R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Telewizor do kompa???
Autor Wiadomość
jameswoo 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Sie 2007
Posty: 155
Piwa: 13/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-03-24, 06:20   Telewizor do kompa???

Tak sobie ostatnio siedzę przy moim blaszaku i patrzę na reklamę monitora o przekątnej ok 24" w cenie 880zł i zaczyna mnie gnębić jedna myśl... Mianowicie, po co przepłacać za takie gołe monitorki, skoro dziś za takie lub podobne pieniądze (do ok 1000zł) można w promocji często wyrwać telewizor LCD LED o przekątnej 32" z zestawem wejść HDMI, głośnikami oraz tunerem MPEG4.
Czy ktoś użytkuje taki sprzęt do kompa jako podstawowego monitora? Jakie wrażenia i oczywiście zmęczenie wzroku?
_________________
Są równi i równiejsi - Ludzie zróbmy z tym coś ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
kitor 
Moderator



Pomógł: 27 razy
Wiek: 31
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 1283
Piwa: 38/39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-03-24, 11:20   

Nie wydaje ci się że na 50% większej przekątnej będzie się źle pracowało? Tyle to ja mam łącznie na trzech monitorach i raczej nie ogarnia się tego na raz wzrokiem (bo i nie w tym celu są takie zabiegi ;) )

28-30 cali owszem, ale Dell, IPS i 2560x1440 px, a nie jakieśtam HD :P I nie jakaś tam TNka z wyśrubowanymi kolorami żeby ludzie się na wystawie podniecali.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
pinio3 
Przejeżdżał przez Wieluń



Pomógł: 10 razy
Dołączył: 28 Lis 2010
Posty: 93
Postawił 10 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-03-24, 12:00   

Ja swój telewizor 32" mam podłączony do kompa,ale używam go przeważnie do oglądania filmów,czy to yuotuba czy playtuba. Jest PIP i można np.na połowie oglądać TV a na drugiej pracować na kompie.Rzadko się tak bawię bo wolę mieć ekran przed nosem niż te 3m.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Barca 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 11 Gru 2010
Posty: 363
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Wie(życzka)luń
Wysłany: 2013-03-24, 12:50   

W pracy śmigam na 2 monitorach obok siebie - 24 i 19 cali i jakoś daje radę. Jednak po pracy nawet spędzanie czasu przed laptopem czy tabletem daje się we znaki, choć czasami stacjonarny przełanczam na Tv-32 cale i jednak oczy "latają" po ekranie :shock:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
kitor 
Moderator



Pomógł: 27 razy
Wiek: 31
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 1283
Piwa: 38/39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-03-24, 12:59   

Cytat:
W pracy śmigam na 2 monitorach obok siebie - 24 i 19 cali i jakoś daje radę.


Tak, tylko a) policz/zmierz sumaryczną przekątną b) pomyśl jak się na tym pracuje. Program zajmuje zwykle nie więcej niż jeden cały monitor - a nie dwa na raz :wink:

I stąd tak jak piszesz

Cytat:
na Tv-32 cale i jednak oczy "latają" po ekranie
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Barca 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 11 Gru 2010
Posty: 363
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Wie(życzka)luń
Wysłany: 2013-03-24, 13:05   

kitor napisał/a:
Cytat:
W pracy śmigam na 2 monitorach obok siebie - 24 i 19 cali i jakoś daje radę.


Tak, tylko a) policz/zmierz sumaryczną przekątną b) pomyśl jak się na tym pracuje. Program zajmuje zwykle nie więcej niż jeden cały monitor - a nie dwa na raz :wink:

I stąd tak jak piszesz

Cytat:
na Tv-32 cale i jednak oczy "latają" po ekranie


Kitor, a gdzie napisałem, że pracuję na 1 programie?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
kitor 
Moderator



Pomógł: 27 razy
Wiek: 31
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 1283
Piwa: 38/39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-03-24, 13:15   

Nigdzie nie piszę że na jednym programie, jedynie chodzi mi o to że nie można porównywać pracy na wielu monitorach do pracy na jednym dużym :wink:

No i po kiego cytować post pod postem? ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-03-24, 16:19   

Ja pracuję na dwóch monitorach ze względu na wygodę. Na jednym mam przestrzeń roboczą programu, a na drugim palety, funkcje, itp. :) Nie do porównania z pracą na jednym, chociaż dużym ekranie. Wszystko zależy od tego, do czego będzie wykorzystywany. Jeśli do grafiki, to nie wiem, jak wygląda temat kalibracji telewizora.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
kitor 
Moderator



Pomógł: 27 razy
Wiek: 31
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 1283
Piwa: 38/39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-03-24, 16:58   

Ferbik, obawiam się że kalibracja TV wygląda tak samo jak matryc lustrzanych w laptopach... kolory żywe, ale żadnej normy nie spełniają :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
piotrek1986 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 13
Skąd: z okolic
Wysłany: 2013-03-28, 20:22   

jameswoo
Cytat:
Tak sobie ostatnio siedzę przy moim blaszaku i patrzę na reklamę monitora o przekątnej ok 24" w cenie 880zł i zaczyna mnie gnębić jedna myśl... Mianowicie, po co przepłacać za takie gołe monitorki, skoro dziś za takie lub podobne pieniądze (do ok 1000zł) można w promocji często wyrwać telewizor LCD LED o przekątnej 32" z zestawem wejść HDMI, głośnikami oraz tunerem MPEG4.
Czy ktoś użytkuje taki sprzęt do kompa jako podstawowego monitora? Jakie wrażenia i oczywiście zmęczenie wzroku?


Po pierwsze ja za swojego Samsunga 24" dałem 840 zł. Jest to Monitor w full HD, z HDMI, z wbudowanym tunerem Mpeg4, głośnikami i wieloma innymi wejściami, których i tak pewnie nie użyje. Do pracy z komputerem taki monitor sprawdza się idealnie.

Po drugie za około 1000 zł dostaniesz 32" telewizor, ale na pewno nie HD a HDReady, w dodatku jakiejś lipnej chińskiej marki i to nie wiem czy będziesz miał "zestaw" wejść HDMI czy tylko jedno. Za TV z fullHD i tak musisz dać kilka stów więcej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
jameswoo 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Sie 2007
Posty: 155
Piwa: 13/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-03-30, 20:20   

piotrek1986 napisał/a:
jameswoo
Cytat:
Tak sobie ostatnio siedzę przy moim blaszaku i patrzę na reklamę monitora o przekątnej ok 24" w cenie 880zł i zaczyna mnie gnębić jedna myśl... Mianowicie, po co przepłacać za takie gołe monitorki, skoro dziś za takie lub podobne pieniądze (do ok 1000zł) można w promocji często wyrwać telewizor LCD LED o przekątnej 32" z zestawem wejść HDMI, głośnikami oraz tunerem MPEG4.
Czy ktoś użytkuje taki sprzęt do kompa jako podstawowego monitora? Jakie wrażenia i oczywiście zmęczenie wzroku?


Po pierwsze ja za swojego Samsunga 24" dałem 840 zł. Jest to Monitor w full HD, z HDMI, z wbudowanym tunerem Mpeg4, głośnikami i wieloma innymi wejściami, których i tak pewnie nie użyje. Do pracy z komputerem taki monitor sprawdza się idealnie.

Po drugie za około 1000 zł dostaniesz 32" telewizor, ale na pewno nie HD a HDReady, w dodatku jakiejś lipnej chińskiej marki i to nie wiem czy będziesz miał "zestaw" wejść HDMI czy tylko jedno. Za TV z fullHD i tak musisz dać kilka stów więcej.


Mam tu kilka przykładów, może nie idealnych, jednak czas poszukiwania to raptem 1,5 minuty:
http://www.mediaexpert.pl...44ev,20407.html
http://www.ceneo.pl/19745452
Wiem, że ich cena przekracza 1000zł, dlatego też napisałem że ok 1000, czyli +/- 100zł. Nie chciało mi się w tej chwili za bardzo szukać szczegółowo, jednak bardziej zainteresowani i dociekliwi znają pewnie promocje wyprzedażowe w takich "cudach" jak choćby tesco, czy nasza rodzima biedronka, gdzie takie telewizory kosztowały nawet do 1000zł i były to marki w rodzaju samsung, philips, funai i coś w podobie do nich, ponadto full HD oraz oczywiście LED.
Mój temat opiera się przede wszystkim na poznaniu opinii osób, które miały do czynienia z takim komputerowym "kolosem" do zwykłej pracy w aplikacjach biurowych, szeroko pojętej rozrywce i amatorskiej obróbce zdjęć.
_________________
Są równi i równiejsi - Ludzie zróbmy z tym coś ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
kitor 
Moderator



Pomógł: 27 razy
Wiek: 31
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 1283
Piwa: 38/39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-03-30, 21:57   

Cytat:
i amatorskiej obróbce zdjęć.

I tu wolałbym takiego używanego Samsunga 243t z matrycą PVA (byle by z małym przebiegiem co by świetlówki nie były wyjechane) za <500 niż monitor z TN za <1000, a co dopiero TV który kolory ma takie żeby ładnie wyglądał na wystawie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
rozeqs 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 11
Skąd: WIeluń
Wysłany: 2013-04-06, 17:47   

Jako główny monitor to przesada 24`` to już dużo nie mówiąc o 32, osobiście do kompa mam podłączony Tv Samsung 42` Led doskonale sprawdza się przy oglądaniu filmów czy graniu np w fife lub inne gry na pada, raczej odradzał bym Ci telewizora jako głównego ekranu do kompa ;p
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
sensej0s 
Czytał o Wieluniu


Dołączył: 28 Lis 2007
Posty: 36
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-04-17, 08:42   

Do komputera mam podłączonego lg32ld420 czyli 32" na matrycy ips. Ekranu faktycznie nie ogarne na jeden raz ale po co mi to? gra się wspaniale, filmy też, programy cudo, internet bosko. Kto do mnie przyjdzie i wraca do domu to potem jego ekran się wydaje mały i mniej praktyczny. Na początku są oczywiście ale wielki ale jak odpali program to widać ogromne korzyści.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
stanmarc 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 960
Piwa: 6/3
Skąd: Oklahoma Village
Wysłany: 2013-04-17, 18:14   

Używam 40-calowego sony do oglądania filmów z laptopa poprzez kabel hdmi (10 m) ponieważ nie wszystkie formaty odtwarza telewizor z pendriva. Generalnie fajna sprawa.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW