R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
KRUS- dyskusje różne
Autor Wiadomość
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-11-10, 00:25   

yampress napisał/a:
Jednocześnie jestem pełen nadziei , że PIS po tej porażce (poprzedniej kadencji i wielu innych) wyciągnął wnioski i się czegoś nauczy i teraz trochę inaczej będzie rządzić. Chociaż ten Macierewicz i ta ciągła błazenada zaczyna się nudzić. Kogo to obchodzi?
Obchodzi to żelazny elektorat PISu. I nieprzypadkowo jest ten temat wałkowany. Natomiast ciekawi mnie z kim ten PIS po ewentualnych wyborach stworzy koalicję, bo samodzielnie to raczej nie da rady rządzić. Pewnie z PSLem bo oni są sprzedajni jak (słowo wymoderowano) i za stołki oddadzą się każdemu. I tym sposobem nie dożyjemy chyba zmian w KRUS...
Taki mały OT.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2013-11-10, 01:28   

red napisał/a:
(...)Natomiast ciekawi mnie z kim ten PIS po ewentualnych wyborach stworzy koalicję, bo samodzielnie to raczej nie da rady rządzić. Pewnie z PSLem bo oni są sprzedajni jak (słowo wymoderowano) i za stołki oddadzą się każdemu. I tym sposobem nie dożyjemy chyba zmian w KRUS...
Taki mały OT.


Jakich zmian redzie ?
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-11-10, 01:37   

KRUS jest podany tylko jako przykład. A takich zmian chociażby jak urealnienie składki na ubezpieczenie rolników do realnej kwoty czyli zbliżenie do składek ZUS, wyłączenia z ubezpieczenia w KRUS osób, które nie zajmują się zawodowo rolnictwem itp.
Zresztą tak prawdę mówiąc nie widzę za bardzo powodu, dla którego ZUS i KRUS są oddzielnymi instytucjami.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-11-10, 10:18   

red napisał/a:
Obchodzi to żelazny elektorat PISu. I nieprzypadkowo jest ten temat wałkowany. Natomiast ciekawi mnie z kim ten PIS po ewentualnych wyborach stworzy koalicję, bo samodzielnie to raczej nie da rady rządzić. Pewnie z PSLem bo oni są sprzedajni jak (słowo wymoderowano) i za stołki oddadzą się każdemu. I tym sposobem nie dożyjemy chyba zmian w KRUS...
Taki mały OT.


Wszyscy są źli i walczą o stołki tylko Platforma "jest inna". A co zrobisz gdy PIS będzie miał większość w sejmie? Bo i taka sytuacja może nastąpić?

red napisał/a:
KRUS jest podany tylko jako przykład. A takich zmian chociażby jak urealnienie składki na ubezpieczenie rolników do realnej kwoty czyli zbliżenie do składek ZUS, wyłączenia z ubezpieczenia w KRUS osób, które nie zajmują się zawodowo rolnictwem itp.
Zresztą tak prawdę mówiąc nie widzę za bardzo powodu, dla którego ZUS i KRUS są oddzielnymi instytucjami.



Dziś z samego rolnictwa nie wyżyjesz. No chyba że posiadasz ze 100 hektarów albo więcej ( maszyny, ludzi do pracy itp...) Więc ile osób rzeczywiście będzie w KRUS? (czyt. zostanie w rolnictwie) Bo ja założe się, że te osoby porzucą rolnictwo i pójdą pracować i płacić ZUS. Ile osób posiada 100 hektarów i więcej w PL?

A z handlu i usług (no i podatku VAT) Polska długo nie pociągnie, kiedy przemysł cały usadzony. Tu trzeba otwierać zakłady, (modernizować nierentowne), dawać ludziom pracę, a nie tych ludzi tej pracy pozbawiać jeszcze. Czy polityka PO sprzyja takim rozwiązaniom? Co PO w tej sprawie zrobiło?

Przyjdą jeszcze czasy kiedy będziemy służyć Chińczykom. No bo EU już służymy.
W Chinach 30 lat temu założyli sobie znaczący wzrost gospodarczy. I osiągnęli to, a teraz raczej skłaniają się w kierunku jakości. Więc jak sądzisz co wkrótce będzie? Ano Bida ;) A PL gospodarka aktualnie jest taka słabiutka, że długo nie będzie się przeciwstawiać ekspansji gospodarki wschodnioazjatyckiej. Jakże potężnej i eksplorującej rynki całego świata. Ile krajów jest zapożyczonych u Chińczyków? Co w przypadku gdy przyjdzie spłacać te długi?
Dlaczego polski port odnowiono po to aby przyjmować wielkie kontenerowce z towarami?
Co nimi i skąd będzie przypływać?

To co zamiast wspomagać PL gospodarkę i dawać ludziom prace w PL to będziemy robić monety w GB? Bo się nie opłaca w PL? A czemu to się nie opłaca?
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
hiszpan
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-11-11, 11:26   

yampress napisał/a:
Wszyscy są źli i walczą o stołki tylko Platforma "jest inna". A co zrobisz gdy PIS będzie miał większość w sejmie? Bo i taka sytuacja może nastąpić?
A gdzie ja napisałem, że PO jest inne? Jest takie same jak reszta partii politycznych.
Co zrobie jak PIS będzie miał większość? Nic nie zrobie. Ale nie wierzę, żeby tak się stało :wink:

yampress napisał/a:
Dziś z samego rolnictwa nie wyżyjesz. No chyba że posiadasz ze 100 hektarów albo więcej ( maszyny, ludzi do pracy itp...) Więc ile osób rzeczywiście będzie w KRUS? (czyt. zostanie w rolnictwie) Bo ja założe się, że te osoby porzucą rolnictwo i pójdą pracować i płacić ZUS. Ile osób posiada 100 hektarów i więcej w PL?

A z handlu i usług (no i podatku VAT) Polska długo nie pociągnie, kiedy przemysł cały usadzony. Tu trzeba otwierać zakłady, (modernizować nierentowne), dawać ludziom pracę, a nie tych ludzi tej pracy pozbawiać jeszcze. Czy polityka PO sprzyja takim rozwiązaniom? Co PO w tej sprawie zrobiło?
Skoro wg Ciebie nie opłacają się gospodarstwa poniżej 100 ha, to po co takowe istnieją? Czyż nie powinno się dążyć do likwidacji rzeczy nierentownych na rzecz tych opłacalnych zamiast dokładać nieustannie pieniądze do tych nieopłacalnych?
To trochę tak jakbyś chciał zwiększać zatrudnienie w urzędach bez potrzeby, bo w ten sposób zmniejsza się bezrobocie :roll:


Robimy totalny OT.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-11-11, 12:02   

Takowe istnieja, bo osoby oprócz prowadzenia takiego gospodarstwa pracują jeszcze gdzieś poza nim. Albo ktoś z rodziny. Bo jak wsześniej napisane, że z samego gospodarstwa się dziś nie wyżyje. Przeczytaj zawsze post 3x , a 4x przeanalizuj.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-11-11, 16:45   

Moge przeczytac nawet 10 razy i przeanalizowac 20 razy, ale nie zmieni to faktu, ze istnieje razaca niesprawiedliwosc w wysokosci skladek na ubezpieczenia spoleczne rolnikow i pozostalego spoleczenstwa. Jak prowadzisz firme to nikogo nie interesuje czy zarabiasz miesiecznie 1000 zl czy 100 tys zl - i tak musisz zaplacic ok. 1000 zl skladki ZUS. Tymczasem rolnik placi miesiecznie ok. 110 zl. Widzisz roznice? Poza tym KRUSem jest objete mnostwo osob ktore nawet nie wiedza gdzie maja to swoje pole...
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Ferbik
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2013-11-11, 21:20   

red. Pół żartem, pół serio. Mam do sprzedania ziemię. Jeśli masz ochotę, to w każdej chwili możesz zostać bogatym rolnikiem z tymi wszystkimi wymienionymi przez Ciebie przywilejami ;) Będziesz mógł liczyć między innymi na grobowe chorobowe i podobną emeryturę. Jeszcze w roku 2010 średnia emerytura/renta rolnicza wynosiła około 70 proc. minimum socjalnego :!: :smile: Biorąc pod uwagę waloryzację świadczeń oraz podniesienie kwoty minimum socjalnego, obecnie procent ten nie uległ dużej zmianie.

Na kim więc chcesz oszczędzać ?

Sprawa jest bardziej złożona, niż mogłoby się wydawać. Musisz wiedzieć, że najbogatsi rolnicy sami deklarują, że chcą być traktowani jak przedsiębiorcy opłacający ZUS, i połączenie go z KRUSem niczego w tej kwestii nie zmieni.

Patrząc na Polską wieś, szczególnie tą na ścianie wschodniej, nie wydaje mi się, że obcinanie rolnikom jakichkolwiek przywilejów jest rzeczą dobrą.

red napisał/a:
Jak prowadzisz firme to nikogo nie interesuje czy zarabiasz miesiecznie 1000 zl czy 100 tys zl - i tak musisz zaplacic ok. 1000 zl skladki ZUS.


Czyste złodziejstwo. Aż dziw bierze, że ludzie Ci się jeszcze nie zbuntowali (sam ubezpieczam się w ZUS, jakby coś :wink: )

red napisał/a:
Poza tym KRUSem jest objete mnostwo osob ktore nawet nie wiedza gdzie maja to swoje pole...


I co z tego wynika ? Mniej więcej, ile znasz takich osób ? 1, 5, 10, 15 ?
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-11-11, 21:45   

hiszpan, mój problem polega na tym, że nie mam żadnej gwarancji, że moja emerytura z ZUS za 34 lata będzie choć o 1% większa niż ta opłacana w tej chwili w KRUS. I dlatego wolałbym opłacać KRUS. bo na emeryturę o której decyduje kilka osób w zaciszu gabinetów nie ma co liczyć - system zbankrutuje...

A co do chorobowego - w ZUS jest dobrowolne - spośród znanych mi przedsiębiorców niewielu ją opłaca, ale nie znalazłem żadnych danych ogólnopolskich na ten temat.

Znacznie większym problemem jest ubezpieczenie zdrowotne. Na dodatek wg mnie bardzo niesprawiedliwe - szczególnie dla osób spoza rolnictwa które z różnych przyczyn nie są ubezpieczone. Bo dlaczego rolnik i jego rodzina (i rodzina w zasadzie bez względu na to czy pracuje w tym rolnictwie czy nie) mają status ubezpieczonego zupełnie za darmo a bezrobotny który nie zarejestruje się w PUP takiego statusu nie ma?
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2013-11-11, 22:09   

ourson napisał/a:
hiszpan, mój problem polega na tym, że nie mam żadnej gwarancji, że moja emerytura z ZUS za 34 lata będzie choć o 1% większa niż ta opłacana w tej chwili w KRUS. I dlatego wolałbym opłacać KRUS. bo na emeryturę o której decyduje kilka osób w zaciszu gabinetów nie ma co liczyć - system zbankrutuje...


ourson, nikt Cię na siłę w ZUSie nie trzyma, przenieś się do KRUSu.

ourson napisał/a:
(...)Bo dlaczego rolnik i jego rodzina (i rodzina w zasadzie bez względu na to czy pracuje w tym rolnictwie czy nie) mają status ubezpieczonego zupełnie za darmo a bezrobotny który nie zarejestruje się w PUP takiego statusu nie ma?


W takim razie radziłbym mu się zarejestrować w PUP....
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-11-11, 22:34   

hiszpan napisał/a:
ourson, nikt Cię na siłę w ZUSie nie trzyma, przenieś się do KRUSu.


Trzyma mnie. Nie mam możliwości wyboru. Zresztą - moje zdanie powinno raczej brzmieć "wolałbym opłacać składki w takiej wysokości jak w KRUS i mieć w przyszłości takie świadczenie jak oferuje KRUS".

hiszpan napisał/a:
W takim razie radziłbym mu się zarejestrować w PUP....


Złota rada :lol: Chodziło mi raczej o zasadę - skoro jest ogromna grupa obywateli którym nadano uprawnienia bez spełniania żadnych dodatkowych warunków dlaczego innej grupie obywateli się tego odmawia. Tylko dlatego że nie urodzili się w rodzinie rolniczej.

a z PUP nie zawsze tak prosto - rejestrować się możesz tylko w miejscu zameldowania (w tej kwestii zdaje się nic się nie zmieniło). Znam jeden przypadek człowieka który nie chciał wracać do swojego miasteczka i po utracie pracy chciał szukać pracy we Wrocławiu. Niestety nie mógł mieć meldunku we Wrocławiu a na wycieczki po 300km do "swojego" PUP po prostu nie było go stać. Jakaś rada w tym przypadku?
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-11-12, 13:26   

hiszpan napisał/a:
Będziesz mógł liczyć między innymi na grobowe chorobowe i podobną emeryturę. Jeszcze w roku 2010 średnia emerytura/renta rolnicza wynosiła około 70 proc. minimum socjalnego :!: :smile: Biorąc pod uwagę waloryzację świadczeń oraz podniesienie kwoty minimum socjalnego, obecnie procent ten nie uległ dużej zmianie.
A jak sądzisz - jaka będzie emerytura osób pracujących na najniższą krajową albo przedsiębiorców, którzy odprowadzają ok. 1000 zł składek ZUS miesięcznie, czyli prawie 10 razy więcej aniżeli rolnicy?
hiszpan napisał/a:
Sprawa jest bardziej złożona, niż mogłoby się wydawać. Musisz wiedzieć, że najbogatsi rolnicy sami deklarują, że chcą być traktowani jak przedsiębiorcy opłacający ZUS, i połączenie go z KRUSem niczego w tej kwestii nie zmieni.
Zmieni - zmniejszy biurokrację.
hiszpan napisał/a:
I co z tego wynika ? Mniej więcej, ile znasz takich osób ? 1, 5, 10, 15 ?
Może takich które nie wiedzą gdzie mają pole jest niewiele, za to znam mnóstwo osób, które są ubezpieczone w KRUS a nie mają nic wspólnego z rolnictwem (i nigdy nie mieli).

Czy nadal nie widzisz dysproporcji w wysokości składek ZUS i KRUS? Dlaczego rolnik płaci o 10 tys zł rocznie mniej składek aniżeli przedsiębiorca? Mówisz o niższych emeryturach z KRUS - gdyby przedsiębiorca mógł odkładać sobie te 10 tys zł rocznie na jakimś zwykłym rachunku przez cały okres pracy, to po osiągnięciu wieku emerytalnego zapewne mógłby w ogóle zrezygnować z emerytury, bo byłoby go stać na całkiem dostatnie życie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2013-11-12, 23:11   

red napisał/a:
A jak sądzisz - jaka będzie emerytura osób pracujących na najniższą krajową albo przedsiębiorców, którzy odprowadzają ok. 1000 zł składek ZUS miesięcznie, czyli prawie 10 razy więcej aniżeli rolnicy?


Jaka ?

red napisał/a:
hiszpan napisał/a:
Musisz wiedzieć, że najbogatsi rolnicy sami deklarują, że chcą być traktowani jak przedsiębiorcy opłacający ZUS, i połączenie go z KRUSem niczego w tej kwestii nie zmieni.
Zmieni - zmniejszy biurokrację.


Na jakiej podstawie tak sądzisz ? :smile:

red napisał/a:
znam mnóstwo osób, które są ubezpieczone w KRUS a nie mają nic wspólnego z rolnictwem (i nigdy nie mieli).


Co to znaczy, nie mają/nie mieli nic wspólnego z rolnictwem ?

red napisał/a:
Czy nadal nie widzisz dysproporcji w wysokości składek ZUS i KRUS? Dlaczego rolnik płaci o 10 tys zł rocznie mniej składek aniżeli przedsiębiorca? Mówisz o niższych emeryturach z KRUS - gdyby przedsiębiorca mógł odkładać sobie te 10 tys zł rocznie na jakimś zwykłym rachunku przez cały okres pracy, to po osiągnięciu wieku emerytalnego zapewne mógłby w ogóle zrezygnować z emerytury, bo byłoby go stać na całkiem dostatnie życie.


Rozumiem Twoje rozgoryczenie. Sam ubezpieczam się w ZUSie. Nic nie zrobisz. Żyjemy w chorym kraju, zarządzanym przez nieodpowiednich ludzi. Nasze pokolenia raczej nie uświadczą normalności w tym państwie.

Jednak wiedz jedno. Najbiedniejszą warstwą społeczną byli, są, i jeszcze dość długo będą, rolnicy. Tutaj nie znajdziesz oszczędności. Co im zabierzesz, to oddasz później w świadczeniach socjalnych.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-11-13, 15:11   

hiszpan napisał/a:
red napisał/a:
A jak sądzisz - jaka będzie emerytura osób pracujących na najniższą krajową albo przedsiębiorców, którzy odprowadzają ok. 1000 zł składek ZUS miesięcznie, czyli prawie 10 razy więcej aniżeli rolnicy?


Jaka ?
Sęk w tym, że nie wiadomo do końca jaka będzie.Na pewno nie będzie 10 razy większa od rolniczej - tak jak składki są 10 razy większe.
hiszpan napisał/a:
Na jakiej podstawie tak sądzisz ? :smile:
Połączenie dwóch urzędów powinno wg mnie ograniczyć ilość urzędników. Oczywiście tylko w teorii.
hiszpan napisał/a:
Co to znaczy, nie mają/nie mieli nic wspólnego z rolnictwem ?
Tzn że nigdy pola nie uprawiali, nic nie hodowali, nie odróżniają kaczki od gęsi i żyta od pszenicy.
hiszpan napisał/a:
Jednak wiedz jedno. Najbiedniejszą warstwą społeczną byli, są, i jeszcze dość długo będą, rolnicy. Tutaj nie znajdziesz oszczędności. Co im zabierzesz, to oddasz później w świadczeniach socjalnych.
Ale to chyba nie jest powód żeby dotować KRUS z pieniędzy podatników. Nich biedny rolnik dostaje pomoc od państwa a bogaty niech płaci - tak samo jak w innych zawodach.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2013-11-13, 18:40   

red napisał/a:
hiszpan napisał/a:
Co to znaczy, nie mają/nie mieli nic wspólnego z rolnictwem ?
Tzn że nigdy pola nie uprawiali, nic nie hodowali, nie odróżniają kaczki od gęsi i żyta od pszenicy.


To nie znaczy, że ludzie Ci nie mają nic wspólnego z rolnictwem.

red napisał/a:
hiszpan napisał/a:
Jednak wiedz jedno. Najbiedniejszą warstwą społeczną byli, są, i jeszcze dość długo będą, rolnicy. Tutaj nie znajdziesz oszczędności. Co im zabierzesz, to oddasz później w świadczeniach socjalnych.
Ale to chyba nie jest powód żeby dotować KRUS z pieniędzy podatników. Nich biedny rolnik dostaje pomoc od państwa a bogaty niech płaci - tak samo jak w innych zawodach.


Dotować KRUS ? A czy wiesz, która instytucja kosztuje podatników więcej ? ZUS, czy KRUS (w przeliczeniu na każdego członka) ? Czy wiesz, do którego systemu Państwo dokłada większą sumę ? Może zamiast wychodzić z błędnego założenia, że jesteśmy okradani przez "KRUSowców" i wszystko co złe, to ich wina, powinniśmy zacząć walczyć o obniżenie składek w ZUSie ? Spójrz na tą kwestię pod tym kątem.

Nie chce mi się zagłębiać w temat, ale miałem kiedyś w ręku dokładny materiał, pokazujących dysproporcję w kosztach utrzymania tych dwóch mało popularnych w Polsce instytucji. Wnioski były pokazane w prosty i przejrzysty sposób. Ich wyniki były bardzo interesujące. Utrzymanie jednego członka KRUSu jest dwa razy mniejsze, niż członka ZUSu. Tzn. było dwa razy mniejsze. Nie wiem, jak jest obecnie. Ale nie wydaje mi się, żeby dysproporcje jakoś bardzo się różniły, tym bardziej na niekorzyść KRUSu.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW