R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Rewolucja śmieciowa
Autor Wiadomość
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2013-08-04, 12:46   

KubaWinter, problem polega na tym, że widzisz to tylko ze swojego punktu siedzenia. Pewnie gdybyś był na miejscy np. dusiu, pisałbyś dokładnie tak samo jak On, jestem o tym święcie przekonany.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
KubaWinter 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 2 razy
Wiek: 34
Dołączył: 24 Lip 2006
Posty: 285
Otrzymał 4 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-08-04, 12:54   

Miko005, proszę Cię: przestań wreszcie nieomylnie zakładać, co bym zrobił.

Och, też borykam się z problemami segracji śmieci, przepełnionymi kontenerami rzadkim odbiorem. Nie mniej jednak, nie przyszłoby mi nigdy do głowy, żeby palić śmieci tak, żeby dookoła pełno było toksycznych gazów!
_________________
Kolarstwo to nie jest gra. Kolarstwo to jest sport. Twardy, ciężki, który wymaga wiele wyrzeczeń. Można grać w piłke, tenisa lub hokeja. Ale nie można grać w kolarstwo.
Jean de Gribaldy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2013-08-04, 13:14   

KubaWinter napisał/a:
Miko005, proszę Cię: przestań wreszcie nieomylnie zakładać, co bym zrobił.

Och, też borykam się z problemami segracji śmieci, przepełnionymi kontenerami rzadkim odbiorem. Nie mniej jednak, nie przyszłoby mi nigdy do głowy, żeby palić śmieci tak, żeby dookoła pełno było toksycznych gazów!

OK., jesteś jedynym sprawiedliwym w tym mieście. Bo skoro tak piszesz, to tak być musi, chcę Ci wierzyć. Ale czy ci się to podoba, czy nie, ludzie będą po swojemu rozwiązywać problemy, które powstają po wprowadzanych w życie nieudolnych przepisach fundowanych nam przez rządy.

EOT.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
KubaWinter 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 2 razy
Wiek: 34
Dołączył: 24 Lip 2006
Posty: 285
Otrzymał 4 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-08-04, 13:32   

Miko, dura lex, sed lex. W tym przypadku to "radzenie po swojemu" zatruwa środowisko i życie innych ludzi. Nie wiem, jak Ty, ale ja chcę móc oddychać powietrzem, które nie gryzie mnie w oczy i gardło, co gorsza we własnym domu.

Inna sprawa, że powiat tak podnieca się Bursztynowym Szlakiem, a zatem także okolicami Kamionu i Toporowa, a w tych wsiach naliczyłem wczoraj najwięcej spalarni śmieci.

Kompletnie nie rozumiem, dlaczego skupiasz się na mnie, zamiast na problemie, o którym pisze.
_________________
Kolarstwo to nie jest gra. Kolarstwo to jest sport. Twardy, ciężki, który wymaga wiele wyrzeczeń. Można grać w piłke, tenisa lub hokeja. Ale nie można grać w kolarstwo.
Jean de Gribaldy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-08-05, 22:05   

Ferbik napisał/a:
Jak nie było rewolucji śmieciowej a ludzie wywozili śmieci do lasu i palili to co ich do tego zmuszało?


Wtedy musieli płacić za każdy wywieziony kubeł śmieci (ba, w niektórych umowach to płacili nawet za to że ktoś przyjechał po kubeł bez względu na to czy śmieci w nim były czy nie (bo np wyjechali na urlop)). I żeby zmniejszyć ilość śmieci wywozili je do lasu, palili etc. Nowa ustawa miała sprawić, że ludzie nie musząc przejmować się ilością produkowanych śmieci będą oddawali wszystkie gminie (która zresztą stała się ich właścicielem). Problem polega na tym, że gminy są średnio przygotowane na tą rewolucję. I skoro za stawkę X mają wykupiony jeden kontener to wszystko powyżej będą nadal wywozić do lasu/palić.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-08-05, 22:14   

ourson napisał/a:
I skoro za stawkę X mają wykupiony jeden kontener to wszystko powyżej będą nadal wywozić do lasu/palić.
No nie - z tego co tu napisano wcześniej to wynika, że w domach jednorodzinnych (o blokach nie piszę, bo tu i tak nie da się rozliczyć dokładnie mieszkańców) skoro płacone jest od osoby, to bez względu na to, czy rodzina np 3-osobowa wyprodukuje miesięcznie 120 czy 1200 litrów, to i tak zostaną odebrane za tą samą stawkę.
Podobno przetarg na najbliższe lata na odbiór śmieci wygrało w Wieluniu PK.

I jeszcze gratulacje dla naszych odbierających śmieci - u mnie na osiedlu mały brązowy pojemnik na bioodpady wstawili do wewnątrz śmietnika (i to sie akurat chwali) tylko dlaczego postawili go za trzema wielkimi wózkami na odpady zmieszane? I to nie jest pierwszy raz taki przypadek. W taki oto sposób nikt nie będzie wyrzucał oddzielnie BIO, bo po prostu nie ma dostępu do pojemnika... Chyba nie o to chodzi w tej całej śmieciowej rewolucji?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-08-05, 22:19   

red, nie wiem czemu, ale jak dusiu napisał

Cytat:
Dziś ponownie miałem przyjemność rozmawiać z urzędnikiem gminnym o wielkości pojemników na śmieci. Powiedział ostatecznie, że w gminie Wieluń dla rodzin nie segregujących do 4 osób urzędnicy przewidzieli kosz 120l i nawet jak postawie swój to nie odbiorą śmieci!
Smieci odbierane są raz w miesiącu! Dla mnie idiotyzm!


to jakoś bardziej wierzę dusiowi a nie "założeniom ustawy" :lol:

Idea słuszna - wprowadzić powszechny podatek (bo w gruncie rzeczy jest to podatek) a potem odebrać każdą ilość śmieci. Ale rzeczywistość przerosła (samo)rząd. Nie pierwszy i niestety nie ostatni raz.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-08-05, 22:23   

ourson, kurcze nie zauważyłem wcześniej tego wpisu. Czyli jednak prawo sobie a życie sobie. Dla mnie to bzdura - śmieci dalej bedą porozrzucane w lasach.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-08-05, 22:43   

red, cóż, taka rzeczywistość...
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-08-08, 16:30   

Coś mi się wydaje, że Komunalna ma już pewne problemy z realizacją przetargu na terenie gminy Wieluń. Dochodzą do mnie głosy o problemach z dostarczaniem pojemników na BIO do domków jednorodzinnych. Podobno nie mają jak ich dowieźć i każą sobie po nie przyjechać samemu... :evil:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2013-08-08, 16:34   

Eko- Region dostacza pojemniki do wszystkiego, ludzie nie muszą sie martwić o kupno.
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-08-08, 16:51   

edzia i odziu napisał/a:
Eko- Region dostacza pojemniki do wszystkiego, ludzie nie muszą sie martwić o kupno.
PK też dostarcza, ale w bólach i po prośbach i groźbach...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2013-08-08, 17:08   

tzn że dadzą mi pojemnik na papier, szkło i mieszane? Z tego co wiem, mowa była o pojemnikach bio...
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
menkiel 
Czytał o Wieluniu


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Kwi 2011
Posty: 40
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: łódzkie
Wysłany: 2013-08-08, 21:14   

edzia i odziu napisał/a:
Eko- Region dostacza pojemniki do wszystkiego, ludzie nie muszą sie martwić o kupno.


Edziu to czy pojemniki mają być dostarczane do każdego gospodarstwa czy nie zdecydowały władze gminy przed ogłoszeniem przetargów. Gmina Wieluń wybrała zbieranie odpadów segregowanych do gniazda, a np. gmina Wierzchlas ( gdzie również PK wygrało przetarg) ogłosiła że firma musi wstawić pojemniki na odpady zmieszane, szkło i plastik do każdego gospodarstwa domowego. I z tego co wiem PK chyba dostarczyła tam pojemniki( może ktoś z tej gminy by to potwierdził na 100%?)
Więc za to że trzeba maszerować z workiem śmieci posegregowanych do najbliższego gniazda należy podziękować władzy z ratusza.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2013-08-09, 09:05   

[quote="menkiel"]
edzia i odziu napisał/a:

Więc za to że trzeba maszerować z workiem śmieci posegregowanych do najbliższego gniazda należy podziękować władzy z ratusza.


No właśnie, miało być więcej pojemników a nie ma.
Efekt jest taki, że ja np. mam najbliżej na Okólną, tak jak wielu moich sąsiadów. Na tą chwilę składuję u siebie na podwórku, bo tam nie ma szans wyrzucać. Ludzie drą papy z okien, że wyrzucamy, że to ich, że należą do osiedla. Z jednej strony im się nie dziwię, bo na kilka bloków jest po jednym pojemniku i szybko się zapełniają. Komunalka się popisała, tak jak to przewidziałam.
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW