R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Uczniowie już są przemęczeni
Autor Wiadomość
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
  Wysłany: 2006-09-04, 10:50   Uczniowie już są przemęczeni

Rok szkolny dopiero się zaczyna, a dzieci już nie mają sił ani na naukę, ani na sport. Zdecydowana większość uczniów szkół średnich mówi: Jesteśmy zmęczeni, obłożeni pracą ponad siły.

To nie praca ponad siły. Polska młodzież jest słaba i prowadzi niehigieniczny tryb życia - odpowiadają pedagodzy.

"Po wyjściu ze szkoły spędzam nad książkami jeszcze pięć godzin. U nas poziom jest wysoki. Od początku wymagania duże. Wstyd odstawać od reszty klasy. Dlatego pracuję więcej niż bym chciała" - mówi Ania z LO im. Konopnickiej w Katowicach. Zgadza się z tym Kasia Komeda z katowickiego ogólniaka im. Jana Długosza: "Nauczyciele uważają, że ich przedmiot jest najważniejszy i zadają mnóstwo do domu. Kiedy nałoży się kilka prac domowych, lektura i języki, niewiele zostaje czasu wolnego". To nie są odosobnione przypadki narzekających kujonów - podkreśla gazeta. Z badań Śląskiego Centrum Zdrowia Publicznego wynika, że 75,5 proc. uczniów szkół średnich uważa, iż ma za dużo pracy. Czują się przemęczeni zanim na dobre rozpoczną naukę, a gdy ta już trwa, szukają sposobów poradzenia sobie, choćby wagarując.

Na przepracowanie na Śląsku nie narzeka tylko niecałe 10 proc. badanych. Pilnymi uczniami jest 33 proc. ankietowanej na Śląsku młodzieży - tyle właśnie uczniów utrzymuje, że ani razu nie poszło na wagary w ostatnim półroczu, ale prawie 15 proc. wagarowało 11 razy lub częściej. Do przynajmniej jednorazowych wagarów w ostatnim półroczu przyznaje się 67 proc. uczniów.

"Dla uczniów stres to codzienność. Muszą trzykrotnie zmieniać szkoły, wytrzymać rosnącą presję rodziców, podołać własnym ambicjom bycia najlepszymi. W efekcie albo popadają w depresję, albo uciekają ze szkoły, jeśli w tej ponoszą jakieś porażki" - mówi "Dziennikowi" polonista z 20-letnim stażem Z LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie Anna Matuszak.

Źródło: http://dziennik.pl



Opinie na temat, że uczniowie są juz przemęczenie wydają mi się nadwyraz przesadzone...
Ja tez byłem młody i też nas goniono do nauki, dopiero co wakacje się skończyły a ucznowie sa juz przemęczeni, pytam więc czym... :?

Zakuwanie po nocach w szczególności w liceach to preludium przed dalszą nauką, która czekać będzie potencjalnych uczniów, którzy wybieraja się później na studia.

Porażki w szkole były są i będą, więc to żadna nowinka jesli cho0dzi o teraźniejszych ucznów...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-09-04, 11:08   

Bzdura.

Uczniowie nie potrafią się uczyć - i tyle. Program w liceum jest okrojony w stosunku do tego co było kiedyś. A kiedyś jakoś nie było słychać o przemęczeniu i trudach związanych z nauką. Fakt że programy nauczania nadal są głupie w wielu przypadkach i każą uczyć się rzeczy kompletnie niepotrzebnych. Ale to nie powód do tego żeby być przemęczonym ;-)

Zgadzam się z oppinią że uczniowie prowadzą "niehigieniczny" tryb życia (choć bardzo nie lubię tego wyrażenia samego w sobie). Wg mnie uczniowie po prostu nie potrafią zorganizować sobie odpowiednio nauki i czasu. I w tym tkwi problem.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Malinka 
WIELUNIAK
GrzEczNa DZieWczYnKa



Pomogła: 3 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 28 Sty 2006
Posty: 2245
Skąd: Zgierz -> Łódź
Wysłany: 2006-09-05, 19:37   

Jeśli chodzi o przemęczenie to też myśle że top jest bzdura ... Jak co drugi nastolatek gdy chodziłam do gimnazjum i liceum obijałam sie bardzo często nie chciało mi sie uczyć wszystko zostawiałm na ostatnią chwilę a gdy był już koniec roku albo półrocza dopiero wtedy brałam sie za naukęi nie spałam po noachach (wtedy byłam przemęczona - ale to oczywiście moja wina !! - za lenistwo sie płaci)
Jedynie o przemęczęniu mogłam powiedziec wtedy gdy chodziłam do 2 -óch szkół jednoczenie do muzycznej 6 lat i normalnej wtedy byłam bardzo zmęczona i wykończona a czasu wolnego nie miałam kompletnie.. :(
Nie rozumiem jak nie można mieć sił po 2 miechach wakacji na naukę?? to własnie teraz się ją powinno mieć !!! a kiedy się ja bedzie miało??pod koniec półrocza albo roku szkolenego?? ale głupoty wypisują .... po prostu uczniowie to są leniuchy !! (ja też nim byłam i wiele moich koleżanek i kolegów:P:P:P )
_________________
,,Ludzie nigdy nie wiedzą, że są szczęśliwi, wiedzą tylko, kiedy byli szczęśliwi..."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2006-09-12, 22:03   

Z tego co pamietam zawalilam tylko jedna noc w liceum. Nie bylam orzelkiem, ale o przemeczaniu nie bylo mowy. :wink: Najmilej wspominam klase maturalna. 3-4 h lekcyjne dziennie, troszke pozytywnego stresu, to taki przedsmak studiow. :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Marta 
WIELUNIAK



Pomogła: 40 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Lip 2005
Posty: 2807
Piwa: 5/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-09-13, 15:13   

Ja jestem przemęczona ale po wf-ach.. :( Normalnie jak w wojsku!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
DeMarco 
Dojeżdża PKSem



Dołączył: 27 Lip 2006
Posty: 110
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-09-13, 21:04   

Marta napisał/a:
Normalnie jak w wojsku!


To ty chyba w wojsku nie byłaś :-) Ale jeszcze nic straconego :-)
_________________
POZDRAWIAM
DeMarco
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
dj arq 
Dojeżdża PKSem



Wiek: 45
Dołączył: 07 Wrz 2006
Posty: 210
Skąd: Gana
Wysłany: 2006-09-14, 00:10   

DeMarco napisał/a:
To ty chyba w wojsku nie byłaś

Popieram cie w 100%. Dla wyobrażenia sobie jak jest - przez miesiąc unitarki schudłem 13kg. Wf z tym nie ma co porównywać :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
DeMarco 
Dojeżdża PKSem



Dołączył: 27 Lip 2006
Posty: 110
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-09-14, 10:18   

Dokładnie
_________________
POZDRAWIAM
DeMarco
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2006-09-14, 19:55   

Hej panowie, wojacy a co Wy za wojsko przeżyliście co ? :D
A tak 24 miesiące w armii, mówi Wam to coś? ;)

A Marcie chodziło o to, że na wf-ie jest tak samo ciężko jak w wojsku, a nie że to bułka z masłem. :shock:

A tak poważnie, to zmęczenie uczniów, sztucznie pobudzane jest przez kochanych rodziców. To Oni zamiast torpedować wszelkie pokusy nieuczenia się swych latorośli, popierają swoje pociechy w przekonaniu że:

- To Ci straszni nauczyciele są tacy wymagający, tyle każą się uczyć, a ile zadają do domu to aż strach myśleć. Przecież te dzieciaki w ogóle nie mają czasu na przyjemności, o odpoczynku już nie wspominamy.

A że młodzież, mamy teraz nader inteligentną i potrafiącą doskonale wykorzystać takie rzeczy, no to zrobił się problem.

Za moich czasów w ogóle nie było takiego pojęcia jak „ zmęczony uczeń”.

A swoją drogą, to z coraz gorszych dzieci wyrastają coraz lepsi rodzice, nie mam pojęcia jak to się dzieje.

Oj, i znów zaraz posypie się grad krytyki pod moim adresem, ale już przywykłem. :twisted: :D ;)
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
DeMarco 
Dojeżdża PKSem



Dołączył: 27 Lip 2006
Posty: 110
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-09-14, 20:05   

miko 005 napisał/a:
A tak 24 miesiące w armii, mówi Wam to coś? n


Jakbyś zgadł :-)
_________________
POZDRAWIAM
DeMarco
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW