R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Płatność kartą, a wieluńskie markety.
Autor Wiadomość
michal_saper 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 5 razy
Wiek: 40
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 360
Piwa: 12/25
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-10-24, 09:19   

red napisał/a:
Osobiście załatwiałem terminal płatniczy do lokalu i o ile mi wiadomo, to procedura jest taka - jesli karta posługuje się osoba nie będąca jej właścicielem, to obsługa POWINNA taka kartę natychmiast zatrzymać i przeciąć na pół na oczach klienta!


Skoro nie swoją kartą nie może posługiwać się inna osoba, to zdecydowanie sensowniej byłoby zatrzymać w takim przypadku tą kartę i powiadomić organy ścigania.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-10-24, 19:43   

michal_saper napisał/a:
Skoro nie swoją kartą nie może posługiwać się inna osoba, to zdecydowanie sensowniej byłoby zatrzymać w takim przypadku tą kartę i powiadomić organy ścigania.
Karta zostaje zatrzymana i od razu zniszczona - nie wiem dlaczego, ale pewnie dlatego, żeby nie było możliwości dokonania kolejnych operacji. Zostaje też powiadomiony właściciel karty czyli odpowiedni bank. A czy policja też to nie wiem.
Takie są procedury - czy nam to się podoba, czy nie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
zbigie 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 132
Piwa: 17/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-10-27, 21:48   

Od strony bankowej wygląda to tak:
1) przychodzi klient do banku, że skradziono mu kartę i sprawdza czy dokonane zostały jakieś transakcje, których klient nie dokonywał. Niestety zostały np. w Kauflandzie i Intermarche, bank zastrzega kartę, wysyła klienta na policję, policja występuje do marketów o nagrania z monitoringu i stwierdza, że kasjerka miała kartę w ręku , widziała, że była wydana na kobietę a płacił mężczyzna i niezareagowala. Klientka daje sprawę do sądu i wygrywa - kto płaci? Intermarche, Kaufland? Nie - płaci kasjerka. Problem w tym, że ani kasjerki ani klienci banku nie zdają sobie z tego sprawy.
2) przychodzi klient do banku, że z konta zginęły mu pieniądze, że on nie pobierał z bankomatu takiej czy takiej kwoty i na pewno nikt nie zna jego pin-u a kartę trzyma zawsze w portfelu. Doświadczony bankowiec stwierdza wówczas, że 99% takich przypadków to najbliższa rodzina, ew. inni domownicy. Klient zarzeka się i krzyczy na pracownika banku, że to niemożliwe, jak śmie coś takiego sugerować . Po obejrzeniu nagrania z monitoringu klient bordowy ze wstydu z podkulonym ogonkiem i niedowierzaniem w oczach, że to syn, córka, żona, mąż, partner go okradł wybiega z banku.

Takie jest życie :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-10-28, 08:24   

zbigie, w Kaufie nie ma chyba monitoringu i co wtedy?
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-10-28, 10:14   

Ferbik, w tej sytuacji transakcja przeprowadzona z użuyciem PINu jest traktowana jako przeprowadzona przez użytkownika karty.

Naprawdę w Kauflandzie nie ma monitoringu na kasach? Kasjerki są kontrolowane tylko z bieżącego podglądu?
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-10-28, 11:07   

Cytat:
Naprawdę w Kauflandzie nie ma monitoringu na kasach? Kasjerki są kontrolowane tylko z bieżącego podglądu?

Nie zauważyłem, a robię tam zakupy praktycznie codziennie :)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
torrent2 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Maj 2011
Posty: 257
Piwa: 38/19
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-10-28, 17:24   

Spotkałem kiedyś znajomego w Kauflandzie na dziale warzywnym. Od słowa do słowa, co na zakupach ? Ja do niego! On – nie. Ja tutaj pracuje.

Okazało się, że jest „tajniakiem”, tzn. osobą udającą zwykłego klienta, a jego zadaniem jest obserwowanie, czy ludzie prawidłowo ważą na wagach, czy nikt nic nie kradnie, obserwowanie kasjerek, itd. Ilu takich „tajniaków” tam jest – nie wiem. Nie pytałem. On wtedy wytłumaczył mi, że tutaj niema żadnych kamer. Nigdy na to nie zwracałem na to uwagi, jednakże miał rację. Nigdzie nie dostrzegłem żadnej kamery.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Bethi 
Wieluniaczek
Festina lente



Pomogła: 28 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 12 Gru 2008
Posty: 1508
Piwa: 16/18
Skąd: EWI~EZD
Wysłany: 2013-10-28, 22:39   

Kumpel tez tam robił jako tajniak, potem jego kolega, ale się długo nie napracowali, bo rotacja częsta. Chodził z paczką chrupek przez 8 godz po Kaauflandzie i obserwował ludzi. A jaki był zaszczycony jak udało mu się kogoś przyłapać na kradzieży. Robił tam chyba 3 tyg, jego kolega tydzień.
_________________
* Zjednoczeni wirtualnie, silni realnie *
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
jendrula 
Słyszał o Wieluniu
jendrula


Dołączył: 06 Gru 2011
Posty: 19
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-11-04, 11:32   

Powiem tylko jedno. Znasz pin i masz nieswoją kartę to wypłać pieniądze przed zakupami. Przed każdym marketem masz bankomat - i masz święty spokój. Nie dość, że płacisz nie swoją kartą to jeszcze masz pretensje!. Przepraszam, ale drażnią mnie ludzie Twojego pokroju tzw roszczeniowi- nic im nie pasuje. Jak zweryfikują źle jak nie też źle , a najgorsze, że nie znasz prawa i nie widzisz swojej winy, a jak zaczną weryfikować to i tak będziesz bluzgał bo za długie kolejki będą itd itd. I daj spokój kasjerką ! nie dość, że siedzą tyle godzin przy kasie to jeszcze muszą obsługiwać takich klientów. Poradzę ci coś: idź do pracy załóż sobie konto i nie żeruj na narzeczonej . Pozdrawiam.
 Autor postu otrzymał 4 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 4 piw(a):
Skorupa, Ferbik, Rybak, Krzysztof
michal_saper 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 5 razy
Wiek: 40
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 360
Piwa: 12/25
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-11-04, 21:09   

jendrula napisał/a:
Powiem tylko jedno. Znasz pin i masz nieswoją kartę to wypłać pieniądze przed zakupami.


Owszem, jest to sposób z którego obecnie pozostaje korzystać w razie potrzeby.

jendrula napisał/a:
Przed każdym marketem masz bankomat - i masz święty spokój.


Nie do końca, bo wypłacanie kartą w bankomacie należącym nie do Twojego banku bardzo często związane jest z naliczeniem prowizji.

jendrula napisał/a:
Nie dość, że płacisz nie swoją kartą to jeszcze masz pretensje!.


Nie tyle może mam pretensje do tego, że nie chciała przepuścić transakcji, co z uwagi na fakt, że przy obecnym systemie de facto "weryfikacja" osoby z karty, oparta jest na stwierdzeniu zgodności płci. I tak jeśli pani Kowalska będzie chciała posłużyć się kartą pani Nowak, to będzie mogła, nie zostanie sprawdzona z dowodu. Nie zostanie, bo jak było powiedziane wcześniej nie ma takiego obowiązku tak ? Zgadzam się, że wszystkich danych nie da się ot tak na szybko sprawdzić.

jendrula napisał/a:
Przepraszam, ale drażnią mnie ludzie Twojego pokroju tzw roszczeniowi- nic im nie pasuje.


Mam gdzieś, że Ciebie drażnię postawą jak to nazwałaś roszczeniowca. Na ogół działa to w ten sposób, że jeśli masz o kimś wstępnie wyrobione zdanie, i ktoś cię drażni, to na ogół wszystko co taka osoba powie jest przez ciebie odbierane albo skrajnie, albo w najlepszym przypadku sceptycznie.

Poza tym wiedz jedną rzecz, zarówno Ty jak i inni użytkownicy którzy mają okazję czytać moje wpisy. Mam takie samo prawo jak inni komentować i nawet krytykować to co mi się nie podoba. Jeśli ktoś bardziej obiektywny zadałby sobie nieco więcej wysiłku, to znalazłby wpisy które nie tylko odnoszą się w sposób krytyczny do czegoś, ale wręcz takie które wskazują na zadowolenie z czegoś. Ani Ty, ani nikt inny nie odbierze mi prawa do wyrażania swojej opinii. Jeśli natomiast jakiś moderator stwierdzi, że styl pisania, czy inny czynnik z mojej strony szkodzi temu forum, to ma prawo usunąć moje konto. Droga wolna. Zwróć także uwagę na jeden aspekt. Nawet kiedy odnoszę się w sposób krytyczny do jakiejś osoby, nie obrażam jej godności osobistej, do momentu aż sama z czymś takim nie wypali w stosunku do mnie.

jendrula napisał/a:
I daj spokój kasjerką ! nie dość, że siedzą tyle godzin przy kasie to jeszcze muszą obsługiwać takich klientów.


Pewnie, w sumie już to zrobiłem. Wyraziłem swoje zdanie, wywlekłem to co mi na duszy ciążyło i po sprawie. Ruszyło mnie to, że panie które mnie obsługiwały w tamtych przypadkach jasno i twardo dawały do zrozumienia, że nie swoją kartą nie mogłem dokonać wcześniej w ich markecie transakcji, bo takie coś jest sprawdzane... Jeżeli panie w kasie uważały, że opowiadam im farmazony twierdząc, że wielokrotnie to miało miejsce, to o ile to możliwe niech sprawdzą sobie zapis monitoringu...

jendrula napisał/a:
Poradzę ci coś: idź do pracy załóż sobie konto i nie żeruj na narzeczonej . Pozdrawiam.


Akurat tak się składa, że mam pracę na pełen etat. Poza nią jeszcze jedną, a czasami dwie fuchy. Dziękuję za troskę, ale naprawdę nie narzekam. Jedyne na co mogę czasami tu narzekać, to na brak wolnego czasu. Bo bywają tygodnie, że śpię i robię, nie mając praktycznie w ogóle czasu na nic innego, a czasem i tygodnie kiedy pracuję tylko w tej firmie gdzie mam pełen etat. Rożnie z tym bywa.

Konto także mam :wink: I nawet powiem Ci więcej... bardzo z niego jestem zadowolony, ale co tu więcej pisać, i tak nie dasz temu wiary.

Także pozdrawiam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-11-05, 10:13   

michal_saper napisał/a:
wypłacanie kartą w bankomacie należącym nie do Twojego banku bardzo często związane jest z naliczeniem prowizji.

Porządne konta mają już opcję bezprowizyjnych wypłat z każdego bankomatu.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
michal_saper 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 5 razy
Wiek: 40
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 360
Piwa: 12/25
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-11-05, 10:33   

Ferbik napisał/a:
michal_saper napisał/a:
wypłacanie kartą w bankomacie należącym nie do Twojego banku bardzo często związane jest z naliczeniem prowizji.

Porządne konta mają już opcję bezprowizyjnych wypłat z każdego bankomatu.


Zgodne Ferbik Mam konto w Multibanku, gdzie właśnie mogę wypłacać w każdym bankomacie pieniądze. Poza tym, dużym plusem jest wpłatomat w oddziale banku. Nie wiem natomiast, czy wypłacanie w bankomatach umieszczonych wewnątrz marketów, nie nalicza po mimo wszystko prowizji. Mam na myśli bankomaty CASH 4 YOU
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-11-05, 10:42   

Jeśli masz w tabeli opłat i prowizji informację, że wypłata na terenie kraju w każdym bankomacie jest bezpłatna, to jest bezpłatna.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-11-05, 21:02   

Jak we wszystkich to we wszystkich.
Cash4you to chyba dla klientów BRE Banku (mBank i Multibank) i tak jest bezpłatne.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW