R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Szczepienia dzieciaków
Autor Wiadomość
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2013-12-31, 10:53   Szczepienia dzieciaków

Każde z nas było szczepione, pewnie nikt nie pamięta teraz bólu towarzyszącemu wkłuciom, ale... . Młodzi rodzice na pewno pamiętają przeraźliwy krzyk swoich pociech. Moje pytanie jest czy szczepiliście dzieciaczka szczepionkami skojarzonymi, jeśli tak to jakimi czy może tymi na NFZ, no i jak zapatrujecie się na szczepienia dodatkowe?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
KubaWinter 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 2 razy
Wiek: 34
Dołączył: 24 Lip 2006
Posty: 285
Otrzymał 4 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-01-01, 16:19   

Naprawdę wolisz uzyskać takie informacje od przypadkowych ludzi na forum, zamiast od specjalistów i lekarzy?
_________________
Kolarstwo to nie jest gra. Kolarstwo to jest sport. Twardy, ciężki, który wymaga wiele wyrzeczeń. Można grać w piłke, tenisa lub hokeja. Ale nie można grać w kolarstwo.
Jean de Gribaldy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2014-01-01, 19:04   

Specjaliści powiedzą "szczep" bo drożej :D
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2014-01-02, 09:53   

Tak jak Edzia napisała.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-02, 10:11   

No to skoro wiesz lepiej to po co pytasz??? :roll: Jesteś już odpowiednio nastawiona na anty, więc po co siejesz zamęt?
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2014-01-02, 10:49   

Co dziwnego w tym, ze chce znać opinię tych, którzy w taki sposób szczepili dzieci ? Ich opinia jest bardziej wiarygodna jak lekarzy, którzy mają w tym interes. Czy dziecko gorączkowało, jak sie zachowywało, czy po tym były problemy itd.

Ja szczepiłam swoje dzieci zwykłymi szczepionkami, teraz wnuczek też jest szczepiony zwykłymi. Mimo, ze ukłuty 2 razy, nawet pisnąć nie zdążył a ewentualne uspokojenie dziecka trwa do przytulenia.
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
malgo_1986 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomogła: 1 raz
Wiek: 37
Dołączyła: 13 Gru 2008
Posty: 64
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-01-02, 12:19   

Ja szczepiłam w tym roku syna skojarzonymi. Konsultowałam się z wujkiem pediatrą, który powiedział mi tylko: gdyby to było moje dziecko to szczepiłbym teraz skojarzonymi. Dla mnie to wystarczyło. Mówił też, że te bezpłatne szczepionki są niezbyt pewnego pochodzenia. Są 3 dawki, za dawkę płaciliśmy ok. 220 zł. Syn zniósł wszystkie 3 szczepienia bezgorączkowo, jadł normalnie i nie było żadnych zmian w zachowaniu. Jestem zadowolona i polecam, chociaż każdy ma pewnie inne zdanie a Ty sama podejmiesz decyzję:)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2014-01-02, 13:19   

Gregg Sparrow napisał/a:
No to skoro wiesz lepiej to po co pytasz??? Jesteś już odpowiednio nastawiona na anty, więc po co siejesz zamęt?


Gregg nie sieje zamętu. Oczekiwałam choćby takich odpowiedzi jak Edzi czy malgo_1986. Jeśli wchodzisz na wizytę do pediatry, a on nawet nie pyta o Twoje zdanie, tylko od razu wypisuje receptę na płatne szczepienie, to wiedząc jak funkcjonują przedstawiciele farmaceutyczni zastanawiasz się, czy lekarz kieruje się dobrem dziecka, czy on nie otrzyma za to kolejnego prezentu od przedstawiciela. Gdybym była ukierunkowana na konkretny rodzaj szczepienia nie zaczynałabym dyskusji.
Jeśli ktoś poczuł się urażony rozpoczętym tematem, to proszę go usunąć/ zamknąć. A wszystkim wypowiadającym się dziękuję za zabranie głosu. Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hajen 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
4x2+8x1x1+2+1



Pomógł: 27 razy
Wiek: 34
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 1451
Piwa: 29/26
Skąd: Wieluń/Warszawa
Wysłany: 2014-01-02, 14:18   

Dominika napisał/a:
Jeśli wchodzisz na wizytę do pediatry, a on nawet nie pyta o Twoje zdanie, tylko od razu wypisuje receptę na płatne szczepienie, to wiedząc jak funkcjonują przedstawiciele farmaceutyczni zastanawiasz się, czy lekarz kieruje się dobrem dziecka, czy on nie otrzyma za to kolejnego prezentu od przedstawiciela.


Właśnie dlatego nie szczepimy w publicznych placówkach tylko chodzimy prywatnie i sami ustalamy kalendarz szczepień. Moim zdaniem w Polsce weterynarze bardziej dbają o psa przy szczepieniu niż nasi pediatrzy o dzieci, którzy robią to masowo, byleby tylko sanepid nie truł d*py. Katar? Nieistotne. Niższa ocena przy porodzie i niedotlenienie dziecka przy porodzie? Nieistotne. Pytania i niepokój rodziców? Nieistotne. Odrobaczanie? Nieistotne! Nawet lekarz weterynarii nie poda szczepionki bez wcześniejszego odrobaczenia zwierzaka.

Oczywiście powstaje pytanie, skąd pasożyty u noworodka... Ano zewsząd. Polakom się wydaje, że jak się myją, są czyściutcy, dbają o higienę i myją ręce to pasożyty im nie grożą... A ja mam dwa koty w domu i pytam lekarza o pasożyty - zlewa mnie i patrzy się jak na nienormalnego. A jak potem idę do specjalisty to mówi, że nie wolno tego lekceważyć.

Nie ufam kalendarzom szczepień, nie ufam lekarzom i innym fałszywym autorytetom. Ja jestem informatykiem, też mam wiedzę z określonego zakresu, a mogę sobie gdybać o innych technologiach i mówić co mi się wydaje. I nawet jak potem powiem jakąś pierdołę, to wszyscy to zapamiętają jako świętość, bo przecież informatyk tak powiedział. Trochę krytycyzmu nikomu nie zaszkodzi.

I lekarz, u którego szczepię dziecko (dr n. med. Paweł Grzesiowski) był parę razy w TV i w rozmowie z nim sam stwierdza, że badań mówiących o szkodliwości szczepień nie ma, bo nikt ich po prostu nie przeprowadził. Są natomiast dowody na skuteczność szczepionki. A mnie akurat interesują efekty uboczne.

Pomijam fakt, że nasze noworodki szczepi się innymi szczepionkami niż dzieci w Niemczech, ponieważ jesteśmy niejako barierą geograficzną dla Europy na choroby, które występują jeszcze na wschodzie (np. gruźlica). I teraz w dobie otwartych granic i podróży lotniczych uważam ten powód optujący za szczepieniem mojego dziecka niebezpieczną szczepionką za niewystarczający.
_________________
Też jestem w szoku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-01-02, 16:52   

hajen napisał/a:
Nie ufam kalendarzom szczepień, nie ufam lekarzom i innym fałszywym autorytetom. Ja jestem informatykiem, też mam wiedzę z określonego zakresu, a mogę sobie gdybać o innych technologiach i mówić co mi się wydaje.
Nie ufam informatykom :D
hajen, kurcze gdzieś ty był u tych lekarzy? Indywidualnie ustalany kalendarz szczepień? A po co? Jak termin mi nie odpowiada to idę w innym i tyle. Nigdy w państwowej placówce nie miałem z tym problemu.
Podobnie z odrobaczaniem i wieloma innymi sprawami.

Wracając do tematu wątku - szczepiliśmy skojarzonym chyba 5w1 (takie pośrednie - cena ok. 150 zł za jedno) plus chyba WZW B bezpłatne. Dokładnie nie pamiętam ale młody wszystkie szczepionki przeszedł bezproblemowo, bez gorączki itp. Wybraliśmy skojarzone głównie w uwagi na mniejszą liczbę wkłuć.
Ale znam przypadki gdzie dzieci bardzo źle zniosły szczepionki skojarzone, oraz takie sytuacje, gdzie bezproblemowo przeszły szczepienia bezpłatne.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
hajen 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
4x2+8x1x1+2+1



Pomógł: 27 razy
Wiek: 34
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 1451
Piwa: 29/26
Skąd: Wieluń/Warszawa
Wysłany: 2014-01-02, 17:57   

red napisał/a:
Indywidualnie ustalany kalendarz szczepień? A po co? Jak termin mi nie odpowiada to idę w innym i tyle.


Obecny kalendarz szczepień pozwala jedynie na przesunięcie daty ale nie pozwala na rozbicie konkretnych szczepień na mniejsze.
_________________
Też jestem w szoku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-01-02, 21:01   

Wg mnie mniejsza liczba wkłuć to chwyt marketingowy - nie uwazam żeby dziecku robiło to aż tak wielką różnicę... oczywiście nie jest to przyjemne, ale bez przesady...
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-01-02, 21:51   

ourson, może i racja, ale tak wybraliśmy i było ok.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
stanmarc 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 960
Piwa: 6/3
Skąd: Oklahoma Village
Wysłany: 2014-01-02, 23:03   

Lekarzem nie jestem ale chyba najważniejsze aby dziecko było bezwzględnie zdrowe. Powikłania najczęściej zdarzają się gdy lekarz lub rodzice przeoczą nawet drobne przeziębienie powodujące osłabienie organizmu. Pani pediatra do której chodzimy bada Naszą Córeczkę i wypytuje Nas szczegółowo. Sami też mierzymy temperaturę przez klika dnia przed szczepieniem aby czegoś nie przeoczyć. Wybraliśmy darmowe szczepionki bo wyszliśmy z założenia, że wiele dzieci przed Naszą Córką było szczepionych i jest ok. Problemów żadnych nie było. Córcia troszkę zapłakała przy jednym z ukłuć ale po przytuleniu płacz minął. Brak gorączki czy jakichkolwiek innych negatywnych objawów.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW