R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Hejnały kościelne o 6.00
Autor Wiadomość
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-08-30, 14:07   

Tyle że wiekszość hałasów jakie nas otaczają ma jednak jakieś uzasadnienie. Hałasujące za oknem auta gdzieś w jakimś celu jadą, te duże wiozą gdzieś jakiś towar,. Natomiast dzwony kościelne o 6 rano po prostu są bo sa. Nic nie wnoszą, nic nie zmieniają, a jedynie jak słychać - psują życie niektórym mieszkańcom. Dlatego tym bardziej kościół powinien wsłuchać się w opinie swoich parafian, ale to chyba ponad jego możliwości...
Tym bardziej powinniście spróbować się dogadać.
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Leveile Soleile
Pszczółka 
Przyjeżdża na zakupy



Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 15 Gru 2006
Posty: 399
Piwa: 2/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-08-30, 16:04   

Co do ojców Franciszkanów to muszę przyznać, że od dwóch dni jakby krócej i ciszej dzwonią.(Czyżby któryś po kryjomu czytał obecny temat :wink: )
Jednak głośnik na dzwonnicy w Bożym Ciele nie jest ściszony ani o ton.
Cytat:
Hałasujące za oknem auta gdzieś w jakimś celu jadą, te duże wiozą gdzieś jakiś towar,. Natomiast dzwony kościelne o 6 rano po prostu są bo sa. Nic nie wnoszą, nic nie zmieniają, a jedynie jak słychać - psują życie niektórym mieszkańcom.

zgadzam się.
_________________
„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”
1% ze swojego podatku na rehabilitację dziecka
http://dzieciom.pl/podopieczni/4355
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2013-08-31, 10:53   

Ja tam nie chcę stawać murem za tym, aby te różnego rodzaju kościelne melodie i dzwony coś tam ludziom obwieszczały. Ale chcę się odnieść do padających tu stwierdzeń, że to są działania bez sensu. Pytam się więc, dla kogo bez sensu? Bo pamiętajcie jeszcze o tym, że dla zdecydowanej większości Wielunianin te poranne "sygnały" coś jednak oznaczają i swój sens mają. Chyba, że mam rozumieć iż dla kilku niezadowolonych, wieluńskie życie duchowe musi ulec zdecydowanej zmianie :P
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pszczółka 
Przyjeżdża na zakupy



Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 15 Gru 2006
Posty: 399
Piwa: 2/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-08-31, 14:54   

miko 005 napisał/a:
Ja tam nie chcę stawać murem za tym, aby te różnego rodzaju kościelne melodie i dzwony coś tam ludziom obwieszczały. Ale chcę się odnieść do padających tu stwierdzeń, że to są działania bez sensu. Pytam się więc, dla kogo bez sensu? Bo pamiętajcie jeszcze o tym, że dla zdecydowanej większości Wielunianin te poranne "sygnały" coś jednak oznaczają i swój sens mają. Chyba, że mam rozumieć iż dla kilku niezadowolonych, wieluńskie życie duchowe musi ulec zdecydowanej zmianie :P

Dlaczego od razu 'musi ulec zdecydowanej zmianie' :roll:
Niech sobie dzwonią skoro maja taka potrzebę, tylko żeby było to o połowę cichsze i krótsze.

Pisałam wcześniej, że ojcowie Franciszkanie obniżyli ton i skrócili długość dzwonienia. (Chwała im za to)
Jednak ksiądz z Bożego Ciała jest bezlitosny i nieugięty.
Żeby to były jeszcze dzwony to rozumiem, ale po co ta melodia :roll:
_________________
„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”
1% ze swojego podatku na rehabilitację dziecka
http://dzieciom.pl/podopieczni/4355
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-08-31, 22:32   

Pszczółka napisał/a:
Żeby to były jeszcze dzwony to rozumiem, ale po co ta melodia

Jak to po co? Nie oglądasz programu "jaka to melodia?"

Dodam jeszcze, że nie tylko Wieluń, ale warszawski Ursynów między innymi ma z tym problem:

dzwony.jpg
Plik ściągnięto 5 raz(y) 50,22 KB

_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Leveile Soleile 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 02 Lip 2007
Posty: 1077
Piwa: 12/27
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-09-01, 09:39   

Wiele osób ma taki problem. Wystarczy poczytać w necie. Jak widać da się rozwiązać sytuację po prostu ściszając dzwony/muzykę. To chyba dobre rozwiązanie dla obu stron, bo spotykamy się pośrodku. Wystarczą tylko dobre chęci.

Pszczółka napisał/a:

Jednak głośnik na dzwonnicy w Bożym Ciele nie jest ściszony ani o ton.


Jakoś mnie to nie dziwi. ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2013-09-01, 11:05   

Pszczółka napisał/a:
Pisałam wcześniej, że ojcowie Franciszkanie obniżyli ton i skrócili długość dzwonienia. (Chwała im za to)
Jednak ksiądz z Bożego Ciała jest bezlitosny i nieugięty.

Ale ja bym chciał przeczytać, czy usłyszeć relację kogoś kto faktycznie był u księdza z Bożego Ciała i o takowym problemie go poinformował. I wtedy dopiero możemy odnosić się do reakcji duchownego. Bo bijemy pianę, a strona potencjalnie winna temu zamieszaniu może pojęcia nie mieć, że jest zbyt głośna jak na tę porę dnia.
Tylko relację prawdziwą, a nie wyssaną z palca :twisted:
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-01, 12:54   

miko 005 napisał/a:
a strona potencjalnie winna temu zamieszaniu może pojęcia nie mieć, że jest zbyt głośna jak na tę porę dnia

Miko czy gdybyś ty o 6tej rano puszczał głośno muzykę to też nie wiedziałbyś że to może przeszkadzać twoim sąsiadom??? Dlaczego na siłę robicie z tego księdza idiotę???
 
   
Czesiu 
Przyjeżdża na zakupy
To tylko ja:)


Pomógł: 3 razy
Wiek: 40
Dołączył: 14 Sie 2006
Posty: 300
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-09-01, 16:25   

jameswoo napisał/a:
Czesiu napisał/a:
Dla mnie to sztuczny wątek, realne problemy są wokół nas, dotykają ludzi często nawet naszych znajomych choćby choroby nowotworowe, a nam ludziom przeszkadza bicie dzwonów o 6 rano. Głównie swoje słowa kieruje do forumowicza "jameswoo", który już w pierwszym poście pisał o jakimś urojeniu. Zastanów się czy Twój problem jest taki istotny, kiedy ludzie mają realne problemy dotyka ich choroba i walczą o życie. pozdrawiam


Jak widać takie urojenie ma dość sporo osób. Ciekawi mnie natomiast Twoje podejście i tolerancja w tym problematycznym świecie do innych kultur. Interesujące jest zwłaszcza jak zareagowałbyś na nawoływanie np. Imama o tej godzinie?
http://www.wykop.pl/link/...ranna-modlitwe/
Opisz swoją refleksję jeśli możesz.
Pewnie uważasz to za dziki obyczaj i z pewnością Ci to nie odpowiada. Skoro więc jest tyle tych tak wielkich problemów na Świecie, to dlaczego co niektórzy swoją fanaberią chcą zatruć innym życie i stwarzają nowe problemy?
Mi nie chodzi o całokształt tego problemu jakim w tym przypadku stał się hejnał, lecz o ten mikroskopijny wycinek odnośnie ryku o godzinie 6.00 i to właśnie jego się czepiam, a jeśli Ciebie to nie rusza, to masz kupę szczęścia i to tyle.
Byłbym zapomniał, współczuję Twoich problemów... Mam jednak nadzieję, że również objedziesz je na tym forum bo - "Co cię bulwersuje, denerwuje, porusza, wpienia postaw to pod pręgierzem" :)


Mi akurat dobrze żyje się z tym nazwanym przez Ciebie "urojeniem". Nie wiem co masz na myśli, ale można się tylko domyślać. Ja jestem człowiekiem otwartym na wszelkie kultury, a przede wszystkim ważne są dla mnie wartości także i innych, dlatego staram się je szanować w porównaniu do Ciebie, bo jak można nazwać to coś co piszesz tutaj o jakimś urojeniu. Po raz kolejny piszesz o jakiś fanaberiach, że ktoś je ma i nimi zatruwa. A Ty czym zatruwasz nas tu na forum?
W porównaniu do Ciebie gdy widzę jakiś problem, staram się go rozwiązać, ale nie w taki sposób jak Ty. Udaję się do źródła, więc proponuję Tobie udaj się do ks. proboszcza i porozmawiaj z nim o swoim problemie i przedstaw swoje argumenty. To samo kieruje do osób, które już wspomniały o jakiejś liście z podpisami, że chętnie się podpiszą. Tylko jak da się wyczytać, żadna z osób mówiąca o tym, żeby się podpisała nie zainicjuje tego i nie zaniesie w owe miejsce tej listy gdzie widzi problem. Najlepiej może ja to zrobię co? Najłatwiej jest pisać i pisać w sieci wirtualnej
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
michal_saper
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-09, 10:11   

Czesiu napisał/a:
Tylko jak da się wyczytać, żadna z osób mówiąca o tym, żeby się podpisała nie zainicjuje tego i nie zaniesie w owe miejsce tej listy gdzie widzi problem.

Po pierwsze. Odpowiedz DLACZEGO trzeba pisać jakieś petycje i zbierać podpisy?
Czesiu napisał/a:
Udaję się do źródła, więc proponuję Tobie udaj się do ks. proboszcza i porozmawiaj z nim o swoim problemie i przedstaw swoje argumenty.

Po drugie. Jakim trzeba być idiotą żeby nie wiedzieć że głośna muzyka o 6tej rano przeszkadza??? Trzeba na to jakieś "argumenty"???

Jeżeli ktoś jest normalny to wie, bez przedstawiania żadnych "argumentów", że głośna muzyka o 6tej rano przeszkadza i to NIEWAŻNE jaka.
 
   
Leveile Soleile 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 02 Lip 2007
Posty: 1077
Piwa: 12/27
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-09-09, 11:24   

Zabawna jest taka argumentacja, że nie wiedzą. :mrgreen: Ja bym to po prostu nazwała brakiem szacunku dla ludzi...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-09-09, 11:50   

A ja mam pytanie do osób, które się najbardziej udzielają w tym temacie: czy ktoś z was był u proboszcza i rozmawiał o tym problemie?
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-09, 12:01   

glizda napisał/a:
A ja mam pytanie do osób, które się najbardziej udzielają w tym temacie: czy ktoś z was był u proboszcza i rozmawiał o tym problemie?

Wiem że to brzydko odpowiadać pytaniem na pytanie ale...
Czy proboszcz jest idiotą, że nie wie, że muzyka o 6tej rano przeszkadza? ( jeżeli tak, to nie mam więcej pytań i faktycznie trzeba pisać petycję żeby uświadomić idiotę)
Zadaję to pytanie od kilku postów... nikt na nie odpowiedział, a wszyscy wysyłają nas do proboszcza. Po co??? Żeby mu uświadomić co robi??? Przecież on doskonale o tym wie tylko to olewa. To jest dokładnie to o czym pisała Leveile Soleile brak szacunku do ludzi.
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-09-09, 12:12   

Gregg Sparrow napisał/a:
Zadaję to pytanie od kilku postów... nikt na nie odpowiedział, a wszyscy wysyłają nas do proboszcza. Po co??? Żeby mu uświadomić co robi??? Przecież on doskonale o tym wie tylko to olewa. T


Właśnie po to żeby mu to uświadomić. Różni są ludzie, naprawdę.
A może on nie zdaje sobie jednak sprawy z tego że hejnał o 6 rano to problem dla wielu ludzi.
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hajen 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
4x2+8x1x1+2+1



Pomógł: 27 razy
Wiek: 35
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 1451
Piwa: 29/26
Skąd: Wieluń/Warszawa
Wysłany: 2013-09-09, 13:13   

Gregg, jeden woli corke, drugi tesciowa. Ja uwielbiam motocykle, a sa ludzie, ktorzy najchetniej zepchneliby mnie z drogi. Punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia. Jesli ksiadz wstaje dzien w dzien o 5:00 to dzwony o 6:00 mu nie przeszkadzaja. Skoro nikt mu nie zwrocil uwagi to nie przeszkadzaja mu tym bardziej.

I nie, nie trzeba byc idiota, zeby nie wiedziec, ze cos komus przeszkadza. Ja do teraz lapie sie za glowe, jak ktos mi zajezdza droge w korku, bo wg niego jak wszyscy stoja to ja tez powinienem stac, mimo ze jest to argumentacja na poziomie imbecyla.

A odnosnie szacunku - dajcie sobie na wstrzymanie. Robicie wielkie ura bura a jak zwykle kazdy ma wszystko w (słowo wymoderowano). To wlasnie dlatego w tym kraju nie bedzie lepiej. Bo kazdy tylko szczeka, a jak przychodzi do konfrontacji czy proby realnego rozwiazania problemu - chetnych brak.

Tak jak mowilem - nie probujesz zalatwic sprawy osobiscie, to dalej budz sie o 6 rano. Polecam zatyczki do uszu, mozna kupic w kazdej aptece.


PS. Nie boj sie, nie sploniesz jak przejdziesz blizej kosciola :twisted:
_________________
Też jestem w szoku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW