R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Polemika o kibolach
Autor Wiadomość
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-08-31, 08:58   

Ferbik napisał/a:

Zastanawiam się, czy wyszliśmy dopiero z jaskiń, czy mamy faktycznie ten XXI wiek...
Dokładnie...
bAN napisał/a:
Jakież było zdziwienie niejakiego Sienkiewicza że ludzie z Chorzowa na plaży mogli sie znaleźć. Toż to nie do pomyślenia w wolnym kraju.
Ja bym nie czuł sie komfortowo wypoczywając z rodziną w bezpośredniej bliskości bandy kiboli. Jak się domyślam podobny dyskomfort miałaby większość społeczeństwa.
bAN napisał/a:
Zdziwiony?? zapewne nie, wszak każdy z Twojego otoczenie tak pewnie robi
Sporo osób robi różne rzeczy totalnie bezinteresownie. Mnie również się to zdarza, natomiast nie zwykłem się tym publicznie chwalić bo nie o to chodzi.

Nie mogę się powstrzymać od zadania pytania - czy te napisy sprajem na wieluńskich murach nt. Legii i Widzewa są wykonane w ramach akcji porządkowania grobów czy pomagania starszym? :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Morgoth 
Przyjeżdża na zakupy
Nadworny Hejter



Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 21 Cze 2006
Posty: 483
Piwa: 3/1
Skąd: Parcice / Wrocław
Wysłany: 2013-08-31, 22:38   

narodowiec napisał/a:
Polecam Ci przeczytać książkę George Orwell "Rok 1984"


O ku*wa, narodowiec polecający Orwella! Lewacką propagandę polecasz? Ty wiesz po jakiej stronie Orwell walczył podczas hiszpańskiej wojny domowej?
_________________
Bij czerwonych, aż zbieleją, bij białych, póki nie poczerwienieją!
N. I. Machno
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Ferbik
Maciej 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
EWI w Sercu



Pomógł: 13 razy
Wiek: 47
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1155
Piwa: 5/6
Skąd: EWI-OOL
Wysłany: 2013-09-02, 13:25   

Propsy dla zakładającego temat . Polemika o kibolach .

Red o co walczysz bo nie łapie , ktoś ci płaci za te posty czy jak ? .
_________________
Jeśli pozwolisz, by robactwo się rozmnożyło, rodzą się prawa robactwa. I rodzą się piewcy, którzy będą je wysławiać.
Antoine de Saint-Exupery
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
kitor 
Moderator



Pomógł: 27 razy
Wiek: 31
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 1283
Piwa: 38/39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-09-02, 13:55   

Temat założył zdaje się kolega narodowiec (chyba, nie pamiętam już - ale nikt z moderacji), tylko ktoś przepinając posty z starego pierwszy post usunął.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-09-02, 14:02   

Maciej napisał/a:
Red o co walczysz bo nie łapie , ktoś ci płaci za te posty czy jak ? .

Oczywiście - zarząd PO co miesiąc wypłaca mi stosowne wynagrodzenie :D
O nic nie walczę - ostatnia dyskusja pojawiła się w związku z fragmentem felietonu Mellera, który wrzuciłem na forum i z którego wieloma tezami się zgadzam. Natomiast w odpowiedzi pojawiły się głosy, jakoby środowiska kibiców były ostoją polskości, wartości narodowych i "ostatnią nadzieją białych", a kibole nie zajmowali się niczym innym, jak przeprowadzaniem staruszek przez jezdnie i sprzątaniem grobów powstańców. Oczywiście medialny przekaz jest często wyolbrzymiany, natomiast wg mnie problem kiboli istnieje i powinno się z tym zrobić porządek, co wcale nie oznacza, że wrzucam wszystkich kibiców do jednego worka. Niestety niewielka część czarnych owcy rzutuje na opinię całego stada.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Nazhir 
Przejeżdżał przez Wieluń


Wiek: 79
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 68
Piwa: 4/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-09-02, 14:19   

bawią mnie te wywody o patriotyzmie kiboli, jak to bronili uciśnionej kobiety, jak noszą kwiaty pod pomniki :D

http://www.zw.com.pl/artykul/635108.html
http://wyborcza.pl/1,7524...widzialem_.html
http://www.gadu-gadu.pl/z...ow-za-duzo-piwa

to tak na szybko, bo żal mi specjalnie na to tracić czasu.

Ostatnio miałem wątpliwą przyjemność nocować na toruńskim kempingu w towarzystwie kibiców Widzewa. Ponieważ byliśmy w grupie +20 osób, chłopaki poczuli misję i próbowali szukać bójki (mimo, że wśród nas był tylko jeden kibic Lecha, w dodatku incognito - nie udało się :D ) Za to rano z kempingu musiała ich odbierać policja (kilka radiowozów), bo sami nie kwapili się. Kemping jest odwiedzany przez obcokrajowców, uciąłem sobie poranną pogawędkę z jednym z nich. Musiałem przepraszać i wstydzić się za kiboli... (oprócz nocnych przyśpiewek (koło 3-ciej w nocy), zdemolowali łazienki... ). Ogólnie wstyd i zażenowanie...

Zdemolowane wagony, burdy na plażach, przerywane mecze, eksorty policji - to są kibolskie dokonania. A jeśli do tego dodać 'dokonania' kiboli poza granicami kraju, to wypada się cieszyć, że polskie kluby tak szybko odpadają z rozgrywek europejskich, bo żaden obcokrajowiec nie chciałby z nami robić interesów :D

Także drodzy kibice - zróbcie solidny rachunek sumienia i wyeliminujcie ze swoich szeregów zadymiarzy. Jak zwykł mawiaić freigter Kania Kaniowski: Tak to już jest, że najszybciej zwraca na siebie uwagę idiota.
i niestety macie taką opinię, jaką macie. A szkoda, że to przesłania wasze inne dokonania. Ale wszystko w waszych rękach. Trzymam kciuki :grin:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
WIDZEWSKI W(7)N 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 14 Lip 2010
Posty: 65
Otrzymał 4 piw(a)
Skąd: WIDZEWSKI WIELUŃ
Wysłany: 2013-09-02, 14:20   

Znalezione w internecie...
"w Nocy wybieramy się do Wielunia na obchody wybuchu II wojny światowej. Gdy tylko pojawiamy się na rynku Wieluniu od razu pojawiają się radiowozy. Idziemy spokojnie na miejsce gdzie odbywają się uroczystości,wtedy w parku zatrzymuje nas policja i spisuje. Pierwszy tekst policjanta do nas czy mamy race i co to za transparent -zostawię to bez komentarza, a powodem spisania było "dostaliśmy informację że w grupie mogą być osoby poszukiwane" - no tak Patriota to zawsze osoba poszukiwana ... . Spisywanie trwało tak długo że nie umożliwiło nam uczestniczyć w uroczystościach... Policja straszy nas że gdy zostanie odpalona raca lub gdy padną wulgarne słowa każdy z nas bedzie miał "problem". Po tych wydarzeniach oznajmiamy wszystkim zgromadzonym ludziom naszą obecność okrzykiem "Cześć i Chwała Bohaterom" i wracamy do aut, policja nasze auta eskortuje do wylotu na Sieradz. W tych czasach w spontaniczny sposób nawet nie można Uczcić wydarzeń ważnych dla naszego społeczeństwa i kraju, rok wcześniej nie sprawialiśmy żadnych problemów w spokoju roześliśmy się do domów a w tym roku była to czysta policyjna Prowokacja !. Po powrocie Transparent wieszamy w centrum miasta i rozjezdamy się do domów"
źródło: https://www.facebook.com/sieradz.tylkowidzew
_________________
https://www.facebook.com/...8607&fref=photo
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2013-09-02, 15:11   

WIDZEWSKI W(7)N,

Dmuchali na zimne-popieram :grin:
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
kitor 
Moderator



Pomógł: 27 razy
Wiek: 31
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 1283
Piwa: 38/39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-09-02, 16:04   

Co do obchodów - czekałem aż się temat pojawi.

Cytat:
Pierwszy tekst policjanta do nas czy mamy race i co to za transparent -zostawię to bez komentarza


No właśnie, o ile transparent jeszcze IMO jest OK, race w zeszłym roku i wasze okrzyki... nie wpisują się w charakter uroczystości. Jest to sprawa oficjalna, i jeśli chcecie w niej uczestniczyć to dostosujcie się do jej charakteru, a nie wpisujcie w jej scenariusz na siłę.

Cytat:
Policja straszy nas że gdy zostanie odpalona raca lub gdy padną wulgarne słowa każdy z nas bedzie miał "problem"

Czyli nie dało się bez tych dwóch elementów uczestniczyć w uroczystościach, po cichu, jak wszyscy którzy tam się znaleźli?

Cytat:
Spisywanie trwało tak długo że nie umożliwiło nam uczestniczyć w uroczystościach

Cytat:
Po tych wydarzeniach oznajmiamy wszystkim zgromadzonym ludziom naszą obecność okrzykiem "Cześć i Chwała Bohaterom" i wracamy do aut,

No to faktycznie długo was przetrzymali - bo to był początek uroczystości, które trwały ponad godzinę. Nie znam całej sytuacji, wiem że na pewno nie przepadacie z policją między sobą - ale naciągacie fakty na swoją korzyść i to dosyć mocno.

IMO, choć to nie tylko moje zdanie - można było się skontaktować z organizatorem, ustalić oficjalnie "wejście" w tok uroczystości - bo naprawdę nie wydaje mi się żeby sama obecność tu komuś przeszkadzała, ale pewne zachowania które może i są w pełni legalne, natomiast niekoniecznie oczekiwane w takich sytuacjach.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
toiowo 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 53
Postawił 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-09-02, 22:18   

Cytat:
przerywane mecze


Podaj 3 ostatnie mecze w ekstraklasie przerwane z powodu zachowania kibiców.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-09-02, 23:13   

toiowo napisał/a:
Podaj 3 ostatnie mecze w ekstraklasie przerwane z powodu zachowania kibiców.
Ale nikt nie napisał, że chodzi o ekstraklasę. Tak ogólnie to masz przykład z wczoraj:
http://www.gazetakrakowsk...rwany,id,t.html
2 tygodnie wcześniej:
http://gwizdek24.se.pl/pi...nii_348323.html
Czerwiec br.
http://www.dziennikpolski...li-policje.html
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
fanzie 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 8 razy
Wiek: 34
Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 420
Piwa: 5/8
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-09-04, 13:19   

Mój punkt widzenia jest taki:
Popieram oznaki patriotyzmu, oprawy, kibicowanie, organizowanie akcji z okazji różnych świąt, działalność czysto kibicowska, sportową.

Nie popieram: oznaczania terenu poprzez szpetne napisy na murach, rozrób, narkotyków, ustawek, przemocy, chamstwa i prostactwa, rozdawania dzieciom klubowych gadżetów.

Pisząc powyższe nie mam na myśli wieluńskich kibiców Widzewa tylko wszystkich pseudokibiców nazywających siebie kibicami.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-09-04, 14:04   

Aktualizacja:
http://www.sportfan.pl/ar...-maczety-45510#

Przed próbą kradzieży policjanci odebrali krakowskim pseudokibicom narzędzia, które ci przewozili w swoim porsche.

Trzech mężczyzn powiązanych ze środowiskami krakowskich pseudokibiców zatrzymała dziś policja. Jak podało RMF FM, wśród zatrzymanych jest słynny kibol Wisły - Paweł M., pseudonim "Misiek".

Mężczyźni trafili do aresztu pod zarzutem kradzieży maczet ze sklepu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
toiowo 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 53
Postawił 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-09-04, 15:12   

red napisał/a:
Aktualizacja:
http://www.sportfan.pl/ar...-maczety-45510#

Przed próbą kradzieży policjanci odebrali krakowskim pseudokibicom narzędzia, które ci przewozili w swoim porsche.

Trzech mężczyzn powiązanych ze środowiskami krakowskich pseudokibiców zatrzymała dziś policja. Jak podało RMF FM, wśród zatrzymanych jest słynny kibol Wisły - Paweł M., pseudonim "Misiek".

Mężczyźni trafili do aresztu pod zarzutem kradzieży maczet ze sklepu.


No i co w związku z tym? Jak wrzucasz jakąś wiadomość o kibicach to chociaż napisz co o tym sądzisz. Forum to nie portal informacyjny.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-09-04, 16:19   

toiowo napisał/a:
red napisał/a:
Aktualizacja:
http://www.sportfan.pl/ar...-maczety-45510#

Przed próbą kradzieży policjanci odebrali krakowskim pseudokibicom narzędzia, które ci przewozili w swoim porsche.

Trzech mężczyzn powiązanych ze środowiskami krakowskich pseudokibiców zatrzymała dziś policja. Jak podało RMF FM, wśród zatrzymanych jest słynny kibol Wisły - Paweł M., pseudonim "Misiek".

Mężczyźni trafili do aresztu pod zarzutem kradzieży maczet ze sklepu.


No i co w związku z tym? Jak wrzucasz jakąś wiadomość o kibicach to chociaż napisz co o tym sądzisz. Forum to nie portal informacyjny.
Jak to co o tym sądzę? Chyba nie spodziewasz się, żebym to pochwalał. A ty co o tym sądzisz? Może te maczety są potrzebne do pielęgnacji grobów? :D Pewnie trzeba było krzaki wyciąć :roll:

Cytat:
Tak zwani przez Ciebie kibole pielęgnują groby, opiekują sie starszymi, organizują paczki dla domów dziecka i wyjazdy dla dzieci chociażby na mecze chodź nie tylko.
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
bob_mistrz
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW