R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Wulkanizacja, wymiana opon w SpaCar.eu
Autor Wiadomość
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-03-24, 10:07   

sash997, chyba mówisz o przełożeniu kół, a nie opon :) Ja za samo przełożenie z wyważeniem kół płacę 20zł.
Gdzie koszt odważników, jak koło jest dość zwichrowane?
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-03-24, 11:18   

A ja za samo przełożenie KÓŁ bez wyważenia płacę 30 zł :razz:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
sash997 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 21 Mar 2013
Posty: 12
Skąd: wieluń
Wysłany: 2013-03-24, 19:40   

a ja za przełożenie opon z wyważeniem i wymianą kół płace 30zł , koszt ciężarków klejonych zazwyczaj nie przekracza 1zł na jedno koło, mieszkacie w mieście macie miejskie ceny :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
sash997 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 21 Mar 2013
Posty: 12
Skąd: wieluń
Wysłany: 2013-03-24, 19:54   

dusiu napisał/a:
Tylko sam odpowiedz sobie na pytanie, dlaczego ten sprzęt ktoś sprzedaje?

ponieważ warsztat splajtował po jednym sezonie a właściciele to głąby nie rozumiejące że dobry sprzęt nie zastąpi dobrego mechanika??
i za taki "używany" focus teco27 i stenhoj wzieli jeszcze 20tysi
namiarów Ci jeszcze nie moge podać bo trwa jeszcze legalizacja tej wulkanizacji także narazie tylko wybrani mogą tanio przekładać :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-03-24, 20:03   

To wulkanizacja musi mieć jakąś legalizację?
W poprzednich autach zdarzało mi się przekładać koła samodzielnie. Teraz wolę jednak jak zrobi to fachowiec.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
kezman 
Dojeżdża PKSem
Rittmeister VW MS



Pomógł: 2 razy
Wiek: 33
Dołączył: 13 Cze 2011
Posty: 121
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2013-03-24, 20:44   

red ale do przełożenia kół (nie opon) potrzeba fachowca ? Czy po prostu lenistwo zwycięża ?
_________________
ZHDK
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
OgioN 
Mieszka pod Wieluniem



Pomógł: 16 razy
Wiek: 48
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 796
Piwa: 2/7
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-03-24, 21:07   

Dlaczego zaraz lenistwo? Ja wcześniej sam przekładałem, lecz teraz jadę do fachowca. Niech obejrzy opony, czy dobre oraz czy nadal są dobrze wyważone. I niestety zawsze któreś trzeba ponownie wyważać.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-03-24, 23:21   

Ze dwa razy przekładałem opony w śniegu i błocie i powiem, że to średnia przyjemność. Wolę zapłacić dwa razy w roku parę zł i mieć temat z głowy. A przy okazji pewność, że jadąc 150 km/h nie odjedzie mi koło, że koło nigdzie nie bije i że wszystko jest ok.
Wulkanizator też człowiek i musi z czegoś żyć.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
gtrzec 
Dojeżdża PKSem
tel. 662 112 473


Pomógł: 9 razy
Wiek: 37
Dołączył: 29 Sie 2012
Posty: 110
Piwa: 5/8
Skąd: Praszka/Krzepice
Wysłany: 2013-03-25, 12:42   

Przyznam szczerze, że ten wątek przekonuje mnie by skorzystać z oferty.
Rok w rok "fachowcy" coś spieprzyli przy przekładaniu kół. Raz założyli asymetryczne opony na odwrót, a innym razem wyjechałem z ciśnieniem 1,6-1,7 przy zalecanym 2,2. Gdyby nie czujniki ciśnienia w kołach i świecący się SERWIS pewnie bym miesiąc czasu jeździł na zbyt niskim (biorąc pod uwagę spadającą temperaturę zimą to po miesiącu miałbym max. 1,5).
Okazuje się, że jadąc do serwisu trzeba patrzeć wszystkim na ręce, a po powrocie do domu jeszcze wszystko skontrolować. Po akcji, gdy coś mi zaczęło trzaskać w samochodzie i śruby w kołach odpadły po jednym obrocie postanowiłem kupić klucz dynamometryczny i sprawdzać sobie wszystko sam.
Każdego roku gdzieś indziej zmieniam koła, bo każdy w Krzepicach robi "na sztukę" i żeruje na tym, że większość ludzi nie ma zielonego pojęcia. Gdybyście byli trochę bliżej... Ale jestem przekonany, że jeśli postawicie na jakość, a nie ilość to klientów nie będzie brakowało. Jeśli znajdę wolną chwilę to z chęcią z Was skorzystam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
stanmarc 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 960
Piwa: 6/3
Skąd: Oklahoma Village
Wysłany: 2013-03-25, 13:43   

gtrzec napisał/a:
postanowiłem kupić klucz dynamometryczny i sprawdzać sobie wszystko sam.


Właśnie, w mało którym serwisie w Wieluniu i okolicach sprawdzają dokręcenie śrub/nakrętek kół kluczem dynamometrycznym. Zazwyczaj tylko dokręcają na maxa kluczem pneumatycznym lub zwykłym kluczem nasadowym. Skutkuje to często zerwaniem gwintu w śrubie/nakrętce koła.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
FXX 
Dojeżdża PKSem


Dołączył: 25 Maj 2009
Posty: 116
Piwa: 8/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-03-25, 15:47   

Czyli nawet nie potrafią się obsłużyć kluczem pneumatycznym albo mają tak podstawową wersję, że nie mają regulacji. Co do zwykłego klucza nasadkowego, to ciężko bez przedłużki zerwać gwint.

sash997 napisał/a:
a ja za przełożenie opon z wyważeniem i wymianą kół płace 30zł , koszt ciężarków klejonych zazwyczaj nie przekracza 1zł na jedno koło, mieszkacie w mieście macie miejskie ceny :D


To jeszcze powiedz jak dobrze się znasz z wulkanizatorem, skoro masz takie ceny ;) Bo idąc tym tropem to ja za przełożenie opon (alu 16"), wyważenie i założenie na samochód zapłaciłem tyle ile kosztują ciężarki na felgi :) Tylko co z tego, skoro zwykły Kowalski dostanie normalną cenę.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
sash997 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 21 Mar 2013
Posty: 12
Skąd: wieluń
Wysłany: 2013-03-25, 17:31   

no znam sie ale zamierza wszystkim tak robić(jak mi powiedział kolega kolegą ale za wódke zapłać),ostatnio w MLu robił 17" już na letnie :D gość- ile? 30? dał 50 i nie kazał wydawać :)dynamometru też używa przy każdej śrubie, nie jest to jego głównym źródłem utrzymania i robi to po godzinach bo to lubi,podpięcie do kompa też 30zł, robi porządnie i sie przykłada do tego a nie na odwal jak np byłem w pewnym serwisie w wieluniu i mi ciężarki nakleili na brudną felge i po paru dniach zaczęło mi walić kierownicą bo odpadły :razz: myśle że w tym roku otworzy działalność to bede mógł go zareklamować :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
dusiu 
Przyjeżdża na zakupy
512 576 555



Pomógł: 6 razy
Wiek: 43
Dołączył: 16 Wrz 2011
Posty: 300
Piwa: 21/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-03-26, 08:40   

Czytam i nie wierze, że w SpaCar jest tak drogo;)

30zł za kpl 17 alu. To teraz coś Ci wyliczę. Średnio wymiana 4 opon to około 40 minut do godziny - choć pewnie w przypadku kolegi zejdzie dłużej, bo każdą śrubę dokręca kluczem dynamometrycznym.. Czyli w ciągu dnia bez odpoczynku i przy kolejce czekającej wymieni 10kpl. Sumka niezła 300zł dniówka;) Tylko teraz odlicz ZUS, Skarbowy i koszty jak prąd, ciężarki, smar do opon, zaworki i zużycie maszyn, które trzeba kalibrować;)
Nie zostanie z tego nic.

Co do dokręcania śrub przy kołach dynamometrycznym kluczem - fajnie profesjonalnie to wygląda. Tylko jest jeden problem - dobry klucz dynamometryczny z certyfikatem wzorcowania kosztuje około 1000zł w górę. Po miesiącu używania go do dokręcania śrub przy kołach będzie trzeba go wysyłać na wzorcowanie, które kosztuje.
Ja w swoim serwisie klucz dynamometryczny potrzebuje do precyzyjnych napraw przy silnikach. Muszę mieć pewność, że ustawione 90Nm jest 90Nm.

Jest prostszy i bardziej profesjonalny sposób. Wystarczy zakupić klucz pneumatyczny, który posiada bieg o sile dokręcania 102Nm. Tak, serwis Spacar taki posiada i nie ma potrzeby używać klucza dynamometrycznego. Jednak takiego klucza znów nie kupimy na allegro za 150zł.
Na dodatek to w gestii użytkownika jest sprawdzić dokręcenie śrub po około 30-50km o czym informujemy. Często się zdarza, że śruby a najczęściej nakrętki się luzują.

Myślę, że trochę to wyjaśniło;)
_________________
SpaCar - serwis samochodowy.
Mechanika pojazdowa, diagnostyka komputerowa, wymiana oleju, obsługa klimatyzacji, naprawa układu hamulcowego, wulkanizacja - wymiana opon.
Staw 72c, tel. +48 512 576 555
www.spacar.eu
serwis@spacar.eu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-03-26, 08:52   

dusiu, ale po co się tłumaczysz. Niech da namiary na kolegę, podjedziesz lawetą i niech zmienia bliźniaki za 3 dychy.
:facepalm:
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
dusiu 
Przyjeżdża na zakupy
512 576 555



Pomógł: 6 razy
Wiek: 43
Dołączył: 16 Wrz 2011
Posty: 300
Piwa: 21/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-03-26, 10:54   

Żadne tłumaczenie... po prostu jasno napisałem na czym rzecz polega.

ahhh, któregoś dnia zrobię w SpaCar wszystko gratis;)
_________________
SpaCar - serwis samochodowy.
Mechanika pojazdowa, diagnostyka komputerowa, wymiana oleju, obsługa klimatyzacji, naprawa układu hamulcowego, wulkanizacja - wymiana opon.
Staw 72c, tel. +48 512 576 555
www.spacar.eu
serwis@spacar.eu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW