R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Pijani za kierownicą...
Autor Wiadomość
bAN 
Przyjeżdża na zakupy


Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 438
Piwa: 19/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-11-09, 11:06   

no i przemówił.
stuku puk panie adminie to nie temat o zbitych szybach.
Teraz mój cytat będziesz dopasowywał do wszystkich zmian które ci nei przypadaja do gustu?? Można i tak :)

Dla mnie przepis bardzo dobry. Może w końcu zwolni sie pare miejsc dla ludzi którzy na nie bardziej zasługują.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-11-09, 19:12   

czy NAS/państwo jest stać na utrzymywanie drobnych złodziejaszków/pijaczków i tym podobnych w więzieniach? Przecież oni za ten pobyt tam nie płacą.... Stworzyć specjalny jakiś nadzór, za takie przewinienia wymyślić prace społeczne i będzie ok. Sprzątanie ulic, zagrabianie liści itp. Za popsucie mienia też coś wymyślić..

Drobny złodziekjaszek/pijaczek to naprawdę niebezpieczny przestępca :twisted:
Niestety nie wsadza się tych, których potrzeba, a tych , których nie potrzeba.
Zawyża się statystyki "przestępstwami" w sumie bez większego znaczenia. Liczba jest jest w statystyce "więc o so chodzi" :lol:

Rozumiem przestępstwa gspodarcze/haracze/ wymuszenia/zabójstwa/ wielkie kradzieże/narkotyki/ przemyt/oszustwa/korupcja/ itp. Jakaś równowaga wielkości kar musi być.

Nie od lat jest znane powiedzenie: " jak kraść to miliony" dlaczego? Bo za tyle jest mniejsza kara niż za ukradzenie 400+ zł .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pat44 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 471
Piwa: 42/24
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-11-09, 19:31   

Gregg Sparrow, A ty co? Clint Eastwood? Rozstrzeliwałbyś za jazdę po kielichu?Lepiej kolego zrób rachunek sumienia i nie udawaj takiego świętego... Myślisz, że jak przyjdzie do ciebie obrażony rowerzysta, żeby dać ci w dziób, to będzie kombinował czy grozi mu za to półtora roku, czy pięć? W ogóle nie będzie brał pod uwagę możliwości odsiadki. Tak samo z drobnymi złodziejaszkami, wandalami i podchmielonymi rowerzystami. Nie wysokość kary jest czynnikiem odstraszającym, ale jej nieuchronność.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bAN 
Przyjeżdża na zakupy


Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 438
Piwa: 19/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-11-09, 19:52   

nie inaczej szczególnie że za rower do pierdla idą drobne pijaczki i zwykłe żule które nie mają na kolegium. kto ma fundusze płaci i jest po sprawie.
dla niektórych przed zimą to najlepsze rozwiązanie, a dla państwa podwójna strata.
najlepsze by były przymusowe roboty, malowanie krawężników czy takie inne drobne pierdoły. Niestety nikogo nie można zmusić do pracy żeby kolegium odpracował.
i mamy później w pierdlach w cholere takich "kryminalistów".
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2013-11-09, 19:56   

Trochę poza tematem, ale takie skojarzenie do cytatu:
yampress napisał/a:
czy NAS/państwo jest stać na utrzymywanie drobnych złodziejaszków/pijaczków i tym podobnych w więzieniach? Przecież oni za ten pobyt tam nie płacą.... Stworzyć specjalny jakiś nadzór, za takie przewinienia wymyślić prace społeczne i będzie ok. Sprzątanie ulic, zagrabianie liści itp. Za popsucie mienia też coś wymyślić..


W książce Dzieje Miasta, tom 3, jest opis jak wyglądał poprawczak w Wieluniu. Opis dotyczy 1957 roku. Już wtedy przestępcy mieli fajne "życie"
"Przebywali w nim nieletni przestępcy w wieku 14 do 18 lat, [...] Uzupełniali tu wykształcenie w zakresie szkoły podstawowej, uczyli się w warsztatch przysposobienia zawodowego, mieli zapewnioną opiekę lekarską, korzystali ze świetlicy biblioteki, zbiorowo uczęszczali do kina, codziennie byli wyprowadzani na stadion dla rozrywek sportowych, otrzymywali dziennie po 10 papierosów, mieli lepsze wyżywienie niż uczniowie internatów."
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
bAN 
Przyjeżdża na zakupy


Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 438
Piwa: 19/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-11-10, 05:51   

wiem ze nie od nas ale ten odcinek wymiata. W głowie sie to wszystko nie mieści :)

co pan krzyczał, 500 złotych :D


http://www.youtube.com/watch?v=2Ac0sy67Aww
* http://www.youtube.com/watch?v=suGX-g7UN9E cza naprawde pomyśleć :wink:
** http://www.youtube.com/watch?v=SGz2V1JBsjk a ten tyko po to, a zresztą przeczytajcie opis. pałą gnojowi przez pusty łeb i tyle. Pewne Ta Pani już może nie pracować w straży miejskiej. Ale baba jaja ma jak dla mnie :)

I tak to jest, kto ma kase ten coś znaczy. Niestety :?


*** dla ciekawskich obejrzyjcie inne odcinki bo naprawde warto.
***** oczywiście jesli ja bym miał takiego upierdliwego kolesia to tez by mi nerwy puśćiły. Jak każdemu chyba :wink:
****** i najważniejsze. zerknijcie chociaż z grubsza na tą stronke http://prawonadrodze.org.pl/


oczywiście filmiki mają na celu wykazać jak to sie robi gdzieś indziej i tylko takie ciekawostki :wink:

ale podejrzewam do czasu, aż zdziwkwe mam że u nas takiego pomysłu jeszcze nikt nie zarzucił :wink:




ufff ze 100 razy edytowane :oops:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2013-11-10, 10:27   

bAN napisał/a:
no i przemówił.
stuku puk panie adminie to nie temat o zbitych szybach.
Teraz mój cytat będziesz dopasowywał do wszystkich zmian które ci nei przypadaja do gustu?? Można i tak :)

Dla mnie przepis bardzo dobry. Może w końcu zwolni sie pare miejsc dla ludzi którzy na nie bardziej zasługują.


Tak dla przypomnienia to Straż Miejska była właśnie stworzona m.in. w celu pilnowania porządku, wyłapywania drobnych złodziejaszków i pijanych rowerzystów. Jeszcze raz cię proszę żebyś mnie nie obrażał (poza tym jestem moderatorem a nie adminem). Teraz już naprawdę ostatni raz.

Cytat:
Gregg Sparrow, A ty co? Clint Eastwood? Rozstrzeliwałbyś za jazdę po kielichu?Lepiej kolego zrób rachunek sumienia i nie udawaj takiego świętego... Myślisz, że jak przyjdzie do ciebie obrażony rowerzysta, żeby dać ci w dziób, to będzie kombinował czy grozi mu za to półtora roku, czy pięć? W ogóle nie będzie brał pod uwagę możliwości odsiadki. Tak samo z drobnymi złodziejaszkami, wandalami i podchmielonymi rowerzystami. Nie wysokość kary jest czynnikiem odstraszającym, ale jej nieuchronność.


Czyli co sugerujesz że kiedykolwiek jechałem pijany rowerem( to odnośnie tego rachunku sumienia)? Muszę cie wyprowadzić z błędu. NIGDY NIE JECHAŁĘM PO PIJAKU ŻADNYM POJAZDEM. Tylko co to zmienia? Teraz już mogę się krytycznie wypowiadać o pijanych rowerzystach???
Bierzecie pod uwagę to że za JEDNORAZOWĄ jazdę rowerem po pijaku nikt nie idzie siedzieć? W więzieniach siedzą RECYDYWIŚCI czyli tacy którzy już raz byli karani za jazdę po pijaku albo tacy którzy spowodowali wypadek. Czy dla was cokolwiek to zmienia?
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2013-11-10, 11:29   

Chciałbym usłyszeć co mają do powiedzenia dzisiejsi obrońcy pijanego rowerzysty, który jadąc nawalony po drodze był przyczyną zniszczonego samochodu tegoż obrońcy :razz:
Oczywiście więzienie wiąże się z tym, że jeszcze będziemy go karmić, leczyć i ubierać. Ale jak będziemy pobłażać drobnej przestępczości, to za czas jakiś okazać się może, że problem nas przygniótł i trudno będzie się z tego wykopać. I nie mówię tu tylko o pijanym rowerzyście, ale również o ... znikomej społecznej szkodliwość czynu :roll:
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-11-10, 11:42   

Zastanawiałem się jakie zagrożenie stwarza pijany kierowca na drodze.
Bezpośrednio stwarza niebezpieczeństwo utraty swojego zdrowia/ życia
Kolejną rzeczą może być uszkodzenie mojego samochodu
Kolejną spowodowanie nieprzewidzianego manewru na drodze po to aby nie zderzyć się z nim,
a co za tym idzie spowodowanie wypadku z innym uczestnikiem drogi. 2 samochody np itp
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2013-11-10, 12:47   

yampress napisał/a:
Zastanawiałem się jakie zagrożenie stwarza pijany kierowca na drodze

Rowerzysta? Chociażby takie:
polskieradio.pl napisał/a:

Pijany rowerzysta spowodował tragiczny wypadek

Rowerzysta, włączając się do ruchu, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu jadącemu drogą główną motocykliście.

Do zdarzenia doszło na na drodze krajowej nr 8 w miejscowości Trzebień (Wielkopolska). Jak wykazało śledztwo, rowerzysta gwałtownie zjechał z chodnika na jezdnię, bezpośrednio przed nadjeżdżającym motocyklistą.

- W wyniku zderzenia 47-letni motocyklista doznał uszkodzeń ciała, w tym głowy, co doprowadziło do jego śmierci - wyjaśnił zastępca prokuratora okręgowego w Ostrowie Wielkopolskim Janusz Walczak.

Badania wykazały 0,9 prom. alkoholu w organizmie rowerzysty. Rowerzysta został oskarżony o umyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym i spowodowanie śmiertelnego wypadku drogowego. 23-latkowi grozi kara do 12 lat więzienia.
PAP,kk


To było "TYLKO" 0,9 promila (czyli jakieś trzy piwka).
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-11-10, 17:00   

A co gdyby zderzył się z autem? Na drogach jeszcze większość aut niż motocyklistów.
Choć nie można uznać że problem nie istnieje.
W rosyjską ruletkę nie można grać. A może nie tym razem pod iglicą brak noboju w bębenku. Ale może już następnym razem będzie?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pat44 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 471
Piwa: 42/24
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-11-10, 17:02   

A ile leciał ten motocyklista? 150 km/h? Winien musi być rowerzysta, bo miał 0,9! Gdyby miał 0,0 to pismak pisałby o brawurowej jeździe nieodpowiedzialnego motocyklisty...W każdym razie wina rowerzysty nie byłaby taka oczywista. A Gregg Sparrow i mika05 muszą chyba być klawiszami, bo tylko by ludzi do kryminałów wsadzali. Poczekaj jeden z drugim jak ci syn podrośnie i narozrabia na jakimś skuterze, albo rowerze. Ciekawe, czy wtedy będziesz tak optował za odsiadką.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-11-10, 17:06   

Rzeczywiście. A co z "ograniczonym zaufaniem".
Wspomnę , że w niektórych krajach w ogóle nie obowiązują przepisy, każdy jeździ jak chce... Tam obowiązuje całkowity brak zaufania!!
Wymuszenia na drodze/itp to codzienność.


Ten artykuł jest coś zafałszowany. Bo to jest raczej na 11 nie na 8. Do 8 jest kilkanaście ładnych kilometrów. Kolegę tam niedaleko mam :D

http://pl.wikipedia.org/w..._wielkopolskie)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bAN 
Przyjeżdża na zakupy


Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 438
Piwa: 19/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-11-10, 21:27   

Gregg Sparrow napisał/a:
bAN napisał/a:
no i przemówił.
stuku puk panie adminie to nie temat o zbitych szybach.
Teraz mój cytat będziesz dopasowywał do wszystkich zmian które ci nei przypadaja do gustu?? Można i tak :)

Dla mnie przepis bardzo dobry. Może w końcu zwolni sie pare miejsc dla ludzi którzy na nie bardziej zasługują.


Tak dla przypomnienia to Straż Miejska była właśnie stworzona m.in. w celu pilnowania porządku, wyłapywania drobnych złodziejaszków i pijanych rowerzystów. Jeszcze raz cię proszę żebyś mnie nie obrażał (poza tym jestem moderatorem a nie adminem). Teraz już naprawdę ostatni raz.

Cytat:
Gregg Sparrow, A ty co? Clint Eastwood? Rozstrzeliwałbyś za jazdę po kielichu?Lepiej kolego zrób rachunek sumienia i nie udawaj takiego świętego... Myślisz, że jak przyjdzie do ciebie obrażony rowerzysta, żeby dać ci w dziób, to będzie kombinował czy grozi mu za to półtora roku, czy pięć? W ogóle nie będzie brał pod uwagę możliwości odsiadki. Tak samo z drobnymi złodziejaszkami, wandalami i podchmielonymi rowerzystami. Nie wysokość kary jest czynnikiem odstraszającym, ale jej nieuchronność.


Czyli co sugerujesz że kiedykolwiek jechałem pijany rowerem( to odnośnie tego rachunku sumienia)? Muszę cie wyprowadzić z błędu. NIGDY NIE JECHAŁĘM PO PIJAKU ŻADNYM POJAZDEM. Tylko co to zmienia? Teraz już mogę się krytycznie wypowiadać o pijanych rowerzystach???
Bierzecie pod uwagę to że za JEDNORAZOWĄ jazdę rowerem po pijaku nikt nie idzie siedzieć? W więzieniach siedzą RECYDYWIŚCI czyli tacy którzy już raz byli karani za jazdę po pijaku albo tacy którzy spowodowali wypadek. Czy dla was cokolwiek to zmienia?

nie strasz nie strasz.

napisz mi tylko w którym punkcie łamie regulamin konkretnie w tej wypowiedzi gdzie mnie pouczasz bo to zaczyna być żałosne.
zacytuj tekst i podaj mi punkt regulaminu no bo chyba nie o to chodzi że mam inne zdanie od ciebie...

** oczywscie jeśli uznam że przegiąłem ta swoją wypowiedzią to przeprosze ale chyba naprawde nie ma za co. W każdym razie czekam na uzasadnienie straszenia po raz kolejny.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2013-11-10, 22:50   

§ 2 pkt 6 i 7
Poza tym § 4 pkt 7
bAN napisał/a:
oczywscie jeśli uznam że przegiąłem ta swoją wypowiedzią to przeprosze ale chyba naprawde nie ma za co.

Nie. Jeżeli ja uznam że przegiąłeś, to nie będziesz miał okazji przeprosić. Na tym kończę dyskusję o "straszeniu". Jeżeli nadal nie będziesz szanował innego zdania niż twoje i mnie obrażał to się po prostu pożegnamy.
bAN napisał/a:
W każdym razie czekam na uzasadnienie straszenia po raz kolejny.
Patrz § 4 pkt 7.
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW