R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Parkowanie na ul.Nadodrzańskiej
Autor Wiadomość
dawid 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
się gra, się ma


Pomógł: 14 razy
Wiek: 44
Dołączył: 27 Sie 2006
Posty: 1173
Piwa: 14/19
Skąd: znienacka
Wysłany: 2013-11-24, 17:58   Parkowanie na ul.Nadodrzańskiej

Czy ktoś może mi podać rzetelny powód, dlaczego nie można parkować na chodnikach przy ul. Nadodrzańskiej, pozostawiając oczywiście miejsce dla pieszych? Dzisiaj jeden z moich znajomych powiedział mi, że podczas zeszłotygodniowej imprezy na hali ( spartakiada przedszkolaków) nasza "policja", zostawiła za wycieraczkami samochodów zaparkowanych na tej ulicy ponad 30 mandatów, opiewających na 100zł i 2 pkt karne?Jeżeli to prawda, to gratulacje! Łatwa zdobycz? Ja rozumię, prawo, ble, ble, ble, ale przy imprezach masowych, nie ma opcji, żeby parking przy hali pomieścil wszystkie samochody (hala przystosowana dla ok 550 osób, a miejsc parkingowych ok 50 samochodów). Czy nie można ustawić tam znaku "zakaz parkowania od pn-pt"? Czy tak bardzo samochody zaparkowane ok. 3-4 godzin w weekendy podczas imprez masowych rozgrywanych na hali, aż tak bardzo przeszkadzają? Ż.E.N.U.A Najlepiej pójść na łatwiznę. To tylko przykład, był również taki przypadek w czasie, kiedy Siatkarz Wieluń grał w Plus Lidze. Czy nasze władze nie dostrzegają tego problemu? Może warto podczas imprez masowych wprowadzić jakieś opłaty za parking, które oczywiście zasilą budżet miasta, a nie budżet krajowy, który wszyscy wiemy, jak jest spożytkowany? Panowie WSTYD
_________________
Potrzebujesz DSL-a, Neostradę? Call me 502-408-902
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Spooky 
Wieluniaczek



Pomógł: 18 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 1578
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-11-24, 19:06   

Czy to taki problem, żeby widząc znaki "zakaz zatrzymywania się i postoju" na ul. Nadodrzańskiej, zostawić samochód na wielkim parkingu przy marketach Carrefour i Sedal i przejść się ten kawałek na piechotę? Czy naprawdę trzeba w każde miejsce podjechać samochodem prawie pod same drzwi, parkować w miejscu gdzie jest zakaz zatrzymywania i postoju, a potem dziwić się, że za wycieraczką jest mandat? Ż.E.N.U.A.
_________________
I'd agree with you, but then we'd both be wrong
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
dawid 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
się gra, się ma


Pomógł: 14 razy
Wiek: 44
Dołączył: 27 Sie 2006
Posty: 1173
Piwa: 14/19
Skąd: znienacka
Wysłany: 2013-11-24, 19:51   

Spooky, napisz mi proszę, dlaczego po obydwu stronach Nadodrzańskiej jest zakaz parkowania, a np. na ul. Krakowskie Przedmieście nie ma takiego zakazu? Popatrz obiektywnie na ruch, na obydwu ulicach i podaj mi mega argument, takich przepisów-zakazów? Piszę i postuluje o pozwoleniu na parkowanie na "Odrze" tylko w weekendy?
Czy zaparkowanie na "rogu" Nadodrzańskiej z 18-go stycznia to podjazd pod same drzwi? Nie ściemniaj i nie generalizuj. Głupi jest ten przepis dotyczący postoju i tyle. Na ul.Sw. Barbary jest zakaz parkowania w dni targowe i to jestem w stanie zrozumieć, ale np. zakaz parkowania przy Nadodrzańskiej w niedzielę o 8.00 uważam za absurd i bzdurę
_________________
Potrzebujesz DSL-a, Neostradę? Call me 502-408-902
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Spooky 
Wieluniaczek



Pomógł: 18 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 1578
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-11-24, 21:01   

Kto mądry zostawia samochód na rogu Nadodrzańskiej i 18 stycznia, gdzie jest to niezgodne z prawem, a tuż obok (10 - 20 metrów) jest parking przy Biedronce i drugi przy Carrefourze? Dla mnie to wprost niepojęte.

Przepis to przepis! Każdy uczestnik ruchu drogowego ma obowiązek go przestrzegać, niezależnie od tego, co sądzi o jego zasadności. Ktoś inny może powiedzieć, że dla niego ograniczenie prędkości do 50km/h w terenie zabudowanym to głupi przepis i jechać 80km/h. Czy taka osoba również nie powinna zostać ukarana? Wszak nie przestrzegała przepisu, gdyż według niej jest on głupi - podobnie jak w opisywanej przez Ciebie sytuacji.

Co do zasadności samego zakazu. Przede wszystkim nie nam rozstrzygać, które przepisy są "mądre", a które "głupie". Nie mogę też uzasadnić Ci jednoznacznie, dlaczego wprowadzone są takie przepisy, a nie inne - nie jestem inżynierem ruchu drogowego i z pokorą przyjmuję do wiadomości, że o ustanowieniu zakazów zatrzymywania się i postoju decydują osoby bardziej wykwalifikowane w tym zakresie ode mnie. Niemniej postaram się zrozumieć tok ich rozumowania.

Porównałeś dwie zupełnie różne ulice, szeroką Krakowskie Przedmieście i wąską Nadodrzańską. Na Krakowskim Przedmieściu można parkować tylko po wschodniej stronie jezdni. Ze względu na szerokość jezdni nie stwarza to żadnego utrudnienia dla poruszających się tam pojazdów. Inna sytuacja występuje na ul. Nadodrzańskiej, gdzie samochody zaparkowane na jezdni utrudniają płynne przemieszczanie się pojazdów po tej ulicy, zaś pozostawione na chodniku - blokują ruch pieszych. Być może właśnie to było czynnikiem decydującym o ustanowieniu zakazu zatrzymywania się i postoju na ul. Nadodrzańskiej.

Krótko podsumowując: osoba, która uważa, że któryś konkretny przepis jest bezzasadny, może wnioskować o jego zmianę u osób lub instytucji decyzyjnych. Dopóki jednak przepis jest w mocy, każdy jest zobowiązany przestrzegać go lub liczyć się z możliwością poniesienia konsekwencji za jego nieprzestrzeganie.
_________________
I'd agree with you, but then we'd both be wrong
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
dawid 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
się gra, się ma


Pomógł: 14 razy
Wiek: 44
Dołączył: 27 Sie 2006
Posty: 1173
Piwa: 14/19
Skąd: znienacka
Wysłany: 2013-11-24, 21:43   

Spooky, Twoje podejście jest typowo "urzędnicze" i szanuję to. Natomiast zasadność zakazu parkowania samochodów po obydwu stronach ul.Nadodrzańskiej jest dla mnie debilna. Ten temat ma na celu nie tyle pokazanie "nadgorliwości" policji, co bezmyślnego zakazu parkowania na w/w ulicy.

Spooky napisał/a:
tuż obok (10 - 20 metrów) jest parking przy Biedronce i drugi przy Carrefourze? Dla mnie to wprost niepojęte.


W/g zasad, te parkingi są wyłącznie dla klientów tych sklepów.

Spooky napisał/a:
po tej ulicy, zaś pozostawione na chodniku - blokują ruch pieszych


Proponuję Ci przejść sie po uliczkach wieluńskich osiedli. Ciekawe, dlaczego tam Policja nie rozdaje mandatów?
_________________
Potrzebujesz DSL-a, Neostradę? Call me 502-408-902
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2013-11-24, 22:12   

dawid napisał/a:
Proponuję Ci przejść sie po uliczkach wieluńskich osiedli. Ciekawe, dlaczego tam Policja nie rozdaje mandatów?

Szczególnie przed blokiem 17 i 15 na Sadach... Policja wlepia mandaty wszystkim tylko nie tym, którzy tam parkują. Niestety, ale nie ma innej opcji, żeby zaparkować w tamtych okolicach.
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Spooky 
Wieluniaczek



Pomógł: 18 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 1578
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-11-24, 22:22   

Ja nie podjąłem się własnej oceny zasadności ustanowienia zakazu zatrzymywania się i postoju na ul. Nadodrzańskiej, domyślałem się tylko możliwych powodów jego wprowadzenia. Być może jest możliwość wprowadzenia jakichś zmian w organizacji ruchu na tej ulicy, ale myślę że w tej sprawie najlepiej skontaktować się z zarządcą drogi. Decyzję o ewentualnych zmianach z pewnością powinny podjąć osoby kompetentne, a nie my, zwykli użytkownicy dróg.

Co do parkingów - z tego co pamiętam, przy wjeździe na parking Biedronki nie ma żadnych informacji o tym, że jest to parking przeznaczony wyłącznie dla klientów sklepu. A już na pewno nic nie stoi na przeszkodzie, aby zaparkować samochód na dużym parkingu pomiędzy Carrefourem, a Sedalem. W dodatku tam zawsze są wolne miejsca.

W kwestii parkowania na uliczkach wieluńskich osiedli masz rację i szkoda, że policja nie jest tam tak aktywna. Czasami naprawdę denerwuje mnie bezmyślność niektórych kierowców, którzy niewłaściwym parkowaniem mocno utrudniają życie innym ludziom.
_________________
I'd agree with you, but then we'd both be wrong
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
dijack 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 26 Sty 2011
Posty: 19
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-11-24, 22:31   

Jest znak zakazu parkowania więc nie widzę gdzie jest problem?
Nie ważne kto, gdzie i w co gra jest znak i należy go przestrzegać i przyjąć na klatę ewentualne kary za niepodporządkowanie się znakom...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Marta 
WIELUNIAK



Pomogła: 40 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Lip 2005
Posty: 2807
Piwa: 5/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-11-24, 23:10   

dawid napisał/a:
Spooky, napisz mi proszę, dlaczego po obydwu stronach Nadodrzańskiej jest zakaz parkowania


Być może dlatego, że w przypadku np. wywiadówek, czy swego czasu meczy siatkarza, gdzie nie raz były auta zaparkowane po obu stronach ulicy nie dało się przejechać w żadną stronę ;) Wtedy była wzywana policja, niepotrzebne nerwy wszystkich, podejrzewam że stąd ten zakaz.
 Autor postu otrzymał 2 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 2 piw(a):
kitor, MB
dawid 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
się gra, się ma


Pomógł: 14 razy
Wiek: 44
Dołączył: 27 Sie 2006
Posty: 1173
Piwa: 14/19
Skąd: znienacka
Wysłany: 2013-11-25, 07:57   

Marta napisał/a:
gdzie nie raz były auta zaparkowane po obu stronach ulicy nie dało się przejechać w żadną stronę


Trudno mi sobie wyobrazić, jak trzeba zaparkować, z jednej i drugiej strony chodnika, aby nie był mozliwy przejazd w żadną stronę?
Reasumując, może należy ten zakaz zostawić tylko po jednej stronie, a po drugiej dać mozliwość parkowania? Zawsze to dodatkowe 20-30 miejsc.
_________________
Potrzebujesz DSL-a, Neostradę? Call me 502-408-902
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Marta 
WIELUNIAK



Pomogła: 40 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Lip 2005
Posty: 2807
Piwa: 5/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-11-26, 09:58   

dawid napisał/a:
Trudno mi sobie wyobrazić, jak trzeba zaparkować, z jednej i drugiej strony chodnika, aby nie był mozliwy przejazd w żadną stronę?


Uwierz mi, że wiem co mówię ;) Nie wszyscy są mistrzami parkowania, wszyscy dobrze o tym wiemy, nawet z tego działu ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
dawid 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
się gra, się ma


Pomógł: 14 razy
Wiek: 44
Dołączył: 27 Sie 2006
Posty: 1173
Piwa: 14/19
Skąd: znienacka
Wysłany: 2014-02-01, 12:36   

Troszkę odświeżę temat. Chciałem zapytać, gdzie dzisiaj jest nasza nadgorliwa policja i dlaczego nie wlepia mandatów kierowcom, którzy przyjechali obejrzeć wystawę drobiu i królików? Czyżby dostali przykaz, że dzisiaj mają omijać ul.Nadodrzańską?
_________________
Potrzebujesz DSL-a, Neostradę? Call me 502-408-902
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
bAN 
Przyjeżdża na zakupy


Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 438
Piwa: 19/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-02-01, 16:16   

a czy czasem jak to ma miejsce przy takich zbiegowiskach znaki nie są/były pozaklejane??
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW