R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Pytania do kandydatow na burmistrza
Autor Wiadomość
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-08-04, 18:55   Pytania do kandydatow na burmistrza

Myślę że możemy założyć nowy temat tylko w tym celu, żeby nie mieszał się z ogólną dyskusją nt. wyborów i kandydatów.

Chciałbym też zaproponować, aby nie sugerować odpowiedzi i nie stawiać pytań retorycznych;-) To pierwsze to głównie po to, by kandydaci mówili to co myślą, a nie próbowali dać odpowiedzi "najbardziej zadawalającej" pytającego.

Myślę że możemy poddać obróbce pytania - tzn proponować zmiany już postawionych pytań, tak aby późniejsza ankieta była spójna, jasna, logiczna i wyczerpywała zakres tematów jakie nas, forumowiczów interesują.

Cytat:
baltazar napisałPomysł dobry. To może ja zacznę.
1. Jak kroki zamierza podjąć kandydat aby przyciągnąć inwestorów?
2. Co kandydat zamierza zrobić aby możliwe wreszcie było pozyskanie funduszy unijnych?


Ja dorzucam takie propozycje: ( bardziej przyziemne ;-)

3. Sport - czy miasto powinno dotowac sport zawodowy czy zajac sie tylko szkoleniem mlodziezy?
4. Plac Legionów - stosunek do istniejącej ciągle propozycji zamknięcia ogródków. Jeśli zamknięcie to dlaczego i jaki pomysł na zagospodarowanie placu? Jeśli pozostawienie ogródków to może też jakieś dodatkowe pomysły?
5. Opłaty parkingowe - obecnie ich nie ma, ale były pomysły ich przywrócenia.

Wiem, wiem przy dwóch ostatnich pytaniach odpowiedź jest, wydawałoby się oczywista. Ale wiadomo też że np potencjalny kandydat z LPR (gdyby taki był) mógłby otwarcie przyznawać że ogródki są złe, ale jednoczesnie może mieć świetną alternatywę i wtedy czemu nie? A jakiś szaleniec socjalista może twierdzić że haracz za parkingi jest słuszny. Wierzę mimo wszystko w to, że kandydaci nie będą próbowali wciskać totalnego kitu. Zresztą przy odpowiednio dużej ilości pytań sprzeczności w programie same wyjdą na wierzch.

6. Prywatyzacja mienia komunalnego - tak czy nie i jeśli tak to w jakim zakresie?

7. Sposób zarządzania obiektami sportowymi w Wieluniu - model wcześniejszy (WKS - stadion, baseny w dzierżawie) czy obecny - WOSIR, a może jakiś inny?


To chyba na tyle... oczywiście otwarty jestem na krytykę pytań i jeśli ktoś ma lepszy pomysł na ich sformułowanie to upierał się nie będę ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2006-08-04, 19:20   

Nie wiem czy startuje obecny burmistrz ale miałbym kilka pytań a może nowy zajmie się tym zagadnieniem... Mianowicie:
1. Jak dokonano przekształcenia działek pod budownictwo jednorodzinne na działke pod budowe hipermarketu??? :evil:
2. Kto za to wziął pieniądze??? :evil:
3. Kto wydał pozwolenie na budowę hipermarketu w odległości 10m od wielorodzinnego budynku mieszkalnego??? :evil:
4. Kto za to wziął pieniądze??? :evil:
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-08-04, 20:01   

Dobre pytania, myślę że ciekawsze byłby odpowiedzi.

Ciekawe zatem ile przyjdzie nam poczekać na te dręczce nas pytania i czy w ogóle ktoś z w/w kandydatów nam na nie odpowie :?
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-08-04, 20:17   

Myśleze na odpowiedzi przyjdzie nam czekac do rozpoczecia kampani - tj zgloszen kandydatow. Wtedy jako oficjalni kandydaci pewnie cos odpowiedza.

Oczywiscie po zebraniu pytan i opracowaniu takiej minin ankiety mozemy wystartowac do potencjalnych kandydatow - ale to sie po prostu zobaczy. Na razie zbierajmy pytania ;-) Im wiecej ciekawych pytan i im szerszy zakres zagadnien tym lepiej
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2006-08-11, 00:32   

ourson, idea słuszna i warta pochwały za zaangażowanie.

Jestem jednak realistą, i już dzisiaj mogę z całym przekonaniem stwierdzić, że na żadne postawione tu pytanie, nie padnie żadna wyczerpująca odpowiedż.

Jeśli, przyszli burmistrzowie zechcę odpowiedzieć na owe pytania, to zobaczycie, będziemy zakręceni jak sanacyjni chłopi.

Dlatego, ja sam nie zadam żadnego pytanka. Bo i po co?

Nie mniej Tobie, życzę powodzenia w realizowaniu zagadnienia.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-08-11, 08:29   

miko 005, no cóż... zdaję sobie sprawę z tego o czym piszesz, ale... dużo czasu to nie zajmie, a może jednak jakiś efekt przyniesie.. przynajmniej będzie jakaś próba rozdsądnej i rzeczowej dyskusji ;-)
A może uda się kandydatów namówić na udział w forum ;-) (na fali popularności blogów wśród polityków... może partyjne "doły" będą chciały pójść w ślady kolegów?)
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mario's 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 05 Lut 2006
Posty: 1162
Piwa: 1/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-08-17, 17:59   

Ja mam narazie pytanie personalne do kandydatów ,co sądzą o osobie p.Pamuły który jest odpowiedzialny za gospodarke przestrzenną naszej gminy :?:
Czy taka osoba jak p.Pamuła dalej powinien pistować swoje stanowsiko :?:
Myśle że nie musze opisywać poczynań tego pana w urzędzie gdyż nie on startuje na stanowisko Burmistrza ,chciał bym tylko aby kandydaci sie ustosunkowali do mojego pytania z najdzieją że są poinformowani dostatecznie o przekrętach jakie odchodza przy sprzedaży działek ..
Wyprzedzam myśli co nie których osób i odpowiadam na pytanie :są na to świadkowie :!:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Mama 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 05 Sty 2006
Posty: 235
Skąd: koniec świata
Wysłany: 2006-09-20, 21:08   

mario's napisał/a:
Czy taka osoba jak p.Pamuła dalej powinien piastować swoje stanowisko :?:
Myśle że nie musze opisywać poczynań tego pana w urzędzie gdyż nie on startuje na stanowisko Burmistrza ,chciał bym tylko aby kandydaci sie ustosunkowali do mojego pytania z najdzieją że są poinformowani dostatecznie o przekrętach jakie odchodza przy sprzedaży działek. Wyprzedzam myśli co nie których osób i odpowiadam na pytanie :są na to świadkowie :!:

WOW! Mocne słowa. Popieram walkę z korupcja, z przestępczością, itp. Znam osobiście niektóre dziwne sprawy budowlane w tym mieście. Ale :sad: .
Nie jesteś już osobą anonimową, starasz się o poważną funkcję. Czy nie powinieneś przy takiej wiedzy zawiadomić prokuraturę? ( :D nie musisz sięustosunkowywać do wymiaru sprawiedliwości) Polecam http://www.wielun.biz/viewtopic.php?p=25171#25171. A jak masz konkrety to dla dobra sprawy może je opublikuj?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-09-20, 21:29   

Słowa mocne to fakt. Ja również slyszałem "conieco" ale jak zwykle oficjalnie nikt nic nie wie...

Radek Urbaniak
FS ZW
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Mama 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 05 Sty 2006
Posty: 235
Skąd: koniec świata
Wysłany: 2006-09-20, 22:32   

Właśnie. I dlaczego tak się dzieje? W mediach afer dużo a wyroków nie widać, co rusz jacyś kandydaci obiecują, że puszczą z torbami tychże a potem puszczają jedynie oczko, wszyscy wiedzą o różnych przekrętach i nieprawidłowościach a sytuacja się nie zmienia? Myślę że to jedno z ważniejszych pytań programowych. Czekam na odpowiedź :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2006-10-05, 08:25   

No właśnie tyle pytań padło i cisza.Halo czy jest tu jakiś kandydat na burmistrza????Ja dołoże jeszcze jedno pytanie.Otóz jak niektórym juz wiadomo bardzo nurtuje mnie temat naszego odwiecznego ,,burmistrza ''Stochniałka .Czy ktoś w końcu coś z tym zrobi??Jak można było dopuścić do tego by każda chyba decyzja zależała od niego???Jeszcze trochę a z naszego miasta zrobi miasteczko kościelne .Pamiętam jedną z pierwszych decyzji burmistrza Stochniałka,doprowadzenie do zamknięcia sex shopu .Nie odwiedzam takich sklepów ale w końcu niejednokrotnie ratowały one niejedno małzeństwo :D Poza tym takie sklepy to norma w wielu miastach i jakoś istnieją.Nie chce wymieniać innych mądrych decyzji bo się tylko zdenerwuję ...więc jak???
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-10-05, 09:08   

Pytania zbieramy dalej. W tej chwili co prawda moja stytuacja zmieniła się z dociekliwego wyborcy na dociekliwego wyborcę - kandydata na radnego, ale z chęcią przeprowadzę tę akcję do końca. Uważam że w ciągu następnych 10 dni powinniśmy skompletować listę pytań - zachęcam do wpisywania ich dalej. Następnie, po zarejestrowaniu przez Komisarza Wyborczego kandydatów będziemy mieli jasność co do tego kto kandyduje i wtedy prześlemy ankietę (w wersji papierowej lub elektronicznej) do wszystkich kandydatów. A następnie odpowiedzi opublikujemy na forum (skany lub treści maili). Taki mniej więcej mam plan. Jeśli ktoś uważa że powinniśmy to zrobić inaczej to zachęcam do dyskusji.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
basteks 
Ma stragan na targu


Pomógł: 1 raz
Wiek: 53
Dołączył: 15 Cze 2006
Posty: 503
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-10-05, 12:19   

Moze obiektywniej by było, gdyby zajął sie tym ktoś nie kandydyjący w wyborach ??

Troszke to dziwnie wygląda, jak kandydaci na radnych zadają pytania swojemu przewodniczącemu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mama 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 05 Sty 2006
Posty: 235
Skąd: koniec świata
Wysłany: 2006-10-05, 12:48   

Ourson to bardzo dobry pomysł z tymi ankietami. Kandydaci będą musieli się ustosunkować jednoznacznie do pewnych kwestii. Taka odpowiedź będzie w pewnym stopniu zobowiązaniem dla kandydata a wyborcom oszczędzi rozczarowania. Tylko który kandydat na to sobie poawoli :D .
A nawiązując do słów Basteks'a będzie dobrze jak ankieta wcześniej zostanie opublikowana na forum z możliwością korekty forumowiczów żeby nie było takich podejrzeń.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-10-05, 16:36   

basteks napisał/a:
Troszke to dziwnie wygląda, jak kandydaci na radnych zadają pytania swojemu przewodniczącemu.


Mam zamiar być jedynie osobą która:

a) przygotuje ankietę z pytań zadanych prze forumowiczów
b) ustali drogę kontaktu z kandydatami
c) prześle ją do kandydatów
d) opublikuje otrzymane rezultaty.


Nie zamierzam udawać się do nikogo osobiście, ani zadawać mu tych pytań. Uważam że forma pisemna jest najbardziej właściwa. Kandydat będzie mógł na spokojnie odpowiedzieć na zadane pytania.



Mama napisał/a:
będzie dobrze jak ankieta wcześniej zostanie opublikowana na forum z możliwością korekty forumowiczów


właśnie tak chciałem to zrobić.


Ale oczywiście nie ma problemu - jeśli basteks, byłbyś chętny żeby zająć się tym to nie widzę przeszkód.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW