R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Bilet z Wieluńskiej strefy parkowania Potrzebuje - Oddam
Autor Wiadomość
007 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 06 Sty 2011
Posty: 9
Skąd: wieluń
Wysłany: 2014-02-09, 15:35   Bilet z Wieluńskiej strefy parkowania Potrzebuje - Oddam

Niejednokrotnie zdarza się ze zupełnie nie żeby specjalnie ale przez nieuwagę zapominamy kupić biletu w strefie parkowania. I wtedy Panie ups wypisują mandacik kosztujący nas 50 zł . Przyznam nie mało :)
Więc proponuję założyć post gdzie można by pomóc takim osobą i odstąpić swój bilecik z danego dnia i godziny jeśli takowy by ktoś posiadał dogadać się od choćby na przysłowiowe piwko dać i już . Po co dawać zarobić jakieś firmie prowadzącej strefę parkowania. :)
Co Wy na ?
Parę biletów mam oddam :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
kitor 
Moderator



Pomógł: 27 razy
Wiek: 31
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 1283
Piwa: 38/39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-02-09, 15:48   

Mam pewne wątpliwości co do aspektu prawnego tego postu. Ale to pozostawiam do decyzji osobom wyżej ode mnie.
Natomiast prawda jest taka że gdyby to się utrzymało to mogę założyć się że nie trzeba by długo czekać na konieczność podania numeru rejestracyjnego pojazdu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2014-02-09, 19:21   

kitor napisał/a:
Natomiast prawda jest taka że gdyby to się utrzymało to mogę założyć się że nie trzeba by długo czekać na konieczność podania numeru rejestracyjnego pojazdu.

Wg. projektu uchwały Rady Miejskiej 1 lipca będą wprowadzone parkomaty z koniecznością podania numerów rejestracyjnych samochodu.
§7.2 Dowód wniesienia opłaty parkingowej zawierający numer rejestracyjny pojazdu w postaci wydruku z parkomatu, abonamentu postojowego lub kartę postojową umieszcza się niezwłocznie po zaparkowaniu pojazdu, w widocznym miejscu za przednią szybą pojazdu[...]
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Bethi 
Wieluniaczek
Festina lente



Pomogła: 28 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 12 Gru 2008
Posty: 1508
Piwa: 16/18
Skąd: EWI~EZD
Wysłany: 2014-02-10, 18:23   

Czyžby 007 potrzebowa£ na browara, skoro taki temat zak£ada...
Wysokošč mandatu i tak jest wysoka, co juž dawno powinno dač do myšlenia tym, ktŏrzy nie chcă z rŏžnych przyczyn dač złotŏwki za bilet. 50z£ to i tak dužo jak na Wieluň, w Czěstochowie mandat to 25zł.
_________________
* Zjednoczeni wirtualnie, silni realnie *
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Vosiak 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Cze 2011
Posty: 282
Piwa: 6/5
Skąd: Okolice
Wysłany: 2014-02-11, 10:46   

Wieluń bogate miasto 50 zł.
Opole miasto wojewódzkie mandat 20 zł.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
dijack 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 26 Sty 2011
Posty: 19
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-02-11, 11:54   

Dużo większe miasta na Śląsku: Brak stref płatnego parkowania - brak również problemów z zaparkowaniem.
Mądre głowy w UM...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Miksi 
Czytał o Wieluniu
Miksi


Dołączyła: 10 Sty 2014
Posty: 44
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-02-18, 10:35   

Głupota z numerami rejestracyjnymi pojazdu. UM twierdzi, że oszukujemy dając innym niewyczerpany bilet parkingowy, a to przecież dobra wola jest osoby, która go kupiła!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bAN 
Przyjeżdża na zakupy


Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 438
Piwa: 19/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-02-18, 10:58   

dlaczego głupota?? bo chroni przed okradaniem??
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2014-02-18, 11:28   

Z tymi numerami rejestracyjnymi to faktycznie głupota. Ile takich przypadków zdarza się na rok, gdy przypadkiem napotkany znajomy odda bilet? Jeśli o mnie chodzi, to odkąd istnieje strefa płatnego parkowania w Wieluniu, skorzystałem z takiego przekazanego biletu, raz. Sam nikomu nigdy takiego prezentu nie zrobiłem. Z prostej przyczyny, nie było okazji (czytaj nie mijał mnie żaden znajomy), a przecież dawanie biletu komuś obcemu tylko dla zasady, że na przekór miastu, to ... głupie.
Nie wiem czy gra jest warta świeczki z wprowadzaniem numerów z tablic. Bo chyba byłaby potrzeba wymiany parkomatów (nie widziałem klawiatury na nich).
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-02-18, 14:24   

bAN napisał/a:
dlaczego głupota?? bo chroni przed okradaniem??
A dlaczego od razu okradaniem?

Okradaniem to jest to, że chcąc zaparkować na 5 min MUSZĘ zapłacić za 30min (to i tak cud że już nie godzinę). Przecież jeśli oddam ważny bilet parkingowy to sam nie mogę z niego skorzystać.

Zaraz się okaże że jak kupię bilet na Pl Legionów i w czasie wykupionym przeparkuję samochód na Kaliską to muszę nowy bilet wykupić...
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bAN 
Przyjeżdża na zakupy


Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 438
Piwa: 19/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-02-18, 15:19   

bo cza nazywać rzeczy po imieniu.
Ale przecież stój sobie i te 30 minut, wszak na tyle wykupujesz.
Jedno dla mnie jest pewne. Strefa ułatwiła mi bardzo wiele bo przynajmniej w miare spokojnie moge przystanąć tam gdzie mi sie podoba.
Pewnie najwięcej narzekają Ci co zajadą raz na 2 tygodnie i wielkie oburzenie że za postój cza 50 groszy wysupłać. Zamiast 20 :wink:
Ale nie pierwszy i nie ostatni to raz zapewne.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
CiekawaŚwiata 
Słyszał o Wieluniu
CiekawaŚwiata


Wiek: 32
Dołączyła: 27 Wrz 2013
Posty: 23
Piwa: 1/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-02-18, 15:46   

Jak dla mnie faktem jest, że powinno się płacić za tyle czasu ile się parkuje a parkować tyle czasu za ile się zapłaciło. Nie widzę więc nic złego w tym, że jeśli kupuję bilet na 30 minut a idę na 5 minut do sklepu to oddam go komuś, kto akurat podjechał. Czas parkowania jest opłacony, tylko samochód się zmienił :wink:
A co do postawy 007, który rozpoczął ten wątek to ogólnie rzecz biorąc inicjatywa bardzo pomysłowa aczkolwiek jej aspekt prawny, jak i moralny każdy rozważy sam :) fakt faktem, można w ten sposób uniknąć zapłacenia mandatu i osobiście nie nazwałabym tego okradaniem, ewentualnie małym oszustwem na rzecz mniejszego zła oczywiście. :twisted:
_________________
Kto nie ma od­wa­gi do marzeń, nie będzie miał siły do walki.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Nazhir 
Przejeżdżał przez Wieluń


Wiek: 79
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 68
Piwa: 4/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-02-19, 10:53   Re: Bilet z Wieluńskiej strefy parkowania Potrzebuje - Oddam

007 napisał/a:
Po co dawać zarobić jakieś firmie prowadzącej strefę parkowania.
strafa płatnego parkowania powstała po to, by normalni ludzie mogli zaparkować centrum. W erze 'darmowego parkowania' wszystkie miejsca były zawalone przez auta pracowników sklepów - zaparkowanie w godzinach południowych to był cud.

A jak komuś żal 50 groszy na parking, to niech zaparkuje z dala od centrum i na nogach przejdzie się - zdrowiej i taniej (do 50 groszy doda się oszczędności z tytułu zaoszczędzonego paliwa).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zbigie 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 132
Piwa: 17/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-02-19, 19:42   Re: Bilet z Wieluńskiej strefy parkowania Potrzebuje - Oddam

Nazhir napisał/a:
strefa płatnego parkowania powstała po to, by normalni ludzie mogli zaparkować centrum. W erze 'darmowego parkowania' wszystkie miejsca były zawalone przez auta pracowników sklepów - zaparkowanie w godzinach południowych to był cud.


Dokładnie taka była geneza powstania strefy i nie wiem czy do tej pory się coś nie zmieniło w podejściu władz. Należałoby wrócić do artykułów, komentarzy i opinii mieszkańców z ostatnich tygodni przed wprowadzeniem strefy, kiedy to o zaparkowaniu w centrum można było pomarzyć. Nie chodziło o ściąganie haraczu ale o rotację pojazdów aby jak największa liczba kierowców mogła zaparkować w centrum, by załatwić swoje sprawy w miejsce osób, które idąc do pracy zostawiały samochód na cały dzień.

Co do nr rej. też jestem sceptykiem, gdyż uważam skalę oszustw za nieporównywalną z kosztami wymiany parkometrów, natomiast jeśli to nastąpi i nowe parkometry będą tak jak np. w Łodzi poza drukowaniem nr rej. wydawały resztę i przyjmowały płatności kartą, w szczególności zbliżeniowo to dla mnie będzie ok.

Myślę, że problem nie jest w strefie tylko w nas, mieszkańcach (sam sie na tym łapię) i naszej mentalności, a mianowicie:
1) wszędzie trzeba podjechać jak najbliżej (pod drzwi, pod schody do jakiegoś obiektu)
2) każdy musi mieć swój samochód i każdy musi jechać swoim samochodem - nie można jechać komunikacją miejską czy zebrać się z kilkoma osobami w jedno auto,

Poza tym:
1) zaplecza kamienic, podwórka, miejsca gdzie mogliby zostawić samochody pracownicy danych obiektów nie są im udostępniane, właściciele i wynajmujący obiekty nie dbają o to i nie myślą o tym poprzez co auta są stawiane w różnych miejscach z których mogłyby korzystać osoby parkujące krótko,
2) brakuje dużego, wielopoziomowego, bezpłatnego parkingu, który ja bym widział po prawej stronie ul. Głowackiego między Poddentem a przedszkolem na Wodnej - wygodny dojazd z 8 i blisko centrum (i też by było pewnie marudzenie, że za daleko).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-02-19, 23:25   

zbigie, czym innym jak nie haraczem jest pobieranie oplat na parkingu przy Podwalu albo na Reformackiej? Tam nie ma sklepow, te parkingi powinny być właśnie bezplatne... skutek jest taki ze parking przy Podwalu swieci pustkami, a pracownicy sklepow i instytucji parkuja np przy pl Jagiellonskim (ktory i tak był zawsze zapchany ze względu na sad)
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW