R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
rozpusta taksówkarzy
Autor Wiadomość
strazak 
Słyszał o Wieluniu



Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 15
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-03-09, 01:37   rozpusta taksówkarzy

Zastanawiam się, czy ktoś kiedykolwiek zawalczył ze złotówą o swoje. Tak rozpuszczonych taksiarzy jak w Wieluniu to ja jeszcze nie widziałem nigdzie, a naprawdę już dużo widziałem.

Przykładowo dzisiaj jadę z gościem nr. 502 931 410.
Liczy z blacka na sady 20 zł. Okej. Grzecznie pytam jak to policzył.
-Mówi: 3,50 zł za kilometr, bo taryfa nocna.

Pokazuje mu, że przejechaliśmy niecałe 3 km, (aplikacje "moje trasy" na smartfona do pobrania z marektu za darmoche- polecam). Czyli 3x3,5zł+6 za trzaśnięcie drzwiami wynosi max ale to max 16,50 zł. Facet wdał się w pyskówkę ze mną, twierdząc, że dojazd też się dolicza, oraz ten postój czyli ta chwila co na was czeka.

Błagam, nie dajcie się nabierać. Usługa, jak sama nazwa wskazuje to usługiwanie komuś. Wyświadczanie usługi. Zgodnie z kodeksem cywilnym za usługę konsument płaci zgodnie z cennikiem. Ich cennik nie mówi o dojeździe. Absurd. Płaci się, za faktyczny przejazd. Walczcie o swoje, znajcie swoje prawa, bo będziecie dymani.
Ostatnio zmieniony przez strazak 2014-03-09, 11:37, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mafik 
Przyjeżdża na zakupy


Wiek: 43
Dołączył: 25 Sty 2011
Posty: 371
Piwa: 9/7
Skąd: EWI
Wysłany: 2014-03-09, 10:00   

Trzeba było najpierw się dowiedzieć ile będzie kosztował przejazd... Chyba nie liczyłeś że w sobotę w nocy ktoś Cię za 10zł zawiezie
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bAN 
Przyjeżdża na zakupy


Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 438
Piwa: 19/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-03-09, 11:10   

coraz ciekawiej sie tutaj robi :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
strazak 
Słyszał o Wieluniu



Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 15
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-03-09, 11:34   

Nie liczyłem na 10 zł, ale liczyłem na uczciwość. No widzisz mafik, sęk w tym, że doskonale wiedziałem jaki jest koszt za kilometr. Zapytałem się tylko jak mu to 20 zł wyszło. Mnożyć i dodawać umiem i nie pokryło się to z żądaną kwotą. Chodzi o elementarne zasady uczciwości. Zamiast konkretnej odpowiedzi usłyszałem opowieści z narni.
Następnym razem ktoś do po niego zadzwoni i zażąda 50 zł bo powie, że musiał dojechać z Broszek.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bAN 
Przyjeżdża na zakupy


Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 438
Piwa: 19/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-03-09, 11:51   

a wziąłeś kwit jakiś??
Najlepiej sie z góry zapytac ile będzie kosztowac wtedy nie będziesz sie czuł wydymany :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
strazak 
Słyszał o Wieluniu



Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 15
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-03-09, 12:09   

Za kwit pluje sobie w twarz. Mogłem poprosić o rachunek.
bAN właśnie sęk w tym, że z góry muszę zakładać nieuczciwość taksówkarza- co jak pokazuje praktyka jest rozsądne :-) . Muszę wstępnie ustalić kwotę, żeby nie być oszukanym. Z tym, że to jest patologia.

"Wiem, że ma Pan swój cennik. Czy podczas dzisiejszego kursu będzie Pan go przestrzegał?"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bAN 
Przyjeżdża na zakupy


Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 438
Piwa: 19/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-03-09, 12:45   

no stety czy niestety tak to wygląda. Ale chociaż nei ma później niedomówień. JA tam mam dwóch stałych taxiarzy i nie mam problemów. Raz sie skusiłem na kogoś innego bo jakoś nei miałem wyjścia i za samo podjechanie 2 km krzyknął sobie 10 czy 15 złociszy.
W tym naszym miasteczku jeszcze nei jedna rzecz nas zadziwi :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW