R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Rewolucja śmieciowa
Autor Wiadomość
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-05-13, 22:57   

Za wypełnienie odpowiada chyba właściciel lokalu czyli wynajmujący.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2013-05-14, 09:45   

Piszcie wszyscy, że będziecie segregować śmieci. To i tak tylko pic na wodę, szukali wytłumaczenia żeby podnieść trochę cenę za wywóz śmieci i je znaleźli.
Owszem, w gospodarstwach indywidualnych można to jakoś sprawdzić, ale w takich skupiskach jak np. spółdzielnie mieszkaniowe, to raczej niemożliwe.
Co nie znaczy, że nie powinniśmy segregować śmieci (mówię tu o spółdzielcach). Tak dla własnego dobra i dla satysfakcji. I jak da się zauważyć, to coraz więcej ludzi rozumie sens segregowania śmieci, bo te pojemniki na osiedlach pustkami nie świecą. Szkoda tylko, że czasami przysypiają sami odbiorcy tych śmieci, bo nie raz nie ma gdzie wyrzucić makulatury, plastiku czy szkła, z wiadomej przyczyny.

Podsumowując, wydaje mi się, że nie do końca państwo nasze jest przygotowane do segregacji śmieci, ale za to dobrze idzie mu wymuszanie tej segregacji na szarym obywatelu.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-05-14, 11:24   

miko 005 napisał/a:

Owszem, w gospodarstwach indywidualnych można to jakoś sprawdzić, ale w takich skupiskach jak np. spółdzielnie mieszkaniowe, to raczej niemożliwe.







Kiedy mieszkałem w Łodzi segregacja na osiedlach jak najbardziej się sprawdzała. Przed śmietnikami były duże pojemniki na szkło białe, szkło kolorowe, papier, plastik, odpadki biodegradowalne. Te pojemniki zapełniały się w naprawdę szybkim tempie, czasem nie było już gdzie wrzucić szklanych butelek, czy plastików. Po każdy rodzaj odpadów przyjeżdżał inny samochód. Oczywiście że są jednostki które nigdy nie będą segregować, ale wg mnie zdecydowana większość segregowała śmieci.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2013-05-14, 12:27   

UWAGA!
W związku z kończącym się terminem składania deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, który mija 15 maja br. W dniach 13, 14 i 15 maja br. (poniedziałek, wtorek i środa) zostaje przedłużony czas przyjmowania deklaracji do godziny 18:00.

Miejsce przyjmowania deklaracji - pokoje nr 48, 49, 50 – parter, lewe skrzydło w budynku Urzędu Miejskiego w Wieluniu, pl. Kazimierza Wielkiego 2 (budynek w parku).

Wszystkich, którzy jeszcze nie dopełnili obowiązku złożenia deklaracji uprzejmie zapraszamy.

Pouczenie: W stosunku do właścicieli nieruchomości, którzy nie złożyli deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi wszczęte zostanie postępowanie administracyjne.
Info: UM Wieluń
__________

Radzę się pospieszyć bo przed wydziałem ustawiają się ogromne kolejki.
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2013-05-14, 12:28   

Zaniosłam deklaracje i powiem wam że nikt nic nie wie, na żadne z zadanych przeze mnie pytań, nie potrafili odpowiedzieć. Pani biegała od pokoju do pokoju, żeby jej poradzili co ma mi odpowiadać.
Zapytałam np. czy mogę zakupić sama pojemniki w odpowiednich kolorach, zamiast worków, które nie są tak wytrzymałe jak próbują przekonywać. Otóż, nie... muszę mieć worki. No dobrze, jeśli to będą proste przedmioty, ale co z kanciastymi, popękanymi, które w mig zrobią dziurę? Co z kotami, które będą je rozwalać w poszukiwaniu jedzenia?
Ja chcę mieć prawo do pojemnika, który wytrzyma wszystko i nie będę zmuszona do kupowania worków (nie w sklepie, a od firmy która wygra sic! )
W końcu powiedzieli, ze nic nie wiedzą, wszystkiego się dowiemy od firmy która wygra...super.

Co do ceny, otóż jest dużo większa. Dotąd płaciłam miesięcznie 14 zł, teraz będę płaciła 35 zł !
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bob_mistrz 
WIELUNIAK
Skowyrny



Pomógł: 22 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 2051
Piwa: 9/14
Skąd: Chotów
Wysłany: 2013-05-14, 12:55   

miko 005 napisał/a:
To i tak tylko pic na wodę, szukali wytłumaczenia żeby podnieść trochę cenę za wywóz śmieci i je znaleźli.

Kto szukał wytłumaczenia miko?
Prawda jest taka, że zamysł faktycznie był niezły - zlikwidować szarą strefę ludzi, którzy nie mieli podpisanych umów na wywóz śmieci. Jednakże nie od dziś wiadomo, że Polak potrafi i tak naprawdę to jedynymi, którzy na tym zyskają, są firmy odbierające odpady. My zapłacimy więcej, gmina do tego dopłaci (nie można na tym zarabiać, a i tak już wysokie stawki ciężko podnosić dalej), a firmy dostaną pewne wynagrodzenie, bo przecież płatnikiem będzie gmina i z niej ściągną, to nie to, co prywatni odbiorcy.
Dla mnie najciekawszym jest fakt, że te same śmieci w czerwcu odbiorą ode mnie za 11zł a w lipcu za 20zł... Tego zrozumieć nie potrafię :evil:
_________________
www.alkwielun.ligspace.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-05-14, 13:08   

W jaki sposób do tej pory płaciliście miesięcznie 11zł za wywóz śmieci z całego domu? Przecież to jest zapewne stawka za wywóz jednego pojemnik 120L miesięcznie. Ja wiem że to jest możliwe ale bardzo mało prawdopodobne i zapewne kończyło się paleniem kartonów itp zabiegami.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-05-14, 13:15   

Co do ceny - zazwyczaj jak Państwo zaczyna zajmować się "bardziej" jakąś dziedziną to koszty rosną a jakość usług maleje. To po prostu tak funkcjonuje.
We Wrocławiu we Wspólnocie do tej pory mogliśmy sobie sami regulować częstotliwość wywozu, godziny wywozu (ze względu na bliskość osłon do budynku zawarliśmy w umowie warunek że nie można prowadzić wywozu wcześnie rano i wieczorem - koszt był nieco wyższy, ale mogliśmy o takich rzeczach decydować). Teraz miasto-urzędnik zdecyduje jak będzie najlepiej... Będzie drożej (bo trzeba jeszcze dodatkowych urzędników opłacić) i gorzej (bo mieszkańcy nie będą mieli żadnego wpływu na firmę wywożącą śmieci - o tej pory można było walczyć - a to obniżyć cenę za dany miesiąc, a to dostać dodatkowy wywóz "gabarytowych" śmieci)
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-05-14, 13:17   

Wg mnie takie odgórne uregulowanie było konieczne. Masa śmieci z domów czy firm trafiała do lasów, pojemników na osiedlach, czy też kończyła po prostu w piecu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-05-14, 13:33   

Administrator, nie mówię że nie. Ale nie mam przekonania co do tego, że np we Wrocławiu od nowego roku tylko jeden zakład ma "uprawnienia" do sortowania śmieci. I wszystkie firmy MUSZĄ tam oddawać śmieci. Oczywiście dziwnym trafem koszt sortowania wzrósł drastycznie...

Co do ceny - nie wydaje mi się żeby 11 zł było jakoś szczególnie nierealne. U nas we Wspólnocie we Wrocławiu płacimy 16,86/mieszkanie (średnio) a to i tak więcej bo płacimy np dodatkowo za wywóz w sobotę.I nie podejrzewam żeby ktoś wywoził z bloku mieszkanie do lasu albo palił nimi w kominku... Ba, mieliśmy nawet podrzucane śmieci z bloków obok, bo mieszkańcom jest bliżej...
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2013-05-14, 14:02   

Ja pojemnik wystawiałam 2 razy w miesiącu, czyli co 2 tygodnie i spokojnie wystarczyło, nie musiałam niczego spalać. Wywóz jednego pojemnika to było 7 zł, dwóch 14 zł. Teraz liczą według osób które zamieszkują, jest teraz pięć, bo doszło niemowlę, które zużywa kosmiczne ilość śmieci.... i mamy 35 zł. Kpina!.
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Basia 
Wieluniaczek
Dwa oblicza ]:-)



Pomogła: 16 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 21 Wrz 2005
Posty: 1719
Piwa: 9/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-05-14, 14:16   

Cytat:
Ja pojemnik wystawiałam 2 razy w miesiącu, czyli co 2 tygodnie i spokojnie wystarczyło, nie musiałam niczego spalać. Wywóz jednego pojemnika to było 7 zł, dwóch 14 zł. Teraz liczą według osób które zamieszkują, jest teraz pięć, bo doszło niemowlę, które zużywa kosmiczne ilość śmieci.... i mamy 35 zł. Kpina!.


Nie wydaje mi się, żeby niemowlę należało wliczać do deklaracji. Bo to faktycznie jest bezsensu.
_________________
www.pajacyk.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bob_mistrz 
WIELUNIAK
Skowyrny



Pomógł: 22 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 2051
Piwa: 9/14
Skąd: Chotów
Wysłany: 2013-05-14, 14:17   

Administrator napisał/a:
W jaki sposób do tej pory płaciliście miesięcznie 11zł za wywóz śmieci z całego domu?

3 kosze - szkło, plastik i zmieszane. Cena ok. 33zł/kwartał - Eko-Region - Gmina Mokrsko

Basia napisał/a:
Nie wydaje mi się, żeby niemowlę należało wliczać do deklaracji. Bo to faktycznie jest bezsensu.

A mnie się wydaje... Nigdzie nie ma zapisanej granicy wieku. Chodzi tylko o liczbę osób zamieszkałych...
_________________
www.alkwielun.ligspace.pl/
Ostatnio zmieniony przez bob_mistrz 2013-05-14, 14:22, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-05-14, 14:17   

To mieliście u siebie bardzo niskie stawki skoro tylko 7zł za pojemnik. U mnie jest/było dwa razy drożej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Nazhir 
Przejeżdżał przez Wieluń


Wiek: 79
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 68
Piwa: 4/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-05-14, 14:22   

z tymi tzw. deklaracjami to jakaś bzdura - przecież na logikę, można zadeklarować 1 osobę, a wyrzucać śmieci za czwórkę... Za pół roku okaże się, że w 30-tysięcznym Wieluniu, śmieci generuje tylko 20 tysięcy ludzi :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW