R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Pytania do kandydatow na burmistrza
Autor Wiadomość
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-10, 12:24   

Cytat:
To jedna setna tego co powinien wiedzieć o samorządzie każdy kandydat na burmistrza i radnego.


Aż żałuję, że nie istnieje wehikuł czasu. Chciałbym się przekonać ile wiedzieł Pan Majcher 4 lata temu ;-)

A swoją drogą - skoro Pan Majcher doskonale wie co działo się na forum to może się ujawni On, lub jego ludzie na forum... Będzie łatwiej dyskutować. Choć chyba każdy logicznie myślący człowiek, potrafiący kojarzyć fakty i wypowiedzi na forum potrafi wskazać nicki pod którymi ukrywają się ludzie Pana Burmistrza.

Swoją drogą... ostatnio na spotkaniu w WSM odniosłem wrażenie że bardziej na następnej kadencji zależy Panu Kaji niż Panu Majcherowi (przepraszam, jeśli popełniam błąd w odmianie nazwiska). Siedząc w rzędzie przed Panem Robertem cały czas słyszałem z tyłu odpowiedzi na zadawane pytania;-)
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Bartek170 
Czytał o Wieluniu


Wiek: 49
Dołączył: 19 Paź 2006
Posty: 27
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-10, 12:29   

gregg napisał/a:
Panie Bartek170 pytanie było do Burmistrza a nie do Pana.
Ale skoro się już Pan wtrącił.
Prosze się zapytać rodziny czy ktoś z nią robił jak to napisał Pan Burmistrz "uzgodnienia". A to co Pan pisze o oznaczeniu działki to właśnie jest przedmiotowe potraktowanie sprawy.
Skoro Pan się tak denerwuje to zapraszam do mnie do domu na kawę, porozmawiamy w mniej denerwującej atmosferze. Ale chodzi o to że boi się Pan ujawnić. Pisanie na forum pod swoim nazwiskiem jest dla Pana za trudne?

Wracając do tematu mam nadzieję że Pan Burmistrz nie potrzebuje takiego "adwokata" jak Bartek170 i sam odpowie.


Mam nadzieję, że Pan burmistrz Panu odpowie, a co do uzgodnień o których Pan mówi to należałoby zapytać poprzedniego burmistrza Adamskiego, bo Majcher jest od 2002 roku.
Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ziutek
[Usunięty]

Wysłany: 2006-11-10, 13:52   Odp.

ourson napisał/a:
Aż żałuję, że nie istnieje wehikuł czasu. Chciałbym się przekonać ile wiedzieł Pan Majcher 4 lata temu


Panie Kosmęda jakby Pan dobrze sluchał to Burmistrz Majcher na spotkaniu w SDK wspomiał że zaczynając swą prace na stanowisku Burmistrza dużo rzeczy jeszcze nie wiedział ale ten okres 4 lat dużo go nauczył. Każdy nowy Burmistrz bedzie musiał od nowa się uczyć i przez to tracił czas na nauke zamiast działać na korzyść Miasta i Gminy Wieluń. Za szybko dokonujecie krytyki Pana Majchera. Jedyny korzystnym dla Miasta i Gminy rozwiazniem jest wybór na Burmistrza Mieczysława Majchera i dać mu dokończyć to co już zaczoł a efekty będą widoczne już w nadchodzących latach.


ourson napisał/a:
Swoją drogą... ostatnio na spotkaniu w WSM odniosłem wrażenie że bardziej na następnej kadencji zależy Panu Kaji niż Panu Majcherowi (przepraszam, jeśli popełniam błąd w odmianie nazwiska). Siedząc w rzędzie przed Panem Robertem cały czas słyszałem z tyłu odpowiedzi na zadawane pytania;-)


Odnośnie tych odpowiedzi to siedziałem za nim i nic takiego nie słyszałem.

Pozdrawiam
Ziutek
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-10, 14:04   

ziutek napisał/a:
Za szybko dokonujecie krytyki Pana Majchera. Jedyny korzystnym dla Miasta i Gminy rozwiazniem jest wybór na Burmistrza Mieczysława Majchera i dać mu dokończyć to co już zaczoł a efekty będą widoczne już w nadchodzących latach.




Humorystycznie teraz powiem, że widzę podobieństwo w tych słowach do kampanii Krzysztofa Kononowicza - tutaj jest więcej na ten temat :grin: - http://www.wielun.biz/viewtopic.php?p=27959#27959

Swoją drogą jego kampania bije rekordy oglądalności :lol:
Mały EOT z mojej strony.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ziutek
[Usunięty]

Wysłany: 2006-11-10, 14:33   

Jaro napisał/a:
Humorystycznie teraz powiem, że widzę podobieństwo w tych słowach do kampanii Krzysztofa Kononowicza - tutaj jest więcej na ten temat - http://www.wielun.biz/viewtopic.php?p=27959#27959

Swoją drogą jego kampania bije rekordy oglądalności
Mały EOT z mojej strony.


Panie Jaro ma Pan wyjatkowo specyficzne poczucie humoru i osobiscie uważam, że porównanie Mieczysława Majchera z tym Panem to beszczelność i chamstwo z Pana strony.
 
   
Lesiu 
Wieluniaczek


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lip 2005
Posty: 1562
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: zewsząd
Wysłany: 2006-11-10, 14:49   

ziutek napisał/a:
to beszczelność i chamstwo z Pana strony


Panie Ziutek proszę bez wycieczek osobistych :!: :!: Patrz regulamin Forum . :!:

[ Dodano: 2006-11-10, 14:57 ]
Post Jaro odczytuje w ten sposób iż nie tyczyło się to porównywania osób ze sobą, a tylko interpretację Pana słów "Za szybko dokonujecie krytyki Pana Majchera." co ma związek z Panem Krzysztofem Kononowiczem , że jeszcze nic nie zrobił, a ludzie już go ocenianją negatywnie i z kpiną . :!:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-10, 17:12   

A oto odpowiedzi kandydata na Burmistrza Wielunia z ramienia KWW ZGZW pana Wiesława Dworaka:
Cytat:
1. Jakie kroki zamierza podjąć kandydat aby przyciągnąć inwestorów?

Opracować miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, pozyskać i przeznaczyć tereny uzbrojone pod inwestycje, utworzyć podstrefę ekonomiczną.
Promować tanią siłę roboczą, korzystne centralne położenie mieszkania
Ustalić ulgi lokalne poinwestycyjne.

2. Co kandydat zamierza zrobić aby możliwe wreszcie było pozyskanie funduszy unijnych?

Opracować dobry wieloletni plan inwestycyjny dostosowany do potrzeb lokalnej społeczności - opracowany wg kryteriów i wymogów unijnych, przyporządkować te zadania inwestycyjne w latach 2007-2013 programom unijnym,
przygotować dobrze opracowane wnioski, te które da się najlepiej w grupie Gmin Ziemi Wieluńskiej (uzyskuje się więcej punktów i moźliwości ich akceptacji) i składać je do skutku w kolejnych rundach aplikacyjnych.

3. Sport - czy miasto powinno dotować sport zawodowy czy zająć sie tylko szkoleniem mlodziezy?

W Wieluniu nie ma sportu zawodowego, sport seniorski jest również amatorski a nie profesjonalny. Miasto winno dotować na sport młodzieżowy i seniorski w możliwie największym zakresie, bo to leży w interesie miasta - ograniczanie patologii, zdrowie, promocja miasta.

4. Plac Legionów - stosunek do istniejącej ciągle propozycji zamknięcia ogródków. Jeśli zamknięcie to dlaczego i jaki pomysł na zagospodarowanie placu? Jeśli pozostawienie ogródków to może też jakieś dodatkowe pomysły?

Mnie ogródki nie przeszkadzają.

5. Opłaty parkingowe - obecnie ich nie ma, ale były pomysły ich przywrócenia.

Powinny być - z wykorzystaniem automatów bo ogranicza czas parkowania samochodów do niezbędnego minimum, a tym samym częściowo rozładuje problem parkowania w centrum miasta.

6. Prywatyzacja mienia komunalnego - tak czy nie i jeśli tak to w jakim zakresie?

Tak - poza gospodarką wodno-ściekową i oczyszczalnią ścieków

7. Sposób zarządzania obiektami sportowymi w Wieluniu - model wcześniejszy (WKS - stadion, baseny w dzierżawie) czy obecny - WOSIR, a może jakiś inny?

WOSiR wyłącznie do zarządzania majątkiem a działalność sportowa w pełni w rękach stowarzyszeń i organizacji użytku publicznego. WOSiR wymaga analizy kosztów utrzymania i efektów jego działalności. Aktualnie są tendencje do likwidacji zakładów budżetowych a nie ich tworzenia.

8. Czy w Wieluniu będą ścieżki rowerowe(co najmniej kilkanascie km)??

Tak, będą - niezależnie kto jest zarządcą dróg bo są warunki techniczne do ich tworzenia.

9. Tania gmina(obsługa koszty działalności) co w związku z tym ??

Analiza kosztów funkcjonowania i zasadność dużego wzrostu kosztów utrzymania administracji oraz efektów ich wzrostu - kolejny etap: cięcie kosztów. Jednocześnie analiza kosztów majątku gminy, jednostek organizacyjnych i zakładów budżetowych pod kątem uproszczenia modeli zarządzania, kosztów zarządzania a tym samym wpływanie na stabilność opłat, podatków itp. obciążających ludność, przedsiębiorców, rzemiosło itp.

10. Ile pieniędzy nowy burmistrz zamierza przeznaczyć na edukację, oraz wychowanie sportowe młodzieży?

Dużo więcej niż dotychczas, ale żeby wszystkie dziedziny życia lokalnej społeczności rozwijały się w sposób zrównoważony konieczne jest poszukiwanie i pozyskanie zewnętrznych źródeł finansowania, m.in. środków unijnych, partnerstwa publiczno-prywatnego, funduszy oszczędnościowych, ekologicznych, sponsorów, itp.

11. Czy gmina zamierza odsprzedawać jeszcze jakiekolwiek grunty, pod rosnące niczym grzyby po deszczu markety?

Zdecydowanie nie, ale żeby takiej praktyce zapobiec, musi być szybko na obszary strategiczne miasta opracowany i uchwalony miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego lub przynajmniej wszczęta jego procedura - jako blokada do wydawania tego typu decyzji.

12. Jak dokonano przekształcenia działek pod budownictwo jednorodzinne na działke pod budowe hipermarketu (market BRICOMARCHE) ?

Jeżeli brak miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego to decyzje o lokalizacji inwestycji celu publicznego lub decyzje o warunkach zabudowy podejmuje Burmistrz miasta Wielunia.

13. Kto wydał pozwolenie na budowę hipermarketu w odległości 10m od wielorodzinnego budynku mieszkalnego (market BRICOMARCHE)?

Starosta Wieluński

14. Jak kandydaci chcą pomóc rolnikom?

Poszukiwanie inwestorów do budowy zakładów przetwórstwa rolno-spożywczego, organizowanie giełdy rolnej, kanalizacja i drogi na terenach wiejskich, agroturystyka i pomoc w informowaniu o opracowywaniu wniosków dotyczących programów pomocowych zewnętrznych a dotyczących obszarów wiejskich.

15.Zniszczenie zabytku jakim jest kościół Św. Barbary wzbudziło wiele kontrowersji wśród mieszkańców Wielunia. Czy podejmie się Pan/Pani wyjaśnienia tej sprawy dla dobra zabytków naszego regionu?

Tak

16. Prace przy baszcie męczarni przerwano wiele lat temu z powodu
błędów konstrukcyjnych, niedokończone i niezabezpieczone mury
niszczeją, marnuje się materiał budowlany zgromadzony na szczycie
budowli.Czy podejmie się Pan/Pani wyjaśnienia tej sprawy i działań
prowadzących do naprawienia szkód?


Tak - będą dostępne programy rewitalizacji zabytków

17. Prace przy bramie kaliskiej przerwano, dokumentację zagubiono, rekonstrukcję wbrew panującym zwyczajom i projektowi wykonano z bloków betonowych. Czy podejmie się Pan/Pani wyjaśnienia tej sprawy, doprowadzenia rekonstrukcji do przyzwoitego stanu i odzyskania zmarnowanych środków publicznych?

Sprawa wymaga wyjaśnienia ale nie na etapie kandydowania w wyborach.

Pytanie testowe: odpowiedź a) jeżeli jest to przestępstwo - kieruję sprawę do prokuratury

Z poważaniem
Wiesław Dworak


PS. Przepraszam, jeśli gdzieś zrobiłem błąd - przepisywałem z rękopisu, ale sprawdzałem kilkukrotnie - Ferbik
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
1qaz2wsx 
Przyjeżdża na zakupy
.


Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 257
Piwa: 1/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-10, 18:13   

Cytat:
Ferbik Płeć:Mężczyzna

Dzieki za obiecane informacje:)na temat Pana Dworaka i jego planow na przyszlosc..jestem spokojny i moge na niego oddawac swoj glos...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-11, 17:16   

ziutek napisał/a:
Panie Jaro ma Pan wyjatkowo specyficzne poczucie humoru i osobiscie uważam, że porównanie Mieczysława Majchera z tym Panem to beszczelność i chamstwo z Pana strony.




Panie ziutek, a może Filipie2006, dostałeś zakaz pisania na Forum, za arogancje i chamstwo.
Teraz założyłeś sobie nowe konto pod pseudonimem ziutek.
Nie dosyć, że łamałes regulamin mając jedno konto, to teraz zakładając nowe łamiesz go po nadal.

Wiedz jednak o tym, że nie pozwolimy Ci już na to, abyś zrobił sobie tu istny cyrk :!:
Z takim zachowaniem, nadajesz się jedynie do robienia 'targowych awantur' ale nie wiedz, że już nie tu...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-12, 22:34   

Cytat:
Dziękuję za zainteresowanie się sprawami gminy Wieluń. Szkoda, że tego zainteresowania nie było na bieżąco. Wówczas wiedza na temat tego co się robi w gminie byłaby rzetelna. Teraz źródłem różnych informacji jest plotka, kłamstwo i pomówienia – na użytek kampanii wyborczej. Poziom dyskusji na forum był często żenujący, poniżej krytyki. Poniższe informacje stanowią cząstkę wiedzy i prawdy o pracy radnych, społeczności wieluńskiej, burmistrza i urzędników miejskich. To jedna setna tego co powinien wiedzieć o samorządzie każdy kandydat na burmistrza i radnego.

Chciałem jeszcze dodać, iż to jest tylko Pana zdanie, proszę zatem nie obrażać większości użytkowników twierdząc, że poziom tego forum jest żenujący.
Jak już pisałem: Problemy gminy u nas były poruszane na bieżąco - wystarczyło tylko uważnie śledzić forum... teraz przygotowaliśmy to w formie pytań, jednak wiele z tych pytań miało odbicie w dyskusjach.
Rozumiem, że jeśli chodzi o kłamstwo i pomówienia - miał Pan na myśli oskarżenie przez Pana Derbisa mojej osoby i podanie mnie do sądu? Więc tłumaczę: to nie jest kłamstwo ani pomówienia, o czym doskonale świadczy chociażby sam wyrok wydany przez Sąd Okręgowy w Sieradzu. Nie zrobiłem tego na użytek kampanii wyborczej jak mi to pan zarzuca, tylko na użytek wyborców, bo nie miało dla mnie znaczenia - jeśli umieszczam jakieś informacje - to czy kandyduje czy też nie...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW