R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Wal sie szkoło !!!
Autor Wiadomość
DeMarco 
Dojeżdża PKSem



Dołączył: 27 Lip 2006
Posty: 110
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-09-06, 12:03   Wal sie szkoło !!!

Ciekawy artykuł i niestety prawdziwy:

http://serwisy.gazeta.pl/df/1,34467,3590132.html
_________________
POZDRAWIAM
DeMarco
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-09-06, 12:13   

Jaka patologia... gnojarstwo... wychowywani w dużych miastach, gdzie wszystko im wolno. Znojdory bez charakteru. Myślę, że 10-letnia przymusowa służba wojskowa z porządnym kopem w dupę zmieniła by im trochę wizję świata.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
tONic 
Ma stragan na targu


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 19 Lip 2005
Posty: 594
Skąd: Kowale
Wysłany: 2006-09-06, 12:26   

ręce opadają... za Ferbikiem...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
DeMarco 
Dojeżdża PKSem



Dołączył: 27 Lip 2006
Posty: 110
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-09-06, 12:31   

I mówią, że górnik ma ciężką pracę. Co tu powiedzieć o nauczycielu. Przychodzi mi na myśl stare chińskie przekleństwo "Obyś cudze dzieci uczył"
_________________
POZDRAWIAM
DeMarco
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2006-09-06, 20:14   

Za czasów mojej edukacji, czasy były bardziej łaskawsze dla nauczycieli.
Sami rodzice popierali pedagogów, a przeważnie było to tak;

- Droga pani nauczycielko, a jak jest niegrzeczny albo uczyć się nie chce to lej pani ile popadnie, a powiedz mi pani o tym to ja poprawię.

I nie znam przypadku żeby nauczyciel kogoś zabił, a szacunek do niego i w ogóle do życia i najbliższego otoczenia był całkiem całkiem, na dobrym poziomie.

Teraz niestety, rodzice wprowadzają tzw. metodę bezstresowego wychowania i na efekty tego nie trzeba długo czekać.
Kiedyś telewizja pokazywała film pt. „ Ballada o Januszku”, który dobitnie pokazał ślepą miłość matczyną i odpowiedź syna, makabra.

Osobiście za taki stan rzeczy jak dzisiejsze ekscesy młodzieży, obwiniam tylko rodziców, bo to Oni uważają że Ich dziecko to „samo dobro” co innego te inne.. dzieciaki.

Jaką młodzież sobie wychowamy, z taką będziemy musieli się borykać niestety.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
majk-el 
Wieluniaczek
garnki lepi



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 08 Mar 2006
Posty: 1805
Skąd: okalew/wrocław
Wysłany: 2006-09-06, 21:16   

co do osiedlowych bohaterów artykułu - za czasów Polski Ludowej na pewnym osiedlu w pewnym Polskim mieście grupa wyrostków popiła i zaczęła szumieć do przechodzących, w pewnym momencie podjechała Nyska - wysiadło z niej kilku smutnych panów i używając gumowych pałeczek jako argumentów "wyprostowali skrzywione kręgosłupy moralne młodych gniewnych". Od tej pory mieszkańcy osiedla mieli spokój......

I w takich momentach brakuje mi Polski Ludowej!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
DeMarco 
Dojeżdża PKSem



Dołączył: 27 Lip 2006
Posty: 110
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-09-06, 21:23   

To prawda. Jak wieczorem się gdzieś spotkało milicjanta to sie mało w rajtuzy nie narobiło ze strachu. Teraz to policja się boi bo jeszcze czasami oberwie.
_________________
POZDRAWIAM
DeMarco
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
dj arq 
Dojeżdża PKSem



Wiek: 45
Dołączył: 07 Wrz 2006
Posty: 210
Skąd: Gana
Wysłany: 2006-09-07, 15:56   

miko 005 napisał/a:
Teraz niestety, rodzice wprowadzają tzw. metodę bezstresowego wychowania

Chmm myślę że dzieci w tym arcie bezstresowo to raczej nie były wychowywane, a wychowała je ulica bo rodziców mieli tylko w teorii...

miko 005 napisał/a:

I nie znam przypadku żeby nauczyciel kogoś zabił

heh tu można dyskutować, nauczyciele to też ludzie i mordercy się też wśród nich byli

miko 005 napisał/a:
a szacunek do niego i w ogóle do życia i najbliższego otoczenia był całkiem całkiem, na dobrym poziomie

To było trochę rozleniwienie moralne dla nich, z powyzszego arta wynika że nauczyciele byli przez uczniów traktowani jak zwykli ludzie. A zwykli ludzie chyba najpierw muszą na szacunek zasłużyć, nie uważasz? Moim zdaniem życie zaczeło dzieci traktować jak dorosłych a oni traktuja otoczenie jak otoczenie ich.

majk-el napisał/a:
za czasów Polski Ludowej na pewnym osiedlu w pewnym Polskim mieście


majk-el, zostawmy może komunę w spokoju, bo dzień po tym przyjechać mogła nyska i spałowali tym razem bogu ducha winnego nauczyciela, kolejaża i kominiarza bo byli akurat pod ręką.

DeMarco napisał/a:
Teraz to policja się boi bo jeszcze czasami oberwie.

Sami sobie winni. Jak nie umieją na szacunek zasłużyć to nie będą go mieli.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
majk-el 
Wieluniaczek
garnki lepi



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 08 Mar 2006
Posty: 1805
Skąd: okalew/wrocław
Wysłany: 2006-09-07, 18:08   

dj arq napisał/a:
Chmm myślę że dzieci w tym arcie bezstresowo to raczej nie były wychowywane, a wychowała je ulica bo rodziców mieli tylko w teorii...


Co mają do tego rodzice - czy do odróżnienia dobra od zła należy mieć rodziców???

dj arq napisał/a:
majk-el, zostawmy może komunę w spokoju, bo dzień po tym przyjechać mogła nyska i spałowali tym razem bogu ducha winnego nauczyciela, kolejaża i kominiarza bo byli akurat pod ręką.


Sytuacja przezemnie przedstawiona wydarzyła się naprawdę. dj arq Twoje gdybanie jest strasznie banalne.
Pozatym to kawał historii mojego kraju więc nie wiem dlaczego wg Ciebie mam go zostawić w spokoju.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
dj arq 
Dojeżdża PKSem



Wiek: 45
Dołączył: 07 Wrz 2006
Posty: 210
Skąd: Gana
Wysłany: 2006-09-07, 19:20   

majk-el napisał/a:
czy do odróżnienia dobra od zła należy mieć rodziców


Nie wiem może sie myle ale dla mnie to naturalne że rodzice uczą takich podstawowych zachowań. Jeśli nie to napisz kto wg. ciebie uczy młodego człowieka rozrózniania zła od dobra.

majk-el napisał/a:
Sytuacja przezemnie przedstawiona wydarzyła się naprawdę. dj arq Twoje gdybanie jest strasznie banalne.
Pozatym to kawał historii mojego kraju więc nie wiem dlaczego wg Ciebie mam go zostawić w spokoju.

prawdopodobieństwo że taka sytuacja się zdarzyła jest wg. mnie taka sama u ciebie jak i u mnie.
A co do postępowania policji i komuny widzę że tesknisz za czasami gdzie milicja miała wszystkie prawa a szary człek żadnych. Zapraszam więc na wycieczkę do Korei Północnej, a jeśli nie w smak ci wojaże po swiecie to pogadaj z kimś kto w latach 80 siedział za poglądy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
majk-el 
Wieluniaczek
garnki lepi



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 08 Mar 2006
Posty: 1805
Skąd: okalew/wrocław
Wysłany: 2006-09-07, 19:42   

dj arq napisał/a:
Nie wiem może sie myle ale dla mnie to naturalne że rodzice uczą takich podstawowych zachowań. Jeśli nie to napisz kto wg. ciebie uczy młodego człowieka rozrózniania zła od dobra.


Bohaterowie artykułu mają po kilkanaście lat. Sądzę, że w tym wieku człowiek już potrafi odróżniać takie sprawy a jeśli nie to prawdopodobnie nigdy nie będzie ich odróżniał.

majk-el napisał/a:
A co do postępowania policji i komuny widzę że tesknisz za czasami gdzie milicja miała wszystkie prawa a szary człek żadnych. Zapraszam więc na wycieczkę do Korei Północnej, a jeśli nie w smak ci wojaże po swiecie to pogadaj z kimś kto w latach 80 siedział za poglądy


Jeśli Twierdzisz że sytuacja w PRL-u była podobna do obecnej sytuacji w KRLD to koniec dyskusji z mojej strony.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Panciatka 
Dojeżdża PKSem
I can't hear you



Pomogła: 1 raz
Wiek: 34
Dołączyła: 18 Mar 2006
Posty: 215
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-09-07, 21:20   

hmmm czytając ten artykuł często uzywane przez ludzi słowo "jesteś niewychowany" nabiera nowego znaczenia :) Ja przy nich to ziółko ;) ...kurcze ale aż nie moge w to uwierzyć że taka "młodzież" istnieje....
_________________
Koniec jest już w początku, a jednak brnie się dalej...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
dj arq 
Dojeżdża PKSem



Wiek: 45
Dołączył: 07 Wrz 2006
Posty: 210
Skąd: Gana
Wysłany: 2006-09-07, 23:15   

majk-el napisał/a:
Bohaterowie artykułu mają po kilkanaście lat. Sądzę, że w tym wieku człowiek już potrafi odróżniać takie sprawy a jeśli nie to prawdopodobnie nigdy nie będzie ich odróżniał.


A le to nie zmienia stanu rzeczy że ktoś powinien ich tego nauczyć a tego nie zrobił. Jeszcze raz powtórzę swoje zdanie że to powinni być rodzice. Kali miał wiecej lat i dobrze jak brał sąsiadowi krowy - czemu? - tak go rodzice nauczyli. Dla ciebie dobro i zło to jasna sprawa bo ktoś ci to pokazał i mam pewność że byli to tata i mama. A jeżeli sądzisz że szkoła powinna uczyć odróżniania dobra od zła to prosze zaproponuj nazwę (nowego?) przedmiotu i określ jak dzieci dobra uczyć.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-09-07, 23:17   

dj arq napisał/a:
A jeżeli sądzisz że szkoła powinna uczyć odróżniania dobra od zła to prosze zaproponuj nazwę (nowego?) przedmiotu i określ jak dzieci dobra uczyć.

Myślę, że to nie kwestia przedmiotu, tylko podejścia nauczycieli i rozumowania uczniów. To się nazywa "życie". To chyba logiczne?
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
dj arq 
Dojeżdża PKSem



Wiek: 45
Dołączył: 07 Wrz 2006
Posty: 210
Skąd: Gana
Wysłany: 2006-09-07, 23:27   

Ferbik napisał/a:
Myślę, że to nie kwestia przedmiotu, tylko podejścia nauczycieli i rozumowania uczniów. To się nazywa "życie". To chyba logiczne?


Więc równie logicznie dla mnie jest to że skoro wg. majk-ela szkoła tego nie uczy a wg ciebie nauczyciele to powinni robić to wg. mnie trzeba wymienic całą nauczycielską kadrę bo chyba ich światopogladu nie zmienimy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW