R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Biedronka skrzywiła kręgosłup?
Autor Wiadomość
ywis
[Usunięty]

Wysłany: 2005-08-01, 15:07   Biedronka skrzywiła kręgosłup?

Pracownica Biedronki przy ul. Pomorskiej w Łodzi domaga się przed sądem odszkodowania za utratę zdrowia. Ma dyskopatię i skrzywienie kręgosłupa. Utrzymuje, że schorzeń tych nabawiła się od codziennego przerzucania kilku ton produktów, pracując po kilkanaście godzin na dobę.


- W Biedronce pracuję od ponad ośmiu lat - mówi Mirosława K. (nazwisko do wiadomości redakcji). - Zaczynałam w sklepie przy ul. Łazowskiego. Byłam zatrudniona na stanowisku kasjera-sprzedawcy, ale do moich obowiązków należało też rozładowywanie towarów. Przez cztery lata przerzucałam tony produktów.


- Do dyspozycji miałam tylko ręczny wózek, tak zwany paleciak. Kiedy firma zakupiła wózki z napędem elektrycznym, okazało się, że mogą z nich korzystać tylko kierownicy. Po czterech latach zaczęłam mieć poważne kłopoty z kręgosłupem. Przez 9 miesięcy byłam na zwolnieniu lekarskim. Kiedy wróciłam do pracy, zostałam przeniesiona do marketu przy ul. Pomorskiej. Tam było jeszcze gorzej. Nowy kierownik stwierdził, że mogę tylko zbierać kartony. Moje problemy ze zdrowiem się nasiliły. Jestem pod opieką poradni neurologicznej i ortopedycznej. Będę domagała się odszkodowania za zrujnowanie zdrowia - dodaje kobieta.


Mirosława K. walczy już przed sądem o niewypłacone pieniądze za nadgodziny. Jej pozew został dołączony do pozwu zbiorowego, który trafił do sądu w Poznaniu.


Ewa Mikołajczyk, rzecznik stowarzyszenia Poszkodowani przez Wielkie Sieci "Biedronka", uważa, że Mirosławie K. przysługuje odszkodowanie lub renta wyrównawcza.


- Widzę, że nasza pracownica szykuje frontalny atak - komentuje Paweł Tymiński, rzecznik Biedronki. - Dopiero po rozstrzygnięciu sprawy przez sąd, będę mógł ocenić sytuację. - Zakupiliśmy dla załogi 6 tysięcy wózków o napędzie elektrycznym. Ludzie zostali przeszkoleni.


Jerzy Iwaszkiewicz, rzecznik łódzkiego oddziału Państwowej Inspekcji Pracy, zapowiada kontrolę w łódzkich marketach Biedronki. - Czekamy na sygnały od pracowników sklepów, w których dochodziło do łamania praw pracowniczych - mówi Iwaszkiewicz.


źródło: dziennik.lodzki.pl
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-08-01, 22:04   

Czytalem w dzisiejszym dzienniku...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW