R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Jaro
2011-03-17, 21:07
Kryta pływalnia
Autor Wiadomość
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-08-09, 10:12   Kryta pływalnia

Trwa remont krytej pływalni

Doraźne prace porządkowe, remonty przy wejściu czy malowanie to tylko jeden z kilku etapów prac prowadzonych na krytej pływalni. Ten najważniejszy dotyczy oczywiście samego basenu a precyzyjnie rzecz ujmując niecki kąpieliska.



Są do wykonania również prace, których nie planowano, a które trzeba zrobić. Tak jest w jednej z przebieralni. Nowe płytki, nowe, bo położone zaledwie trzy lata temu, po prostu lecą ze ścian. To tylko jedno z takich miejsc. Jacek Raszewski, pokazał nam kolejne miejsca, w których płytki się wybrzuszają. Trzeba będzie, więc interweniować od razu, zanim same odpadną. Wszystko z powodu niesolidnego wykonania remontu przez poprzedniego wykonawcę.

Docelowo przy generalnym remoncie kąpieliska w pomieszczeniu technicznym może powstać dodatkowy basen, trochę mniejszy, ale zawsze się przyda. Pomieszczenie znajduje się, bowiem na tym samym poziomie, co główny basen, a po technicznej modernizacji urządzeń, które można by przenieść do pomieszczeń obok, zwolniło by się miejsce właśnie na nowy zbiornik.

Póki, co ekipy techniczne robią co mogą, aby basen utrzymać w pełnej sprawności technicznej. Ze względu właśnie na stare urządzenia jego eksploatacja kosztuje znacznie więcej nie mówiąc już o dużym zużyciu wody. Jednak jeszcze miesiąc i basen znów będzie czynny. I jak się dowiedzieliśmy nie zmienią się również ceny biletów wstępu.

Źródło: http://www.tvk.wsm.wielun.pl

basen34.jpg
Plik ściągnięto 219 raz(y) 102,55 KB

basen35.jpg
Plik ściągnięto 201 raz(y) 100,11 KB

_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2006-08-09, 12:20   

Aż się wstyd przyznać, ale jeszcze nie miałem przyjemności popływać na tym obiekcie.

A z tych fotek widać że niezły basenik mam pod nosem.


Oj w tym sezonie idę !!
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-08-09, 12:21   

Szkoda, że jak robili renowację i powiększali obiekt to tylko o widownie... bo basen mogliby powiekszyc dwukrotnie, dolozyc saune. Kto byl w Praszce na basenie, ten wie o czym mowie. Dlatego ludzie wolą jeździć do Praszki niż iść na Wieluńską pływalnię.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
MAR-COM 
Wieluniaczek


Pomógł: 29 razy
Wiek: 47
Dołączył: 24 Lip 2005
Posty: 1556
Piwa: 7/1
Skąd: EPJ
Wysłany: 2006-08-09, 12:25   

Sauna to bardzo dobry dodatek do basenu . Zapraszam na basen z sauną w Praszce ;)
_________________
"Miałem zamiar zmienić koszulkę, ale zamiast tego zmieniłem zamiar" (Kubuś Puchatek)

www.destylarka.com
Urządzenia do produkcji wody destylowanej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
zylu 
Przejeżdżał przez Wieluń



Pomógł: 2 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 80
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-08-09, 12:54   

Mi tam zawsze brakowalo jakiejs przyjemnej muzyki. A moze jest juz basen naglosniony o czym nie wiem bo dawno nie bylem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
  Wysłany: 2006-09-06, 09:30   Kryta pływalnia po remoncie

Uwagę w szczególności zwraca świeżo wyremontowana niecka samego basenu w tej chwili już napełnionego wodą.



Modernizacji poddano, również przebieralnie, w których czym mówiliśmy kilka tygodni temu, odpadały płytki. Okazało się, że na własny koszt poprawił tę pracę poprzedni wykonawca. W tej chwili na terenie obiektu prowadzone są już ostatnie prace porządkowe, a niebawem na samym basenie zainstalowane zostaną również nowe liny.

Na modernizację czeka jeszcze także jedna z przebieralni. W męskiej zostaną wymienione baterie prysznicowe. W obydwu pomalowano również sufity i poprawiono kolorowe ekrany z szybami, przez które w czasie deszczu ciekła woda.

Źródło: http://www.tvk.wsm.wielun.pl
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-11-24, 10:00   

Cytat:
Basen zamknięty do odwołania

Pływalnia przy ulicy POW od wczoraj jest nieczynna. Konieczne okazało się przeprowadzenie remontu konstrukcji tzw. podbasenia. Prac nie można prowadzić przy funkcjonującym obiekcie, więc został on zamknięty. Przerwa potrwa na pewno ponad dwa tygodnie. Remont wykonuje WOSiR z własnych pieniędzy.


Źródło Dziennik Polska
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
damianos1235 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 12 razy
Wiek: 31
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 842
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-11-24, 18:27   

Jeśli chodzi o mnie to fajnie że pływalnia jest remontowana.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-11-24, 18:46   

Nie zauważyłem tego wpisu na forum. A mało brakło i wybrałbym sie dziś na basen... pocałować klamkę :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Syla 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
SuperStar



Pomogła: 7 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 10 Gru 2005
Posty: 1063
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-11-25, 09:40   

Cytat:
Jeśli chodzi o mnie to fajnie że pływalnia jest remontowana


Szkoda, że latem nie remontowali :?
_________________
SUCCESS UNLIMITED
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
fafforek 
Dojeżdża PKSem



Pomogła: 2 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 19 Mar 2008
Posty: 133
Postawił 3 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-11-26, 15:23   

Ja we wtorek z mężem pocałowałam klamkę :) dajcie tu znać, jak już otworzą :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-11-26, 21:21   

Cytat:
Choć to pełnia sezonu na krytej pływalni próżno szukać kąpiącej się młodzieży. Co się zatem stało? Basen został zamknięty na wniosek Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego.


W wysłużonym obiekcie wyniknęła kolejna usterka, którą trzeba oczywiście usunąć. A chodzi o remont tzw. podbasenia, konstrukcji na której umieszczona jest niecka zbiornika. Ponad dwadzieścia lat obocowania z wodą zaowocowalo tym, że niektóre stalowe przęsła po prostu przerdzewiały. Trzeba je wymienić na nowe- mówi kierownik WOSiR.

Prace związane z modernizacją podbasenia rozpoczną się lada chwila. Obiekt będzie więc zamkniety dla milośników kąpieli co najmniej do 10 grudnia. Basen z roku na rok pochłania coraz większe środki. Aby w dalszym ciągu mógł funkcjonować niezbędne są prace modernizacyjne, a tych w tym roku było już całkiem sporo.

Wydano na nie także sporo pieniędzy. Conajmniej kilka tysięcy złotych. W związku z nieprzewidzianym remontem basenu zostają przełożone zawody pływackie o Złotą Płetwę. Odbędą się one nie 12 a 19 grudnia.

Źródło: tvk.wsm.wielun.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ryngolec 
Dojeżdża PKSem
usiądż i pomyśl ..



Pomógł: 1 raz
Wiek: 54
Dołączył: 16 Paź 2009
Posty: 112
Piwa: 4/9
Skąd: pod lasem
Wysłany: 2009-11-26, 22:17   

A ja polecam http://www.parkwodny.com.pl/
Nie jest daleko a ile radochy na miejscu:)
_________________
Jesteśmy tylko chwilę ..
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
creative 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 397
Skąd: wln
Wysłany: 2009-11-26, 23:09   

do Tarnowskich jest 100km to nie wiem czy tak malo.
Za tą droge co bym przejechal tam wolałbym jechac TU! i widze ze nawet bilety są tansze.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-12-02, 09:14   

Cytat:
Amatorzy pływania z Wielunia i okolic mają przymusową przerwę. Pływalnia przy ul. POW jest zamknięta.

Mieszkańcy nie ukrywają niezadowolenia. Teraz, aby popływać, muszą dojeżdżać do sąsiednich miast. Najbliżej im do oddalonej o 20 km Praszki.

- Kto ma dziś czas, żeby szukać pływalni w innym mieście? Nie wiem co takiego się stało, że zamknęli basen, ale chyba można było przewidzieć to wcześniej - nie kryje oburzenia 19-letnia Iza, która korzystała z pływalni 3 razy w tygodniu.

Jak się okazuje konieczne jest przeprowadzenie remontu konstrukcji. Chodzi od tzw. podbasenie.

- Konstrukcja podtrzymująca nieckę na poziomie piwnic jest zardzewiała. Taki stan grozi nawet wpadnięciem parteru do piwnicy, a to zagraża życiu ludzkiemu, stąd decyzja o zamknięciu basenu - wyjaśnia Lidia Dudek, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego.

Wieluński Ośrodek Sportu i Rekreacji, który jest zarządcą obiektu, rozpoczął już prace naprawcze. Wszyscy zastanawiają się czy 19 grudnia odbędzie się tu zaplanowany dużo wcześniej miting pływacki o "Złotą płetwę".

- Mamy już opracowaną dokumentację techniczną. W środę, 2 grudnia, rozpoczną się tu prace. Wymieniona zostanie część konstrukcji podbasenia oraz 40 filarów podtrzymujących podłogę. Myślę, że potrwają do 10 grudnia - mówi Jacek Raszewski, kierownik WOSIR.

Ile będzie to kosztowało? - Ze wstępnych szacunków wynika, że kilka tysięcy złotych - odpowiada kierownik WOSiR.

Nie od dziś wiadomo, że basen przy ul. POW wybudowany 22 lata temu znajduje się w opłakanym stanie. Ma nie tylko przerdzewiałe konstrukcje, ale także zawilgocone ściany i niewydolne urządzenia filtrujące. W złej kondycji jest też basen odkryty przy ul. Broniewskiego. Dlatego władze miasta doszły do wniosku, że można połączyć funkcję dwóch basenów i stworzyć całoroczny kompleks przy ul. Broniewskiego. Badania geologiczne potwierdziły, że nic nie stoi na przeszkodzie powstania wielofunkcyjnego obiektu. Teraz miasto musi znaleźć 25 mln zł na jego budowę.

Skąd weźmie na to pieniądze? - Będziemy starali się pozyskać dofinansowanie. Aby to zrobić musimy mieć jednak dokumentację projektową, dlatego ogłosiliśmy konkurs na jej wykonanie - mówi wiceburmistrz Robert Kaja.

Kryta pływalnia ma mieć takie atrakcje jak gejzery wodne, kaskady, armatki wodne, dysze do masażu. Powstanie trybuna da 300 widzów. Z kolei przy basenie odkrytym będą boiska do piłki plażowej, plac zabaw, bicze wodne. W nowym obiekcie ma się mieścić także punkt zdrowotny z sauną z kabinami suchymi i parowymi, grotą solną, gabinetem masażu oraz solarium.


Źródło: Dziennik Polska
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW