R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Studia dzienne
Autor Wiadomość
Wielki Szu 
Dojeżdża PKSem
rock fan



Dołączył: 23 Paź 2011
Posty: 187
Piwa: 1/6
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-07-27, 19:30   Studia dzienne

Witam, mam może i śmieszne pytanie, ale już kuźwa nie wiem...jedni piszą tak, drudzy tak, jak to jest w końcu...

Studia dzienne są 100% darmowe, czy trzeba płacić czesne za semestr ?
I jak jest z stypendium socjalnym, dostaje się je od razu po rozpoczęciu studiów jak się złożyło papiery wcześniej, czy trzeba czekać dłużej ?
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-07-27, 20:21   

Wielki Szu napisał/a:
Studia dzienne są 100% darmowe, czy trzeba płacić czesne za semestr ?


to mniej więcej tak jakbyś zapytał czy wizyty u lekarza są darmowe czy płatne.

zależy na jaką uczelnie pójdziesz ;-)

Wielki Szu napisał/a:
I jak jest z stypendium socjalnym, dostaje się je od razu po rozpoczęciu studiów jak się złożyło papiery wcześniej, czy trzeba czekać dłużej ?


zależy od uczelni, a w niektórych przypadkach to nawet od wydziału. Najlepiej zapytać w dziekanacie :lol: Tak czy owak nie spodziewałbym się wcześniej niż na koniec października... a i to w przypadku kilku znanych mi wydziałów jest (czy ściślej rzecz ujmując było jakiś czas temu) nie do osiągnięcia...
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
d@vid 
Ma stragan na targu



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 06 Maj 2007
Posty: 659
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-07-27, 21:59   

Studia dzienne są darmowe. Możesz płacić za dodatkowe rzeczy typu rozpoczęcie drugiego kierunku, dług ECTS etc.
Jeśli złożyłeś wcześniej niezbędne dokumenty do otrzymania stypendium socjalnego i zostały zaakceptowane otrzymasz stypendium włącznie z miesiącem październik. Nie wiem jak jest na innych uczelniach i pewnie zależy to od jakichś wewnętrznych ustaleń ale raczej mała szansa, że otrzymasz je jeszcze w październiku. Z reguły w listopadzie jest wyrównanie za październik. Ale jak mówię, jeśli spełnisz kryteria do otrzymania stypendium socjalnego, złożysz dokumenty w wyznaczonym terminie za miesiąc październik również otrzymasz stypendium.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-07-27, 22:13   

d@vid napisał/a:
Studia dzienne są darmowe.


Na prywatnych uczelniach też?

d@vid napisał/a:
Jeśli złożyłeś wcześniej niezbędne dokumenty do otrzymania stypendium socjalnego i zostały zaakceptowane otrzymasz stypendium włącznie z miesiącem październik. Nie wiem jak jest na innych uczelniach i pewnie zależy to od jakichś wewnętrznych ustaleń ale raczej mała szansa, że otrzymasz je jeszcze w październiku. Z reguły w listopadzie jest wyrównanie za październik. Ale jak mówię, jeśli spełnisz kryteria do otrzymania stypendium socjalnego, złożysz dokumenty w wyznaczonym terminie za miesiąc październik również otrzymasz stypendium.


Tutaj się zgadzam. Złożenie dokumentów w terminie daje stypendium od października, choć tak jak napisałeś za październik (a czasem nawet z listopad) z poślizgiem - zależy jak szybko zostanie podjęta i zatwierdzona decyzja przyznająca stypendia...
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Marta 
WIELUNIAK



Pomogła: 40 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Lip 2005
Posty: 2807
Piwa: 5/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-07-27, 22:41   

ourson napisał/a:
d@vid napisał/a:
Studia dzienne są darmowe.


Na prywatnych uczelniach też?


Studia dzienne są darmowe tylko na uczelniach państwowych. Na uczelniach prywatnych mogą być co najwyżej dofinansowane, np. w przypadku wyboru kierunku zamawianego.
No chyba że się mylę to niech mnie ktoś oświeci.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-07-27, 23:03   

Marta, o to mi chodziło w pierwszej mojej odpowiedzi - studia dzienne mogą być darmowe ale nie muszą - zależy od uczelni.

Ściślej rzecz ujmując bezpłatne są studia stacjonarne na uczelniach publicznych. Mogą być jednak studia niestacjonarne w trybie dziennym na uczelni publicznej i takie studia są płatne, choć nie różnią się niczym od studiów stacjonarnych (oprócz odpłatności ;-) )
Przykładem jest np medycyna weterynaryjna we Wrocławiu. Wydaje mi się że kilka innych kierunków medycznych też jest realizowanych w tym trybie (przynajmniej do któregoś semestru - potem przechodzą na stacjonarne).
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wielki Szu 
Dojeżdża PKSem
rock fan



Dołączył: 23 Paź 2011
Posty: 187
Piwa: 1/6
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-07-27, 23:42   

Ok świetnie, dzięki Wam za rozwianie mojego mętliku w głowie wywołanego milionem odpowiedzi na to samo pytanie na różnych forach... :?

Ja wybieram się na dzienne państwowe, przysnąłem trochę, bo nie miałem zamiaru w ogóle iść na studia, teraz się jednak zmieniła moja sytuacja i postanowiłem podejść do rekrutacji w 2 terminie, czyli jutro.

Mam jeszcze pytanie na temat, czy papiery przy rekrutacji można wysłać pocztą bezpośrednio do dziekanatu, czy muszę się tam stawić osobiście ? bo kurde jechać zawieść głupie papiery powiedzmy do Gdańska to trochę kicha...
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
FXX 
Dojeżdża PKSem


Dołączył: 25 Maj 2009
Posty: 116
Piwa: 8/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-07-29, 19:15   

To również zależy od uczelni - musisz doczytać w warunkach rekrutacji. Aczkolwiek większość uczelni dopuszcza wysłanie dokumentów pocztą, ale tu jest haczyk - jedne zwracają uwagę na datę stempla pocztowego, inne nie.
A czy zawozić dokumenty do Gdańska to taka lipa? Ja bym na to spojrzał pod kątem niezłej wycieczki :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-07-30, 00:24   

Cytat:
Mam jeszcze pytanie na temat, czy papiery przy rekrutacji można wysłać pocztą bezpośrednio do dziekanatu, czy muszę się tam stawić osobiście ? bo kurde jechać zawieść głupie papiery powiedzmy do Gdańska to trochę kicha...
A nie prościej i pewniej byłoby tam zadzwonić i dopytać?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wielki Szu 
Dojeżdża PKSem
rock fan



Dołączył: 23 Paź 2011
Posty: 187
Piwa: 1/6
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-07-30, 14:02   

red napisał/a:
Cytat:
Mam jeszcze pytanie na temat, czy papiery przy rekrutacji można wysłać pocztą bezpośrednio do dziekanatu, czy muszę się tam stawić osobiście ? bo kurde jechać zawieść głupie papiery powiedzmy do Gdańska to trochę kicha...
A nie prościej i pewniej byłoby tam zadzwonić i dopytać?

a nie prościej się upewnić najpierw tutaj, niż dzwonić do iluś tam uczelni z tym samym pytaniem skoro odpowiedź może być jedna ?
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-07-30, 14:10   

Wielki Szu napisał/a:
a nie prościej się upewnić najpierw tutaj, niż dzwonić do iluś tam uczelni z tym samym pytaniem skoro odpowiedź może być jedna ?
Odpowiedzi może być kilka, w zależności od uczelni. Zresztą ile masz typowanych uczelni? 3? 5? Tyle samo telefonów trzeba wykonać i przynajmniej będziesz miał pewne informacje. Bo co z tego, że ja ci napiszę na forum, że możesz wysłać, a w uczelni X okaże się, że tylko osobiście.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
FXX 
Dojeżdża PKSem


Dołączył: 25 Maj 2009
Posty: 116
Piwa: 8/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-07-30, 19:41   

Dokładnie, red ma 100% rację. Odpowiedzi może być kilka, bo każda uczelnia ustala swoje zasady tak już Ci wyżej napisałem - jedne uznają datę stempla pocztowego, dla innych liczy się data otrzymania przesyłki z dokumentami, a jeszcze inne wymagają osobistego stawiennictwa.
Doczytaj, zadzwoń i będziesz miał pewne informacje.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
wild_strawberry 
Słyszał o Wieluniu
Radioactive.



Dołączyła: 14 Sie 2011
Posty: 10
Skąd: Wrocław/Wieluń
Wysłany: 2013-07-30, 21:10   

Za radą reszty, zadzwoń i dopytaj w dziekanacie. Każda uczelnia rządzi się swoimi prawami. Dla jednej dokumenty można dostarczać osobiście dla innej za upoważnieniem, bądź drogą pocztową.
A studia dzienne są darmowe, jeśli składasz na kierunek zamawiany możesz walczyć o dość wysokie stypendium :) pozdr
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wielki Szu 
Dojeżdża PKSem
rock fan



Dołączył: 23 Paź 2011
Posty: 187
Piwa: 1/6
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-08-04, 19:16   

Ok, rozumiem, faktycznie red ma rację, każda uczelnia ma to inaczej ustalone, napisałem parę maili i już wiem wszystko :)
A mam jeszcze pytanie co do kosztów wynajęcia pokoju w akademiku, czy ta suma podana w cenniku, np. 350 zł, to jest od osoby czy za pokój dla wszystkich osób w nim się znajdujących, bo są różne pokoje, 1-2-3 osobowe, a cena zmniejsza się nieznacznie tj. o 20-30 zł...napisałem emaila w tej sprawie, ale teraz jeszcze weekend, także może szybciej odpowiedź uzyskam od Was :roll:
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
bAN 
Przyjeżdża na zakupy


Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 438
Piwa: 19/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-08-04, 20:15   

pewnie od osoby.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW