R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Stefan
2009-09-15, 17:40
Była "budowlanka", będzie przedszkole
Autor Wiadomość
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-07-31, 10:21   Była "budowlanka", będzie przedszkole

Z okien dawnej budowlanki nie dochodzą już odgłosy uczniów, lecz intensywnego remontu jaki jest tu prowadzony. Już na jesieni po wspomnianym gmachu buszować będą przedszkolaki z Krakowskiego Przedmieścia.



Aby jednak tak się stało niezbędny jest duży, naprawdę duży remont. Przystosowanie dla potrzeb dzieci toalet, modernizacja pomieszczeń i korytarzy to tylko jeden z kilku etapów tego dużego remontu.

Prace trwają, robotnicy uwijają się jak mogą. Trzeba przecież zdążyć do września. Na cały remont przeznaczono niebagatelną sumę 600 tys. zł.

Jak do tej pory prace przebiegają bez specjalnych utrudnień, jednak takich nie można przecież wykluczyć.

Źródło: http://www.tvk.wsm.wielun.pl
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-07-31, 10:29   

Się wzieli do roboty... jeszcze miesiąc został :DDD Znając polskie realia robimy quiz:
a) nie zdążą, bo zupa była za słona,
b) nie zdążą, bo czasu było wystarczająco, ale niestety brakło ludzi do pracy,
c) zdaży się cud, i prawie zdążą... (dlatego zdaży a nie zdarzy) :P
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Marta 
WIELUNIAK



Pomogła: 40 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Lip 2005
Posty: 2807
Piwa: 5/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-07-31, 11:05   

Dla mnie to i tak to jest śmieszne. Ta szkoła była taka ładna, a teraz jak ona wygląda?!
Przeszkole mogłoby się dalej mieścić w tamtym budynku gdzie wcześniej, a budowlanka powinna zostać w BUDOWLANCE, a nie w ekonomiku. I tylu uczniów ciśnie się w jednym pomieszczeniu..
A większość byłych klas w tej szkole i tak pewnie pozostanie pusta..

Ale widocznie komuś bardzo zależało na tym, żeby porobić "zmiany" ..
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
keri
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-31, 13:24   

Marta napisał/a:
Dla mnie to i tak to jest śmieszne. Ta szkoła była taka ładna, a teraz jak ona wygląda?!
Przeszkole mogłoby się dalej mieścić w tamtym budynku gdzie wcześniej, a budowlanka powinna zostać w BUDOWLANCE, a nie w ekonomiku. I tylu uczniów ciśnie się w jednym pomieszczeniu..
A większość byłych klas w tej szkole i tak pewnie pozostanie pusta..

Ale widocznie komuś bardzo zależało na tym, żeby porobić "zmiany" ..


co ty Marta wiesz! bylas kiedys w tym przedszkolu (na krakowskim przedmiesciu)? wiesz jak tam wyglada ? pelno grzyba, stare budynki a jeden z nich to się nadaje tylko do wyburzenia! moj chrzesniak caly czas chorowal przez to jak tam jest! a wiadomo ze jest niz i polaczenie szkol to bylo dobre rozwiązanie i nikomu się krzywda z tego powodu nie stala a przedszkolaki tylko na tym zyskaja :-)
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2006-07-31, 14:35   

A byłaś kiedyś w szkole czwórce???? Ja uważam że wielką głupotą było przeznaczanie tak ogromnego budynku na przedszkole .W czwórce moja córka zajęcia w-f ma na schodach bo sala gimnastyczna należy do SN. Klasa w której miała lekcje cały rok nadaje się na 15 uczniów a nie 30 .Na przedszkole można było zaadoptować inny budynek.I co najdziwniejsze kiedy było głosowanie nad przeniesieniem obydwóch szkół do budowlanki zbuntowało się SN i w taki oto sposób biedne dzieci z 4 będą dalej męczyć się w ciasnocie pożal się boże....Dla tych którzy nie wiedzą czwórka to tylko parter ( a właściwie piwnica) i 1 piętro bo drugie też należy do SN.....A tak wogóle słyszałaś co będzie teraz w tym zagrzybionym walącym się budynku gdzie twój chrześniak chorował ????? mieszkania dla matek samotnie wychowujących dzieci.....bez komentarza...
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Marta 
WIELUNIAK



Pomogła: 40 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Lip 2005
Posty: 2807
Piwa: 5/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-07-31, 14:55   

keri napisał/a:
co ty Marta wiesz! bylas kiedys w tym przedszkolu (na krakowskim przedmiesciu)? wiesz jak tam wyglada ? pelno grzyba, stare budynki a jeden z nich to się nadaje tylko do wyburzenia! moj chrzesniak caly czas chorowal przez to jak tam jest! a wiadomo ze jest niz i polaczenie szkol to bylo dobre rozwiązanie i nikomu się krzywda z tego powodu nie stala a przedszkolaki tylko na tym zyskaja


keri, co nieco wiem. To że mam 15 lat, nie znaczy że nie wiem co się w moim mieście dzieje.
Nie byłam tam, ale za te 600 tys. zł to możnabyło porządnie wyremontować budynek przedszkola! A czy przedszkolaki zyskają? No nie wiem, bo w sumie nawet nie będą miały porządnego placu zabaw, no chyba że ustawią to wszystko na betonie.. :?
A krzywda się stała - nauczyciele i pracownicy budowlanki początkowo byli poprzenoszeni do ekonomika. Niby wszystko miało być jak było wcześniej, a teraz ich zwalniają..
Ostatnio zmieniony przez Marta 2006-07-31, 14:57, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
keri
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-31, 14:57   

z tego co ja wiem to przedszkole nie bedzie zajmowalo calego budynku tylko jedno pietro i dalej uwazam ze to bardzo dobry pomysl.

wiem co bedzie po bylym przedszkolu tylko ze moj chrzesniak chodzil do tego oddzielnego malego budynku gdziue byly 3 i 4-latki ktory byl w najgorszym stanie i mam nadzieje ze jezeli kogolwiek wpuszcza do tego wlasniebudynku to porzadnie to odremontuja a najlepiej wyburza go wogole, bo wspolczuje tam komukolwiek mieszkac!

a co zrobiliscie zeby zmienic warunku dzieci w tej szkole? napisaliscie do kogos? rozmawialiscie z kims i niemowie tu o dyrektorze szkoly ani wladzach wielunia? zadzialaliscie jakos? moze warto uderzyc do prasy, telewizji w ten sposob moja ciocia wywalczyla pewne rzeczy.
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2006-07-31, 15:02   

Wiesz paranoja ala dowiedziałam się że na przeniesienie nie zgodzili się między innymi rodzice....beznadziejni .....
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Marta 
WIELUNIAK



Pomogła: 40 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Lip 2005
Posty: 2807
Piwa: 5/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-07-31, 15:02   

A tak swoją drogą - co teraz będzie w internacie przy starej budowlance?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-07-31, 15:12   

Szkoda gadać. Skończyłem przedszkole na Krakowskim i Budowlankę. W Ekonomiku byłem. Wszystkie pomysły są poronione:
- budowlanka nie nadaje się na przedszkole
- przedszkole mozna faktycznie wyremontowac
- ekonomik jest za maly na dwie szkoly.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Marta 
WIELUNIAK



Pomogła: 40 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Lip 2005
Posty: 2807
Piwa: 5/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-07-31, 15:25   

Kilka postów wcześniej napisałam:

Cytat:
Przeszkole mogłoby się dalej mieścić w tamtym budynku gdzie wcześniej, a budowlanka powinna zostać w BUDOWLANCE, a nie w ekonomiku. I tylu uczniów ciśnie się w jednym pomieszczeniu..


Cytat:
- budowlanka nie nadaje się na przedszkole
- przedszkole mozna faktycznie wyremontowac
- ekonomik jest za maly na dwie szkoly.


Takie samo podejście do tematu. I nadal podtrzymuję zdanie, że przeniesienie tej szkoły było jednym wielkim błędem władz, a ktoś przy tym mocno umoczył palce.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
keri
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-31, 15:44   

tak sobie mysle ze przedszkole i te podstawowke to spokojnie mozna by bylo pomiescic w starej budowalance ale z tego co zasylyszalam to reszta szkoly jest juz wynajeta ale co tam bedzie to nie wiem.

w internacie to bylo biuro jakiejs pani posel, klub alkoholikow no i sanepid ma 2 pietra

edzia i odziu napisał/a:
Wiesz paranoja ala dowiedziałam się że na przeniesienie nie zgodzili się między innymi rodzice....beznadziejni .....


caly nasz kraj brak slow

a tak wogole to chodzi o to ze ktos na tym zarabia a to ze ktos na tym cierpi to nikogo nie interesuje

marta wcale cie nie oskrazam ze nic nie wiesz bo masz malo lat to nie ma nic do rzeczy kazdy ma swoj rozum i ma prawo wyrazic swoje zdanie nie zaleznie od wieku
 
   
majk-el 
Wieluniaczek
garnki lepi



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 08 Mar 2006
Posty: 1805
Skąd: okalew/wrocław
Wysłany: 2006-07-31, 16:55   

szkoda "budowlanki"....
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2006-07-31, 17:38   

w tej całej beznadziejnej zamianie prędzej czy później wyjdzie na jaw kto ma takie poronione pomysły..wystarczyło wziąć pod uwagę wiek szkoły jej wielkość i wygląd , najbrzydsza szkoła , najbardziej zaniedbana , stare popękane okna ......małe klasy i w ogóle po diabła pytać się rodziców ??
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ryfka
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-31, 18:05   

Ferbik napisał/a:
zdaży

-zdarzy
chyba sprawdzasz moją czujność :D
1:0 for Ryfka :)
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW