R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Bank ING w Wieluniu
Autor Wiadomość
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-03, 21:47   Bank ING w Wieluniu

zbigie, skoro jesteś z ING to może powiesz dlaczego macie NAJNIŻSZE oprocentowanie lokat i kont oszczędnościowych (obecnie konto oszczędnościowe 3,5% co jest mniej niż inflacja i dużo mniej niż można dostać w innych bankach)??? Do tego obsługa jest miła jak drzazga w d...e, włącznie z infolinią. Nowy klient przynosząc pieniądze nakonto oszczędnościowe w waszym banku dostanie z góry 5% a ja jako stały klient mam 3,5% DLACZEGO??? Przy ING trzyma mnie tylko wygoda którą opisałeś powyżej. Ale jak tak dalej pójdzie to konto w waszym banku będe traktował tylko jako bieżące a oszczędności przeniosę na konto w inym banku.
Ostatnio zmieniony przez Gregg Sparrow 2012-01-03, 22:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
   
zbigie 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 132
Piwa: 17/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-01-03, 22:06   

Gregg jeśli chodzi o obsługę to chyba zauważyłeś, że delikatnie się zaasekurowałem w poprzednim poście, bo nie jestem w stanie zapanować nad cyklami wszystkich pań z mojego oddziału :grin: dlatego jeśli chodzi o oddział w Wieluniu proszę Cię o szczegóły na email, postaram się wyeliminować. Jeśli chodzi o oprocentowanie masz rację i jej nie masz. Dlaczego: popatrz np. na tel. komórkowe, wczoraj przedłużałem umowę w Plusie w abonamencie 60 zł i dostałem 420 minut, mój brat zrobił podobną operację tydzień temu i dostał tylko 270 minut na tych samych warunkach cenowych, czy powinien mieć pretensje? Pewnie tak, a może nie. Jeśli chodzi o banki to nie oszukujmy się, każdy orze jak może, jak podrążysz temat to stwierdzisz, że nasza oferta jest w miarę prosta i bez gwiazdek. Cena za depozyt jest wypadkową sytuacji banku i warunków rynkowych - my po prostu mamy świetną sytuację płynnościową. Pomyśl sobie, gdybyś był mocno zadłużony, wręcz miał nóż na gardle ale ktoś chciałby ci pożyczyć ale za cenę dużo wyższą to byś nie wziął? A czy wziął byś jak byłoby drogo a ty miałbyś świetną sytuację? Więc teraz obejrzyj oferty banków i odpowiedz sobie, które banki są mniej a które bardziej zagrożone, następnie przelicz różnicę w oprocentowaniu na konkretne złotówki i zastanów się czy ta różnica jest warta ewentualnego użerania się z Bankowym Funduszem Gwarancyjnym. Weź też pod uwagę, że dzisiaj większość kiepskich banków jest na sprzedaż, tylko kupujących nie ma. Mam nadzieję, że Cię przekonałem :grin:
Ostatnio zmieniony przez Ferbik 2012-01-04, 08:42, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-03, 22:11   

NIe odpowiedziałeś na jedno zasadnicze pytanie. Dlaczego jako wasz wieloletni klient jestem traktowany gorzej niż nowy klient??? Nowy klient dostaje u was 5%, a ja jako stały klient mam 3,5% od takiej samej kwoty pieniędzy.

A jakie jest oprocentowanie konta oszczędnościowego w PKO BP na Barycz? Ma ktoś z forumowiczów takie konto?
 
   
zbigie 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 132
Piwa: 17/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-01-03, 22:22   

OK masz rację to nie jest fair i też nie jestem z tego zadowolony i żadnym wytłumaczeniem jest to, że nie mam na to wpływu lub że inne banki tak robią (bo tak robią wszyscy - lepiej szanują nowych niż wiernych starych, licząc, że nowi przyniosą nową kasę, a starzy nie zabiorą). Próbowałem Ci to tłumaczyć na podstawie Plusa - też tak robią, nowy dostaje lepiej niż stary. Promocja jest na 6 m-cy i taka sama była dla starych klientów ale dla nowych dopłaconych po 28 maja 2011r. pieniędzy (trzeba było jednak się na nią zapisać).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-03, 23:05   

zbigie napisał/a:
Promocja jest na 6 m-cy i taka sama była dla starych klientów ale dla nowych dopłaconych po 28 maja 2011r. pieniędzy (trzeba było jednak się na nią zapisać).

Coś pisałeś o małych druczkach gwiazdkach itd. :roll:
Tu jest wlaśnie jeden bardzo dobry przykład takich "myków".
Dajmy na to jestem waszym klientemi mam 100 tysi pln u was dostaję 3,5% a po terminie 28 maja 2011 dostaję 5% ALE TYLKO OD KWOT WPŁACONYCH POWYŻEJ TYCH 100tysi. Czyli dajmy na to 100tysi po 3,5% i dajmy na to 50tysi po 5%.
Teraz przychodzi do was nowy klient i ma 100 tysi po 5% (od razu) i każde nowo wpłacone pieniądze dajmy na to 50 tysi ma również po 5%.

Dzieje się tak dlatego że jest sprawdzane saldo całkowite klienta. I nie ważne że jakow wasz klient mogę założyć sobie nowe drugie konto oszczędnościowe. DLa mnie na nowym koncie powinno być tak jak dla nowego klienta 5% (w końcu jet to nowo otwarte konto) To czyniąc to nadal będę miał te 3,5 a tylko odkwot powyżej mojego salda na dzień 25 maja będę miał 5% i to tylko dlatego że mam u was swoją historię. To jest paranoja!!! To mi powiedziała bardzo miła pani z infolinii, która nie potrafiła mi zaproponować nic, poza dodatkowym ubezpieczeniem za które musiałbym zapłacić.
 
   
zbigie 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 132
Piwa: 17/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-01-03, 23:35   

Gregg nie chodzi o to czy jesteś starym czy nowym klientem, chodzi o to czy przyniosłeś nową kasę, bo promocja to obejmuje. Wracając do telefonów - czy mając jeden telefon z Plusa z abonamentem 50 zł i 50 minutami nie możesz stać się posiadaczem drugiego numeru z tym samym abonamentem ale 100 minutami bo akurat taka jest promocja? Niepotrzebnie się denerwujesz, a jak masz 100 tysi to polecam Ci konto OKO Premium. Bank to nie instytucja charytatywna, bank jest jak mężczyzna - musi zarabiać. Dajemy ci koszyk produktów i usług na sensownym poziomie za naprawdę dobrą cenę. Podjeżdżasz do wpłatomatu 24 na dobę, w bankomacie bierzesz tym który masz po drodze lub który ci sie podoba za free. A jedyne na co możesz narzekać w Wieluniu to brak parkingu przy oddziale - dlatego dajemy ci w zamian wszystkie bankomaty za free abyś nie narzekał. I nie możesz mieć do nas pretensji, że stosujemy czasowe wabiki na nowych klientów. Naprawdę śledzę oferty konkurencji i nigdzie nie ma cudów, a gwiadkami biją nas na głowę. Jak nie łupną cię z jednej strony to z drugiej. Poczytaj sobie o mBanku i Multi jak zrobił klientów w bambuko z hipotekami. U mnie masz ten komfort, że zawsze mnie znajdziesz, nawet na forum podaję publicznie mój mail, więc jeśli poczujesz się oszukany przeze mnie lub moich pracowników (o ofertę nie możesz mieć do mnie pretensji- nie ja ją konstruuję, choć uwagi klientów zgłaszam dalej) zawsze możesz napisać lub przyjść pogadać.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-03, 23:55   

zbigie napisał/a:
Gregg nie chodzi o to czy jesteś starym czy nowym klientem, chodzi o to czy przyniosłeś nową kasę, bo promocja to obejmuje

I o ten myk mi właśnie chodzi. NOWA kasa kiedy jest NOWA??? Czy jeżeli założę sobie drugie konto w waszym banku (do czego mam prawo) to moja kasa będzie traktowana jako NOWA??? Tak powinno być przecież to jest zupełnie inne konto (nowy klient) czyli na tym koncie moja kasa jest NOWA... Ale nieeeee... wasz bank sprawdza mi historię jako osoby i jako że mam już inne konto w waszym banku to moja kasa nie jest traktowana jako NOWA tylko jako STARA pomimo, że na zupełnie NOWYM KONCIE.
Gadasz jak typowy marketingowiec. Nie wszyscy tacy są. Również pracuję w firmie która posiada klientów i nasi stali klienci mają obniżane ceny za usługę (bo ich szanujemy) a nowi płacą więcej ( i po pewnym czasie stając się naszymi stałymi klientami również płacą mniej za usługę) W waszym banku jest odwrotnie. Dopóki jesteś nowym klientem to masz profity, jak stajesz się starym klientem to ich nie masz... może z przyzwyczajenia zostaniesz. Chyba tylko na tym opiera się wasz marketing. EDIT: Ojjj Sorki nie tylko na tym... są jeszcze telefony z propozycjami dodatkowych ubezpieczeń, funduszy emerytalnych i kart kredytowych które panie telefonujące umiejętnie próbują wcisnąć.
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-01-04, 08:47   

Gregg Sparrow, stonuj trochę :)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-04, 09:55   

Ferbik, spokojnie... piszę całą prawdę jak jest. Czuję się jako klient gorszej kategorii i zaczynam szukać innego banku, bo jak widać temu, nie zależy na stałym i wiernym kliencie.
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2012-01-04, 10:53   

Panowie, jeszcze się nie spotkałem z instytucją, która ma styczność z naszymi pieniędzmi, aby owa dbała bardziej o nas niż o siebie.
Gregg Sparrow, ty już jesteś klientem, a tutaj trzeba ściągnąć nowego. Nie wiem czego nie rozumiesz :twisted: Co do zmian, wszędzie jest dobrze gdzie nas nie ma :razz: :D
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zbigie 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 132
Piwa: 17/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-01-04, 21:45   

miko 005napisał:
Co do zmian, wszędzie jest dobrze gdzie nas nie ma :razz: :D

święte słowa

Ferbik dzięki za wsparcie, kolega Gregg niepotrzebnie się zacietrzewił, ma rację ale nie oznacza to że moje wywody są nielogiczne.

Gregg jak sprawdzisz konkurencję daj znać co mają lepiej a ja wynajdę w tym gwiazdki i udowodnię Ci, że ani ty, ani ja nie mamy racji a ma ją miko 005. Za długo pracuję w bankach aby uwierzyć w Świętego Mikołaja - bank musi wyjść na swoje, to nie instytucja charytatywna. Po raz kolejny ci mówię dajemy dobry poziom usług za rozsądną cenę, szanujemy klientów i stosujemy czasowe wabiki na nowych. Wiesz ile kosztuje wpłatomat, obsługa bankomatów wszystkich banków? Moglibyśmy Ci tego nie dawać i też byś u nas był, jak te biedaki co stoją w kolejce w PKO BP. Ale Ty tego nie doceniasz, uczepiłeś się jednej rzeczy i piszesz o tym od pół roku. Opisz doświadczenia z siecią komórkową z której korzystasz a ja Ci opiszę jaką mają obecnie ofertę i jak Cię nie szanują jako stałego klienta. A apropos propozycji z banku, jeśli jesteś asertywny i nie interesuje Cię dana propozycja to zawsze możesz powiedzieć "nie dziękuję". Zapewniam Cię jednak, że mam więcej reklamacji klientów, którzy twierdzą, że pracownik nie zaproponował/nie poinformował go o tym czy tamtym produkcie z którego mógł skorzystać niż od klientów takich jak ty, którym ta propozycja została złożona.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-04, 22:13   

Już dobrze, dobrze... Wasz bank jest najlepszy na świecie i zapewne nie znajdę nic lepszego... a to że czuję się klientem gorszej kategorii to mój wymysł i niepotrzebnie się zacietrzewiam. :roll:

Za to w porównaniu oprocentowania lokat pierwsza z propozycji ING znajduje się na zaszczytnym 75tym miejscu. Ale to pewnie dlatego, że wszystkie inne banki co są przed nimi to są niepewne i nie mają wpłatomatów,bankomatów itd... o a propos wpłatomatów to korzystałem z niego tylko raz, przez okres trzech lat i to tylko ldatego że pani w okienku nie chciało się przyjąc pieniędzy i mnie odesłała do wpłatomatu.
Porównanie oprocentowania lokat bankowych

Wygląda na to że nie opłaca się u nas być klientem jednego banku. Każdy ma w ofercie wysokie oprocentowanie dla nowych klientów. Więcej się skorzysta jak się będzie ciągle emigorwało z jednego banku do drugiego i zawsze będzie się nowym klientem. Można będzie z każdym bankiem coś "ugrać" na wstępie bo później to d...a blada.
 
   
Phoenix 
Ma stragan na targu



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 15 Paź 2010
Posty: 525
Skąd: wieluń
Wysłany: 2012-01-04, 22:26   

Dziś będąc przy bankomacie i wychodząc wypadły mi dokumenty - prawko dowód u oc. Oczywiście nie zauważyłem. Pani z ING zadzwoniła że zgubiłem i przechowała. Pełna kultura. W ogóle nigdy złego słowa na personel nie mogłem powiedzieć. Pełna kultura i zawodowstwo.
Może oprocentowanie nie jest jakoś super wysokie ale cóż.. ja mam blisko.. nie muszę naginać na koniec miasta do bankomatu, kolejki przeważnie małe, a poza tym przelewy mam za darmo. Czego chcieć więcej ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zbigie 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 132
Piwa: 17/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-01-04, 22:48   

Gregg

1) Nie Wasz bank Gregg tylko mój i Twój (twierdzisz, że jesteś naszym klientem) czyli Nasz :D

2) To nie tak, że nie chciało się Pani przyjąć pieniędzy w okienku tylko
a) nie chciała cię narazić na prowizję za wpłatę w kasie jeśli masz Directa,
b) oswajała Cię z nowym urządzeniem i przyzwyczajała do sytuacji, która będzie za trzy, dwa lata lub rok, że nie będzie kasy, bo wpłaty i wypłaty w kasie umrą śmiercią naturalną jak umarły, przynajmniej w moim oddziale przelewy papierowe,

3) Z podlinkowanego przez Ciebie zestawienia: Pierwsza Lokata, Lokata na start, Lokata Codziennie Zarabiająca - nowe środki, db Pełny Zysk (nowe środki), Lokata STARTER - ciekawe co kryje się za tymi nazwami, pieniądze nowych czy starych klientów? A gdyby tam była nasza promocja OKO to byśmy byli na 15 pozycji i to żadna nobilitacja patrząc na nas poprzedzających.

Phoenix
dzięki, to jest normalny odruch każdego z nas, nikt nie chciałby znaleźć się w sytuacji stresu jaki powoduje zagubienie dokumentów, a znalezienie i wykonanie tel. do klienta to dla nas żaden problem, dzięki, że to doceniasz :grin:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Bethi 
Wieluniaczek
Festina lente



Pomogła: 28 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 12 Gru 2008
Posty: 1508
Piwa: 16/18
Skąd: EWI~EZD
Wysłany: 2012-01-04, 22:50   

Ja już nie mam konta w ING, od kiedy zjedli mi 22zł za jego zamknięcie.
Co do konkurencji od listopada 2008 czekam na kartę do eKonta w mBanku i jakoś do dziś nie dotarła...
_________________
* Zjednoczeni wirtualnie, silni realnie *
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW