R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Artykuł dotknął czterech księży
Autor Wiadomość
torrent2 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Maj 2011
Posty: 257
Piwa: 38/19
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-04-14, 08:29   Artykuł dotknął czterech księży

W Kulisach Powiatu, nr. 13 z dnia 9 kwietnia 2013r., zamieszczony został niżej załączony artykuł.

skanowanie000.jpg
Plik ściągnięto 3087 raz(y) 203,95 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2013-04-14, 09:27   

A to feler, westchnął seler :twisted: :D
No cóż, niech robią jak uważają, albo niech uważają jak robią ;)
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Nevermind 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 957
Piwa: 1/1
Skąd: NL
Wysłany: 2013-04-14, 10:38   

Skoro w artykule byla mowa o jednym ksiedzu to wtf radca broni 4? Smierdzi prawda ze sytuacja miala miejsce na kilometr ;)
_________________
Worldwide Trance Community..
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
pawel10045 
Dojeżdża PKSem


Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 154
Piwa: 5/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-04-14, 11:17   

Ciekaw tylko jestem jak długo temat pozostanie na forum, zanim zostanie zablokowany lub usunięty:-/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
chi 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 07 Cze 2011
Posty: 85
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: EJP
Wysłany: 2013-04-14, 12:41   

ogólnie to kulisy powiatu ostro lecą.

jakby nie było jakiś tam radca sradca każe im usunąć materiały ze strony itp a oni napisali drugi artykuł którego treść pokrywa się z pierwszym :D

mi się wydaje, że sprawa jest prosta: ksiądz może pozwać kulisy o zniesławienie. jeśli to prawda, że jest niewinny i ta całe afera jest wyssana z palca na pewno tak zrobi bo jest przecież niewinny... natomiast jeśli jest winny to raczej do sądu się nie uda gdyż - jeśli interwencja pogotowia miała miejsce - wystarczy powołać na świadka ratowników którzy brali udział w akcji i wszystko stanie się jasne...

źle rozumuje ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bAN 
Przyjeżdża na zakupy


Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 438
Piwa: 19/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-04-14, 13:42   

no troche źle bo karetki wcale nie musiał wysłać szpital i niektórych rzeczy nie da sie od tak udowodnić.
a co do artykułu. nic złego tam nie jest napisane. jak dojdzie do sprawy do cza będzie świadków powołać o ile tacy w ogóle są bo to oczywiście nic pewnego.
wzywanie jakiś policjantów do kosciołów to już o jakąś kpine zakrawa...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
chi 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 07 Cze 2011
Posty: 85
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: EJP
Wysłany: 2013-04-14, 13:49   

no coś tam w prawdzie piszą o anonimowych świadkach ale anonimowy świadek nic nie warty moim zdaniem...

jeśli będzie sprawa to raczej będzie musiał ujawnić swoje dane personalne
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bAN 
Przyjeżdża na zakupy


Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 438
Piwa: 19/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-04-14, 13:55   

o ile taki jest bo wiadomo, najłatwiej napisać że 'anonimowy' czy tez 'osoba blisko związana ze sprawą' ;)
ale jak coś będzie na rzeczy to na pewno każdy będzie o tym wiedział :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Roj
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-14, 18:34   

Korci mnie żeby do tej całej afery związanej z duchownymi w roli głównej , zaangażować którąś ze stacji telewizyjnych o zasięgu ogólnokrajowym w celu rzetelnego i uczciwego wyjaśnienia tego zamieszania . Sami duchowni unikają wypowiedzi w lokalnych mediach jak ,, diabeł święconej wody ,, . Policja zamiast zaangażować się wyjaśnienie tego całego ,,mętliku,, robi w kościołach na mszy jakieś odczyty o szkodliwości internetu na społeczeństwo . :D Pan radca prawny żąda zakazu umieszczania jakichkolwiek artykułów w prasie Należy zapytać do czego to całe zamieszanie zmierza ? . Pożyjemy to zobaczymy co z tego wyniknie :(:
 
   
Roj
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-16, 18:59   

Jest nowy artykuł w kulisach na temat tej ,,afery,, znaleziono nawet ,,,,winnego,,, :galy: ,Jest nim ponoć młody policjant który rzekomo rozpowszechnił ,,plotkę,, ciekawe co na to policja . Kuria Częstochowska nie jest stroną konfliktu o całej sprawie dowiedziała się z mediów . :605:
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2013-04-16, 20:50   

Roj, czy jest "w tej" sprawie ktoś, kto podpisał się pod swoją wypowiedzią nazwiskiem ? Bo powoli zaczynam dochodzić do wniosku, że śmieszni stają się ówcześni obserwatorzy / donosiciele tego widowiska (tzn. mieszkańcy Czarnożył), nie wielebny kapłan. Nie od dziś wiadomo, że księża lubią sobie pofolgować. Tym bardziej w dzisiejszych czasach, kiedy powołanie nie jest chyba czymś zbyt popularnym :smile: Choć specjalistą z dziedziny religii nie jestem.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zbigie 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 132
Piwa: 17/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-04-16, 21:10   

W takich sytuacjach jak to mówił mój św. pamięci ojciec "chłop stworzył, baba rozniosła", a prawdy tyle co nic. Miałem okazję ostatnio się przekonać jak to na mieście wszyscy wiedzieli, że podpisałem umowę z jednym z lokalnych przedsiębioorców na wynajem od niego lokalu, nawet niektórzy dopatrzyli sie kolorów firmowych na ścianach. I wszyscy znali sprawę z kilku wiarygodnych źródeł. Obecny wynajmujący zaczął patrzeć na mnie spod byka, inni którzy ze mną wcześniej rozmawiali o wynajmie się pogniewali bo już wiedzą, że umowa zawarta. Tylko ani ja ani właściciel lokalu o tym nie wiemy, bo ani słowa wcześniej nie zamieniliśmy. Pewnie i na tej plebani było podobnie, oczywiście wszyscy piszący łącznie z Kulisami mają wiedzę z pewnych źródeł, a ja też mam z pewnego źródła wiedzę, od mojego brata, który jest parafianinem Parafii w Czarnożyłach, że w jedną z niedziel (jeśli sie nie mylę w Wielkanoc) ktoś (bodajże z tego forum) po mszy przepraszał za pomówienia i tą informację w przeciwieństwie do wcześniejszych rewelacji wielu może osobiście potwierdzić, bo byli na tej mszy a nie, że wiedzą z zaufanych, pewnych źródeł.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-04-17, 10:34   

Kraj absurdów...

1. Radca prawny powołuje się w piśmie na Ustawę o świadczeniu usług drogą elektroniczną chociaż w przypadku gazet (czy to tradycyjnych czy w formie elektronicznej) ona nie obowiązuje. Gazety i takie artykuły reguluje prawo prasowe ! Radca prawny ewidentnie posłużył się linkiem który wklejałem na forum z orzeczeniem sądu, ale nawet nie przeczytał go do końca lub nic z niego nie zrozumiał.

2. Czy to była plotka czy też nie, policja zupełnie zignorowała informację o osobie nieletniej zamieszanej w tą sprawę. Co więcej rzecznik policji opowiada , jakoby sex z osobą nieletnią w takiej hipotetycznej sytuacji był zgodny z prawem.

Tym bardziej że w poprzednim artykule znalazł się taki cytat:
Cytat:
"Co na to sam ksiądz?
- Słyszałem jakoby takie zajście miało miejsce pod moją nieobecność - potwierdza chaotycznie ksiądz."


Cytat:
"Nie prowadzimy postępowania we wspomnianej sprawie zapewnia Waldemar Kozera, rzecznik prasowy KPP w Wieluniu.
Jak dodaje, osoba 17 -letnia w świetle prawa może uprawiać seks, jeśli jest on nieprzymuszony"


Radzę Panu rzecznikowi przeczytać Art. 199 § 3 k.k.


3. Policjant czyta na mszy za karę jakieś oświadczenia :lol:
Myślałem że średniowiecze się skończyło.


4.
chi napisał/a:

źle rozumuje ?

Tak źle rozumujesz:
Żyjemy w kraju w którym grozi mi odpowiedzialność karna za to, że publicznie nazwę kogoś np złodziejem (pomimo tego że ukradł mi 3 krotnie samochód i został za to skazany)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
torrent2 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Maj 2011
Posty: 257
Piwa: 38/19
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-04-17, 15:15   

Dla „nieznających” temat, małe przypomnienie pierwszego artykułu z Kulis Powiatu:

Seksafera czy próba oczernienia?

Wokół proboszcza z Czarnożył zebrały się ''czarne chmury''. Parafianie aż grzmią na temat rzekomych wyskoków księdza Jerzego Wachowskiego. Proboszcz całą sytuacją, jak mówi, jest zażenowany. – Kto chce mi odebrać godność i całemu kościołowi w Czarnożyłach? – dopytuje załamany.

Plotkują parafianie, plotkują forumowicze. O rzekomej imprezie z udziałem pań lekkich obyczajów, która miałaby odbyć się na plebani u proboszcza Czarnożył huczą prawie wszyscy. News potwierdzają parafianie. Otrzymaliśmy informację, jakoby byli świadkowie sytuacji, kiedy pod plebanię podjechały karetki i radiowóz policji.

– Potwierdzam to w stu procentach. Taka sytuacja miała miejsce. Impreza była huczna, do tego stopnia, że musieli przyjechać ratownicy z zastrzykiem rozkurczającym – komentuje mieszkanka gminy Czarnożyły.

Na wieluńskim forum znaleźli się już i tacy, którzy mówią, że informacja ta jest potwierdzona przez pracowników szpitala. Nie brakuje również osób, które mówią, że w imprezie miałaby uczestniczyć 17-letnia dziewczyna, czy też, że sprawą zajmuje się policja.

– Nie prowadzimy postępowania we wspomnianej sprawie – zapewnia Waldemar Kozera, rzecznik prasowy KPP w Wieluniu. Jak dodaje, osoba 17-letnia w świetle prawa może uprawiać seks, jeśli jest on nieprzymuszony.

Nie da się ukryć, że informacja, jakoby proboszcz Jerzy Wachowski, jest doskonałą pożywką dla społeczeństwa. Co na to sam ksiądz?

– Słyszałem, jakoby takie zajście miało miejsce pod moją nieobecność - potwierdza chaotycznie ksiądz Jerzy Wachowski.

– Noszę się z zamiarem zgłoszenia tego na policję. To, że ja miałbym w tym uczestniczyć, to informacje wyssane z palca. Ja w tym czasie byłem w rodzinnych stronach, w końcu dzień kobiet, więc byłem odwiedzić mamę - zapewnia proboszcz parafii Czarnożyły.

Jednak mieszkańcy Czarnożył głośno mówią, że to nie pierwszy wyskok proboszcza. Ponadto, w dość oryginalnej imprezie księdzu Wachowskiemu mieliby towarzyszyć również inni proboszczowie.

– To się księża zabawili. Kobiety, wino i śpiew – komentuje żartobliwie kolejny mieszkaniec wsi.

– Brakuje mi sił i odpowiedzi. Kto chce odebrać mi godność i kościołowi w Czarnożyłach. Jestem zaskoczony takimi informacjami. Są to sytuacje wymyślone - mówi proboszcz Jerzy Wachowicz.

Zapytany przez nas o wizytę ratowników medycznych w celu podania zastrzyku rozkurczającego również zaprzecza.

– Jestem zszokowany. Dla mnie ta rozmowa jest żenująca. Od pani się teraz dowiaduję takich rzeczy. Jestem zdziwiony, że ktoś potrafi coś takiego wymyślić – grzmi proboszcz.

W związku ze, szkalowaniem jego osoby, jak to ujął ksiądz Wachowicz, rozważa on możliwość zgłoszenia sprawy na policję. Jednak póki co, jest to na etapie przemyśleń.

– Nie mogę tego tak zostawić. Zastanowię się czy nie pójść z tym do jakiegoś komendanta – kończy ks. Jerzy Wachowicz.

Ksiądz a seks, czyli kometarze z forum wielun. biz

magdapar1
"Podaję do wiadomości tych którzy karmią się aferami dotyczącymi zwłaszcza osób duchownych że po pierwsze ksiądz na żadnej mszy nie poruszał tego tematu co świadczy o braku wiarygodności powyższych postów. Po drugie co do poziomu intelektualnego parafii chciałabym podyskutować na priw z osobą która się o nim powyżej wypowiada – gdyż ta wypowiedz jednoznacznie wskazuje na zupełny brak wykształcenia i co gorsza jakichkolwiek objawów ludzkiej inteligencji. Po trzecie oświadczam gdyż w tym dniu tak się złożyło że chciałam zamówić mszę i byłam na plebanii – niestety nikogo tam nie zastałam. Po czwarte zaintrygowała mnie sprawa pogotowia które o dziwo w tym dniu nie miało żadnego zgłoszenia do czarnożył co każdy indywidualnie może sobie sprawdzić... Proponuje aby autor tej wyssanej z palca komedii po prostu się ujawnił albo wstawił na forum dowody żeby swoje wypowiedzi uwiarygodnić. Po czwarte oświadczam że ksiądz prawa jazdy nie stracił i nadal porusza sie samochodem a podobno juz pisało w gazetach ze księdzu ten dokument odebrano... Tylko do dzisiaj mimo licznych zapewnień o rzekomym artykule nikt tej gazety mi nie pokazal... Pozdrawiam wszystkich serdecznie, życze dużo rozsądku i więcej refleksji nad samym soba niż wszystkimi wokól"

torrent2:
"Dolewając oliwy do ognia powiem: za prześcieradło nie służyłem, pomocy nie udzielałem i uczestnikiem tej zabawy nie byłem. Ale z wielu źródeł dostałem informacje o tym zdarzeniu. A bajeczka była taka:
Księżulkowie dzień kobiet sobie urządzili, a było ich czterech, każdy z innej parafii, damy zaprosili, dobrze się bawili, jednemu wpier…lili, jeden się zakleszczył, kobieta z bólu wrzeszczała, policja i pogotowie przyjechała a na końcu pomocy udzielili.
No i cała to bajeczka "

Malina:
"Tak, słyszałam. W parafii aż wrzy od domyslów co tak naprawdę się stalo. O ile wierzyć w gadanie parafian, to księża w Dzien Kobiet urządzili sobie miły wieczór z paniami do towarzystwa, podczas którego proboszcz zakleszczył się w namiętnym uścisku z jedną z pań i trzeba było wzywać pogotowie. Podobno na mszy niedzielnej ksiądz tłumaczył się, że poprostu zasłabł a ile w tym ludzkim gadaniu prawdy sam jeden Bóg wie... "

agatob
"Wg Ciebie nie powinno się o tym głośno mówić, potępiać? Lepiej udać, że nic się nie dzieje wśród duchowieństwa? Afera goni aferę a ludzie mają wszystko z pokorą przyjmować, tuszować "wyskoki" księży? Sorry ale ja w to nie wchodzę. Poza tym ten ksiądz do świętych nie należy – dwa razy już był zatrzymany za prowadzenie auta pod wpływem alkoholu. Każdy z nas miałby zabrane prawko ale nie on.... tylko dlatego, że jest księdzem? Nie te czasy by ludzie ślepo patrzyli i wierzyli we wszystko co im ksiądz z ambony powie. "



Natalia Ptak

Info: http://czarnozyly-czarnoz...oba-oczernienia
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Roj
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-21, 18:54   

hiszpan napisał/a:
Roj, czy jest "w tej" sprawie ktoś, kto podpisał się pod swoją wypowiedzią nazwiskiem ? Bo powoli zaczynam dochodzić do wniosku, że śmieszni stają się ówcześni obserwatorzy / donosiciele tego widowiska (tzn. mieszkańcy Czarnożył), nie wielebny kapłan. Nie od dziś wiadomo, że księża lubią sobie pofolgować. Tym bardziej w dzisiejszych czasach, kiedy powołanie nie jest chyba czymś zbyt popularnym :smile: Choć specjalistą z dziedziny religii nie jestem.


Chyba nie sugerujesz że mieszkańcy tej gminy to sobie ,,wymyślili , z nudów bo nie wiem dlaczego by to mieli zrobić ? A może,,,,,,,,,,, . Jeśli księża lubią sobie pofiglować to niech to robią dyskretnie , np. jadąc do odległych miejscowości gdzie nie są znani . Zgadza się że powołanie nie jest czymś popularnym , przecież w każdej chwili można zrezygnować z tego powołania i zająć się czym innym np zostać lekarzem itp . I na tym koniec mojej obecności w tym temacie :607:
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW