R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Stefan
2009-09-15, 23:05
Kiedy zamkną ul. 18-stycznia dla samochodów ciężarowych ??
Autor Wiadomość
mario's 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 05 Lut 2006
Posty: 1162
Piwa: 1/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-09-08, 10:55   Kiedy zamkną ul. 18-stycznia dla samochodów ciężarowych ??

Czy są plany zamknięcia ul. 18-stycznia dla samochodów ciężarowych :?:

Mieszkańcy tej ulicy oraz pobliskich bloków na osiedlu stare sady mają już dość potężnego hałasu jaki rozlega się po godzinie 22 .Właśnie po tej godzinie na tej właśnie ulicy zaczyna się swoisty tor wyścigowy dla ciężarówek których kierowcy nie zwracają uwagi na teren zabudowany i cisną na gaz ile to jest możliwe.
Mieszkając przy tej ulicy nie ma mowy na spanie przy otwartym oknie. Strach jest też jeśli chodzi o przechodzenie na światłach koło bloku 13-14 gdyż nie raz już się zdarzyło że taka ciężarówka ledwie wyhamowała :sad:
Wydaje mi się że w tym kierunku powinna coś zrobić na początku nasza policja a patrząc z dalszej perspektywy urząd który jest odpowiedzialny za przekierowanie samochodów ciężarowych na ul. Częstochowską ...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Baloon 
Słyszał o Wieluniu
Baloon


Wiek: 44
Dołączył: 05 Lip 2006
Posty: 12
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-09-10, 10:13   

mario's napisał/a:
Czy są plany zamknięcia ul. 18-stycznia dla samochodów ciężarowych

Mieszkańcy tej ulicy oraz pobliskich bloków na osiedlu stare sady mają już dość potężnego hałasu jaki rozlega się po godzinie 22 .


Nie wiem Mario's czy są już takie plany, ale jeśli jeszce ich nie ma, to napewno powstać powinny!!! Sam hałas, jaki panuje nieustannie na tej ulicy to jedno, władze miasta powinny wziąść głównie pod uwagę to, że częstotliwość wypadków powodowanych przez TIR'Y na tym odcinku drogi jest bardzo duża, a dla dzieciaków, które chodzą do Szkoły nr 2, przejście przez tą jezdnię na drugą stronę jest nielada sztuką i ryzykiem :!:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2006-09-10, 11:57   

Panowie, mario's i Baloon nie trudno się z Wami nie zgodzić. Tylko jak Wy to widzicie ? Którędy Waszym zdaniem powinien jechać kierowca tir-a, chcąc dostać się np. do Działoszyna?

Rozumie tych sfrustrowanych ludzi, którzy spać po nocach nie mogą bo hałas zbyt duży i całe bloki się trzęsą po przejechaniu takich ulicznych molochów.
Mieszkańcy tych budynków powinni mieć raczej pretensję do spółdzielni mieszkaniowej, która te bloki budowała, bo można było pewnie przewidzieć takie czynniki, jak właśnie zwiększony hałas, spowodowany natężeniem ruchu ulicznego.
To po pierwsze, a po drugie skoro te bloki powstały w tym właśnie miejscu, to ktoś czuwał nad aspektem prawnym z tego tytułu, ( przynajmniej tak ja to widzę).

Miasto ma to do siebie że jakiś tam wybór ma, w kwestii kierowania ruchem tranzytowym, czy jakimkolwiek. A co ma powiedzieć wieś, tam ludzie nie mają wyboru, ulica jest tylko jedna a domy stoją przeważnie w bezpośrednim sąsiedztwie dróg. Tam dzieci też chodzą do szkół, też przechodzą z jednej strony na drugą i jakoś sobie radzą.

Zamknięcie jednego odcinka drogi, polepszy byt innym, kosztem utrapienia ludzi np. z ul. Częstochowskiej, bo tak sugerujecie aby tam przekierować cały ruch tir-ów. A tam też stoją bloki mieszkalne i też zbyt blisko drogi.

Kwestia prędkości poruszających się aut, kwestia wypadków to już inna bajka. Jakbyśmy chcieli patrzeć na te kryteria i zamykać drogi, to obawiam się że wszędzie byłoby cichutko i spokojnie.

Reasumując, postęp cywilizacyjny doprowadził Nas do takiego życia, w ciągłym tumulcie, hałasie, niesamowitym tempie przemieszczania się.

Po prostu trzeba się przystosować, takie jest życie. ;)
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Baloon 
Słyszał o Wieluniu
Baloon


Wiek: 44
Dołączył: 05 Lip 2006
Posty: 12
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-09-10, 14:56   

miko 005 napisał/a:
Panowie, mario's i Baloon nie trudno się z Wami nie zgodzić. Tylko jak Wy to widzicie ? Którędy Waszym zdaniem powinien jechać kierowca tir-a, chcąc dostać się np. do Działoszyna?


Kolego Miko, Twoja wypowiedz jest jak najbardziej logiczna. Zrozumiałe jest oczywiście to, że przekierowanie ruchu TIR'ów na ul. Częstochowską mijałoby się z celem, ponieważ ułatwienie życia ludziom z ul. 18-go Stycznia przełożyłoby się bardzo negatywnie na mieszkańców Częstochowskiej, ale mnie bardziej chodziło o to, żeby zrobić coś w kierunku poprawy bezpieczeństwa w ruchu na ul. 18-go stycznia. Miasto zakłada kamery w różnych miejscach (nie wnikam w to, czy wszystkie te miejsca zostały logicznie wybrane), ale sądzę, że postawienie na tej właśnie ulicy np. fotoradaru, znacznie poprawiłoby przestrzeganie przepisów i ich egzekwowanie (oczywiście pod warunkiem, że ów fotoradar nie byłby tylko ozdobą pobocza, tylko działał odpowiednio do swego przeznaczenia).
Co o tym myślisz Miko, bo ja jestem pewien, że ten przykładowy wariant, zdjąłby z głowy połowę problemów ludziom mieszkającym przy tej ulicy, nie sądzisz?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2006-09-10, 19:14   

Baloon,temat zainicjowany przez mario's –a porusza problem wyłączenia z ruchu TIR-ów z ul. 18-tego Stycznia.

I mój poprzedni post odnosił się raczej do tego, że ja nie widzę takiej możliwości co do wyeliminowania tych pojazdów z rzeczonej ulicy.

Poruszyłeś też problem częstych wypadków na tym odcinku drogi z udziałem ciężarówek, póki co, to ja o takowych jakoś nie słyszałem. Ale owszem te ostatnie, o których wiem były skutkiem szybkiej jazdy osobowych aut, (śmiertelne potrącenie pieszej na wysokości bloku nr.14 i kolizja na wyjeździe z Wielunia ).

Wydaje mi się że TIR jadący z przepisową prędkością 60km/h, to też spory hałas, pewnie mniejszy niż przy 90-tce na liczniku, ale zawsze to hałas. Widzisz więc że problem leży gdzieś…. . Szczerze mówiąc ja nie wiem gdzie, może w braku solidnych obwodnic miejskich? Pewnie tak.

Co do wspomnianych kamer, to bardziej służą one bezpieczeństwu publicznemu niż egzekwowaniu jazdy zgodnie z przepisami ruchu drogowego.

Fotoradar, to jest niewątpliwie jakieś tam wyjście. Powiem Ci że nawet jakby to była tylko atrapa, to ani Ty, ani ja i cała reszta kierowców nigdy nie byłaby pewna co tam w środku jest.
Należy tylko gdzieś na wysokości ronda umieścić znak ostrzegawczy „uwaga fotoradar”, z własnego doświadczenia wiem że zobaczywszy taki znak noga ucieka z gazu.

A jeśli chodzi o radiowozy z tzw. drogówki, to powiem że często stoją na pętli autobusów miejskich, ale o tym pewnie, wszyscy często jeżdżący w kierunku Rudy wiedzą.

Jednym słowem poruszajmy się, czy to autem, rowerem, czy pieszo po prostu ostrożnie i z wyobraźnią, a będzie dobrze.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
nebiz 
Przejeżdżał przez Wieluń



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 57
Skąd: Wieluń, Łódź
Wysłany: 2006-09-10, 19:24   

Na ulicy Częstochowskiej znajduje się przedszkole i można powiedzieć że LO więc skąd taki pomysł żeby ruch cięzarówek przekierować pod inne placówki edukacyjne????? :shock:
Ps. Przy otwartym oknie też nie można zasnąć z powodu hałasu :evil:
_________________
"...Gdy byłem dzieckiem,
mówiłem jak dziecko,
czułem jak dziecko,
myślałem jak dziecko.
Kiedy zaś stałem się mężem,
wyzbyłem się tego, co dziecięce..."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Baloon 
Słyszał o Wieluniu
Baloon


Wiek: 44
Dołączył: 05 Lip 2006
Posty: 12
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-09-10, 21:16   

miko 005 napisał/a:
Baloon,temat zainicjowany przez mario's –a porusza problem wyłączenia z ruchu TIR-ów z ul. 18-tego Stycznia.

I mój poprzedni post odnosił się raczej do tego, że ja nie widzę takiej możliwości co do wyeliminowania tych pojazdów z rzeczonej ulicy.


miko 005 napisał/a:
Poruszyłeś też problem częstych wypadków na tym odcinku drogi z udziałem ciężarówek, póki co, to ja o takowych jakoś nie słyszałem


Widzę kolego Miko, że zinterpretowałeś sobie mojego posta całkowicie odwrotnie do tego co sugerowałem...
Jeżeli nie słyszałeś nigdy o wypadku na ul. 18-go Stycznia z udziałem TIR'a, to słabo słuchasz, bo osobiście miałem "przyjemność" stojąc na czerwonym świetle przejścia dla pieszych, przyjąć uderzenie w tył samochodu, tylko przez to, że gość jadący za nami właśnie TIR'em zapodawał nadmierną prędkością!!!


miko 005 napisał/a:
Co do wspomnianych kamer, to bardziej służą one bezpieczeństwu publicznemu niż egzekwowaniu jazdy zgodnie z przepisami ruchu drogowego.


Co do egzekwowania przepisów drogowych, wyraźnie i bardzo dosadnie napisałem, że ma temu służyć dobrze funkcjonujący FOTORADAR, a nie kamery, które służą do całkowicie innego celu ( co do kamer - miałem na myśli to, że miasto mogłoby lepiej zainwestować w jeden fotoradar, aniżeli w "trzy" ATRAPY PSEUDOMONITORINGU :!: :!: :!:

JEDNYM SŁOWEM kolego Miko, jeżeli obserwujesz ogólną sytuację na naszych drogach (a z tego co widzę, to chyba jesteś bardzo doświadczonym, a może nawet zawodowym kierowcą) nie ma mowy o ostrożnym poruszaniu się samochodem, ponieważ wyobraźnia większości kierowców, niestety przeobraża się w olbrzymią fantazję i jeżeli KTOŚ z tym nic nie zrobi, to możemy sobie ciągnąć tą konwersację w niskończoność...........

POZDRAWIAM
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2006-09-10, 23:07   

"nebiz" skad ten avatar? :> -> Vermont jest niedaleko mnie ;-)

adn tematu, mam "przyjemnosc" mieszkac od 19 lat w bloku przy ulicy 18-tego stycznia, ciezarowki przeszkadzaja szczegolnie w wakacje, kiedy naprawde nie da sie spac przy halasie
mysle ze przekierowanie na Czestochowska jest dobrym rowiazeniem, kwestia szkoly? przejscie dla pieszych na 18-tego stycznia prowadzi do SP2 wiec sa to male bable w porownaniu do nadodrzanskiej gdzie jest mlodziez.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
nebiz 
Przejeżdżał przez Wieluń



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 57
Skąd: Wieluń, Łódź
Wysłany: 2006-09-11, 07:30   

A przedzskole które nie ma parkingu i dzieciaki bardzo często wypadają z samochodu rodziców prosto na ulicę?????
_________________
"...Gdy byłem dzieckiem,
mówiłem jak dziecko,
czułem jak dziecko,
myślałem jak dziecko.
Kiedy zaś stałem się mężem,
wyzbyłem się tego, co dziecięce..."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2006-09-11, 15:00   

halo halo... z tego co dobrze pamietam, to do przedszkola sie chodzi do 6 roku zycia, i na pewno babla musi odebrac ktos dorosly.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
nebiz 
Przejeżdżał przez Wieluń



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 57
Skąd: Wieluń, Łódź
Wysłany: 2006-09-11, 16:08   

Mi tutaj nie chodzi o to w jakim wieku chodzi się do przedszkola, ale o sam fakt przeniesienia ruchu z jednej ulicy na inną.
Ps. Ja mieszkam przy ul. Częstochowskiej i o hałasie ciężarówek mogę coś powiedzieć :evil:
_________________
"...Gdy byłem dzieckiem,
mówiłem jak dziecko,
czułem jak dziecko,
myślałem jak dziecko.
Kiedy zaś stałem się mężem,
wyzbyłem się tego, co dziecięce..."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2006-09-11, 19:53   

Baloon napisał/a:
Jeżeli nie słyszałeś nigdy o wypadku na ul. 18-go Stycznia z udziałem TIR'a, to słabo słuchasz, bo osobiście miałem "przyjemność" stojąc na czerwonym świetle przejścia dla pieszych, przyjąć uderzenie w tył samochodu, tylko przez to, że gość jadący za nami właśnie TIR'em zapodawał nadmierną prędkością!!!


- Widocznie słabo zawyłeś :D :twisted:

To oczywiście przyjmij jako żart, z mojej strony. Bo już na poważnie, to mam nadzieję że wszystko OK. po tym zdażeniu.

Proponuję nie interpretować, interpretacji bo wyjdzie nam z tego debata sejmowa, czyli bzdury. Ważne że oboje dobrze wiemy co w trawie piszczy.


Baloon napisał/a:
nie ma mowy o ostrożnym poruszaniu się samochodem, ponieważ wyobraźnia większości kierowców, niestety przeobraża się w olbrzymią fantazję i jeżeli KTOŚ z tym nic nie zrobi, to możemy sobie ciągnąć tą konwersację w niskończoność...........


O, i tu to się bardzo z Tobą nie zgadzam, jak możesz mówić że nie da się ostrożnie jeździć. Wystarczy tylko żebyś Ty, ja i pozostali kierowcy odizolowali się od tej większości z fantazją, a dołączyli do mniejszości ostrożnych i rozważnych użytkowników dróg i sytuacja na drogach poprawi się diametralnie, prawda?
Szukasz kogoś kto miałby jakieś panaceum na taką sytuację, złą notabene.
To ja Ci podpowiem, tym kimś bądźmy my sami. Musimy się pozbyć przeświadczenia że;
- To my jesteśmy dobrymi kierowcami, a reszta to tacy niedzielni szoferzy.

Odeślę Cię na moment do tematu: „Czego boisz się na drodze” , tam znajdziesz mój post z kilkoma fotkami. Zobaczysz do czego doprowadzi brak myślenia na drodze i „ułańska fantazja”.

Tutaj jednak kluje się inny problem, mianowicie, po której ulicy ma odbywać się ruch TIR-ów.
Popieram w tym temacie nebiz-a, nie można odsyłać problemu jednej ulicy na inną, bo to żadne rozwiązanie.
A ruchu pojazdów ciężarowych nie da się wyeliminować całkowicie, to jest technicznie niemożliwe. Należy więc szukać jakiegoś patu w tej kwestii.

Jakimś rozwiązaniem, byłoby postawienie tzw. barier dźwiękochłonnych, tyle tylko że, ucierpiał by na tym wygląd ulic. Bo co by o tym nie powiedzieć to wizualnie wygląda to paskudnie. I znów znajdzie się ktoś, komu takie rozwiązanie nie przypadnie do gustu.

A już najbardziej, pomogłyby normalne obwodnice wokół miasta, tylko kto je wybuduje?
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mario's 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 05 Lut 2006
Posty: 1162
Piwa: 1/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-09-12, 22:06   

Kochani jest jeden pozytywny aspekt tej sprawy, tematem tym zainteresowała się nasza policja i są już pewne efekty w postaci bardziej wzmożonych patroli na tej ulicy, a co za tym idzie kierowcy jadą wolniej :)
Jednak faktem jest że jest już wystosowany protest mieszkańców ul. 18 stycznia oraz mieszkańców os. Stare Sady i na chwile obecną są pod nim zbierane podpisy .
Protest dotyczy przejazdów samochodów ciężarowych przez ul.18 stycznia ...
Póki co najlepszym rozwiązaniem był by foto radar
:mrgreen:

[ Dodano: 2006-09-14, 12:51 ]
Chyba chłopcy mieli taki dzień bo dziś znowu nie ma ani jednego radiowozu, a kierowcy pędzą jak by się bawili w Hołków :mrgreen:
Dziś na mieście dostałem mandacik za złe parkowanie i oczywiście nie mam nic do tego gdyż faktycznie zaparkowałem na zakazie na przeciwko delikatesów p.Klimczakowej
natomiast nie podobało mi się zachowanie policjantów którzy potraktowali mnie jak przestępcę sprawdzając mój samochód w rejestrze czy nie jest kradziony .
Mało tego rozumiem że trzeba upomnieć kierowcę ale jakim tonem zwłaszcza że byłem potulny jak baranek i nie stwarzałem żadnych problemów..
Ale wracając do tematu powiedziałem panom o swoich odczuciach odnośnie ul. 18 stycznia a oni na to że nie mają radaru i to do nich nie należy ,no ok. pomyliłem patrole tak :?:
Na koniec dodali niech pan zadzwoni rano na policje i poda sygnał anonimowy , dyżurny wyśle tam samochód... no ludzie ,takie słowa mówi policja a co ja jestem żebym ich informował poza tym jak będę chciał to nie musze być anonimowy bo czego mam się bać .. :?:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
mareks 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 79
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 961
Skąd: wielun
Wysłany: 2006-11-12, 19:01   

I pięknie wyszło.Nie żadne hałasy ale LIDL jest przyczyną zamknięcia kawałka ulicy 18 stycznia.Tak to można sobie skojarzyć po ostatnich wiadomościach TVK
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Kamrat 
Dojeżdża PKSem


Wiek: 53
Dołączył: 31 Paź 2006
Posty: 114
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-13, 21:59   

miko 005 napisał/a:
Jakimś rozwiązaniem, byłoby postawienie tzw. barier dźwiękochłonnych, tyle tylko że, ucierpiał by na tym wygląd ulic.


A może dwa tunele pod miastem: jeden północ-południe, drugi wschód-zachód?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW