R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Pytania do kandydatow na burmistrza
Autor Wiadomość
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-10-31, 12:47   

Filip2006, to w takim razie powiedz mi: gdzie w pytaniu "kto za to wzial pieniadze?" jest jakiekolwiek pomowienie. Wskaz mi choc jedno nazwisko, ktore padlo w tym pytaniu. No chyba, ze wiesz kto za to wzial pieniadze, tylko ze w moim mniemaniu i reda pewnie tez - my nie wiemy :)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Filip2006 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 23 Paź 2006
Posty: 14
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-10-31, 12:51   Zniesławienie, pomówienie.....

Dla tych którzy nie znają znaczenia słowa pomówienie zapraszam na to forum:
http://www.ifp.pl/modules...artid=23&page=1

Może też się dwa razy zastanowią zanim się wypowiedzą na tym forum.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Bartek170 
Czytał o Wieluniu


Wiek: 49
Dołączył: 19 Paź 2006
Posty: 27
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-10-31, 12:55   

red napisał/a:

I kontrowersyjny zestaw pytań - raczej do obecnie urzędującego burmistrza (ich obecność w ankiecie chciałbym poddać dyskusji na forum):
1. Jak dokonano przekształcenia działek pod budownictwo jednorodzinne na działke pod budowe hipermarketu???
2. Kto za to wziął pieniądze???
3. Kto wydał pozwolenie na budowę hipermarketu w odległości 10m od wielorodzinnego budynku mieszkalnego???
4. Kto za to wziął pieniądze???



Jesli zadaje się to pytanie Burmistrzowi to raczej sugeruje ze Burmistrz o tym wiedział i wie, sugeruje sie ze Burmistrz bral udział w korupcji.
Pozostawiam bez komentarza. Widze że i Filip sie odezwal w tym temacie ciesze sie bardzo.
Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-10-31, 13:06   

A może red tylko sugeruje aby burmistrz przyjrzał się bliżej tym decyzjom?

To starosta wydaje pozwolenie na budowę (miedzy innymi marketów). Natomiast o lokalizazji budowy decyduję Plan Zagospodarowania Przestrzennego. A o tym decyduje Rada Miejska i Burmistrz.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-10-31, 13:09   

To ja się dorzucę w kwestii zabytków:
- kto wydał pozwolenie na budowę kościoła przy zabytkowym kościółku św. Barbary?
- kto zmienił plan budowy Bramy Kaliskiej i zrobił z niej miejsce kultu religijnego ?skoro był to obiekt świecki?
- dlaczego budowa baszty przy ul. Podwale ciągnie się już któryśtam rok?
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Mama 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 05 Sty 2006
Posty: 235
Skąd: koniec świata
Wysłany: 2006-10-31, 13:56   

Ferbik napisał/a:
To ja się dorzucę w kwestii zabytków:
- dlaczego budowa baszty przy ul. Podwale ciągnie się już któryśtam rok?


to ja sobie pozwolę doprecyzować pytanie Ferbika:
Prace przy baszcie męczarni przerwano nagle bo nastąpiły błędy w procesie realizacji projektu na skutek niedopilnowania ze strony nadzoru i\lub niekompetencji pewnej z wieluńskich firmy budowlanej ponad 4 lata temu. W związku z tym zmarnowano jakieś środki publiczne a część się nadal marnuje. Dlaczego nie ukarano sprawców zaniedbania a osoba lub firma która dopuściła się marnotrawstwa nie naprawiła szkody? I co w związku z tym planuje zrobić nowy burmistrz? Czy wyjaśni sprawę i pociągnie do odpowiedzialności sprawców (oczywiści nie osobiście)?

Pytanie 2 a właściwie test:
W firmie podlegającej Urzędowi Miasta przez wiele lat dopuszczono się serii nieprawidłowości (23 dokładniej). Jako burmistrz:
a) usuwasz niekompetentnych dyrektorów
b) usuwasz osobę ujawniającą te nieprawidłowości
c) usuwasz się na bok a na miejscu nieprawidłowości pozostawiasz sprawców bo wiesz, że jak nikt inny, dopilnują oni osobiście, żeby nie rozlazły się informacje o nieprawidłowościach, żeby świadkowie nie przypominali sobie za dużo, żeby... a w konsekwencji nie pociągnięto ciebie do odpowiedzialności za niedopilnowanie obowiązków,
d) przedłużasz umowy sprawcom bo to po tylu latach współpracy pożyteczni koledzy
:D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-10-31, 14:03   

Do wyborów już niecałe 2 tygodnie. Proponuję więc pospieszyć się z tymi pytaniami.
Czy ktoś podejmie się zebrania i zredagowania poniższych pytań do burmistrza w logiczną całość?

Jeśli tak to w imieniu forum skierujemy te pytania wprost do burmistrza.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pablo 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 4 razy
Wiek: 52
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 264
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-10-31, 15:29   

Szanowi Państwo !
1) Wszelkie głosy sugerujące niejasne działania obecnego Burmistrza uważam za nieprawdziwe i odcinam się od nich stanowczo.
2) Uważam Pana Burmistrza Mieczysława Majchera za człowieka uczciwego i pełniącego Urząd Burmistrza zgodnie z obowiązującym prawem.
3) Proszę moich zwolenników o zaniechanie zadawania pytań sugerujących "niejasne" działania władz miasta.
4) Przepraszam Pana Burmistrza Mieczysława Majchera, jeżeli czuję się urażony jakikmkolwiek pytaniem od osoby kandydującej z listy Wieluńskiego Forum Samorządowego.
5) Apeluję o uspokojenie emocji, skupienie się na rozwiązywaniu problemów miasta - bez "wycieczek" osobistych.

Pozdrawiam
Paweł Okrasa
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-10-31, 17:12   

Widzę że zrobiło sie małe zamieszanie a zatem chciałbym cos sprostować:
Ja tylko zebrałem pytania które zadali forumowicze w jedną całość. Żadne z tych pytań nie pochodzi osobiście ode mnie - można to sprawdzić czytając wcześniejsze posty w tym temacie.
Jedyne co pochodzi ode mnie to dopisek, że kontrowersyjne (jak sam to napisałem) pytania powinny być chyba zadane obecnemu burmistrzowi.
Logicznym dla mnie jest fakt, że skoro pojawiły sie one w temacie dotyczącym pytań do kandydatów na burmistrza, to raczej nie były one skierowane do kandydatów takich jak Wiesław Dworak czy Wacław Wypchło tylko do obecnie urzędującego burmistrza. Żadne z tych pytań, które - co podkreślam - tylko skopiowalem z wcześniejszych postów, nie pochodzi ode mnie.
Jeśli jednak ktos poczuł się urażony, to przepraszam. Pragnę tez wyjaśnić, że nie miały one za zadanie oczernić obecnego burmistrza. Dokonałem juz stosownej korekty w moim poprzednim poście.
Przepraszam za zamieszanie - to naprawde nie było celowe działanie a raczej chęć popchnięcia tego wątku troche dalej...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-31, 17:19   

Widzę że niektórzy się "zagotowali" od moich pytań.
Nie mam zamiaru się tłumaczyć dlaczego je zadałem itd. Jestem również jednym z mieszkańców tego bloku oraz wyborcą. Chętnych do obejrzenia ściany marketu i braku widoku światła dziennego z mojego okna na parterze zapraszam. :evil:
Wystarczy opisać sytuację mieszkańców bloku żeby zrozumieć o co chodzi.

A pytanie jest proste "kto wziął za to pieniądze". I tu są dwie mozliwe odpowiedzi: 1. nikt (i wtedy jest OK) 2. Imię i nazwisko (a wtedy jest to grubsza sprawa). Wydaje mi się że jest to pytanie całkiem proste i przejrzyste, równocześnie jednak nie sugeruje żadnej konkretnej osoby (więc gdzie tu pomówienie i kogo???).
Aha i jeszcze jedno. Pytanie jest również skierowane do kandydatów a nie tylko do obecnego burmistrza (patrz tytuł wątku). Czy jak ich wybiore to czy zainteresują się zbadaniem tej sprawy? Taki był zamysł tego pytania (post na pierwszej stronie tego wątku)

Jeżeli ktoś nie wie o co chodzi to może pokrótce napiszę.
Były trzy działki. Działka na której stoi blok mieszkalny, działka na której płynęła "smródka"(należąca do miasta) i zaraz za nią działka na której obecnie stoi market a na której miały być domki jednorodzinne. Smródka oddzielała obie pozostałe działki. Mieszkańcy bloku przez około 10 lat walczyli o to żeby smródkę pościć w rurę i zasypać ale bezskutecznie. Działka pod domki jednorodzinne nie była zagospodarowana przez te lata i rosły na niej tylko chwasty. Poprostu była za droga żeby ją wykupili ludzie pod domki. Nagle stała sie rzecz dziwna na działce zaczęły się prace budowlane. Jak sie okazało stanął na niej market a smródkę zasypano. Teraz mieszkańcy zamiast smródki mają 10m od okien ścianę marketu oraz bajzel (to chyba zbyt miękkie słowo naokreslenie bałaganu na tyłach sklepu)
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-10-31, 17:23   

gregg napisał/a:
Imię i nazwisko (a wtedy jest to grubsza sprawa).

No wiesz gregg: teraz komisje d/s afer są modne :) W końcu Polska z nich słynie :)

gregg napisał/a:
Działka pod domki jednorodzinne nie była zagospodarowana przez te lata i rosły na niej tylko chwasty.

Zapomniałeś dodać, że było tam mnóstwo kuropatw i bażantów :)

Dobrze, ze napisales wyjasnienie, bo niektorzy sadzili, ze po prostu pomawiasz kogos nawet nie podawajac nazwiska... czyli generalnie pomawiasz wszystkich, ktorzy mieli do czynienia z powstaniem marketu :D
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Pablo 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 4 razy
Wiek: 52
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 264
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-10-31, 17:27   

Dzięki Radku za przypomnienie !

Paweł Okrasa
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Bartek170 
Czytał o Wieluniu


Wiek: 49
Dołączył: 19 Paź 2006
Posty: 27
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-10-31, 17:40   

gregg napisał/a:
Widzę że niektórzy się "zagotowali" od moich pytań.
Nie mam zamiaru się tłumaczyć dlaczego je zadałem itd. Jestem również jednym z mieszkańców tego bloku oraz wyborcą. Chętnych do obejrzenia ściany marketu i braku widoku światła dziennego z mojego okna na parterze zapraszam. :evil:
Wystarczy opisać sytuację mieszkańców bloku żeby zrozumieć o co chodzi.

A pytanie jest proste "kto wziął za to pieniądze". I tu są dwie mozliwe odpowiedzi: 1. nikt (i wtedy jest OK) 2. Imię i nazwisko (a wtedy jest to grubsza sprawa). Wydaje mi się że jest to pytanie całkiem proste i przejrzyste, równocześnie jednak nie sugeruje żadnej konkretnej osoby (więc gdzie tu pomówienie i kogo???).
Aha i jeszcze jedno. Pytanie jest również skierowane do kandydatów a nie tylko do obecnego burmistrza (patrz tytuł wątku). Czy jak ich wybiore to czy zainteresują się zbadaniem tej sprawy? Taki był zamysł tego pytania (post na pierwszej stronie tego wątku)

Jeżeli ktoś nie wie o co chodzi to może pokrótce napiszę.
Były trzy działki. Działka na której stoi blok mieszkalny, działka na której płynęła "smródka"(należąca do miasta) i zaraz za nią działka na której obecnie stoi market a na której miały być domki jednorodzinne. Smródka oddzielała obie pozostałe działki. Mieszkańcy bloku przez około 10 lat walczyli o to żeby smródkę pościć w rurę i zasypać ale bezskutecznie. Działka pod domki jednorodzinne nie była zagospodarowana przez te lata i rosły na niej tylko chwasty. Poprostu była za droga żeby ją wykupili ludzie pod domki. Nagle stała sie rzecz dziwna na działce zaczęły się prace budowlane. Jak sie okazało stanął na niej market a smródkę zasypano. Teraz mieszkańcy zamiast smródki mają 10m od okien ścianę marketu oraz bajzel (to chyba zbyt miękkie słowo naokreslenie bałaganu na tyłach sklepu)


Ja mam zapytanie do Pana. Z tego co się orientuję to akurat Panu Bricomarche chyba nie zasłania całego balkonu. Po drugie to jak Pan widzi to Bricomarche przez te wielkie tuje rosnące przy Pana balkonie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
dawid 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
się gra, się ma


Pomógł: 14 razy
Wiek: 44
Dołączył: 27 Sie 2006
Posty: 1173
Piwa: 14/19
Skąd: znienacka
Wysłany: 2006-10-31, 17:46   Re: Odp.

Filip2006 napisał/a:
dawid napisał/a:
to masz RED przechlapane :D pozdrawiam
ps. strach się bać


Ciekawe czy panu Urbaniakowi będzie tak do śmiechu a Pan Dawid niech sobie lepiej poczyta USTAWĘ Z DNIA 16 LIPCA 1998 R. - ORDYNACJA WYBORCZA DO RAD GMIN, RAD POWIATÓW I SEJMIKÓW WOJEWÓDZTW a głównie art. 72.1


dziękuję ci FILIPIE za tą wyczerpującą i pouczającą odpowiedź
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Kamrat 
Dojeżdża PKSem


Wiek: 53
Dołączył: 31 Paź 2006
Posty: 114
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-10-31, 20:59   

Pytanie do p. Okrasy.
Zapoznałem się z Waszą stroną internetową. Główne hasło brzmi "KONKRETY"
Ale tych konkretów w programie nie widać. Same ogólniki.
Konkretnie to znaczy: kto, co, gdzie, kiedy, ile, w jaki sposób, dlaczego.
Np. wprowadzenie przejrzystych reguł w przetargach publicznych. Jest Ustawa o zamówieniach publicznych i nie musi pan ustanawiać nowych reguł bo będą niezgodne z prawem.
Poprawa bezpieczeństwa przez ścisła współpracę SM z Policja. Panie szanowny, to wymyślili dawno temu.
Walka z narkomanią. Jak pan sobie to wyobraża w wydaniu burmistrza?
Wyznaczenie ścieżek rowerowych. Czy należy rozumieć przez to wymalowanie linii na istniejących ciągach komunikacyjnych?
Wg. mnie konkretnie to by było tak:
Budżet miasta wynosi........ z czego przeznaczymy: ........zł na ........... /wzrost o ./
Do dnia .............. zbudujemy/zrobimy....................
Zmniejszymy wydatki na administrację gminną o ...% tj. o kwotę ....zł.
Pozdrawiam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW