R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Chamskie zachowania kierowców wobec rowerzystów
Autor Wiadomość
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-07-25, 22:55   Chamskie zachowania kierowców wobec rowerzystów

Jechałem dzisiaj z MAR-COMem i z Robertem rowerkami Wieluń-Krzeczów-Kamion-Wieluń.
Jazda dość ostra, bo praktycznie 30km/h, w Wierzchlesie w stronę Kraszkowic się rozpędziłem do 40, a tu jakieś 50 m przede mną z prawej strony wyjeżdża mi kombajn z pola. (słowo wymoderowano) mnie i wyjechał, chłopaki trochę z tyłu. Ostre hamowanie, chciałem go wziąć z lewej ale zjechał do lewej krawędzi jezdni i nie wiedziałem co burak dalej zamierza. Zacząłem więc go brać z prawej mając jeszcze prawie 30 na liczniku a ten (słowo wymoderowano) złamany zaczyna skręcać w prawo na posesję bez kierunkowskazów... musiałem się wpieprzyć na pobocze bo bym został wciągnięty przez jego przód. Zaczął drzeć ryja, że gdzie mi (słowo wymoderowano) się tak (słowo wymoderowano) spieszy, więc mu powiedziałem: TY (słowo wymoderowano) MATOLE JEBANY JAK WJEŻDŻASZ NA ASFALT TO SIĘ ROZGLĄDAJ!! i jeszcze parę innych epitetów. Co za (słowo wymoderowano) jebak leśny!!! Miałem ochotę wrócić i mu (słowo wymoderowano). Jeżdżą nachlani (słowo wymoderowano) a później jeszcze ryja drą. I to nie pierwszy taki przypadek na wsi. Parę miałem samochodem jak mi kmiot traktorem wyjechał i nawet się nie obejrzał.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Marta 
WIELUNIAK



Pomogła: 40 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Lip 2005
Posty: 2807
Piwa: 5/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-07-25, 22:59   

Taaa, jak Ci wyjedzie taki kombajnem, to wszyscy z drogi muszą zjeżdżać, bo wtedy kierowca czuje się jak "pan i władca" .. :/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-07-25, 23:00   

Marta napisał/a:
bo wtedy kierowca czuje się jak "pan i władca"

Jaki (słowo wymoderowano) kierowca?? Oni nawet w większości papierów nie mają na kombajn a 80% jeździ nachlanych sqrwieli
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Marta 
WIELUNIAK



Pomogła: 40 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Lip 2005
Posty: 2807
Piwa: 5/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-07-25, 23:03   

Ferbik napisał/a:
Oni nawet w większości papierów nie mają na kombajn a 80% jeździ naje-banych sku-rwysynów


No tak tak, masz rację ale tak ich trzeba nazwać bo w końcu tym kierują.

A policjanci mogliby się wziąć za nich, zamiast jeździć sobie po osiedlach.. :/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-07-25, 23:06   

I pewnie nie miał opłaconego OC - cytuję stanmarca - bo jest na kombajn bardzo drogie. Szkoda, że policji nie wezwałem.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
czajna 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 27 Cze 2006
Posty: 11
Skąd: Kluczbork
Wysłany: 2006-07-25, 23:13   

Ja miałem raz sytuacje, ze wyprzedzalem kombajn jadac lewym poboczem (nawet nie poboczem, ale juz normalnie po trawie)i to bylo na predkosci prawie 30 km/h; szmaciarz nie potrafił usunąć sie choc troche na prawo :/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
stanmarc 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 960
Piwa: 6/3
Skąd: Oklahoma Village
Wysłany: 2006-07-26, 10:01   

Jakiś miesiąc temu jechałem z Łodzi przez Widawę do Wielunia. Po drodze sporo wiosek jest, na jednej z nich jechał traktor z przyczepą, no to kierunek, lewy pas i zabieram się do wyprzedzania, a tu kolega który ze mną jechał krzyczy żebym hamował - no to odruchowo po hamulcach. Okazało się że mały chłopiec który jechał na przyczepie "sygnalizował" ręką skręt w lewo :D Dla zmyły przyczepa miała światła (oczywiście nie działały) na które zerknąłem przed wyprzedzaniem - na przyczepę kurna nie patrze zazwyczaj :) . Dobrze że nie jechałem sam, bo było by nieciekawie, zwłaszcza z tym chłpoaczkiem na przyczepie gdybym w nią przyłożył.
Trzeba mieć oczy dookoła głowy jadąc przez wioski i wyobraźnie tak wielką żeby nadrabiać za tych którzy jej nie mają :evil:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Łukasz 
Przyjeżdża na zakupy
Łukasz


Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 13 Lip 2005
Posty: 379
Piwa: 1/2
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2006-07-26, 12:47   

Ferbik, zabrakło ci trochę stoickiego spokoju i wyrozumiałości. Kombajn to nie maluch a jeśli ktoś jeździ nim kilka razy w roku to trudno się dziwić, że czasem popełnia błędy. Jeśli możesz jeździć szybko powinieneś dostosować prędkość do warunków panujących na drodze i kierować się zasadą ograniczonego zaufania do innych uczestników ruchu. Jeśli uważasz, że kombajnista był pijany mogłeś zadzwonić po Policję, ale wtedy powinieneś się zastanowić czy i ty masz wszystko absolutnie przepisowe.
A czy naprawdę tak bardzo ci się śpieszyło? Martwisz się gorszymi statystykami? Mam nadzieję, że zwalniasz, chociaż przed przejazdami kolejowymi. Lepiej było poczekać chwilę i bez stresów i niepotrzebnych nerwów kontynuować (w zamiarze) przyjemną wycieczkę.
Ostatnio zmieniony przez Łukasz 2006-07-26, 14:08, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-07-26, 13:10   

Łukasz, ale Ty mądry jesteś. Do (słowo wymoderowano) nędzy po coś są przepisy ruchu drogowego? Co mnie (słowo wymoderowano) obchodzi jakiś Ziutek, co jeździ raz na ruski rok ?? Skoro jeździ, to powinien znać przepisy !!!! A prędkość dostosowałem do warunków na drodze, teren zabudowany, miałem mniej niż 40. Widzisz jak czytasz ze zrozumieniem? Żaden traktorzysta!! Więc jak masz pisać bzdury to lepiej zamilcz.

PS. Dodam tylko tyle, jeśli sobie tego nie potrafisz wyobrazić, że nie wjechał rozpędzony z pola na asfalt, ale się najpierw zatrzymał.

ROWER TO TEŻ (słowo wymoderowano) POJAZD DO (słowo wymoderowano) PANA !!! I będę uczył pieprzonych buraków szacunku do rowerzystów!
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
KubaWinter 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 2 razy
Wiek: 34
Dołączył: 24 Lip 2006
Posty: 285
Otrzymał 4 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-07-26, 13:31   

Niestety, brutalna prawda jest taka, że na wsi z kulturą jazdy jest najgorzej. Nie mówię, że każdy, kto mieszka na wsi od razu nie ma kultury, ale częściej na mieście spotykam objawy uprzejmości u kierowców niż na wsiach, przez które rowerem przejeżdżam częściej niż przez miasto.

A to, że w Polsce rowerzyści są na gorszej pozycji niż w cywilizowanej Europie, to nie znaczy, że można ich przejechać. Bo niestety, rowerzysta to nie tylko babcia, która wyjeżdża do sklepu po mleko, ale i sportowcy amatorzy, którzy nie jadą 10 km/h, ale 3 albo 4 razy szybciej i nie są w stanie wyhamować w 5 metrów, co zresztą jest analogiczne do pojazdów silnikowych. Większy nie oznacza lepszy i uprzywilejowany. Łukasz, jak możesz porównywać przejazd kolejowy do sytuacji na drodze? Może mam prowadzić rower obok siebie, zamiast jechać na nim, bo coś może się nagle stać z czyjejś głupoty i nie wyhamuje? Bez przesady. Poza tym, jak się jest, co chwila mijanym i prawie ocieranym przez lusterka aut, jak się jest spychanym do rowu to można chyba w końcu nie wyrobić i powiedzieć co się myśli? Ja pewnie nie użyłbym tylu przekleństw, ale powiedziałbym kolesiowi co o nim myślę.
_________________
Kolarstwo to nie jest gra. Kolarstwo to jest sport. Twardy, ciężki, który wymaga wiele wyrzeczeń. Można grać w piłke, tenisa lub hokeja. Ale nie można grać w kolarstwo.
Jean de Gribaldy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Blink
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-26, 14:35   

Sorry Ferbik ale uzywając takiego jezyka na forum, wprowadzasz na nie tak nie lubiane buractwo i chamstwo.
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-07-26, 15:22   

Blink, a od czego jest pręgierz ??
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
komuna
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-27, 08:41   

Ferbik napisał/a:
się rozpędziłem do 40, a tu jakieś 50 m przede mną z prawej strony wyjeżdża mi kombajn z pola.


Hmm.... droga hamowania samochodu od 60 km/h do 0 wynosi ok 35 metrów.
Ile wynosi droga hamowania Twojego rowerka ??



p.s. czytać w kategorii "żart"
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-07-27, 09:46   

Łukasz napisał/a:
Mam nadzieję, że zwalniasz, chociaż przed przejazdami kolejowymi.




Ferbik, no co Ty Łukasz, on nie zwalnia w ogóle... :lol:



Blink napisał/a:
Sorry Ferbik ale uzywając takiego jezyka na forum, wprowadzasz na nie tak nie lubiane buractwo i chamstwo.



Uważam podobnie, więc pogadam z Ferbikiem :neutral:
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-07-27, 09:49   

komuna, wyobraź sobie sytuację, gdzie w Kłobucku z górki w stronę ronda zapieprzał peleton kolarzy. Z bocznej drogi wyjechała im baba autem i wszyscy się w nią wbili. Oni też byli na drodze z pierwszeństwem. Więc po co w ogóle poruszać temat długości drogi hamowania roweru??
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW