R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Czy jesteś za zniesieniem celibatu?

Jesteś za zniesieniem celibatu?
Nie, celibat powinien obowiązywać każdego, kto ofiaruje swe życie w posłudze Bogu (księża, siostry itp.)
28%
 28%  [ 11 ]
Tak, celibat to chory twór, który nie powinien mieć miejsca.
66%
 66%  [ 26 ]
Nie mam zdania, lubię, jak podejmują decyzje za mnie.
5%
 5%  [ 2 ]
Głosowań: 39
Wszystkich Głosów: 39

Autor Wiadomość
bAN 
Przyjeżdża na zakupy


Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 438
Piwa: 19/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-03-21, 20:17   

wydaje mnie sie że wiele osób nie zdzierżyło by widoku księdza z dziećmi utrzymywanymi za ich pieniążki. a nawet nei wydaje mi sie , ja jestem o tym przekonany :) z całą pewnością drastycznie spadły by wpływy i ten nasz cały obłudny kościół mógł by sie szybciutko zawalić.
wtedy dopiero by wyszło prawdziwe powołanie ;)

jednak moim zdaniem w celibacie nie o dzieci chodzi jednemu czy drugiemu tylko o zwykły, nieskrępowany sexik a raczej jego brak.



a co ma celibat do molestowania dzieci ?? nic :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
cogito 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Lis 2005
Posty: 883
Piwa: 12/4
Skąd: Planeta Ziemia
Wysłany: 2013-03-21, 21:35   

Celibat jest świetną przykrywką dla homoseksualistów. Przecież księża pedofile w większości napastują młodych chłopców, rzadziej dziewczynki. To o czymś świadczy. Ponadto w gronie samych mężczyzn łatwiej znaleźć bratnią duszę. Oficjalnie mówi się o powołaniu, a faktycznie inne względy decydują o wstąpieniu w stan duchowny. Nie powinno więc nikogo dziwić, że tak skrzętnie ukrywane są przypadki pedofilii w Krk. Dzięki temu przez dziesiątki lat księża pedofile czuli się bezkarni. Świat jednak się zmienia i w tym przypadku również nastąpiła wielka zmiana, bo ofiary księży zaczęły mówić.
Nim do tego doszło, ofiary były zastraszane zarówno przez sprawców jak i środowisko. Jeszcze dzisiaj parafianie bronią księdza pedofila, a jednocześnie ofiarę spotyka ostracyzm.
Dzisiaj Kościół boryka się z brakiem powołań i w tej sytuacji zniesienie celibatu pogłębi ten proces. Zostanie księdzem nie będzie już tak atrakcyjne.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
panteon 
Przejeżdżał przez Wieluń


Wiek: 48
Dołączył: 18 Mar 2012
Posty: 94
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-03-21, 21:52   

cogito napisał/a:
Zostanie księdzem nie będzie już tak atrakcyjne.

A co jest atrakcyjnego w "byciu księdzem" ?
Zaś co do reszty, podaj jakieś konkretne dane o pedofilii, jej zasięgu, występowaniu i przekroju społeczno-zawodowym tych zboczeńców w świecie. Wypowiadasz się taką pewnością siebie, więc jeszcze raz, jak już wcześniej, apeluję o podzielenie się wiedzą na temat, a nie tylko swoją najmojszą racją. :roll:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wielki Szu 
Dojeżdża PKSem
rock fan



Dołączył: 23 Paź 2011
Posty: 187
Piwa: 1/6
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-03-22, 00:15   

Prosta logika, ksiądz, obecnie musi zachowywać celibat, bo tak nakazują mu te tradycjonalistyczne zababony. Nie może mieć żony, dzieci., ponadto w kościele służą jedynie ministranci, z którymi księża mają bezpośredni kontakt, często w odosobnieniu, podobnie jak w więzieniu, gdzie są sami faceci, dochodzi do tego do czego dochodzi...każdy wie. Dlaczego tak się dzieje ? Dlatego że mają zakaz uprawiania sexu, zakaz zawierania małżeństw... żądze seksualne w końcu kierują ich na drogę pedofilii...tak jak to bywa we wcześniej we mnie wspomnianym "pudle". Nie rozumiem jak ktoś nie potrafi łączyć i interpretować tak oczywistych faktów...
Najłatwiej dorosłemu człowiekowi jest trafić do dziecka, które w pełni jest jemu posłuszne, dlatego też skala procederu pedofilii ciągle rośnie...mimo nagonki medialnej i prawnej, ileż jeszcze jest spraw które są zatajone ? na pewno trochę ich jest...

A co do wizji księdza jako człowieka który mógłby posiadać rodzinę, dzieci...ja nie widziałbym w tym nic takiego co by skłoniło społeczeństwo do odwrócenia się od kościoła, bo ludzie poczuliby się zgorszeni...jak ktoś kto sam posiada rodzinę może się gorszyć przez to że ktoś inny też ją posiada ? :lol:
oddanie się Bogu, to nie zachowywanie praktyk pochodzących znikąd... :roll:

A jeszcze wspominając o wizji księdza posiadającego rodzinę, są też inne religie, poza katolicyzmem, w zdecydowanej większości nie zachowuje się tam celibatu wśród kaznodziei... :roll: Mimo to niczego to nie zmienia, ludzie oddający się misji ewangelizacji oddają się jej tak samo jak i Ci którzy zachowują celibat, nie widzę tutaj żadnej analogii... :?:
_________________

 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Ferbik
torrent2 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Maj 2011
Posty: 257
Piwa: 38/19
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-03-22, 05:56   

panteon napisał/a:
Zaś co do reszty, podaj jakieś konkretne dane o pedofilii, jej zasięgu, występowaniu i przekroju społeczno-zawodowym tych zboczeńców w świecie. Wypowiadasz się taką pewnością siebie, więc jeszcze raz, jak już wcześniej, apeluję o podzielenie się wiedzą na temat, a nie tylko swoją najmojszą racją.



Pochwalony
Wedle życzenia: http://pl.wikipedia.org/w...iele_katolickim
http://www.debata.olsztyn...tyka&Itemid=124

„W Polsce problemem wydaje się być nadmierna pobłażliwość wobec księży, którym udowodniono przestępstwa seksualne. O wiele częstsze pozostaje u nas przenoszenie duchownego na inną parafię i próba ukrywania jego skłonności przed wiernymi” - Tomasz Terlikowski, Pedofile w sutannach- koń trojański w mieście Boga


„Największym skandalem był fakt, że gdy do abp. Mariana Przykuckiego zgłosili się świadkowie i ofiary molestowania w ognisku prowadzonym przez ks. Dymera, ten odwołał księdza na kilka miesięcy po czym powierzył mu opiekę nad szkołami katolickimi. Biskup Stanisław Stefanek tłumaczył później, że nie przekazał sprawy do prokuratury, bo nie wierzy, że ona bądź policja jest w stanie dojść do prawdy. 3 lata temu „Rz” ujawniła, że władze diecezji płockiej, w tym abp Stanisław Wielgus, wiedziały o wykorzystywaniu seksualnym kleryków i o nie podjęli w tych sprawach żadnych skutecznych działań. „W diecezji znany był też przypadek księdza K., który pełnił funkcje wychowawcze w płockim Wyższym Seminarium Duchownym i jednocześnie był wykładowcą Niższego Seminarium. Sześć lat temu władze diecezji dowiedziały się, że molestował podopiecznych. K. co prawda odszedł z seminariów, ale nadal pracował z młodzieżą i miał kontakt ze swoimi ofiarami. Pozostał wykładowcą w płockim Punkcie Konsultacyjnym Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, który mieścił się w tym samym gmachu co seminaria” czytamy w „Rz”.” - Pedofile w sutannach- koń trojański w mieście Boga


Ja mam wrażenie panteon, że ty zachowujesz się podobnie?
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Ferbik
bAN 
Przyjeżdża na zakupy


Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 438
Piwa: 19/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-03-22, 08:02   

kolego Wielki Szu musze Ci rozczarować. Nie dlatego ktoś jest pedofilem bo sexu nie może uprawiać. no litości ludzie :)
między pedofilem a pedałem jest jednak zauważalna różnica...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-03-22, 08:13   

bAN napisał/a:
Nie dlatego ktoś jest pedofilem bo sexu nie może uprawiać.

Sexu z kobietą. Jest w tym sporo racji. Brak możliwości robienia czegoś wrodzonego w nasz system powoduje różne fiksacje, więc jak najbardziej jest to prawdopodobne moim zdaniem.
_________________
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Wielki Szu
Roger 
Dojeżdża PKSem



Dołączył: 29 Lip 2008
Posty: 127
Piwa: 1/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-03-22, 12:31   

Księża pracują też w szkołach, czyż nie? Mają tam jakieś wypłaty. Dodatkowo mieliby wypłatę od parafii (jej wysokość mogła by ustalać jakaś rada parafialna, jak i pozostałe rozchody w parafii). Żona, jak każda inna normalnie może podjąć pracę. Czyli dochód ich rodziny powinien być mniej więcej równy przeciętnie żyjącej rodzinie w naszym kraju. W niektórych parafiach jest rada parafialna i ksiądz nie może szastać sobie kasą jak chce. Więc co zmieni posiadanie rodziny? Brak gosposi między innymi. Wypełniony będzie cały dzień na obowiązki w szkole, parafii jak również rodzina będzie potrzebowała tego czasu od ojca-księdza. W głowach się przewraca bo mają za dużo wolnego czasu i pieniędzy. Czy dorosły facet, który ma rodzinę, dba o jej dobrobyt, miłość, ciepło rodzinne ma czas na myślenie o jakiejś pedofilii? Moim zdaniem celibat to naprawdę zły pomysł. A na starość jakieś mieszkania parafialne i emeryturka.
_________________
Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Wielki Szu
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2013-03-22, 12:34   

Dwie istotne sprawy. Pierwsza, taka trochę ogólna. My, Polacy jak żadna chyba nacja, potrafimy "urządzać" życie innym. Szkoda, że własne nie do końca potrafimy sobie ułożyć. Ale tak jak już powtarzam prawie do znudzenia, jest to wypadkowa naszego braku doświadczenia w kwestii demokratycznego, czyli wolnego wypowiadania się.

Teraz kwestia kościoła. Dopóty, dopóki kościoły nie świecą pustkami, niczego istotnego nie oczekujcie w kontekście zmian w Nim. Szczególnie zmian, które by nas satysfakcjonowały.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Roger 
Dojeżdża PKSem



Dołączył: 29 Lip 2008
Posty: 127
Piwa: 1/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-03-22, 12:36   

miko 005 napisał/a:
dopóki kościoły nie świecą pustkami,

moim zdaniem z roku na rok ludzi w kościele jest coraz mniej....
_________________
Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wielki Szu 
Dojeżdża PKSem
rock fan



Dołączył: 23 Paź 2011
Posty: 187
Piwa: 1/6
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-03-22, 16:26   

Roger napisał/a:
miko 005 napisał/a:
dopóki kościoły nie świecą pustkami,

moim zdaniem z roku na rok ludzi w kościele jest coraz mniej....


z resztą nie tylko Twoim zdaniem, potwierdzają to sondaże...ale ciężko dopatrzyć się spadającej liczby wiernych w statystykach z wikipedii, a dlaczego ?

już wyjaśniam, w kościele katolickim, panuje obrządek chrztu noworodków/niemowlaków jak kto chce, dlatego liczba wiernych z każdy porodem w rodzinach katolickich rośnie, kościół chrzci 2-3 miesięczne dziecko, po czym wpisuje to dziecko na listę swoich wiernych, przez co liczba osób odchodzących z kościoła równoważy się z niemowlakami które do niego dołączają...cwano wymyślili sobie to wszystko...
W innych religiach, gdzie również dokonuje się chrztów, zgodnie ze zdrowym rozsądkiem chrzest odbywa się, dopiero gdy osoba jest wystarczająco dojrzała umysłowo by móc samodzielnie dokonać takiej decyzji, czy chce zostać wyznawcą danej religii...w katolicyzmie decyzji za dzieci dokonują rodzice...

Ps. Dzięki Ferbik za wyjaśnienie, dokładnie to miałem na myśli.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-03-22, 17:11   

Wielki Szu napisał/a:
W innych religiach, gdzie również dokonuje się chrztów, zgodnie ze zdrowym rozsądkiem chrzest odbywa się, dopiero gdy osoba jest wystarczająco dojrzała umysłowo by móc samodzielnie dokonać takiej decyzji, czy chce zostać wyznawcą danej religii...w katolicyzmie decyzji za dzieci dokonują rodzice...


W innych religiach? Może się mylę, ale chrzest jako taki jest znany tylko u Chrześcijan. Jeśli natomiast mówimy o poszczególnych wyznaniach chrześcijańskich to w zasadzie w tych najbardziej znaczących, podobnie jak u katolików, chrzczone są niemowlęta/dzieci.
Kościoły prawosławne idą nawet dalej - tam nierzadko dzieci są również bierzmowane.

Statystyka statystyką - nie wiem czy to cwane czy nie cwane... Z punktu widzenia religii chrzest jest bardzo istotny. Myślę też, że religia (każda, nie tylko chrześcijaństwo) to jedna z tych rzeczy których nie da się rozpatrywać tylko na gruncie "zdrowego" rozsądku czy logiki.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
panteon 
Przejeżdżał przez Wieluń


Wiek: 48
Dołączył: 18 Mar 2012
Posty: 94
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-03-22, 17:50   

torrent2 napisał/a:

Pochwalony
Wedle życzenia: http://pl.wikipedia.org/w...iele_katolickim
http://www.debata.olsztyn...tyka&Itemid=124
(....)Ja mam wrażenie panteon, że ty zachowujesz się podobnie?


panteon napisał/a:
Podaj jakieś konkretne dane o pedofilii, jej zasięgu, występowaniu i przekroju społeczno-zawodowym tych zboczeńców w świecie.

Te linki mają być tymi konkretami ? :shock:
Ktoś może mi wyjaśni, dlaczego na tym forum, mocnych w gębie jest cała masa, lecz gdy padają pytania o konkretne uzasadnienie swoich tez i poparcie ich obiektywnymi danymi, zapada cisza ? Później zaś ktoś wkleja link z Wikipedii, który jasno pokazuje, że wklejający nie rozumie postawionego prostego pytania. Moje, zacytowane wyżej pytanie jest zbyt trudne, by je ogarnąć ? Poważnie ? :neutral:
Co można myśleć o kimś, kto wypowiada swój pogląd i w żaden sposób nie potrafi uzasadnić swoich tez ?
torrent2 - mam wrażenie, że o ciebie tu także chodzi. O Ferbiku nie wspomnę, bo najpierw rzuca hasłem "o danych statystycznych" a zapytany o nie..... wali ostrzeżenie za "drwiny" 8) Z kogo ? Z ciebie ? No coś Ty....ja nie muszę dokładać, Ty Ferbik, drwisz z siebie sam. :razz:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bAN 
Przyjeżdża na zakupy


Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 438
Piwa: 19/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-03-22, 18:11   

Ferbik napisał/a:
bAN napisał/a:
Nie dlatego ktoś jest pedofilem bo sexu nie może uprawiać.

Sexu z kobietą. Jest w tym sporo racji. Brak możliwości robienia czegoś wrodzonego w nasz system powoduje różne fiksacje, więc jak najbardziej jest to prawdopodobne moim zdaniem.




czy pedofile stają się księżmi, czy księża pedofilami?


prosze odpowiedzieć sobie najpierw na to pytanko bo ono stanowić powinno początek naszej dyskusji.
ja twierdze oczywiście że to pierwsze Ty Ferbik że drugie więc raczej nie spotkamy sie w środku ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-03-22, 18:11   

panteon napisał/a:
O Ferbiku nie wspomnę, bo najpierw rzuca hasłem "o danych statystycznych" a zapytany o nie..... wali ostrzeżenie za "drwiny" 8) Z kogo ? Z ciebie ? No coś Ty....ja nie muszę dokładać, Ty Ferbik, drwisz z siebie sam.

Nigdzie nie napisałem, że w statystykach jest wykazany jakiś wariant, napisałem tylko, że warto w nie spojrzeć (jeśli da się je gdzieś znaleźć) i ustosunkować się do tego.
Jesteś takim cwaniaczkiem, że przekręcisz wszystko pod siebie, żeby tylko się przy...bać. Skończ więc pluć jadem i zmień ton, bo inaczej będę zmuszony wyrzucić cię z tego forum. Ostrzegam po raz ostatni.
Daję sobie głowę uciąć, że już cię przynajmniej raz wyrzuciłem... Nie kontynuuj wątku. Wyjaśniłem tylko twoją zaczepkę.

Ps. Dla innych, ciekawe wyliczenia:
http://pokazywarka.pl/2procent/

Ps2: Proszę nie zaśmiecać tematów uwagami ad personam, od tego jest priv.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW