R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Chamskie zachowania kierowców wobec rowerzystów
Autor Wiadomość
komuna
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-27, 15:44   

a co majedno do drugiego ?? długość Twojej drogi hamowania do baby w Kłobucku ?? :)
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-27, 16:42   

To ja wam opowiem coś takiego:
Skrzyżowanie ulicy POW i ...(droga w stronę Globi, obecnie w remocie (nie wiem jak się nazywa) Chodzi o skrzyżowanie obok cmentarza.
Jadę sobie na rowerku jakieś 35km/h (od strony cmentarza) a tu jakiś poloneziarz skręca w lewo z drogi od Globi. Oczywiście nie zwrócił uwagi że wymusił na mnie pierwszeństwo. Mało sie nie wywaliłem... ale nic to jadę za nim (zanim sie porządnie rozpędził tym żebeluchem miałem do niego jakieś 5-7 metrów) a ten fiut zbolały na hamulce z piskiem opon. Oczywiście wylądowałem twarzą na jego tylnej klapie. Wyskoczył z tego grata i na mnie z mordą... zapytałem go grzecznie (poważnie)dlaczego tak gwałtownie hamował po tym jak wymusił pierwszeństwo... a on że chciał się zatrzymać bo zapomniał kupic gazetę. Znając życie dałem spokój (byłoby że to ja nie zachowałem ostrożności(bo gdyby mu coś wybiegło na drogę itd)) i z uwagi że był to jeden z wielunskich gliniarzy. Na szczęscie nic mi się nie stało... nie mówiąc już że nie zarysowałem jego pięknej fury i że nic od niej nie odpadło (a mogło, oglądał tego rzęcha jakby był to przynajmniej jakiś merol)
Ferbik popieramCie w pełni. Buractwo trzeba tępić. 8)
 
   
Magduś 
Przyjeżdża na zakupy
Miss Forum 2007


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 07 Mar 2006
Posty: 464
Skąd: prawie Wieluń
Wysłany: 2006-07-27, 16:44   

Może to, że czasem gdy jakiś imbecyl nagle wyjedzie z bocznej drogi, to nie ma sensu mówić o hamowaniu, bo nawet nie zdążysz zareagować.

A co do tych kombajnów, to nie warto generalizować, ale często jest tak, jak pisze Ferbik.
Wyjadą na wąską drogę i mają wszystkich innych w d.upie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-07-27, 17:26   

komuna, nie złapałeś. Chodziło mi o wymuszenie pierwszeństwa przejazdu.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
DeMarco 
Dojeżdża PKSem



Dołączył: 27 Lip 2006
Posty: 110
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-07-27, 22:08   

Dopiszę jeszcze moją obserwcję, lecz w druga stronę. Chodzi mi o niebezpieczeństwo jakim są rowerzyści dla pieszych. Ostanio coraz częściej spotykam się z jężdżącymi bardzo szybko i bezmyślnie młodzieńcami, którym się wydaje ze są sami na chodniku. Kilka razy zdarzyło mi się minąć się z taki rozpędzonym rowerem prawie o centymetry. Aż strach pomyśleć o spotraniu takiego jeźdzca z małym dzieckiem. Jak można sobie wyobrazić zderzenie z taką rozpędzoną maszyną nie należy do przyjemności. To samo się dzieje na szlakach w górach gdzie ostatnio jest moda na downhill.

To tylko taka mała dygresja ne temat szalonego kombajnisty. Pewnie nie wszyscy kombajniści są tacy nieostrożni jak ten opisywany. Podobnie jek rowerzyści - nie wszyscy tak bezmyślnie szaleją na swoich bike-ach. Jedno co mi się nasuwa to po prostu trzeba mieć ogromną wyobraźnię i starać się przewidywać niebezpieczeństwo. Innymi słowy dmuchać na zimne. Wiem że wszystkiego się nie da przewidzieć i wyobrazić. Pozostało mi tylko prosić tych młodych ludzi o większą rozwagę i ostrożność. Najlepiej niech wybierają sobie ścieżki z dala od ruchu pieszych lub zachowali szczególną ostrożność - chodzi tu szczególnie o dzieci.
Co wy na to ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-07-27, 22:45   

DeMarco, dokładnie. Zgadzam się w 100%. Jazda po chodniku jest zabroniona, ale w wyjątkowych (niesprecyzowanych przepisami) przypadkach dozwolona. Jeśli jadę chodnikiem, to zachowuję szczególną ostrożność a zwłaszcza kiedy na chodniku są dzieci.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
komuna
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-27, 23:25   

Ferbik. Oczywiście że załapałem o co chodzi.
Zwracam tylko uwagę żebyś na przyszłość uważniej czytał co piszesz i nie wyolbrzymiał pewnych spraw. Myślę że to doświadczenie spowoduje, że na przyszłość będizesz stosował zasadę ograniczonego zaufania do wszelkiego typu kombajnistów, traktorzystów, starszych babć na rowerach wieczorową porą.

Szerszej drogi na przyszłość życzę.
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-07-27, 23:27   

komuna, (słowo wymoderowano) mnie najbardziej to, że rowerzyści na drodze są traktowani jak nikt, dlatego mam zamiar z tym walczyć. Nie odpuszczę ani jednemu burakowi, który myśli, że rower to coś gorszego od samochodu jeśli chodzi o przepisy.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
DeMarco 
Dojeżdża PKSem



Dołączył: 27 Lip 2006
Posty: 110
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-07-28, 07:34   

Ferbik wydaje mi sie że to walka z wiatrakami. W polsce mamy taką kulturę jazdy: Im jestem większy tym ważniejszy. Dotyczy to takze kierowców TIR-ów którzy też nas rowerzystów nie rozpieszczają doprowadzając czasami to stresujących sytuacji. A pojazdy rolnicze to już inna historia. Żadko który ma sprawne kierunkowskazy i inne światełka. Wydaje mi się że jedyną dobrą rada na takie sytuacje jest to co napisał komuna:"zasada ograniczonego zaufania do wszelkiego typu pojazdów".
_________________
POZDRAWIAM
DeMarco
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-07-28, 16:47   

Dzisiaj jadąc na Okalew do stanmarca z głównej drogi chcąc skręcić w lewo obejrzałem się za siebie, jakieś paredziesiąt metrów za mną toczył się polunez... (teren zabudowany, moja prędkość ponad 30km/h) więc wystawiam rękę w lewo celem skrętu, a kierowca (jak się okazało BABA) przyspiesza, trąbi i mnie wyprzedza. Dodam, że miałem duży odstęp do poluneza, więc spokojnie mogłem wykonać manewr skrętu. Obok niej siedziała jakaś moherowa franca i coś tam pyskowała. Oczywiście nie byłem dłużny i poleciała odpowiednia wiązanka.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
baltazar 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 4 razy
Wiek: 44
Dołączył: 20 Gru 2005
Posty: 412
Skąd: Parafia Wieluń
Wysłany: 2006-07-28, 17:45   

Pisałem już, ale gdzieś wywaliło mi posta :D
Ferbik masz rację. Każdy po zdanym egzaminie na prawo jazdy powinien przymusowo wyjechać na miesiąc czasu do Holandii i zobaczyć jakie tam panują zwyczaje na drogach.

Ferbik napisał/a:
Oczywiście nie byłem dłużny i poleciała odpowiednia wiązanka.


Tego akurat nie popieram, bo przemoc rodzi przemoc. Kobieta pojedzie dalej i wyżyje się na kimś innym. Lepiej kulturalnie wytłumaczyć kobiecie, że jeździ jak idiotka :D
_________________
Człowiek, który ma zlikwidować Stalina - inżynier Vladimir Krizek - słyszy najdziwniejsze zdanie w swoim życiu : - Macie zburzyć pomnik, ale z godnością.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
DeMarco 
Dojeżdża PKSem



Dołączył: 27 Lip 2006
Posty: 110
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-07-28, 17:46   

Te mohery sa najbardziej zacięte w boju. :-) Są one odpowiednio szkolone przez pewną stację radiowo - telewizyjną do konkretnych akcji. Ciesz się że drzwi nie otworzyła jak Cię mijała :-)
_________________
POZDRAWIAM
DeMarco
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-07-28, 17:47   

DeMarco napisał/a:
Ciesz się że drzwi nie otworzyła jak Cię mijała

Miałaby po drzwiach :) Moje rogi na kierownicy są dość solidne a mam rogi i nie zawaham się ich użyć !!! :DDD
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
DeMarco 
Dojeżdża PKSem



Dołączył: 27 Lip 2006
Posty: 110
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-07-28, 17:57   

Musisz wyaczyć kobiecinie, bo kto przy zdrowych zmysłach w taki upał chodzi w berecie. Chyba że ten moher to część umundurowanego moherowego patrolu. Może jechały na akcję przeganiać grzeszników opalających swoje nagie ciała nad rzeką lub raczących sie piwkiem pod sklepem. Po prostu to był pojazd uprzywilejowany. Oj Ferbik nie dostaniesz ty chłopie rozgrzeszenia :-D
_________________
POZDRAWIAM
DeMarco
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-07-28, 17:59   

DeMarco napisał/a:
Musisz wyaczyć kobiecinie, bo kto przy zdrowych zmysłach w taki upał chodzi w berecie. Chyba że ten moher to część umundurowanego moherowego patrolu. Może jechały na akcję przeganiać grzeszników opalających swoje nagie ciała nad rzeką lub raczących sie piwkiem pod sklepem. Po prostu to był pojazd uprzywilejowany.

Tak to było podejrzane. Jeszcze miały dywan wystający z bagażnika... może zwłoki jakiegoś wcześniej mijanego rowerzysty ?? :P
DeMarco napisał/a:
Oj Ferbik nie dostaniesz ty chłopie rozgrzeszenia

Już sobie ściągnąłem z neta. Wystarczy wypełnić :D
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW