w serwisie są nieprawdziwe, to ten e-sąd ma coś do tego ? Poza tym, czy jeśli oni tam skierują sprawę, to ja zostanę o tym poinformowany ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
michal_saper 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 5 razy
Wiek: 40
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 360
Piwa: 12/25
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-02-26, 22:44   

ourson napisał/a:
Co do zasady jest możliwość zawierania umów drogą elektroniczną... bez podpisu.


Fajnie by było... Wychodziło by na to, że każdy może założyć serwis i działać na tej zasadzie, bo przecież można zawrzeć umowę bez podpisu drogą elektroniczną. Tyle, że owszem możesz drogą elektroniczną zawrzeć umowę, ale druk tej umowy albo do ciebie trafia i ją podpisujesz, albo ew. przedłużasz umowę o następny okres rozliczeniowy. Wtedy korzystasz z autoryzowanych przez operatora narzędzi. W moim odczuciu, nie ma podpisu nie ma mocy prawnej koniec kropka.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-02-26, 23:03   

michal_saper, pisząc o możliwości zawierania umów drogą elektroniczną miałem na myśli ogólne zasady i prawo. Zawieranie takich umów jest dopuszczalne. Gdyby nie było to chociażby handel w sieci nie miałby prawa zaistnieć. Ale nie tylko handel - są chociażby pożyczki społecznościowe, portale typu deezer.com (z muzyką) i wiele wiele innych usług dostępnych w sieci.

michal_saper napisał/a:
W moim odczuciu, nie ma podpisu nie ma mocy prawnej koniec kropka.


obawiam się że Twoje odczucie ma niewielkie znaczenie.

Co do pobieraczka - jeśli dobrze pamiętam to UOKiK nie kwestionował samego faktu zawarcia umowy a jedynie to, że info o opłatach było ukryte i celowo wprowadzali w błąd tak, że użytkownik myślał że usługa jest darmowa podczas gdy była odpłatna...
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
michal_saper 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 5 razy
Wiek: 40
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 360
Piwa: 12/25
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-02-26, 23:07   

Ale nikt jeszcze sprawy o pobieraczka jakoś nie miał, a przynajmniej nie znalazłem w internecie takich informacji
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
michal_saper 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 5 razy
Wiek: 40
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 360
Piwa: 12/25
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-02-26, 23:33   

A swoją drogą, to skoro podałem niewłaściwe dane, to w jaki sposób oni by chcieli dalej tą sprawę ruszać ? Przecież o ile posiadają numer IP, o tyle oni sami nie mają możliwości uzyskania informacji do kogo on należy. Poza tym, jeśli chcieli by to zgłosić to jednocześnie sami sobie szykują gwoździa. Inna sprawa to taka, że jeśli mówimy o jakiejś umowie no to oni sami powinni zweryfikować czy moje dane są poprawnę. To, że będzie zaznaczona przeze mnie opcja o poświadczeniu prawdziwości moich danych, nie zmienia faktu, że oni będąc jedną ze stron tej niby "umowy" powinni to weryfikować... choćby powierzchownie. Skoro ktoś jako imię swoje pisze "blablabla" i w nazwisku podobnie no to im też powinno zależeć na prawdziwości tych danych tak ? Aż mi to pod lichwę podchodzi.


Nie pisz posta pod postem, edytuj je.
Jaro
Ostatnio zmieniony przez Jaro 2013-02-27, 00:00, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
kriss 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 92
Piwa: 2/7
Skąd: Wieluń
  Wysłany: 2013-02-27, 13:47   

WZÓR PISMA

Może się komuś przyda.
Odstąpienie od umowy.


Na podstawie przepisów ustawy z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz. U. Nr 22, poz. 271 ze zm.), odstępuję od umowy, którą według Państwa interpretacji przepisów zawarłem dnia .................... z firma Eller Service S. C. z siedzibą w Gdańsku ul. Chłopska 72 o świadczenie usług Usenet.
Moja rezygnacja zgodnie z w/w ustawą zostaje złożona w odpowiednim terminie gdyż ze względu na brak potwierdzenia przez Państwa danych o których mówi art. 9 ust .1 w/w ustawy na podstawie art. 10 ust. 2 tejże ustawy termin na odstąpienie od umowy wynosi 3 miesiące.




Ponadto:

Zgodnie z Artykułem 7, ustęp 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 o świadczeniu usług drogą elektroniczną mówiącego:
"Art. 7. Usługodawca zapewnia działanie systemu teleinformatycznego, którym się posługuje, umożliwiając nieodpłatnie usługobiorcy:
2) zakończenie, w każdej chwili, korzystania z usługi świadczonej drogą elektroniczną.

Żądam rozwiązania umowy zawartej dnia .................r z firmą Eller Service S.C. Rafał Peisert, Iwona Kwiatkowska z siedzibą w Gdańsku, ul. Chłopska 72, NIP 584-265-87-31, REGON 220665002 .


Żadam zaprzestania przez Eller Service S.C. przetwarzania moich danych osobowych oraz usunięcia wszystkich moich danych teleadresowych z bazy danych firmy Eller Serwice. S.C. w trybie natychmiastowym zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych.



Podpisujemy i wysyłamy poleconym za potwierdzeniem odbioru.
Działa na 100% pod 2 warunkami.
1- podaliśmy prawdziwe dane przy rejestracji
2- nie minęły 3 miechy od kliknięcia AKCEPTUJĘ REGULAMIN.


Można też wszystko olać i to też działa na 100% pod warunkiem ze nigdy nie odpowiadało się na wysyłane maile i nie podało się prawdziwych danych bo kliknąć AKCEPTUJE REGULAMIN mogło 3 letnie dziecko.
_________________
www.krzysztofpietrzak.com.pl
https://www.facebook.com/wideofilmowaniewielun
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
michal_saper 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 5 razy
Wiek: 40
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 360
Piwa: 12/25
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-02-27, 14:07   

Zorientowałem się, że ta "firma" nawet nie ma KRS-u, rzekomo wyszukanie ich na podstawie nr. REGON kończy się niepowodzeniem.

Cytat:
a teraz inna ciekawa sprawa, sprawdziłem ich w KRS po nazwie firmy Eller Service S.C. po regonie i po NIP-ie i za kazdym razem wyskoczyła informacja : "Nie odnaleziono danych podmiotu" czyli oni nie istnieja a jak nie istnieja to nie mogłem z nimi zawrzeć żadnej umowy.


Źródło http://forumprawne.org/pr...-wsolpracy.html

Ja akurat danych swoich nie podałem, więc o tyle jestem spokojny.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-02-27, 14:16   

michal_saper, to skąd mieli Twój adres domowy?
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
michal_saper 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 5 razy
Wiek: 40
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 360
Piwa: 12/25
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-02-27, 14:23   

Nie napisałem nigdzie, że mieli adres domowy. Takowego adresu nie mają. Posiadają jedynie numer IP wykorzystany przy rejestracji.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-02-27, 14:40   

michal_saper, to gdzie Ci to pismo przysłali? Na maila?
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
michal_saper 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 5 razy
Wiek: 40
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 360
Piwa: 12/25
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-02-27, 14:45   

Ferbik napisał/a:
michal_saper, to gdzie Ci to pismo przysłali? Na maila?



michal_saper napisał/a:
Oto treść wiadomości e-mail jaką dzisiaj otrzymałem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW