R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Ozzy - bestialsko zamordowany Golden Retriever
Autor Wiadomość
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2006-09-01, 04:24   

Miko dokładnie o to mi chodziło...
Właściciele piesków kupują pedigripale czy inne wiskasy za grube pieniądze podczas gdy np sąsiad nie ma czym dzieci nakarmić. I nie piszcie że tak nie jest.
 
   
Ryfka
[Usunięty]

Wysłany: 2006-09-01, 07:48   

miko 005 napisał/a:
rozwiążmy problem ludzkiej niedoli a dopiero potem możemy pozwolić sobie na naprawę świata zwierząt.

absolutnie się z tym nie zgadzam! Po co takie rozgraniczenie tych dwóch światów, przecież zwierzęta to nasi mniejsi bracia i sposób ich traktowania jest dla mnie świadectwem jakim jest się człowiekiem. Poza tym jest wiele organizacji, akcji, zajmujących się niesieniem pomocy ludziom.
Każdy z nas jest inny - jeden realizuje się niosąc pomoc ludziom, inny - pomagając zwierzętom. A jak czytam takie posty jakie napisała MałGośka, Magduś, to nabieram jeszcze większej wiary w ludzi.
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2006-09-01, 09:25   

Powiem to najspokojniej jak potrafię;
- Nie wmawiajcie mi że wszelaka zwierzyna to dla mnie wróg, bo tak nie jest, zapewniam Was. I naprawdę żal mi tej psiny, i potępiam wyczyn tej dziewczyny jak i każdego kto w tak bestialski sposób obchodzi się z pozostałymi zwierzątkami.

Mnie i greggowi, chodziło o aspekt finansowy tej sprawy. Ten pies już nie żyje, podkreślam słowo pies. A sekcja zwłok ( nie jestem pewny czy do zwierzęcia pasuje słowo, zwłoki ), jakieś dochodzenia, potem rozprawy sądowe i na koniec, dziewczyna dostanie wyrok jednego roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata. To wszystko to koszty i to olbrzymie.

Zapłacimy za to My, z naszych podatków. Pieniądze, które mogły by pomóc ludziom pójdą na rzecz zdechłego psa, przepraszam zakatowanego.

Wróćmy do słowa pies.

Na tym forum, jest temat „Informacje” chcę odesłać wszystkich do podtematu „Pomóżmy Hubertowi” .

Tam biedny sześcioletni, chłopczyk walczy o najwyższą stawkę, o życie.
Jego zrozpaczeni rodzice na wszelkie sposoby próbują zdobyć potrzebne pieniądze na danie temu dziecku nadziei.

I co ma myśleć matka, czy ojciec tego chłopczyka czytając wątek Ozzy'ego .
Im potrzeba najmniejszej złotówki, żeby ratować swoje dziecko, a tu duża kasa idzie na… psa, psa który już zdechł notabene. Pieniądze, które wypłynęły także z kieszeni rodziców Huberta, poprzez płacone podatki.

Zapytajcie o zdanie rodziców Hubercika co myślą na ten temat.
Wtedy też powiecie że nie mają serca, bo to taki biedny piesek przecież?

I oto właśnie chodziło mi w tłumaczeniu zagadnienia, najpierw ludzie i ich problemy, a potem pieski.

Dalsze roztrząsanie sprawy to już tylko czysta polemika, według mnie oczywiście.

Dlatego już podziękuję.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Magduś 
Przyjeżdża na zakupy
Miss Forum 2007


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 07 Mar 2006
Posty: 464
Skąd: prawie Wieluń
Wysłany: 2006-09-01, 09:47   

Dokładnie Ryfka, po co takie rozgraniczenie na dwa światy?
Ja uważam, że szlachetny człowiek nie ogląda się tylko na przedstawicieli własnego gatunku, ale też na innych. W końcu nie tylko człowiek stąpa po tej planecie, prawda? Dlaczego zapominacie jak wiele dają nam zwierzęta (psy, konie itp.)?

miko 005 napisał/a:
można teraz dostać większy wyrok za zabicie psa, jak za zamordowanie człowieka

W Ameryce gdy tylko policja widzi, że zwierzęta są załóżmy przetrzymywane w złych warunkach, od razu skuwa delikwenta w kajdanki i idzie do więzienia.
Polska - jak w wielu kwestiach - jest zacofana i u nas (jak napisała Małgosia wcześniej) często psa traktuje się jak przedmiot.
Nagłośnienie tej sprawy ma za zadanie, aby Agnieszka, która zabiła tego psa z niezwykłą okrutnością, poniosła odpowiednią karę.



EDIT:
miko 005, uczepiłeś się sprawy finansowej. Ok, ale w tym momencie można to porównać do wielu rzeczy. Wyobraź sobie, że Polska wydaje miliardy złotych na utrzymanie alkoholików. Całkiem bez sensu.

Aha, byłeś za wybudowaniem pomnika papieża w Wieluniu? Patrz, a te 240 tys. zł mogły być wykorzystane na operację dla Huberta.


Z mojej strony to wszystko.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-09-01, 10:13   

Ech... Jestem gdzieś między młotem a kowadłem ;-)

Pies to pies. To prawda. Ale należy mu się szacunek jak każdemu innemu zwierzęciu . Potępiam to co zrobiła ta dziewczyna - bo skoro wet uznal ze zwierzaka nie mozna dalej leczyc to wystarczylo go uspic. Koszt niewielki a pies by nie cierpial.

Jednak nie moge zgodzic sie do konca z argumentacja finansowa miko 005, bo nie można do końca tego tak rozgraniczać. Idąc dalej Twoją argumentacją to można dojść do tego że nie mogę sobie kupić nowego telewizora, aparatu czy samochodu, a nawet lepszej wedliny w slklepie, bo moj sasiad, czy inny czlowiek gloduje i moglbym te pieniadze przeznaczyc na pomoc jemu. Paranoja.

Blizszy jest mi juz argument o poswiecaniu pieniedzy podatnikow na sciganie Agnieszki i sprawcow tego zdarzenia. No coz - takie mamy prawo. Ale musze przyznać, że znam wiele bardziej niepotrzebnych wydatków Państwa niż akurat ta sprawa.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Blink
[Usunięty]

Wysłany: 2006-09-01, 10:35   

miko 005 napisał/a:

Zapłacimy za to My, z naszych podatków. Pieniądze, które mogły by pomóc ludziom pójdą na rzecz zdechłego psa, przepraszam zakatowanego.


Po pierwsze, nie martwcie sie tak o pieniadze, bo nie pochodza one z Waszych kieszeni, cala pomoc dla tego psa jak jeszcze zyl, byla finansowana z kieszeni uczestnikow forum Dogomanii, tak samo zreszta dzieje sie teraz po jego ŚMIERCI. Wszelkie koszty pokrywane są z dobrowolnych datkow ludzi ktorzy kochaja zwierzeta i nie jest im obcy ich los.

Po drugie, przestępstwo to przestepstwo nie wazne czy dotyczy, rzeczy, zwierzecia czy czlowieka i powinna zostac za nie wymierzona KARA!

Po trzecie, moim zdaniem ludzie ktorzy mysla tak jak Wy "po co sprawa przeciez to tylko pies - bydle" sa bardzo krotkowzroczni. Jezeli w ludziach od dziecinstwa nie bedzie wykształcana empatia, szacunek dla tego co zyje, rownie łatwo taka osoba pozniej moze nie miec tego szacunku i poszanowania, w zyciu doroslym, dla ludzi.

Widze, ze bardzo Was boli to, ze ludzie dają pieniadze na zwierzeta i ze, dbaja o swoje psy, koty. Po pierwsze, drodzy Panowie, moze nie zagladajcie innym do kieszeni i nie patrzcie na co wydaja swoje pieniadze, to w koncu ich prywatna sprawa. Po drugie, jestem przekonany ze, czesciej taka osoba, ktora nie zawacha sie pomoc zwierzeciu tak samo reaguje w przypadku kiedy dzieje sie krzywda choremu dziecku, czy doroslemu i rownie chetnie siega do swojej kieszeni, sięga zreszta o wiele chetniej niz tacy krzykacze ktorzy to krzycza ze, "tyle zła sie dzieje w kraju ludziom a fanaberie ze zwierzetami urzadzaja".
Dodatkowo dochodzi kwestia odpowiedzialnosci, uwazam ze jestem odpowiedzialny za to co oswoilem, czyli jezeli moj pies cierpi powinienem mu pomoc, leczyc a nie lopata w łeb?!? Nieprawdaz?
Wychodze w swoim zyciu z zalozenia ze powinnismy kierowac sie zasadami praw moralnych i praw zapisanych w kodeksie. Jezeli ktos popelnia przestepstwo nalezy mu sie za to kara, przewidziana w kodeksie i wspolmierna do popelnionego czynu. Ale jak widze Panowie woleli by zeby prawo dzialalo wybiorczo.

Reasumujac
Panowie nikt Wam nie zabrania pomagac chorym dzieciom, tak samo wiec Wy, nie zabraniajcie innym pomagac i angazowac swoj czas i pieniadze dla zwierzat. Pomyslcie rowniez o tym ze organizacji rzadowych, poza rzadowych pomagajacych ludzoim jest znacznie wiecej niz ludzi ktorzy chca rowniez pomagac zwierzetom i bronic ich praw.
Mowicie tez ze państwowe pieniadze sa marnowane na zwierzeta, moim zdaniem to nie marnotrawstw. Marnotrastwo to, nowe limuzyny, stanowiska, telefony komorkowe dla rzadu, kawa za grube tys. zl sciagana specjalnie z zagranicy itp.
Ostatnio zmieniony przez Blink 2006-09-01, 11:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
   
Malinka 
WIELUNIAK
GrzEczNa DZieWczYnKa



Pomogła: 3 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 28 Sty 2006
Posty: 2245
Skąd: Zgierz -> Łódź
Wysłany: 2006-09-01, 10:46   

Nic dodać nic ująć... :!:
_________________
,,Ludzie nigdy nie wiedzą, że są szczęśliwi, wiedzą tylko, kiedy byli szczęśliwi..."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-09-01, 10:48   

Brawo Blink. Czekałem na Twojego posta.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2006-09-02, 00:11   

Odnoszę nieodparte wrażenie, że za chwilę będziecie chcieli żebym przeprosił za to, że ja oddycham a psiak zdechł.

Ech, Ludkowie…. .

Zrobiono z niego (Ozzy'ego), męczennika. Jakby on pierwszy i ostatni zginą w ten okrutny sposób.

Sprowadza się tu nawet do wspólnego mianownika, psa Ozzy'ego i osobę Papieża Polaka. Ale ja oczywiście nie mówię że to jest chore, skoro pozwala na to sumienie i wyznanie, to wolny kraj.

Ja nikomu nie zabraniam dawania jakichkolwiek pieniędzy czy udzielania innej pomocy dla tych zwierząt. A już na pewno nic mnie z tego tytułu nie boli. (Błędna diagnoza na odległość, Kaszpirowski był jednak tylko jeden).


Całe to zamieszanie wokół psa i tak nikomu nic nie przyniesie
Za chwilę ktoś zmieni temat, życie potoczy się dalej i tyle będziemy pamiętać o Ozzy`m

Nie ma się co łudzić, brzydal co zabił psa siedzieć pewnie też nie pójdzie.


A tak gwoli ścisłości, ja naprawdę lubię wszelakie zwierzątka, jednak u mnie ich miejsce będzie zawsze o krok za człowiekiem.

Ale to chyba nie jest przejaw choroby, co? ;)
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Blink
[Usunięty]

Wysłany: 2006-09-02, 05:27   

miko 005 napisał/a:


A tak gwoli ścisłości, ja naprawdę lubię wszelakie zwierzątka, jednak u mnie ich miejsce będzie zawsze o krok za człowiekiem.


I na tym wlasnie polega roznica, moim zdaniem miejsce psa jest nie krok za mna, tylko przy moim boku.
 
   
Malinka 
WIELUNIAK
GrzEczNa DZieWczYnKa



Pomogła: 3 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 28 Sty 2006
Posty: 2245
Skąd: Zgierz -> Łódź
Wysłany: 2006-09-02, 12:43   

Blink napisał/a:
I na tym wlasnie polega roznica, moim zdaniem miejsce psa jest nie krok za mna, tylko przy moim boku.

Ja mam podobne zdanie ... u mnie pies w domu (nawet 2 ) są traktowane jak członkowie rodziny i bym nigdy w życiu nie pozwoliła aby coś sie im stało... a są to jużstaruszki 14 i 11 lat (suczki) :D
_________________
,,Ludzie nigdy nie wiedzą, że są szczęśliwi, wiedzą tylko, kiedy byli szczęśliwi..."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW