R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
EraPark Handlowy w miejscu dworca PKS
Autor Wiadomość
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2014-11-21, 13:10   

Bo to jest Era Park Handlowy. Nikt z nas tego nie nazwał, tylko http://www.mallson.pl/pl/...handlowy-wielun
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-11-21, 13:13   

Muszę przyznać że jak przeczytałem o sąsiedztwie dworca PKP to nie wiedziałem czy mam się śmiać czy płakać :D
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2014-11-21, 13:50   

Dlaczego :D Pójdą sie ogrzać to i zakupy zrobią a już na pewno sztuczny tłum a to przyciąga :)
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yabos 
Wieluniaczek



Pomógł: 14 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 1660
Piwa: 4/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-11-21, 15:20   

@Pat44: to co chciałbyś widzieć w takim "parku"? Jakie sklepy czy restauracje/fastfoody? Tak żeby właściciele jeszcze coś na tym zarobili. Wieluń jest małym miastem i nie ma co się dziwić, że Ikea, Zara czy inne KFC nie są zainteresowane otwieraniem lokali w takim miejscu. Sklepy które póki co mają tam być jak dla mnie pasują. Pewnie będzie jeszcze jakiś Cropp, House czy inne tanie C&A. A to chyba nawet jeszcze nie połowa. Przed powstaniem Rynku Wieluńskiego też ludzie narzekali a i tak są tam długie kolejki (chociaż są też puste boksy). Jedyny duży minus to osobne wejście do każdego sklepu. A z osądzaniem reszty poczekam do otwarcia.
_________________
Chcialbym byc pewniakiem jak ty
Ale wole miec zlote serce
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2014-11-21, 16:19   

Taka to już uroda Polaków, jeszcze coś w budowie a już beee, a jak już powstanie to będzie najbardziej oblegane przez owych krzykaczy :roll:
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
darkness 
Przejeżdżał przez Wieluń
WIELUNIANIN



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Lut 2012
Posty: 75
Piwa: 3/1
Skąd: Stąd
Wysłany: 2014-11-21, 16:43   

Wln to specyficzne miasteczko !!! Tu od lat nie ma dobrej rozrywki dla " mlodych i starych " . No coz taki urok tego miejsca na mapie polski .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-11-21, 17:07   

darkness napisał/a:
Wln to specyficzne miasteczko !!!


a jakie to niby specyficzne. Takie samo jak setki innych małych miasteczek na mapie Polski.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pat44 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 471
Piwa: 42/24
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-11-21, 17:39   

Cytat:
Taka to już uroda Polaków, jeszcze coś w budowie a już beee, a jak już powstanie to będzie najbardziej oblegane przez owych krzykaczy
A co ty? Prorok? To prorokowanie i przekonanie o własnej wszechwiedzy już ci w krew weszło. Trochę skromności i pokory doradzam...Zresztą wolę być krzykaczem niż Jarząbkiem... Nie chodzi mi o jakieś tam "marki", bo odzież, to domena narcystycznych kobiet i tęczowych młodzieńców, a ja się na tym nie znam kompletnie. Chodzi o to, że blaszaki są paskudne- w sam raz do wyrzucenia na jakieś peryferie większego miasta, a nie do eksponowania 300 m od ratusza. I szkoda mi tych wyciętych drzew...
Cytat:
Pat44: to co chciałbyś widzieć w takim "parku"? Jakie sklepy czy restauracje/fastfoody? Tak żeby właściciele jeszcze coś na tym zarobili. Wieluń jest małym miastem i nie ma co się dziwić, że Ikea, Zara czy inne KFC nie są zainteresowane otwieraniem lokali w takim miejscu. Sklepy które póki co mają tam być jak dla mnie pasują. Pewnie będzie jeszcze jakiś Cropp, House czy inne tanie C&A.
To tanie C&A to dla mnie synonim luksusu. Tę markę jeszcze rozpoznaję. Nie za drogie i funkcjonalne. A Ikea? Przecież to producent barachła dla najuboższych (czyli dla mnie). Wszystko mi jedno co tam będzie! Zakupy to nie moje hobby. Ja zaopatruję się w Tęczy i na rynku. Po prostu uważam, że te kilka sklepików i kilka dodatkowych miejsc pracy nie jest warte tego terenu i wolałbym dalej widzieć tam drzewa i pokrzywy niż kilkadziesiąt miejsc parkingowych i kompleks blaszaków. To tylko moje zdanie i ironia zaprawiona poczuciem wyższości ze strony Miko005 brzmi kretyńsko. Od dekady rządzą nami różni spolegliwi chłopcy, których jedynym pomysłem na rozwój miasta są blaszaki, kostka bauma i parkingi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2014-11-21, 18:12   

Mnie cieszy każda taka nowo otwarta pierdoła w mieście, bo każde miejsce pracy jest na wagę złota. Nigdy nie postawię drzewa nad jakąś namiastkę godnego życia dla kogoś, dla kogo nawet najniższa krajowa będzie czymś nieocenionym.
Prawda jedynie jest taka, że faktycznie w Wieluniu nie ma nic dla młodych ludzi. Kino nieczynne od długiego czasu. Pozostają pizzerie i tyle.
Kiedyś były dyskoteki, młodzież miała co robić w weekendy, nie ma się co dziwić, że snują się po mieście bez celu i głupie pomysły miewają.
Dziesiątki aptek, kościołów, że pół Polski się z nas śmieje i nic poza tym.
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-11-21, 18:30   

edzia i odziu napisał/a:
Mnie cieszy każda taka nowo otwarta pierdoła w mieście, bo każde miejsce pracy jest na wagę złota. Nigdy nie postawię drzewa nad jakąś namiastkę godnego życia dla kogoś, dla kogo nawet najniższa krajowa będzie czymś nieocenionym.


Myślę że przeceniasz wpływ tego "centrum handlu" na rynek pracy. Powstaną miejsca pracy tutaj zlikwidują się gdzie indziej. Może wyjdzie odrobinę na plus, może nie.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2014-11-21, 18:34   

Jak dotąd otwierają sie w każdej części miasta nowe sklepy i nie zauważyłam by którykolwiek ze starych został zamknięty. Takie ploty chodziły przed otwarciem każdego marketu w Wieluniu, również Rynku Regionalnego i jakoś wszystko nadal prosperuje.
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bAN 
Przyjeżdża na zakupy


Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 438
Piwa: 19/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-11-21, 18:56   

edzia i odziu napisał/a:
Jak dotąd otwierają sie w każdej części miasta nowe sklepy i nie zauważyłam by którykolwiek ze starych został zamknięty. Takie ploty chodziły przed otwarciem każdego marketu w Wieluniu, również Rynku Regionalnego i jakoś wszystko nadal prosperuje.


przecie one powstają właśnie w miejscu starych. Tylko właściciele sie co chwile zmieniają, ale za to asortyment pozostaje niezmieniony :wink: Nie pisz że wszystko prosperuje tak jak przed otwarciem marketów bo albo nie pamiętasz jak było parenascie lat temu albo nie chcesz pamiętać.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2014-11-21, 19:41   

Ach paręnaście lat temu pamiętam. Chyba najbardziej stratnym sklepem jest Swing przed dworcem, kiedyś oblegany, teraz ma konkurencję. Nie daje rady, mimo że chyba jako jedyny jest całodobowy.
Wiesz, gorzej by było gdyby w miejsce jednego, nie otwierał się drugi a tak mamy ciągłość, ktoś stracił, następny zyskał, normalna kolej rzeczy i markety żadne tego nie zmienią, tak już jest, wszędzie.
Większość ludzi ma swoje stałe miejsca gdzie robią zakupy i to się nie zmienia. Do nowych zaglądają z ciekawości, albo czasem.
Ja pod nosem mam Intermarche a idę do Kauflanda albo w centrum, gdzie kupię wszystko i zapłacę mniej. W Intermarche jest bardzo drogo i żaden wybór. Na warzywach co się da rozkładają do koszy, bo nie maja towaru.
Druga rzecz to taka, że czasem ludzie otwierają sklepy a nie przemyśleli wcześniej czy jest sens. Potem się dziwić ze Kowalska zamyka sklep, bo okazało się, ze takich i z tym samym asortymentem na ulicy jest 20. I nie jest to wina marketu, tylko głupiego pomysłu.
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2014-11-21, 19:53   

Pat44 napisał/a:
Cytat:
Taka to już uroda Polaków,
(...) krzykaczy

A co ty? Prorok?

Pewnie nie :razz:
Ale za to Ty, idealnie wpisujesz się w tego urokliwego krzykacza, który jak żaden inny z premedytacją sra we wspólne gniazdo :roll:
I takie małe pytanko do Ciebie Pat44, możesz odpowiedzieć na nie tutaj na forum, albo sobie przed lustrem ;)
- Czy jest coś, co Ci się w naszym Wieluniu podoba?

PS Celowo napisałem "w naszym", w odniesieniu do wspólnego gniazda.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pat44 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 471
Piwa: 42/24
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-11-21, 20:14   

Cytat:
Dziesiątki aptek, kościołów, że pół Polski się z nas śmieje i nic poza tym.
I marketów jeszcze...
Cytat:
Kiedyś były dyskoteki, młodzież miała co robić w weekendy, nie ma się co dziwić, że snują się po mieście bez celu i głupie pomysły miewają.
Tera "park handlowy" będą mieli i już nie będą się snuli bez celu...
Cytat:
Nigdy nie postawię drzewa nad jakąś namiastkę godnego życia dla kogoś, dla kogo nawet najniższa krajowa będzie czymś nieocenionym.
Pewnie! Nawet jak będziesz potrzebowała pomocy onkologa, czego ci absolutnie nie życzę, nie zmienisz zdania. Niektórzy wierzą w "wolny rynek", inni w "rozwój handlu", a ja w to, że 30% wzrost zachorowań na nowotwory w ostatnich pięciu latach spowodowany jest przez niszczenie przyrody i wpływ spalin samochodowych. Miasto pozbywa się działek w bezpośrednim sąsiedztwie centrum, żeby zabudować je blaszakami i uderzyć w handlarzy z rynku i tych, których stać na wynajem w centrum...A my się cieszymy, że będziemy mieć "wybór"... Że będzie można się przejść po "parku handlowym"... Że przybędzie miejsc parkingowych... Wolny Rynek!!!
Cytat:
Jak dotąd otwierają sie w każdej części miasta nowe sklepy i nie zauważyłam by którykolwiek ze starych został zamknięty.
A tym twierdzeniem to już pobiłaś rekord...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW