R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
KRUS- dyskusje różne
Autor Wiadomość
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2013-11-14, 23:58   

red napisał/a:
(...)Ale czego tu nie rozumiesz? Nie uczą na studiach czytania ze zrozumieniem?


Spokojnie, szkoda nerwów. Jeszcze młody jesteś.

Niestety mnie nie uczyli na studiach czytania ze zrozumieniem. Jak widzę, w przeciwieństwie do Ciebie. Natomiast myślenie analityczne, wykształciłeś aż zanadto ;)

red napisał/a:
Małżeństwo posiada 2 ha pola, prowadzą wspólnie firmę ale jest zarejestrowana na męża a żona płaci 120 zł/m-c składki KRUS. Jest jeszcze wiele możliwości żeby osoby niezwiązane z rolnictwem opłacały składki w KRUS.


Wiesz co, przejdź się do placówki KRUS. Może akurat trafisz na kolejkę krótszą, niż od biurka do drzwi :wink: (ZUS stać na lepsze warunki ! ah) i wówczas po kilku godzinach będziesz mógł wysłuchać, na czym polega ubezpieczenie w KRUSie. Kto może się tam ubezpieczać oraz na jakich zasadach możesz prowadzić działalność pozarolniczą.

red napisał/a:
Zresztą nie chodzi tylko o to - chodzi o to, że rolnik płaci dużo mniejsze skłądki na ubezpieczenie społeczne aniżeli reszta społeczeństwa i za diabła nie rozumiem dzie tu jest sprawiedliwość.


Problemem dla Ciebie nie jest to, że ty płacisz dużo, lecz że rolnik płaci "mało". Cóż za wybitne rozumowanie..

red napisał/a:
Wiem jakie sa warunki opłacania KRUS i prowadzenia firmy.


Nie wiesz. Gdybyś wiedział, to byłbyś świadom, że aby pozostać w KRUS w chwili otwierania działalności gospodarczej, trzeba mieć minimum trzyletni staż ubezpieczeniowy i do tego należny podatek od dochodów z tej działalności nie może przekroczyć 3011 zł - ależ kokosy ! (stawka z 2012 roku). Jeśli prowadzący gospodarstwo zarobił więcej, automatycznie ma obowiązek ubezpieczyć się w ZUS.

Zastanawiam się, czym to Twoje kłamliwe rolnicze małżeństwo się zajmuje, aby nie przekroczyć tej kwoty. Hodowla kanarków ?

Ponawiam pytanie:
Jak według Ciebie powinna być obliczana podstawa wymiaru składki rolnika ?
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-11-15, 01:30   

hiszpan napisał/a:
Problemem dla Ciebie nie jest to, że ty płacisz dużo, lecz że rolnik płaci "mało". Cóż za wybitne rozumowanie..
No właśnie - a twoje rozumowanie jest takie - nieważne ile płacą inni, ważne że ja płacę mało. A ja widze problem szerzej - jako system naczyń połączonych. Bo m.in. dlatego, że rolnicy płacą mało, to spora część społeczeństwa musi płacić dużo. Oczywiście dla ciebie nie jest to problem - wszak biedny rolnik powinien płacić mało. Ale biedny przedsiębiorca nie ma wyboru - musi płacić dużo. To jest moralność Kalego.
Byc może ja mógłbym płacić mniej wtedy, gdyby rolnicy płacili więcej.

hiszpan napisał/a:
Nie wiesz. Gdybyś wiedział, to byłbyś świadom, że aby pozostać w KRUS w chwili otwierania działalności gospodarczej, trzeba mieć minimum trzyletni staż ubezpieczeniowy i do tego należny podatek od dochodów z tej działalności nie może przekroczyć 3011 zł - ależ kokosy ! (stawka z 2012 roku). Jeśli prowadzący gospodarstwo zarobił więcej, automatycznie ma obowiązek ubezpieczyć się w ZUS.

Zastanawiam się, czym to Twoje kłamliwe rolnicze małżeństwo się zajmuje, aby nie przekroczyć tej kwoty. Hodowla kanarków ?
Doskonale wiem jak wygląda podleganie pod ubezpieczenie rolnicze. Wiem to lepiej niż ci się wydaje.
Proste rozwiązanie - firma jest zarejestrowana na jednego z małżonków i to on uzyskuje dochód. Drugi małżonek formalnie nie ma dochodu, podlega pod KRUS. Proste jak konstrukcja cepa.
Ale widzę, że ty nie dostrzegasz sedna sprawy. Bo ja nie mówię tylko o niewielkim odsetku osób, które podlegają pod KRUS nie żyjąc z rolnictwa. Mówię o całej masie rolników, którzy płacą niskie składki bez względu na dochody. Składki wielokrotnie niższe aniżeli reszta społeczeństwa. Czy ty naprawdę tego nie widzisz? Czy też nie chcesz widzieć?
hiszpan napisał/a:
Ponawiam pytanie:
Jak według Ciebie powinna być obliczana podstawa wymiaru składki rolnika ?
Przecież ci napisałem - jeśli o mnie chodzi to może wynosić tyle samo co dla osób prowadzących działalność gospodarczą czyli około 1000 zł. Przedsiębiorcy tyle płacą - bez względu na uzyskiwane dochody.
Ewentualnie można zróżnicować składkę w zależności od wielkości gospodarstwa jak to chyba jest teraz, ale składki te powinny być zblizone do składek pozostałych grup społecznych (już nie będę pisał że muszą być wyższe żebyś mi nie powtarzał, że chcę podnieść składki KRUS - jak dla mnie to moga zostać na tym samym poziomie - pod warunkiem obniżenia do podobnego poziomu składek ZUS).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
mike 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 407
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-11-15, 09:28   

Wyjście jest jedno KRUS=rolnik i tylko uprawa ziemi, żadnych innych biznesów. Chesz otworzyć sklep, usługi, cokolwiek nie związanego z rolnictwem zapierdzielaj na ZUS wtedy będzie jakaś względna sprawiedliwość. A tak mamy święte krowy: pseudo rolnicy, mundurowi, górnicy cała strefa budżetowa (nagrody, trzynastki, wczesne emerytury etc.) wszystko to spuścizna PRL na którą musi łożyć reszta społeczeństwa.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-11-15, 10:21   

Wydaje się że najrozsądniejszym sposobem na rozwiązanie tego problemu byłaby całkowita reforma systemu - np wg systemu kanadyjskiego który postulował całkiem niedawno Waldemar Pawlak. Niech wszyscy płacą minimalne składki (równe) a potem mają minimalne emerytury (równe). Na wyznaczony dzień należałoby ustalić salda poszczególnych ludzi w ZUS i z tego wypłacać ewentualne dodatki - taki "2 filar" dla tych którzy już oddali haracz. Ale każdy nowowchodzący do systemu już tylko wg tego minimum...
Taki system postulowany był już 20 lat temu - i gdyby wtedy go wprowadzono to teraz bylibyśmy już w połowie reformy... Wtedy były też pieniądze z prywatyzacji które mogłyby zasilać fundusz do wypłaty zobowiązań dla osób które odkładały w ZUS. Ale to juz musztarda po obiedzie. Teraz najprawdopodobniej należałoby wprowadzić jakiś przejściowy podatek (może być dodatkowy VAT, resztki wplywów z prywatyzacji czy cokolwiek) z którego wypłacanoby świadczenia dla emerytów i rencistów.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW