R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Rewolucja śmieciowa
Autor Wiadomość
Silvo 
Mieszka pod Wieluniem
Wieluń rulez!



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 876
Piwa: 11/19
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-08-10, 09:26   

Nie wiem dlaczego ciągle piszecie o tym że ludzie będą wywozić dalej śmieci do lasu. Zapewne paru baranów się jeszcze znajdzie, jednak dlaczego. Czy takim wielkim problemem jest zebrać wszystkie plastiki do jednego wora, makulaturę do drugiego i trochę szkła do trzeciego i później wynieść to do kontenera? Czy uwłacza to czyjejś godności że musi śmiecia segregować i pojedynczo wrzucać do gniazda? Pewnie wygodniej było wrzucić cały worek wszystkiego zmieszanego.

Dwa dni temu sam wyrzucałem swoje oddzielone śmieci. Łącznie że trzy worki: dwa makulatury i kartonów, jeden butelek pet. Były to naprawdę spore worki, pełne śmieci, a ich wyrzucenie zajęło mi raptem 15 minut z dojściem do kontenerów.

Niektórym to naprawdę się dziwię. Ceny mnie też trochę szokują. Płaciłem 7 zl za kubeł mieszanych, teraz 21 za segregowane (nie ważna ilość)
_________________
Carpie diem
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
kitor 
Moderator



Pomógł: 27 razy
Wiek: 31
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 1283
Piwa: 38/39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-08-10, 10:10   

Może dlatego że organiczne odbierają raz w miesiącu. Śmieci zaczynają wręcz "chodzić". Wczoraj idąc ulicą Żeromskiego co drugi płot uderzał mnie smród gnijącego jedzenia.
Do tego ceny. Co z tego że za nie ważną ilość, skoro kilka postów temu było napisane że odbiorą tylko kubeł? Fakt, mnie to obojętne gdyż i tak korzystam ze zbiorczych (poza organicznymi, gdzie kubeł musi starczyć teraz na 2x dłuższy okres czasu), no ale prawo sobie... Inna bajka że
a) sortować i tak muszą (zasada ograniczonego zaufania)
b) mamy posortować za nich, i to bardzo dosłownie - puszka od sprayu - etykieta do papieru, puszka do metalu, zatyczka do plastiku - więc dlaczego ceny wzrosły? Przecież nie dość że generujemy tyle samo śmieci to jeszcze pracujemy na korzyść PK.
Więc o ile czas dojścia do kubłów ogólnych mnie nie dotyczy (stoją może 5 metrów od dotychczasowego śmietnika), to ogólnie jest to dla mnie absurd.
Co innego, jakby przewidziano opcję kubła takiego jak 1/2 organicznych na nieposortowane - bo nie każdy ma czas, nie wszystko da się tak prosto rozebrać - a i np mojej pułapki na muszki owocówki raczej nikt nie chciał by po tygodniu dotykać w środku ;) to by miało jakiś większy sens - bo w obecnej chwili mogę się założyć że sporo osób sortujących śmieci i tak niektóre, nieposortowane, będzie podrzucała.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2013-08-16, 12:14   

Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o. o. w Wieluniu wygrało kolejny przetarg na "Odbiór odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy Wieluń". Będzie on obowiązywał od 1 września 2013 roku do 30 czerwca 2016 roku.

Poprzedni przetarg na odbiór odpadów komunalnych został rozstrzygnięty dniu 29.05.2013 r. i obowiązuje od 1 lipca do końca sierpnia br.



Jednocześnie przypominamy, że w siedzibie Przedsiębiorstwa Komunalnego przy ul. Zamenhofa 17, w dni robocze od godziny 700 do 1330 wydawane są:

bezpłatne worki do zbiórki odpadów zielonych z ogrodu - w kolorze brązowym,
odpłatne worki do selektywnej zbiórki papieru i tektury - w kolorze niebieskim,
plastiku, metalu i odpadów wielomateriałowych - w kolorze żółtym,

dla osób, które nie będą chciały korzystać z ogólnodostępnych pojemników do selektywnej zbiórki odpadów, ustawionych przy ulicach.


http://www.komunalne.wiel...?/news/view/103
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Petitu 
Czytał o Wieluniu


Wiek: 71
Dołączyła: 05 Sty 2012
Posty: 34
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-08-17, 14:15   

red napisał/a:
edzia i odziu napisał/a:
Eko- Region dostacza pojemniki do wszystkiego, ludzie nie muszą sie martwić o kupno.
PK też dostarcza, ale w bólach i po prośbach i groźbach...



ciekawe komu Eko-Region te pojemniki dostarcza. w gminie Biała jak nie było pojemników, tak nie ma. nawet worków nie dostarczyli.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-08-29, 22:07   

Muszą powstać punkty składowania gruzu

Cytat:
Mieszkaniec może się pozbyć pozostałości z remontu na koszt gminy, nawet jeśli samorząd nie utworzył punktu selektywnej zbiórki odpadów.

Nie wszędzie właściciele nieruchomości mogą w prosty sposób pozbyć się wszystkich odpadów. Stare meble, gruz, zerwane deski podłogowe, zużyte urządzenia RTV i AGD mają trafiać do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK), które powinny utworzyć gminy. A te nie wszędzie powstały, mimo że od 1 lipca 2013 r. samorządy zajmują się gospodarką odpadami, jakie powstają na ich terenie.
http://rp.pl

A jak u nas ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ryba 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 427
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: zewsząd
Wysłany: 2013-08-29, 23:39   

A u nas dopiero bydzie, ponoć od połowy września
_________________
Conversations don't get any better as you get older
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
gonzo 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 04 Paź 2013
Posty: 5
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-10-06, 18:26   

Ostatnio w Dzienniku Łódzkim wyczytałem, że sąsiednia gmina (Działoszyn lub Pajęczno) ma następujące ceny:
6,50 za odpady sortowane
8,50 za odpady bez selekcji

Dlaczego u nas jest tak drogo za odpady bez selekcji? Wolałbym dopłacić 2 zł za osobę i mniej kłopotu. Nie mam problemu z selekcją, ale problem jest z ich trzymaniem w odrębnych pojemnikach i składowania makulatury czy plastiku. Zajmuje to sporo miejsca, a odbierają dopiero jak się ma napchane dwa worki!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2013-10-06, 19:44   

Twierdzą że mają bliżej do wysypiska. Dla mnie cała ta ustawa to kpina i oszustwo, ktoś niezłą kasę na tym.... Oby mu te śmieci w gardle stanęły.
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2014-02-20, 08:32   

Odświeżam bo mam pytanie. Czy coś się zmieniło względem opłat za wywóz śmieci? Na stronie "Komunalki" są cenniki opłat za odbiór odpadów, czy to znaczy, że cena na osobę już nie obowiązuje ?

http://bip-pk.um.wielun.pl/index.jsp?bipkod=/006

Nieaktualne, juz znam odpowiedź.
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
kitor 
Moderator



Pomógł: 27 razy
Wiek: 31
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 1283
Piwa: 38/39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-02-20, 14:26   

Jak mnie denerwują takie posty. Jak znasz, to się nią podziel - przynajmniej ktoś skorzysta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2014-02-20, 14:54   

Nie ma sprawy. Cennik nie dotyczy klientów indywidualnych tylko firm. Szkoda tylko, że tej informacji nie zamieścili w cenniku...
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Petitu 
Czytał o Wieluniu


Wiek: 71
Dołączyła: 05 Sty 2012
Posty: 34
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-02-20, 20:09   

Informacji w cenniku brak, ponieważ "wszyscy" wiedzą :-) , że w wyniku tzw. rewolucji śmieciowej ceny dla mieszkańców ustalają gminy, natomiast firm nie objęła rewolucja śmieciowa. Firmy nadal mogą sobie wybierać, kto im odbierze śmieci. I firmy wiedzą, że ten cennik jest dla nich :-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Iziaberka 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 20 Wrz 2007
Posty: 70
Piwa: 1/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-03-13, 21:43   

Petitu napisał/a:
Informacji w cenniku brak, ponieważ "wszyscy" wiedzą :-) , że w wyniku tzw. rewolucji śmieciowej ceny dla mieszkańców ustalają gminy, natomiast firm nie objęła rewolucja śmieciowa. Firmy nadal mogą sobie wybierać, kto im odbierze śmieci. I firmy wiedzą, że ten cennik jest dla nich :-)

Niestety nie masz racji. Prowadzę firmę na terenie Wielunia i nie mogłam wybrać sobie firmy, która będzie odbierała mi śmieci. Jestem zmuszona korzystać z usług PK z czego jeden bardzo niezadowolona. Opłaty wzrosły mi trzykrotnie, poza tym o każdy wywóz muszę się prosić, wydzwaniać do nich i jeszcze dostosować się do ich godzin pracy, a pracują UWAGA! od 6-tej do 11-tej. Przez 4.5roku prowadzenia działalności nie miałam takich problemów z Eko-Regionem. Pytałam czy nie mogę wrócić do poprzedniego odbiorcy odpadów i otrzymałam odpowiedź, że nie, bo Eko przegrało przetarg i nie mogą przedłużyć ze mną umowy. Dla mnie jest to ograniczenie praw i swobód obywatelskich. Mam nadzieję, że ktoś się za to weźmie i wrócą stare zasady. Zaznaczam, że nie sprawia mi kłopotu segregacja odpadów, ale płacenie trzy razy więcej za to samo boli okrutnie!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-03-13, 23:16   

Iziaberka, nie wiedziałem że Eko Region nie może odbierać śmieci w Wieluniu od firm. Byłem przekonany, że przetarg dotyczył domów prywatnych.
Sam korzystam w firmie z PK ale raczej z przyzwyczajenia aniżeli jako zadowolony klient. Nieobce są mi telefony z upomnieniami o odbiór śmieci z firmy, chociaż wiem, że po sąsiedzku zostały odebrane. Godziny pracy też są kuriozalne. Zresztą całe PK zachowuje się tak, jakby czas się dla nich zatrzymał jakieś 30 lat temu...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Iziaberka 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 20 Wrz 2007
Posty: 70
Piwa: 1/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-03-14, 16:45   

Niestety! Takie są fakty. Wręcz błagaĺam Eko żeby podpisali ze mną umowę ponownie, tym bardziej ze przejeżdżają koło mnie jak jadą do Parcic. Nie mogą i koniec.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW