R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
"Uwaga! TVN" ujawnia aferę mięsną
Autor Wiadomość
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-03-08, 09:54   "Uwaga! TVN" ujawnia aferę mięsną

Cytat:

"Uwaga! TVN" ujawnia aferę mięsną: odświeżano "śliskie i cuchnące" mięsa


Jeden z dużych zakładów mięsnych w Polsce do swoich nowych produktów dodawał mięso wycofane wcześniej ze sklepów - ujawnili dziennikarze programu "Uwaga! TVN". Proceder trwał od lat. Wędliny i mięso trafiały na rynek w Polsce, a także do Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemiec i Litwy. Firma wygrywała również przetargi na dostarczanie mięsa dla polskiej armii.
Fot. AFP
Fot. AFP

- Cały udziec świński uwędzony, upieczony, w zeszłym tygodniu stał na magazynie. Owinęli go folią, w środku była woda, zrobił się grzyb taki biały. Umyli to, podgrzali i jest jak świeży – m.in. taką opowieść pracownika zakładu zarejestrowały ukryte kamery reporterów "Uwagi! TVN".

Na nagraniach widać, jak pracownicy zakładu segregują odrzuty, by jak największa ich ilość trafiła ponownie do sprzedaży. Towar z bardzo krótkim terminem ważności przerabiany był na mielonki, wędliny i kiełbasy.

Od lat do zakładu zwracano "śliskie i cuchnące" mięsa i wędliny, które przenosiły na stoły i posadzki groźne bakterie, zakażające kolejne, już świeże partie mięsa.

O niebezpiecznym procederze dziennikarze TVN poinformowali Główny Inspektorat Weterynarii. Zastępca GIW Jarosław Naze przyznał, że ta żywność nie powinna trafić do ludzi, a zakład produkujący mięso nie może przyjmować zwrotów.

Co najbardziej bulwersujące, feralny zakład produkcyjny znajduje się na liście tzw. zakładów zatwierdzonych, czyli powinien spełniać najwyższe standardy bezpieczeństwa weterynaryjnego. Jest on również zdobywcą wielu certyfikatów i nagród.

W zakładzie, który znajduje się w województwie kujawsko-pomorskim, produkowanych jest rocznie około ośmiu tysięcy ton wędlin.

("Uwaga!" TVN, kd/TR;GK)

Żyję w kraju pełnym absurdów, gdzie państwo chroni przestępców!
Co to ma znaczyć: Jeden z dużych zakładów mięsnych, (...) Jest on również zdobywcą wielu certyfikatów i nagród.
Czytam i nie wierzę...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
agatob 
Przyjeżdża na zakupy


Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 02 Sty 2012
Posty: 262
Piwa: 22/16
Skąd: z okolic Wielunia
Wysłany: 2013-03-08, 10:18   

Chroni się przedsiębiorcę a nie konsumentów - takie rzeczy to tylko u nas mogą mieć miejsce. Przecież każdy obywatel powinien wiedzieć jaki to zakład by tych pseudo "wędlin" przypadkiem nie kupić i nie spożyć. Truje się nas i nasze dzieci....
_________________
Zwei Dinge sind unendlich, das Universum und die menschliche Dummheit, aber beim Universum bin ich mir nicht ganz sicher.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-08, 10:30   

Po takiej informacji to zakład powinien być dokładnie sprawdzony i zamknięty, a właściciel w pierdlu. Nawet TVN boi się podać nazwy zakładu żeby nie być posądzonym o zniesławienie. :roll:
 
   
mafik 
Przyjeżdża na zakupy


Wiek: 43
Dołączył: 25 Sty 2011
Posty: 371
Piwa: 9/7
Skąd: EWI
Wysłany: 2013-03-08, 11:05   

Gregg Sparrow napisał/a:
Nawet TVN boi się podać nazwy zakładu żeby nie być posądzonym o zniesławienie. :roll:

Oglądałem wczoraj Uwagę i z tego co pamiętam to nazwa była podana jasno i wyraźnie "VIOLA", nawet podali miejscowość, ale niestety nie zapamiętałem :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-03-08, 11:07   

www.viola.com.pl

Miejscowość Lniano. To by się zgadzało - woj. kujawsko-pomorskie.

Nagroda "przedsiębiorstwo fair-play"... nie mam więcej pytań.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-08, 11:20   

W takim razie sorki :grin: nie oglądałem programu tylko czytałem w necie i nigdzie nazwa nie padła więc myślałem, że w programie też jej nie podano. Sorki mój błąd.
 
   
mafik 
Przyjeżdża na zakupy


Wiek: 43
Dołączył: 25 Sty 2011
Posty: 371
Piwa: 9/7
Skąd: EWI
Wysłany: 2013-03-08, 11:33   

Spoko, podałem też dla naszej wiedzy co by "omijać ich szerokim łukiem", chociaż teraz już chyba ciężko zaufać komukolwiek skoro takie cyrki robią... Tak naprawdę dowiedzieliśmy się o tym dzięki byłemu pracownikowi tej firmy który zgłosił się do TVN-u. O reszcie pewnie dłuuuugo nikt się nie dowie;/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-03-08, 11:44   

http://forum.pomorska.pl/...5/page__st__100 ciekawe wpisy na forum odnośnie firmy a tu reportaż:
http://uwaga.tvn.pl/64071...m,reportaz.html

"wszyscy tak robią - inaczej poszliby z torbami" :shock:

Chyba zacznę hodować świnię na własne potrzeby...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
mafik 
Przyjeżdża na zakupy


Wiek: 43
Dołączył: 25 Sty 2011
Posty: 371
Piwa: 9/7
Skąd: EWI
Wysłany: 2013-03-08, 12:26   

Ferbik po co hodować, wystarczy dogadać się z rolnikiem i chętnie ci sprzeda dorosłą sztukę w sam raz do ubicia:)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-03-08, 12:39   

mafik napisał/a:
Ferbik po co hodować, wystarczy dogadać się z rolnikiem i chętnie ci sprzeda dorosłą sztukę w sam raz do ubicia:)

Żebym wiedział, czym jest karmiona :) Kupując od rolnika nie mam pewności :)

Ps. Jak pizza?
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
mafik 
Przyjeżdża na zakupy


Wiek: 43
Dołączył: 25 Sty 2011
Posty: 371
Piwa: 9/7
Skąd: EWI
Wysłany: 2013-03-08, 12:54   

Pizza coś mi nie wyszła i nie było czym sie chwalić;/ musze troche potrenować:)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW