R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Jaki operator komórkowy

Czy jesteś zadowolony ze swojego operatora?
Mam telefon w PLUS i jestem zadowolony
23%
 23%  [ 7 ]
Mam telefon w PLUS i nie jestem zadowolony
3%
 3%  [ 1 ]
Mam telefon w T-Mobile i jestem zadowolony
3%
 3%  [ 1 ]
Mam telefon w T-Mobile i nie jestem zadowolony
3%
 3%  [ 1 ]
Mam telefon w ORANGE i jestem zadowolony
13%
 13%  [ 4 ]
Mam telefon w ORANGE i nie jestem zadowolony
0%
 0%  [ 0 ]
Mam telefon w PLAY i jestem zadowolony
43%
 43%  [ 13 ]
Mam telefon w PLAY i nie jestem zadowolony
10%
 10%  [ 3 ]
Głosowań: 30
Wszystkich Głosów: 30

Autor Wiadomość
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-06-12, 20:23   Jaki operator komórkowy

Jakoś nie kojarzę takiego tematu... chodzi mi o opinie nt Waszych dostawców usług - chodzi mi raczej o jakość usług niż o ich cenę i poszczególne oferty. W ankiecie uwzględniłem tylko 4 głównych graczy - i tak reszta opiera się na ich infrastrukturze, więc da się dopasować... Proszę przy zaznaczaniu opcji w ankiecie kierować się jedynie technicznymi aspektami - tj jakością połączeń, jakością internetu etc. (czyli ignorujemy koszty, uprzejmość obsługi itp.)

Ja "od zawsze" w Plusie, ale chyba nadchodzi czas zmiany - pewnie na PLAYa - więc chętnie opinii o tym operatorze wysłucham. Jak się sprawdza możliwość teoretycznego korzystania z odbiorników 4 sieci - czy ustawianie tego z automatu działa poprawnie czy lepiej ręcznie?

Ja generalnie z PLUSa jestem zadowolony - właściwie żadnych większych wpadek nie pamiętam - braki w zasięgu na niektórych obszarach rzecz jasna są, ale to pewnie w każdej sieci się zdarza. Miałem problem z zasięgiem w mieszkaniu we Wrocławiu (ale ponieważ tam nie mieszkam już to jakoś mniej mi to przeszkadza ;-) ). Internet bez większego zarzutu - nawet ostatnio po przekroczeniu limitu działał całkiem znośnie, ale może to zasługa lepszej przeglądarki w telefonie.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Bethi 
Wieluniaczek
Festina lente



Pomogła: 28 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 12 Gru 2008
Posty: 1508
Piwa: 16/18
Skąd: EWI~EZD
Wysłany: 2013-06-12, 21:48   

Ja pierwszy telefon miałam w Orange i dosyć szybko się skończyła z nimi przygoda. Internet z Orange miałam kilka lat temu i jakoś mnie nie przekonało na dalsze korzystanie z ich usług. Obecnie korzystam z usług trzech operatorów, że względów ekonomicznych. Plus-rozmowy bez limitu. stawka za cały dzień i nie trzeba się ograniczać tylko do wybranych numerów. I prawie wszyscy z którymi jestem w kontakcie z tej sieci korzystają.
Plus często ściąga mi zasięg 3G, przez co można korzystać z internetu bez przeszkód, ale są kłopoty z nawiązaniem połączenia wychodzącego i z połączeniami przychodzącymi.
Play-świetna oferta, dobry zasięg. Kiedyś zrywał połączenia, ale wystarczyło w ustawieniach sieci zmienić wybór sieci z automatycznego na ręczny. Sieć już nie ^wariuje^ z powodu nadmiaru nadajników w pobliżu (Różnych Operatorów). Dobra jakość połączenia i można wyłączyć wchodzące połączenia z numerów zastrzeżonych.
Lycamobile-idealna sieć dla połączeń międzynarodowych. Jeden minus, przy słabszym zasięgu w autobusie czy metrze zrywa połączenia.
_________________
* Zjednoczeni wirtualnie, silni realnie *
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-06-12, 22:50   

Play działa na wszystkich nadajnikach innych operatorów, więc generalnie ma największy zasięg. Przerabiałem spory czas Plusa, pół życia Orange, kawałek czasu T-Mobile, od trzech lat jestem w Play. Mają wg mnie najlepsze warunki cenowe, słabo jednak wypada jakość niektórych rozmów. Nie wiem, jak z internetem, ale ten mobilny w telefonie z pakietu chodzi słabo. No i niektóre telefony chyba mają trochę drożej niż niektórzy operatorzy.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-06-12, 23:33   

Ferbik napisał/a:
Play działa na wszystkich nadajnikach innych operatorów, więc generalnie ma największy zasięg


Ferbik napisał/a:
słabo jednak wypada jakość niektórych rozmów.


Właśnie - to mnie zastanawia... a masz automatyczne wybieranie sieci czy ręcznie?


Internet tez słyszałem że szału nie ma, ale generalnie w telefonie wiele nie potrzeba, więc jakoś mnie to akurat nie przeraża...

Plan mam co prawda dość awaryjny - bo chcę się przerzucić na nową formułę na kartę, więc bez lojalki i w każdej chwili będzie można się ewakuować do innej sieci...
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-06-12, 23:39   

Mam włączony roaming, więc jak nie ma sygnału z nadajnika Play, to od razu przerzuca na inne.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Grazia 
Dojeżdża PKSem
Grazia



Pomogła: 2 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 04 Cze 2013
Posty: 183
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-06-12, 23:45   

Ja tam mam plusa od bardzo długiego czasu i nie narzekam ;)
_________________
"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca".
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-06-13, 00:49   

Jestem w plusie w abonamencie od 13 lat. Kilkukrotnie przedłużałem z nimi umowę raczej na dogodnych dla mnie warunkach. Pamiętam kilka małych potyczek, związanych z negocjowaniem warunków przedłużenia umowy, ale kończyło się to zawsze z zadowoleniem ze stawianych przeze mnie warunków.
Na zasięg w plusie nigdy raczej nie narzekałem, problemów technicznych z siecią też nie pamiętam, a kontakt z obsługą klienta stawiam na wysokim poziomie.
Z usług internetu w komórce korzystam od niecałego roku, uważam że tragedii nie ma, ale rewelacji tym bardziej.
Oczywiście w przyszłości gdyby zdarzyło się, że interesująca mnie oferta będzie korzystniejsza u konkurencji, to przejdę bez zastanowienia i sentymentów. :)

I tak zupełnie na koniec - od trzech lat posiadam w Orange firmową komórkę, zatem porównawczo jeśli rozchodzi się o zasięg sieci i obsługę klienta, stawiam na podobnym poziomie Plusa i Orange.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
mihau 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 4 razy
Wiek: 36
Dołączył: 01 Mar 2008
Posty: 252
Piwa: 2/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-06-13, 02:29   

Play największy zasięg ma, ale gorzej wypada tam gdzie w pobliżu jest nadajnik Play i mamy jedna kreskę a np. Plus czy Orange jest cały albo choćby połowa to i tak na chama telefon będzie nam trzymać Play, tak mają ustawione priorytety. Jeśli chodzi o Wieluń to Play Online ma maaaasa ludzi i na abonament jak i na kartę, oczywiście Play Online sieje zasięgiem poza Wieluniem do 10km więc nie tylko sam Wieluń ma Play Online, inaczej internet chodzi w większych miastach gdzie jest więcej nadajników. W Wieluniu są tylko 4 nadajniki UMTS i 2 GSM większość w zakresie 900 MHz więc mało częstotliwości do obsługi wszystkich, Plus ma 5 nadajników UMTS w zakresie 2100MHz i 7 w GSM co za tym idzie więcej częstotliwości. Dodatkowo Play jest zapchaną siecią odkąd pojawił się Stan Darmowy i każdy dużo dzwoni no i co za tym idzie czestotliwości są zapchane, dlatego spada jakość połączeń... Mimo wszystko Play chyba oferują najlepsze warunki, szczególnie w ofertach bez telefonu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-06-13, 07:51   

A czy w Play da się na sztywno przypisać obca sieć? Np całyczas kkorzystać tylko z zasięgu Plusa?
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2013-06-13, 08:03   

Z mojego wieloletniego doświadczenia z PLAY, mają tragiczny zasięg. Mimo przełączenia na PLUS są duże problemy. Kiedy mieszkałam nad morzem, rozmawiać mogłam tylko na balkonie, natomiast tutaj wystarczy wyjechać w okolice Drobnic i można zapomnieć o telefonie.
Oferta owszem najlepsza, jako chyba jedyna sieć WIDMO, czyli można zapomnieć o adresie firmy, w razie reklamacji tylko internet, ewentualnie skrzynka pocztowa.
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2013-06-13, 08:43   

Mam Playa od około 8miu lat i jeszcze nie miałem zdarzenia żebym nie miał zasięgu. Jak się chce można sobie przestawić w telefonie z nadajników jakiej sieci ma korzystać.
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-06-13, 08:45   

edzia i odziu napisał/a:
Z mojego wieloletniego doświadczenia z PLAY, mają tragiczny zasięg

Ostatnio też słyszałem narzekania od osoby w play, włączyłem jej roaming i jakoś dziwnym zbiegiem okoliczności nagle zasięg się pojawił tam, gdzie nigdy go nie miała :P
edzia i odziu napisał/a:
tutaj wystarczy wyjechać w okolice Drobnic i można zapomnieć o telefonie.

O każdym. Nie tylko w play.
edzia i odziu napisał/a:
Oferta owszem najlepsza, jako chyba jedyna sieć WIDMO, czyli można zapomnieć o adresie firmy, w razie reklamacji tylko internet, ewentualnie skrzynka pocztowa.

A to salonów nie ma? Poza tym ile razy zdarzyło Ci się reklamować towar/usługę w taki sposób, że trzeba jechać do siedziby głównej?
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2013-06-13, 08:52   

Ferbik napisał/a:
włączyłem jej roaming i jakoś dziwnym zbiegiem okoliczności nagle zasięg się pojawił tam, gdzie nigdy go nie miała
Uważasz to za plus? Dobrze, że można korzystać i nie płacić za roaming, co by było gdyby można było tylko przez Orange?

Nie chodzi o wyjazd do siedziby głównej, chodzi o sam fakt że wiemy gdzie jest. Reklamowałam już i mogłam tylko e mailowo, dla mnie to niepoważne.

Jednak to wszystko nie powoduje, że chce zrezygnować z ich usług, są i taknajlepsi bez dwóch zdań.
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-06-13, 09:29   

edzia i odziu napisał/a:
Nie chodzi o wyjazd do siedziby głównej, chodzi o sam fakt że wiemy gdzie jest.


Jeśli mam być szczery to nie mam zielonego pojęcia gdzie jest siedziba POLKOMTELa. A i salony ledwo o kojarzę - nie załatwiałem żadnej sprawy w salonie od niepamiętnych już czasów...

Ferbik, ten pierwszy cytat nie mój - ale Ciebie nie mogę edytować :-P
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-06-13, 09:37   

edzia i odziu napisał/a:
Uważasz to za plus? Dobrze, że można korzystać i nie płacić za roaming, co by było gdyby można było tylko przez Orange?

Nie bardzo rozumiem to zdanie, zwłaszcza końcówkę.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW