R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
O. Rydzyk alarmuje: Ofiary spadły o połowę
Autor Wiadomość
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-08-03, 11:59   

Zygmunt Stary, ja tylko stwierdzam fakt, ze kosciol oglupia ludzi starych, ktorzy powinni brac przyklad z niemcow, ktorzy z kolei jezdza sobie w swojej jesieni zycia na wczasyn a nie dawaja wieszkosci jalmuzny na kosciol. A u nas najstarsze pokolenia mysla, ze jak dadza na kosciol to zapewnia sobie wjazd do nieba - bzdurne rozumowanie. Kiedys kosciol trzymal w ciemnoscie i zaklamaniu wiekszosc wiernych, teraz tylko ludzi wiekowych. Jakby tak bylo, ze o. rydzykowi malo pieniedzy na szczytne cele, to by chodzil w sandalach, byl pokorny wobec ludzi...a tak rozpiera go pycha i zadza dazenia do bycia bogatszym od kulczyka. Nawet kulczyk nie jezdzi maybachem.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ywis
[Usunięty]

Wysłany: 2005-08-03, 12:10   

Zygmunt Stary napisał/a:
Pytam się ywisa, którego lubię, czy nie wyobraża sobie sprzedania samochodu dla zaspokojenia potrzeby wyższego rzędu np: na leki dla kochanej osoby.


Hm. No ciekawe podsumowanie tego wszystkiego jak i rozumienie całości.
Jak już pisałem we wcześniejszym poście, człowiek jest skonstruowany tak, a raczej jego psychika, że mając taki samochód, bo na tym się opieramy, wydaje mi się, że jeśli by nie miał poważnych podstaw, to by go nie sprzedał (nie było mowy o chorobie we wcześniejszych postach, więc to wykluczam). Na tą chwilę nie posiadam takie pojazdu i nie wiem, czy w ogóle kiedyś będzie mnie na coś takiego stać, a więc nie mam możliwości na ten temat konkretnie udzielić odpowiedzi, co bym zrobił gdyby... gdybać sobie można, ale wydaje mi się, że to do niczego nas nie zaprowadzi.

Zygmunt Stary napisał/a:
Jestem przekonany, że sprzedasz, a bryki ze sobą do grobu nie zabierzesz...


Kto wie, czy bym nie zabrał (teoretycznie, bo w praktyce by raczej to nie dało rady), spisałbym na kogoś bliskiego i po kłopocie jeśli by taka potrzeba zaszła, albo przed śmiercią sprzedał i rozdał pieniądze z pojazdu swoim dziecią ;)

Zygmunt Stary napisał/a:
Dlatego nie sądź, że natura człowieka, tylko ku braniu się skłania.


Sądze tak, a nie inaczej, bo nasze państwo tylko na takiej strukturze się buduje, stwierdzam fakt!


Zygmunt Stary napisał/a:
Na koniec pytam jeszcze raz ywisa kiedy o słowach Aby Polska Polską była...
wypowiada się: piękne słowa piękne...,
aby zechciał wypowiedzieć się dlaczego tak uważa?
Dlaczego uważa te słowa za piękne i co chciałby, żeby one znaczyły?


Hm. Ktoś tu nie umie wyciągać wniosków ;) napisane to było z ironią, bo nie wydaje mi się, że Polska jest taką Polską jaką powinna być, jest to państwo zakłamane, pełne złodzieji, oszustów (władze rządzące, etc.)
 
   
Zygmunt Stary
[Usunięty]

Wysłany: 2005-08-04, 22:54   

Droga annuska:
Gdyby nie te uśmieszki, można by pomysleć, że mi grozisz! :)
Jeżeli, długo nie pociągnę, to raczej z tej przyczyny, że jestem Stary i niezbyt zdrowy, niż z powodu rozumowania. Natomiast bardzo mnie ciekawi, czy jeżeli ma się myślenie, takie jak "wszyscy", to się dłużej pociągnie...?
Ja tam lubię różnorodność :D
Drogi Ferbiku:
Ale głupi ci Starzy, że dają się tak nabierać :oops: żyją w ciemnocie i zakłamaniu.
Czy większość młodych ludzi w Polsce już nie zawiera ślubów, nie chrzci dzieci, nie posyła ich do pierwszej komunii? Nie uczestniczy w bierzmowaniu? Nie wyglądają oni na wiekowych staruszków, a jednak dają się "ogłupiać" przez Kościół.
To jednak musi być to mocno NAJSTARSZE pokolenie, co myśli, że jak da na kościół, to zapewni sobie wjazd do nieba...(maybachem ??). Ja mimo iż jestem Stary, tego nie pamiętam, ani nie słyszałem. - a może to tylko taka projekcja(wirtualna rzeczywistość, wyobrażenie) spojrzenia na starych przez wartości przyjmowane przez młodych...
Nie wiem czym jeździ Kulczyk, ale Rydzyk na pewno nie jeździł i nie jeździ maybachem. Mało tego, żaden maybach nie był nigdy zarejestrowany w Toruniu. Dlatego nim się o kimś się powie, że rozpiera go pycha z powodu na jakiś fakt, lepiej ten fakt sprawdzić.
Maybach to fakt prasowy.
Drogi ywis:
Nie zauważyłem w Twoich słowach ironii.
Owszem była tam gorycz, zniechęcenie, ale nie ironia. Kiedy reagujesz na słowa Aby Polska Polską była... piękne słowa piękne... rozumiem, że chcesz powiedzieć, że to tylko słowa... Mało tego, chcesz powiedzieć, że pięknych słow mamy pod dostatkiem, jednak w ostatecznym rozrachunku, nie one się liczą, tylko czyny.
Czy teraz dobrze Cię zrozumiałem?
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW